Page 8 of 10 FirstFirst ... 45678910 LastLast
Results 141 to 160 of 189

Thread: Detroit: Become Human

  1. #141
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Α δεν παω καλα!!Αρχιζει να γινεται σεξυ η γαλανοματα που ειναι στο μενου!!

  2. #142

    Default

    Ε δεν νομιζω να ειναι και πολυ τυχαια η επιλογη της συγκεκριμενης

  3. #143

    Default

    χαχα, προσπάθησε σε περίπτωση που δεν το ξέρεις να επισκέπτεσαι συχνά - πυκνά το κεντρικό μενού. Έχει πλάκα

  4. #144
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    ramin231 (08-06-2018)

  6. #145
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default


  7. #146
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by ramin231 View Post
    χαχα, προσπάθησε σε περίπτωση που δεν το ξέρεις να επισκέπτεσαι συχνά - πυκνά το κεντρικό μενού. Έχει πλάκα
    φυσικα την επισκεπτομαι συχνα...της κολλαω!!και την αφηνω λιγο να πει διαφορα!προχτες την παρασκευη μου πε και καλο σαββατοκυρικο!!Η μια ημερα που δεν επαιξα την επομενη μου την ειπε οτι χαθηκα!!Δεν παμε καλα σου λεω!!

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Ε δεν νομιζω να ειναι και πολυ τυχαια η επιλογη της συγκεκριμενης
    Ειναι καμια γνωστη ηθοποιο?

  8. #147
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Αν δεν κάνω λάθος είναι η ηθοποιός Valorie Curry

    Τελικά μάλλον είναι η Gabrielle Hersh που δανείζει την φωνή της στην Chloe...

    http://detroit-become-human.wikia.co...abrielle_Hersh

  9. #148
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Μια χαρα η κοπελα!!

  10. #149
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default


    Επιτελους το ανεβασαν...Τι υπεροχο κομματι...κι αυτη η κορυφωση στο τελος...ανατριχιαστικο..
    Να εκθεσω τους προβληματισμους μου γιατι δεν εχω γραψει για το παιχνιδι.Πιστευω οτι ειχε πολυ κακο timing απο την Sony και ωρες ωρες δεν μπορω να καταλαβω τι σκ@τα σκεφτονται με τις ημερομηνιες κυκλοφοριας...Το ιδιο θα κανουν και με το days gone...Για μενα ρε σεις δεν γινεται να το κυκλοφορεις τοσο κοντα σε μια τεραστια κυκλοφορια που ακουει στο ονομα GoW...Το παιχνιδι το επισκιασε η κυκλοφορια του GoW..προσωπικα πηρα το GoW day 1 και εχω αφησει να πεσει το Detroit...Kαι ειμαι απο αυτους που το Heavy Rain ηταν απο τους αγαπημενους μου τιτλους στο ps3 και σε οποιον ηθελα να του δειξω ενα παιχνιδι αμεσο στον χρηστη, με γραφικαρες και που για μενα ειχε μεγαλο impact του εβαζα το HR...Οι πωλησεις δειχνουν οτι πηγε καλα μεχρι τωρα αλλα και παλι...Εσεις τι λετε?
    Spoiler!

  11. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    Gazof (20-06-2018)

  12. #150

    Default

    Συμφωνω κατα 50% με το παραπανω που γραφεις.

    Το αλλο 50% που διαφωνω ειναι γιατι τετοιου ειδους παιχνιδια κακα τα ψεματα ο κοσμος δεν τα αγοραζει στα 60 και 70ευρω(με αυτο το gameplay),ανεξαρτητως δηλαδη του τι timing εχουν.
    Επισης δεν ειναι παιχνιδι το οποιο απευθυνεται τοσο πολυ στο mainstream κοινο λογω αυτων που θελει να περασει.

  13. #151
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post

    Επιτελους το ανεβασαν...Τι υπεροχο κομματι...κι αυτη η κορυφωση στο τελος...ανατριχιαστικο..
    Να εκθεσω τους προβληματισμους μου γιατι δεν εχω γραψει για το παιχνιδι.Πιστευω οτι ειχε πολυ κακο timing απο την Sony και ωρες ωρες δεν μπορω να καταλαβω τι σκ@τα σκεφτονται με τις ημερομηνιες κυκλοφοριας...Το ιδιο θα κανουν και με το days gone...Για μενα ρε σεις δεν γινεται να το κυκλοφορεις τοσο κοντα σε μια τεραστια κυκλοφορια που ακουει στο ονομα GoW...Το παιχνιδι το επισκιασε η κυκλοφορια του GoW..προσωπικα πηρα το GoW day 1 και εχω αφησει να πεσει το Detroit...Kαι ειμαι απο αυτους που το Heavy Rain ηταν απο τους αγαπημενους μου τιτλους στο ps3 και σε οποιον ηθελα να του δειξω ενα παιχνιδι αμεσο στον χρηστη, με γραφικαρες και που για μενα ειχε μεγαλο impact του εβαζα το HR...Οι πωλησεις δειχνουν οτι πηγε καλα μεχρι τωρα αλλα και παλι...Εσεις τι λετε?
    Eχεις σιγουρα δικιο οτι η κυκλοφορια του GOW, του δημιουργησε προβλημα, ομως δεν θεωρω οτι η Σονυ ειναι χαζη και δεν υπολογισε κατι τετοιο. Υπαρχουν χρονοδιαγραμματα, deadlines, εργοστασια παραγωγης κλπ. Προφανως τα εξετασαν και ειδαν οτι αυτη πρεπει να ειναι η ημερομηνια κυκλοφοριας.

    Απο την αλλη και ο Fulgore εχει δικιο. Δεν ειναι συνταγη παιχνιδιοου που θα πληρωσουν πολλοι 60 ευρω. Εγω το νοικιασα και το τελειωσα σε 3 μερες. Ωραιο παιχνιδι, ωραια δουλεια, αλλα προσωπικα ουτε κι εγω δεν θα πληρωνα 60 ευρω γι αυτο.

  14. #152
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Κι εγώ περιμένω να πέσει η τιμή του. Απορώ πως δεν το έβαλαν στις προσφορές Days of play.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  15. #153
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ενοικιαση παιδια. Κλασικο παιχνιδι που λογω gameplay αν το παιξεις 2-3 φορες τελειωσε , δυσκολα θα το ξαναπιασεις. Εγω σε μια εβδομαδα το τελειωσα 2 φορες και πληρωσα στο σεβεν νομιζω 7-8 ευρω. Και δωρο να μου το ειχαν κανει δεν θα το επαιζα 3η φορα, οχι γιατι δεν μου αρεσε , απλα γιατι με 2 playthrough πηρα οτι ηθελα απο την ιστορια και τους χαρακτηρες, απο gameplay ετσι και αλλιως ειναι το ιδιο. Προτιμησα να αγορασω το Ni No Kuni το οποιο θα παιζω ενα μηνα τουλαχιστον .

    Spoiler!

  16. #154
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Και να διευκρινησω κατι. Δεν υποστηριζω οτι αυτα τα παιχνιδια δεν πρεπει να υπαρχουν. Απλα ο συνδυασμος αυτου του παιχνιδιου σε ΑΑΑ budget δεν κολαει... γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να πεσει λιγο το budget να μπορει το παιχνιδι να πουληθει στα 30-40 ευρω.

    Δεν ειπαμε φυσικα να το κανουν Telltale, αλλα απο τα production values του Detroit μεχρι αυτα της Telltale υπαρχει ενας ωκεανος...

  17. #155
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Ανυπομονώ να ασχοληθώ με το Detroit, λογικά αύριο θα έχω λίγο χρόνο. Χαίρομαι που από πληροφορίες και trailer δεν έχω διαβάσει και δει σχεδόν τίποτα, μόνο το soundtrack άκουσα τώρα και φαντάζομαι ταιριάζει γάντι με τη φιλοσοφία του παιχνιδιού (αν και τα soundtracks των NieR Automata και GoW έχουν ξεχωρίσει, απ'ό,τι έχω ακούσει εγώ τουλάχιστον). Με πάω αρκετά πίσω, το 2010 όπου ξεκίνησα λόγω δουλειάς να ασχολούμαι με games και βρέθηκε στα χέρια μου το Heavy Rain. Ερχόμενος από pc gaming δεν ήξερα τίποτα για το παιχνίδι ούτε είχα παίξει κάτι αντίστοιχο ποτέ, οπότε το σοκ ήταν αναπόφευκτο και δε ξεχνιέται.

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Κι εγώ περιμένω να πέσει η τιμή του. Απορώ πως δεν το έβαλαν στις προσφορές Days of play.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Μιχάλη είναι αρκετά καινούριο ως παιχνίδι για να έμπαινε από τώρα σε προσφορά έστω και ολιγοήμερη.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  18. The Following User Says Thank You to Gazof For This Useful Post:

    mihalis13 (20-06-2018)

  19. #156
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Gazof View Post
    Μιχάλη είναι αρκετά καινούριο ως παιχνίδι για να έμπαινε από τώρα σε προσφορά έστω και ολιγοήμερη.
    Το φαντάζομαι κάτι τέτοιο Δημήτρη, απλά επειδή είδα και το GOW στις προσφορές (πράγμα που δεν περίμενα) λέω θα ήταν ωραία να έμπαινε και το Detroit μιας και πλέον δεν νομίζω να υπάρχει πολύς κόσμος που θα το αγοράσει full price.

    Εγώ μέσα στο καλοκαίρι λέω να το αγοράσω, γιατί από το demo μου φάνηκε πολύ καλύτερο από Heavy Rain/Beyond.
    Πάντως στο Detroit σίγουρα περιορίσανε το budget στο marketing. Ούτε πολύ διαφήμιση, ούτε συλλεκτικές και γενικά ήταν λίγο «αθόρυβη» κυκλοφορία.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  20. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Gazof (20-06-2018)

  21. #157

    Default

    Νομίζω δεν θα δούμε κάτι καλύτερο σε γραφικά αυτή τη γενιά από το ps4. Το παιχνίδι είναι συγκλονιστικά όμορφο αν και προφανώς τα περιβάλλοντα δεν είναι interactive. Τα ράσα όμως δεν κάνουν τον παπά. Η ιστορία είναι πιο ενδιαφέρουσα από το beyond αλλά και πάλι όσο και να εναλλάσσει τους 3 χαρακτήρες δεν με ιντριγκάρει να δω την συνέχεια όπως έκανε για παράδειγμα το heavy rain. Μη έχοντας να παίξω κάτι ενδιαφέρον αυτό τον καιρό ήθελα να ασχοληθώ στο χαλαρό με αυτό τον τίτλο ξέροντας τι να περιμένω από τον cage. Ομως δεν μου προκαλεί κανένα απολύτως ενδιαφέρον η ιστορία.... είναι σα να παρακολουθώ μια ταινία αδιάφορη για εμένα για χάρη της παρέας. Κρίμα γιατί πραγματικά είναι η πιο σωστά δομημένη του δουλειά που προβληματίζει και βάζει ηθικά διλήμματα για κάτι που ίσως αντιμετωπίσουμε στο μέλλον.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    panos74gr (01-07-2018),Sir_Teraflop (29-06-2018)

  23. #158
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Τερματισα και γω το παιχνιδι και ειμαι λιγο μουδιασμενος θα ελεγα...Ακουλουθουν γενικες εντυπωσεις..

    Καταρχας εχω δηλωσει και παλι οτι το HR ειναι απτα αγαπημενα μου παιχνιδια στο ps3..Το beyond ηταν ενας απτους τιτλους που με απογοητευσαν και δεν με ειχε κερδισει...
    Φτανουμε τωρα στο detroit που το περιμενα ανυπομονα αλλα ευτυχως δεν το πηρα full price...
    Ισως να εχει να κανει με το θεμα αλλα δεν ενιωσα καποιο connection με το ολο σεναριο...Ενιωθα οτι δεν μου ελεγε κατι καινουριο..
    Συμφωνω με τον Val σε οτι ειπε...ας ριξει λιγο το μπατζετ της παραγωγης ο Κειτζ και ας μας δωσει κατι πιο οικονομικο...Δεν ξερω ισως να λειτουργουσε καλυτερα αν εφτιαχνε ενα σφιχτοδεμενο στορυ και να μην ειχε τις επιλογες ο παιχτης ετσι ωστε να μην σπαταλουσε χρονο και χρημα για τα αλλα παρακλαδια...Δεν ξερω νιωθω απογοητευμενος λιγο...
    Ισως μια ιστορια αποκλειστικα με τον κονορ να με ειχε ενθουσιασει πολυυυυυυ περισσοτερο..
    Σκεφτομουν γιατι δεν με κρατησε τοσο????
    Τελικα ειχε υπερβολικα πολλες σκηνες που απλα συμμετειχες...
    Αργει πολυ να παρει μπροστα...
    Δεν με ιντριγκαραν εξισου και οι 3 ιστοριες...
    Και εφτασα σε ενα breakthrough και σκεφτηκα..Γιατι το until dawn με καθηλωσε?
    Γιατι το walking dead επισης μαρεσε πολυ (και οι 3 σεζον)?
    Κατεληξα οτι 2 ειναι τα προβληματα...1ον και κυριοτερο οπως ειπα ειναι το pacing...και τα δυο προαναφερθεντα εχουν κατα κυριο λογο γρηγορο pacing ΚΑΙ ενα στορυ που σου κρατα πολυ το ενδιαφερον...Για να μην πω για το Gameplay στο until dawn που ειχε πολλες μαλαγανιες οπως θυμαμαι που επρεπε να κρατας σταθερο τον μοχλο μεσα στην φωτεινη μπαρα...

    Επισης πολλες σκηνες Heavy RAin&Detroit spoilers
    Spoiler!
    ...

    Φοβαμαι οτι ο κειτζ εχει κλειστει στον κοσμο του και δεν βλεπει οτι πρεπει να εξελλιξει το ειδος με καποιον αλλον τροπο..Η απλα να δημιουργησει επιτελους ενα ικανοποιητικο gameplay και να βαλει λιγοτερες επιλογες δεν ξερω...Ενω θα μπορουσε να
    Spoiler!

    Γενικα σκεφτομαι να το πουλησω κιολας που δεν το περιμενα...
    Spoiler!

  24. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    euromaster (04-09-2018)

  25. #159
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  26. #160
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Προσωπικά το παιχνίδι μου άρεσε και θα ασχολιόμουν παραπάνω γιατί είχε πολλά μονοπάτια ανεξερεύνητα. Δυστυχώς χωρίς επιλογή να περάσεις διαλόγους και cutscenes θα έσβηνε γρήγορα ο ενθουσιασμός. Το έπαιξα δύο φορές ολόκληρο, κάποια κεφάλαια ξεχωριστά και σταμάτησα.

Page 8 of 10 FirstFirst ... 45678910 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •