Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567
Results 121 to 128 of 128

Thread: Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

  1. #121
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Χαχαχα έχεις φάει κόλλημα Val! Χαρά στο κουράγιο σου... Εγώ πάντα ήθελα να παίξω και το πρώτο στο ps3 το είχα πάρει και είχα χαρεί θυμάμαι αλλά δεν το έπαιξα ποτέ.. Έτσι και με το δεύτερο το πήρα αλλά δεν με βλέπω να το παίζω περιμένει στο ράφι..

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  2. #122
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Ενταξει χιουμοριστικο ποστ ειναι για να γελασει ο κοσμος. Αλλα ναι για μενα οι τυποι το τερματησαν σε πολλα levels (pun intended)!

  3. #123
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Χαχαχα έχεις φάει κόλλημα Val! Χαρά στο κουράγιο σου... Εγώ πάντα ήθελα να παίξω και το πρώτο στο ps3 το είχα πάρει και είχα χαρεί θυμάμαι αλλά δεν το έπαιξα ποτέ.. Έτσι και με το δεύτερο το πήρα αλλά δεν με βλέπω να το παίζω περιμένει στο ράφι..

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  4. #124
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default


  5. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Brazhlias (12-04-2021),enstikto (11-04-2021),Leon_DiZ (10-04-2021)

  6. #125
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Lol.

    Ελα, τα DLC τώρα :Ρ
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #126
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Χαχα το κοιταξα απο περιεργεια και ειδα οτι ειναι καμμια 30αρια ωρες!

    NOPE!

  8. #127
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Μολις ειδα ολο το πονημα και κλαιω!
    Δημητρη υπαρχουν γιαγιαδες με κατι impossible ταματα που περασαν καλυτερα απο σενα.
    Πω πω εντωμεταξυ η περιγραφη που κανεις ειμαι εγω πλεον στο 99% των περιπτωσεων που προσπαθω να ασχοληθω πλεον με ενα JRPG. Κατεβασα το Persona 5 απο το ps plus collection, θα ειναι η τελευταια μου αποπειρα να ασχοληθω με JRPG, αν δεν μου κατσει ουτε αυτο μαλλον δεν ειμαι πια για αυτα τα παιχνιδια (η το αντιθετο) οριστικα πια...


  9. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Valkyre (12-04-2021)

  10. #128

    Default

    Δυστηχως πανω κατω ετσι ειναι τα πραγματα.
    Εχοντας αφιερωσει κοντα 90ωρες για αυτο μαζι με τα dlc(απογοητευση και τα 2)και μιας και ασχολουμαι παρα πολυ με τα Jrpg,ηταν παρα πολυ αδυναμη/κακη σαν συνεχεια σε σχεση με το καταπληκτικο πρωτο παιχνιδι της σειρας. Γιαυτο ειχα πει και παλιοτερα οτι ειναι απο τα σπανια overrated jrpg παιχνιδια.



    Ειχε καποιες ωρεες ιδεες με kingdom building και smirmishes,το συστημα μαχης δεν ηταν ασχημο(ειδικα για οσους τους αρεσουν τα action rpg),αλλα δυστηχως επασχε σε παρα πολλους τομεις οπως χαρακτηρες,quests,κεντρικη ιστορια,το half baked voice acting και το γεγονος οτι γινοταν πολυ γρηγορα επαναλαμβανομενο και δυστηχως ουτε τα 2dlc βελτιωσαν καθολου αυτο το πραγμα.
    Προσωπικα δεν περασα τοσο ασχημα με το συγκεκριμενο παιχνιδι,αλλα σε σχεση και με το πρωτο παιχνιδι της σειρας και με αλλα action jrpg η απογοητευση μου ηταν μεγαλη και ευτυχως που το πηρα με τα dlc σε καλη εκπτωση.

    Ευτυχως το ps4 εχει αλλα καλυτερα Jrpg οπως τα persona,τα Trails Of Cold Steel,YS VIII,Trials Of mana,Final Fantasy φυσικα και παει λεγοντας,αν και δεν νομιζω οτι εχουν και μεγαλη περαση αυτα τα παιχνιδια στο Playstation και συγκεκριμενα στην Ελλαδα.

Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •