Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 61 to 69 of 69

Thread: Ace Combat 7 [+PSVR content]

  1. #61

    Default

    Γελοιοποιησης συνεχεια του παλαι ποτε καλυτερου support στον κοσμο (microsoft).
    Αφου ηρθα σε εποικοινωνια με τη bandai μου ειπαν να τους πω να διαγραψουν τα corrupted licences απο το account μου και θα μου στειλουν μετα νεο κωδικο για το preorder bonus.
    Μολις τους το ειπα μου παραδεχτηκαν αμεσως οτι υπαρχει θεμα με το extra υλικο του παιχνιδιου και οτι δουλευουν ηδη με τη bandai για να το λυσουν και καλυτερα θα ειναι να περιμενω 2-3 μερες και μετα να προχωρησουμε με τη λυση της bandai.
    -Δεν ξερω αν πρεπει αυτα να τα αναφερω εδω η στο topic του xbox one ας πραξει αναλογως ο slay η καποιος συντονιστης-



    Καθε θεμα που προεκυπτε πρωτα το ανακαλυπτα μονος μου και μετα μου το επιβεβαιωναν ενω το ηξεραν απο πριν.
    Απιστευτη ταλαιπωρια 3 μερες τωρα ταλαιπωρουμαι για να βρω λυση με ενα υλικο που εχω πληρωσει.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #62

    Default

    Τελικα μου το εφτιαξαν. Βασικα τους επεβαλα να το φτιαξουν.
    Δεν υπηρχε περιπτωση να γινει αυτο αν δεν εψαχνα μονος μου και αν δεν εβρισκα μονος μου τις μ@κιες τους για να τις τριψω στη μουρη τους, και αν δεν απειλουσα με Refund process kick.
    Αν τυχει οποιοσδηποτε αλλος και αντιμετωπισει θεμα με το preorder bonus του παιχνιδιου στο xbox one ξερει πλεον τι να κανει. Ας τους δειξει και τα δικα μου screenshot.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #63

    Default

    Για οποιον διαβασε για ζαλαδες στο VR εχετε κατα νου οτι αυτο καλυτερευει μα τον καιρο. Στην αρχη ζαλιζομουν κι εγω σε οτιδηποτε ειχε κινηση και μου πηρε λιγο μεχρι να συνελθω. Θελει βεβαια σωστη ρυθμιση (θα ψαξω να δω αν υπαρχει section για το VR να γραψω μερικα πραγματα, αν και φοβαμαι οτι θα πρεπει να περασω τα 50 posts για να ανοιξω θεμα - αν δεν υπαρχει. Η quick answer ειναι ΜΗΝ το απορριπτετε οσοι φοβαστε τις ζαλαδες.
    Περισσοτερα αργοτερα...

  4. #64
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Υπάρχει section για VR ειδικά.

    Έχουμε γράψει κατεβατά στο παρελθόν, έχει αναλυθεί το θέμα της ζαλάδας, όπως και των ρυθμίσεων (απόσταση κόρης ματιών κλπ).

    Όντως από αυτούς τους άτυχους με την ζαλάδα, σε σημεία ιλίγγου.......δοκίμασα το VR όταν είχε πρωτοβγει (με hardware μια Amiga από κάτω), από την W Industries (1989-1991) και λίγο αργότερα από άλλες εταιρείες......μπορώ να πω ότι ζαλίζομαι με το PSVR όπως και πριν από 27-30 χρόνια. Σε άλλα παιχνίδια είναι ανεκτή (η ζαλάδα), σε άλλα μεγαλύτερη και σε μερικά δεν αντέχεται, μετατρέπεται σε ίλιγγο σε μερικά δευτερόλεπτα. Έχω "βιώσει" το PSVR σερί επί 1 μήνα. Καμία βελτίωση. Δυστυχώς.

    Ευελπιστώ στο PSVR2 + PS5 μπας κι το FoV Rendering + υψηλότερη ανάλυση να μειώσουν τη ζαλάδα μου (η οποία προκαλείται από μάτια+ευαίσθητο κέντρο ισορροπίας / φαντάσου ότι με πιάνει ναυτία ακόμα και στο φέρρυ-μποτ)

  5. #65
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να αναφερθώ σε ένα σχόλιο που διάβασα σε ξενόγλωσσο forum το οποίο νομίζω ότι ευσταθεί:

    ... ότι από τον εντυπωσιασμό και ενθουσιασμό που σου προκαλεί το VR ως εμπειρία, ο χρήστης αρχίζει και κοιτάει γρήγορα προς κάθε κατεύθυνση και σε χρόνους που δεν συμβαίνουν εκτός VR πραγματικότητας, οπότε και ζαλίζεται πολύ γρήγορα.

    Κάτι τέτοιο φυσικά ισχύει και εκτός VR πραγματικότητας, γιατί αν δοκιμάσετε να εξομοιώσετε στην πραγματικότητα το πως συμπεριφέρεστε με ένα VR headset. (κοιτάω τα πάντα στο περιβάλλον μου) ... πάλι το ίδιο θα ζαλιστείτε.

  6. #66
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ισως και να εχει μια λογικη το παραπανω, αλλα κυριως ζαλιζεσαι γιατι το σωμα σου δεν ακολουθει αυτο που βλεπουν τα ματια σου.

    Αν εσυ περπατας σε VR περιβαλλον ενω καθεσε στην καρεκλα στο real life, ο εγκεφαλος δεν μπορει ευκολα να συνδεσει τις 2 πραγματικοτητες. Μπερδευεται, error = ζαλαδα
    Για αυτο και εχει παρατηρηθει οτι λυσεις οπως ο ανεμιστηρας να σε χτυπαει κανουν το προβλημα λιγοτερο αισθητο σε ορισμενες περιπτωσεις. Σε καποια κεντρα του εγκεφαλου δινεται η αισθηση οτι πας κοντρα στον ανεμο, οποτε μπορειιι και να προχωρας.
    .

  7. #67

    Default

    Ανεμιστηρας (αν ειναι και απεναντι ακομα καλυτερα), μασημα τσιχλας, κομματακι ginger στο στομα (πιπιλισμα). Αν καποιο παιχνιδι υποστηριζει το Aim Controller εχει τρομερη διαφορα (δοκιμασα το Far Point με και χωρις το Aim και ειναι η νυχτα με τη μερα). Καλο ειναι τα ματια να ειναι οσο γινεται σταθερα και να γυρναει το κεφαλι στις κατευθυνσεις.
    Πισω απο το αυτι υπαρχει ενας μικρος σωληνας με υγρο που λειτουργει ως γυροσκοπιο. Με αυτο το οργανο καταλαβαινει ο εγκεφαλος την ισορροπια. Οταν τα ματια βλεπουν μια κινηση και την μεταφραζουν στον εγκεφαλο αλλα δεν την καταλαβαινει το συγκεκριμενο οργανο για να στειλει την αντιστοιχη πληροφορια στον εγκεφαλο τοτε ανεβαινει η θερμοκρασια και ερχεται η ναυτια. Η μετρηση των ματιων εχει περισσοτερο να κανει με το θολωμα στα ματια και οχι με τη ναυτια απο οσο παρατηρησα τουλαχιστον σε μενα.
    Οσα παιδακια παντως το δοκιμασαν (ναι το ξερω οτι δεν ειναι καλο), δεν ζαλιζονταν καθολου, αρα πιθανολογω οτι ο εγκεφαλος εχει ορισμενα δεδομενα χρονων και γι αυτο ζαλιζομαστε περισσοτερο οι γεροι.

  8. #68
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Δοκίμασε το. Όπως κάθεσαι τώρα και γράφεις στο PC ή το κινητό, πείσε τον εαυτό σου ότι είσαι σε game mode και άρχισε να κοιτάς όπως θα έκανες με την κάμερα σε ένα game. Αν στα 30" αν όχι 10" δεν την ακούσεις έλα πες μου

    Φυσικά καταλαβαίνω τι έγραψες και για αυτόν τον λόγο θεωρώ τις AR λύσεις defacto ανώτερες.

  9. #69

    Default

    Το κυριοτερο ειναι να μην εισαι ορθιος γιατι κινδυνευεις να σπασεις μυτη και δοντια.

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •