Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 29

Thread: Tv calibration

  1. #1
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default Tv calibration

    Έχει κάνει κανείς βήμα βήμα σωστό calibration?



    Με βοήθησε ένας φίλος σήμερα στο one με παράλληλες κινήσεις σε κονσόλα και tv.

    Πραγματικά έτσι με μια γρήγορη μάτια είδα διάφορα προς τι καλύτερο στα χρώματα και στο βάθος του μαύρου.

    Έχει κανείς άλλος εμπειρία?

    Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #2
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Tv calibration

    Εχω κάνει calibration με βάση το retina iPad (έχει παρά πολύ πιστή απόδοση χρωμάτων) και ένα ειδικό thx tune up app. Είδα αρκετή διαφορά.

    Εσείς πως το κάνατε; Κανονικά νομίζω χρειάζεται ειδικό hardware.
    επίσης το calibration δεν ειναι ένα, αλλά επηρεάζεται από τις φωτιστικες συνθήκες του χώρου. Πχ άλλα settings χρειάζονται για το πρωινό, ψυχρό φως, άλλες το βράδυ.

  3. #3
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Για πεστε θα με ενδιέφερε και μένα αυτό γιατί πειραζω συνέχεια της ρυθμίσεις ολο και κατι δεν μου αρέσει.
    Με τι πρόγραμμα το κάνατε;
    Δεν ξέρω αν παίζει ρολο και η Tv, εγω ας πούμε εχω πλασμα 50' Panasonic της παλιές με φοβερό μαύρο χρώμα.(2009 μοντέλο)
    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. #4

    Default

    Για να γινει calibration απαιτειτε hardware εξοπλισμος.. O οποιος μετραει και το μαυρο που μπορει να βγαλει η τηλεοραση, συγκεκριμενα ποσο μαυρο ειναι το μαυρο της. Οι σημερινες τηλεορασεις εχουν εν γενει αδυναμιες λογο περιορισμων που θετει η τεχνολογια ( lcd ). Οσο και αν θελουν δεν θα γινουν ποτε τοσο καλες στο μαυρο οσο τα παλια κουτια μας. Οι plasma ειναι και οι μονες που μπορουν να πλησιασουν σωστη αποδοση μαυρου, λογο τεχνολογιας. Απο εκει και περα δυστηχως οταν ψωνιζουμε μεγαλη διαγωνιο παιρνουμε μαζι και διογκωμενα προβληματα ( bleeds, clouds, κλπ κλπ ). Η τελευταια φουρνια ειναι καλυτερες αφου χρησιμοποιουνε τεχνασματα προκειμενου να εχουν καλυτερο μαυρο. Αν αποφασισεις για να hardware calibration μια βολτα απο το avclub θα σε βοηθησει να παρεις μια ιδεα. Με πειραγμα των χρωματων απο το μενου της τηλεορασης δεν κανεις σχεδον τιποτα. Ηδη οι εταιρειες μας εχουνε εκπαιδευσει να μας αρεσουν τα live χρωματα ( κορεσμενα, φωτεινα ) τα οποια ειναι καλα για να πουλησεις την tv αλλα οχι και για να ζησεις με αυτη δυστηχως. Θα πρεπει να μαθουμε παλι οτι πολυ φως = κακο για την αποδοση των χρωματων. Ξεκινηστε βαζοντας το white balance σε " ταινια " ή καπου κοντα στο θερμο - κανονικο αναλογα τι λεει το μενου. Απο εκει συνεχιστε με μια γενναια μειωση φωτεινοτητας του πανελ, και του contrast. ΔΕΝ σας ενδιαφερει το φως αλλα το μαυρο να ειναι μαυρο και οχι γκριζο...Μεινετε λιγο σε αυτες τις μουντες ρυθμισεις, και οταν συνηθισετε ανεβαστε αναλογα οτι δεν σας αρεσει.. Κρατηστε οτι πολλες τηλεορασεις δεν μπορουν να αποδωσουν σωστα χρωματα οτι και να κανετε λογο κακου white balance....Μπορειτε μονο να μετριασετε το κακο, και αρκετες φορες ουτε αυτο.

  5. The Following 7 Users Say Thank You to chrissid For This Useful Post:

    AriStos13 (22-11-2015),Christos33 (23-11-2015),corsaopc3071r (22-11-2015),djpar (23-11-2015),DJTaurus (23-11-2015),modecris (27-01-2016),panos74gr (23-11-2015)

  6. #5
    PS4forums Addict Ixor24's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα - Κουκάκι...
    Posts
    1,941
    PSN ID
    Ixor24
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    κ καθε τηλεοραση εχει και την δικη της ρυθμιση μια ματια απο ratings και avforums μπορει να βρεις τι ψαχνεις.

    Να ρωτησω κατι οταν παίζετε Αλλαζετε σε game mode?

  7. #6
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Την έχω πάντα σε game mode για να μην ξεχνιέμαι

  8. #7

    Default

    και γω σε game mode παιζω (sony 48kdl 605b) αλλα τις εχω πειραξει λιγο τις ρυθμισεις μιας και προτιμαω λιγο εντονα χρωματα και καλυτερη ευκρινεια.Το μαυρο της θεωρω οτι ειναι μια χαρα οχι οτι ειμαι κανενας ειδικος βεβαια.
    Οι ρυθμισεις ειναι καθαρα θεμα του ματιου του καθενος πιστευω δε μπορεις να εχεισ στανταρ γιατι καθε τηλεοραση διαφερει και καθε gamer θελει αλλιως τα χρωματα

  9. #8
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Shameless bump αλλά μιας και βλέπω ότι υπάρχουν γνώστες του αντικειμένου ρωτάω εδώ: Σε τηλεόραση LG παρατηρώ ότι το game mode ως picture profile απλώς πειράζει - μετριάζει κάποιες ρυθμίσεις απλά - για παράδειγμα θα κλείσει μεν το dynamic contrast αλλά κάτι real cinema και τέτοια θα μείνουν ανοιχτά και μάλιστα χωρίς δυνατότητα να τα απενεργοποιήσεις . Κάνοντας rename το hdmi input επιλέγοντας game μια από τα ίδια. Εκεί που βλέπω τρομακτικές αλλαγές είναι κάνοντας rename το hdmi input σε PC mode όπου οι πραγματικά οι μόνες διαθέσιμες ρυθμίσεις που μου απομένουν είναι backlight, contrast, brightness, color temp και black level. Δηλαδή ούτε καν color μπορώ να πειράξω πόσο μάλλον sharpness κτλ. Όλα τα άλλα είναι "κλειστά" και ούτε καν μπορείς να τα αλλάξεις.

    Αυτό είναι το "κανονικό" game mode?

    Επίσης αν επιλέξω η κονσόλα να στείλει PC-RGB σήμα παρατηρώ ότι με black level στο low (στο expert ISF 1/2 preset), έχω απίστευτο μαύρο και φοβερά χρώματα με τίμημα σε κάποια παιχνίδια πραγματικά το σκοτάδι να είναι ... σκοτεινό αλλά ρεαλιστικά θα έλεγα (ανάλογα και τον φωτισμό του χώρου) ενώ στο black level high να μου φαίνεται άμεσα με την αλλαγή αυτή να είναι λίγο γκρι η οθόνη ή τέλος πάντων να είναι το αντίστοιχο του standard/limited - low black level output κονσόλας/τηλεόρασης.

    Είναι το λεγόμενο black crush (no pun intended) που λέμε αυτό που βλέπω?
    Last edited by Sir_Teraflop; 24-03-2018 at 16:39.

  10. #9
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Καλησπέρα, guys!

    Θα επανελθω με ένα ερωτημα που ειχα θεσει και περυσι. Αφορα στο HDR της τηλεορασης και, όπως φαινεται, απασχολει πολύ κοσμο όπως διαβαζω από δω και από εκει. Τωρα, τι να πω… Εάν είναι κατι που δεν εχω καταλαβει...

    Καταρχην να πω πως η τηλεοραση μου είναι η Samsung KS7000 και εχω το standard PS4. To HDR περιεχομενο με ενδιαφερει κυριως για το PS4 και η απορια μου είναι η εξης: δε νομιζω πως εχω δει ποτε κατι τοσο WOW στον οπτικο τομεα ετσι ώστε να δικαιολογειται ο χαρακτηρισμος HDR στο σημα. Θα προσπαθησω να δωσω ένα παραδειγμα προσφατο… Όταν πηρα το GoW, εβλεπα πως όταν ξεκιναγε το παιχνιδι ενεργοποιουταν το HDR σημα μονο του. Καλα ως εδώ. Ωστοσο, όταν συνεβαινε αυτό, τα χρωματα γινονταν πιο «ξεπλυμενα», «θολα» και σιγουρα δεν δικαιολογουσαν HDR εικονα. Κατι σα να επεφτε ένα «πεπλο» γκρι επανω στην οθονη. Να πω εδώ πως η επιλογη εικονας στην τηλεοραση μου είναι αυτή της «Ταινιας» και υποτιθεται ειχα κανει ολες τις ρυθμισεις βασει καποιων οδηγιων που ειχα βρει (και μαλιστα όχι μονο από μια πηγη), για να εχω το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα. Ωστοσο, όχι… Το καλυτερο αποτελεσμα το βλεπω όταν παιζω σε game mode και συγκεκριμενα τωρα με το Spiderman. Στο συγκεκριμένο mode υποτιθεται πως από τη μια είναι το καλυτερο δυνατο mode από αποψη response (σχεδόν zero lag), αλλα κατι σου «τρωει» από το συνολικο οπτικο κομματι. Σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ άλλο mode, η εικονα είναι αισθητα κατωτερη. Όμως, ακομα και στο game mode, ενεργοποιωντας και απενεργοποιωντας το HDR η διαφορα δεν είναι και τοσο μεγαλη. Ισως λιγο πιο φωτεινα τα χρωματα όταν είναι ενεργο.
    Εν ολιγοις, τι κανω λαθος, εάν κανω καποιο κιολας;;;;; ‘Η, τελικα, τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να ειμαι σιγουρος ότι παιρνω το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα από την τηλεοραση μου, οποιο και να είναι αυτό;;;; Εσεις σε τι mode παιζετ και τι ρυθμισεις εχετε κανει;;;

    Υ.Γ. Συγγνώμη αν κουράζω, αλλα πραγματικα δε ξέρω τι αλλο να σκεφτώ.

  11. #10
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Δοκίμασες να κάνεις "calibration" και σε αυτό το mode δηλαδή να βρεις σωστά setting και για αυτό το mode? Αν θυμάμαι καλά όταν ενεργοποιείται το HDR σε αυτήν την σειρά Samsung (KSxxxx) ότι calibration και να είχες κάνει στο mode "ταινία" δεν ισχύει για το HDR mode "ταινία".

    Στο reddit, era, gaf κλπ. και σε πιο εξειδικευμένα site (π.χ. avforums κτλ) υπάρχει τόνος πληροφοριών για αυτό και την συγκεκριμένη τηλεόραση που έχεις. Και μεταξύ μας τα "settings" που δούλεψαν για άλλους είναι πολύ δύσκολο να δουλέψουν για σένα 100% τουλάχιστον. Είναι διαφορετικές οι συνθήκες φωτισμού, διαφορετικά panel κτλ. Ελπίζω να βοήθησα.

  12. #11
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Καταρχήν ευχαριστώ για την απαντηση.
    Δεν θέλω να δουλέψουν 100% τα settings, αλλα τουλάχιστον να δω κάτι αξιοπρόσεκτα διαφορετικό, ετσι ώστε να δικαιολογείται το "HDR". Επίσης, εχω την εντύπωση πως το game mode δεν ειναι το προτεινόμενο για gaming, εκτός εαν πρόκειται για online, στο οποίο παίζει ρόλο η απόκριση. Άρα, αρχής γενομένης αυτού, πρέπει να γίνει calibration σε αλλο mode, κάτι που, προς το παρόν, στα μάτια μου, απέχει πολυ για να χαρακτηριστεί HDR εικόνα.

  13. #12
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Παύλο δεν ξέρω αν μπορώ να σε βοηθήσω.
    Εγώ έχω βέβαια Sony TV, αλλά πάντα παίζω σε game mode.
    Με το GOW που το έβαλα όταν πήρα την TV όταν ενεργοποιήθηκε το hdr είχα την ίδια εικόνα με εσένα (ξεπλυμένα κλπ). Εννοείται πως έχω κάνει ρυθμίσεις στην τηλεόραση με οδηγούς που βρήκα αλλά έκανα και κάποιες μικροαλλαγές μόνος μου ώστε να φέρω την εικόνα στα δικά μου γούστα.
    Τώρα βέβαια με το Spider-Man πραγματικά το HDR είναι χάρμα οφθαλμών. Το απενεργοποίησα κάποια στιγμή για να δω τι διαφορά υπάρχει και πραγματικά «ξενέρωσα» με τα χρώματα. Όλα πιο μουντά και πιο σκούρα και καμία ζωντάνια. Σε αντίθεση με το hdr που πραγματικά τα χρώματα είναι πολύ πιο ζωντανα.
    Δεν έχω αλλάξει κάποια ρύθμιση από τότε και μου φαίνεται λίγο περίεργο στο ένα παιχνίδι το hdr να μην μου αρέσει και στο άλλο παιχνίδι είναι και έχω πάει μπροστά μισή γενιά (δεν ξέρω αν είμαι υπερβολικός αλλά τόσο είναι η διαφορά στα μάτια μου)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  14. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dragonpaul (12-09-2018)

  15. #13
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Για μένα στις περισσότερες τηλεοράσεις το προτιμώμενο mode είναι το PC mode. Στην πραγματικότητα αυτό είναι το πιο "ξερό" mode γιατί και το game mode αφήνει αρκετά εφέ να τρέχουν τα οποία εισάγουν lag. Και όχι το input lag δεν αφορά μόνο τα online games αλλά και τα single player. Απλώς στα online μαζί με το internet lag μπορεί να γίνει η κατάσταση ανυπόφορη.

    Όπως και να έχει αυτό που εννοούσα είναι ότι το όποιο calibration θέλεις να κάνεις για το HDR mode θα πρέπει να το κάνεις ενώ αναπαράγεται ήδη HDR περιεχόμενο και όχι να αναμένεις ότι το SDR calibration θα μεταφερθεί στο HDR. Τουλάχιστον αυτό είχα διαβάσει όταν διάβαζα για την συγκεκριμένη τηλεόραση για την οποία μου είχε κινήσει το ενδιαφέρον για αγορά. Με επιφύλαξη πάντα. Αν βρω κάτι πιο συγκεκριμένο θα στο στείλω.

  16. #14
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Καταρχήν ευχαριστώ για την απαντηση.
    Δεν θέλω να δουλέψουν 100% τα settings, αλλα τουλάχιστον να δω κάτι αξιοπρόσεκτα διαφορετικό, ετσι ώστε να δικαιολογείται το "HDR". Επίσης, εχω την εντύπωση πως το game mode δεν ειναι το προτεινόμενο για gaming, εκτός εαν πρόκειται για online, στο οποίο παίζει ρόλο η απόκριση. Άρα, αρχής γενομένης αυτού, πρέπει να γίνει calibration σε αλλο mode, κάτι που, προς το παρόν, στα μάτια μου, απέχει πολυ για να χαρακτηριστεί HDR εικόνα.

    Λοιπόν στα πολύ γρήγορα πολλοί χρήστες την έχουν πατήσει αφού ακολούθησαν αυτόν τον οδηγό:

    https://www.eurogamer.net/articles/d...samsung-4k-tvs

    Στο ότι δεν αλλάξαν στο PS4 το RGB LEVEL τους από AUTO σε Full κάτι που δεν αναφέρει ο οδηγός. ( To HDMI Level στην τηλεόραση βάλτο normal/high γιατί δεν θα βλέπεις την μύτη σου).

    Δοκίμασε και πες.

  17. #15
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Παιδιά, δοκιμάζω διαφορα τωρα και θα ενημερώσω. Συγκεκριμένα εγκαθιστώ παλι το GoW, διότι πήγα να το ξεκινήσω και μου είπε οτι ειναι κατεστραμμένο το αρχείο. Αυτο συμβαίνει συχνά με τον εξωτερικό σκληρό, δυστυχώς. Να ειναι καλα τα cloud saves...
    Σας ευχαριστώ και επιστρέφω!

  18. #16
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Άντε ρε Παύλε. Follow the Guide. Να ηρεμήσεις ρε φίλε. Διαφορετικά σε βλέπω για Oled.

  19. #17
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ενα μικρό update:

    Οι προτεινόμενες ρυθμίσεις του eurogamer ήταν ακριβώς αυτές που είχα κι εγώ! Επίσης το RGB level ήταν, επίσης, στο full.
    Δοκίμασα το GoW -αφού το επανεγκατεστησα- και στο game mode (θυμίζω πως δε το είχα παίξει εκεί) τα πράγματα ειναι σαφώς βελτιωμένα. Όμως κι εκεί, απενεργοποιώντας το HDR, δε βλέπω μεγάλη διαφορα. Οκ, ίσως κάπως πιο έντονα τα χρώματα όταν ειναι ενεργοποιημένο, αλλα τίποτα jaw dropping. Κοινώς, μικρές διάφορες.
    Εχω αρχίσει να πιστεύω πως βλέπω το HDR όπως θα έπρεπε, αυτο που ολοι βλέπετε, αλλα, προφανώς, για εμένα δεν ειναι αρκετά καλό. Άλλη εξήγηση δεν εχω... Αυτο που βλέπω ειναι ωραίο σα σύνολο, οκ, αλλα δεν έχει τεράστια διαφορα απο την "μη HDR version"
    Α, να μην ξεχάσω... Παρατηρώ και το εξής. Αφού μπω σε ενα παιχνίδι που υποστηρίζει HDR, εαν πατήσω το κεντρικό κουμπί του PS4 για να βγω στο interface, τότε και εκεί εχω πια HDR εικόνα και εδώ μπορώ να πω πως ειναι αισθητή η διαφορα. Έντονα και πολύ όμορφα χρώματα!!!! Γιατί το λέω αυτο; Επειδη πριν μπω στο παιχνιδι, εννοείται πως δεν εχω HDR σήμα στο interface και τα χρώματα ειναι "κατώτερα". Αυτο το είχα παρατηρήσει απο το GoW ακόμα. Το έχει παρατηρήσει κανεις;

    Κατι τελευταίο άσχετο με τα υπολοιπα... Όπως σας ειπα, εγκατέστησα παλι το GoW αφού είχε καταστραφεί το αρχείο στον εξωτερικό. Έλα που αφού το εγκατέστησα παλι, όμως, τωρα πια ειναι μεταγλωττισμένο στα ελληνικά. Ποτε δε το ειχα παίξει στα ελληνικά. Και όπως ξέρω δεν αλλάζει η γλώσσα απο τις ρυθμίσεις... Εκτός εαν κάνω λάθος και έχει αλλάξει κάτι.
    Last edited by Dragonpaul; 12-09-2018 at 01:57.

  20. #18
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Ενα μικρό update:

    Οι προτεινόμενες ρυθμίσεις του eurogamer ήταν ακριβώς αυτές που είχα κι εγώ! Επίσης το RGB level ήταν, επίσης, στο full.
    Δοκίμασα το GoW -αφού το επανεγκατεστησα- και στο game mode (θυμίζω πως δε το είχα παίξει εκεί) τα πράγματα ειναι σαφώς βελτιωμένα. Όμως κι εκεί, απενεργοποιώντας το HDR, δε βλέπω μεγάλη διαφορα. Οκ, ίσως κάπως πιο έντονα τα χρώματα όταν ειναι ενεργοποιημένο, αλλα τίποτα jaw dropping. Κοινώς, μικρές διάφορες.
    Εχω αρχίσει να πιστεύω πως βλέπω το HDR όπως θα έπρεπε, αυτο που ολοι βλέπετε, αλλα, προφανώς, για εμένα δεν ειναι αρκετά καλό. Άλλη εξήγηση δεν εχω... Αυτο που βλέπω ειναι ωραίο σα σύνολο, οκ, αλλα δεν έχει τεράστια διαφορα απο την "μη HDR version"
    Α, να μην ξεχάσω... Παρατηρώ και το εξής. Αφού μπω σε ενα παιχνίδι που υποστηρίζει HDR, εαν πατήσω το κεντρικό κουμπί του PS4 για να βγω στο interface, τότε και εκεί εχω πια HDR εικόνα και εδώ μπορώ να πω πως ειναι αισθητή η διαφορα. Έντονα και πολύ όμορφα χρώματα!!!! Γιατί το λέω αυτο; Επειδη πριν μπω στο παιχνιδι, εννοείται πως δεν εχω HDR σήμα στο interface και τα χρώματα ειναι "κατώτερα". Αυτο το είχα παρατηρήσει απο το GoW ακόμα. Το έχει παρατηρήσει κανεις;

    Κατι τελευταίο άσχετο με τα υπολοιπα... Όπως σας ειπα, εγκατέστησα παλι το GoW αφού είχε καταστραφεί το αρχείο στον εξωτερικό. Έλα που αφού το εγκατέστησα παλι, όμως, τωρα πια ειναι μεταγλωττισμένο στα ελληνικά. Ποτε δε το ειχα παίξει στα ελληνικά. Και όπως ξέρω δεν αλλάζει η γλώσσα απο τις ρυθμίσεις... Εκτός εαν κάνω λάθος και έχει αλλάξει κάτι.
    Πας για OLED Παύλο -

  21. #19
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Nope!!!!!! Αρκετά έξοδα εχω και η τηλεόραση ειναι μολις ενός έτους και κάτι. So, no....
    Αυτο που αναρωτιέμαι ειναι εαν ενα PS4 pro έκανε τη διαφορα. Αν και δε βλέπω πως...

  22. #20
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Nope!!!!!! Αρκετά έξοδα εχω και η τηλεόραση ειναι μολις ενός έτους και κάτι. So, no....
    Αυτο που αναρωτιέμαι ειναι εαν ενα PS4 pro έκανε τη διαφορα. Αν και δε βλέπω πως...
    Τι διαφορά να σου κάνει ένα pro όντως. Δεν ξέρω πως να σε βοηθήσω από ένα forum. Σου είπα κάποια τρανταχτά hints (π.χ. hdmi colour=on/full rgb ON).


    Το μόνο που σου μένει είναι να αγοράσεις ένα calibration DVD ή να πληρώσεις ένα παλικάρι με calibration (tool-hardware).

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •