Page 9 of 10 FirstFirst ... 5678910 LastLast
Results 161 to 180 of 189

Thread: Detroit: Become Human

  1. #161
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Καλημέρα και χρόνια πολλά!
    Το Detroit το τερμάτισα πριν 7-8 μέρες περίπου αλλά δεν είχα βρει χρόνο να ποστάρω τις εντυπώσεις μου από το παιχνίδι.
    Για μένα το παιχνίδι είναι εκπληκτικό και είναι ένας τίτλος που πρέπει να παίξει κάθε κάτοχος PS4.
    Εκπληκτική ιστορία, τρομερά γραφικά και άπειρες επιλογές.
    Πρώτη φορά θέλω να κάνω και δεύτερο playthrough σε παιχνίδι τέτοιου είδους. (Με τα HR και Beyond ήμουν καλυμμένος και με ένα Playthrough)
    Έπιασα πάρα πολλές φορές τον εαυτό να αγχώνεται για το ποια απόφαση πρέπει να πάρω...
    Οι ιστορίες και των 3 μου άρεσαν πάρα πολύ αν και τελικά περισσότερο του Marcus. Παρόλο που όταν ξεκίνησα δεν μου ήταν ιδιαίτερα συμπαθής σαν φάτσα.
    Τελικά είχε όμως ένα εκπληκτικό story και τρομερή εξέλιξη σαν χαρακτήρας.
    Σίγουρα κάποιο ΣΚ θα κάτσω να δω και άλλες επιλογές αλλά και σίγουρα θα το ξαναπαίξω να δω διαφορετικά πράγματα μέσα στο παιχνίδι.
    Με φίλο που μιλούσα βρεθήκαμε σε τελείως διαφορετικά μέρη με κάποιους χαρακτήρες.
    Για μένα είναι μακράν το καλύτερο παιχνίδι του Cage που έχω παίξει από τα HR και Beyond (Farenheit δυστυχώς δεν έχω παίξει)
    Spoiler!

  2. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Peteoklis (04-01-2019),spartan (04-01-2019),toninio (16-01-2019)

  3. #162
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλημέρα! αχααχαχαχ

    Εμένα πολλές φορές μου τελείωνε ο χρόνος για να πάρω απόφαση, διότι ήμουν σε απίστευτο δίλημμα τι θα επιλέξω!

    Δεν θα έλεγα όμως ότι είναι "παιχνίδι για όλους". Μην ξεχνάμε ότι πολλά άτομα έχουν μια κονσόλα για παιχνίδια πίου-πίου ή/και να κλωτσάνε μια μπάλα και τίποτε άλλο = θα βγάλουν φλύκταινες με το εν λόγω παιχνίδι χααχαχ.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Peteoklis (04-01-2019),toninio (16-01-2019)

  5. #163
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ναι εντάξει ίσως υπερβάλλω με όλους.
    Αλλά είναι ένα παιχνίδι που στην ουσία πιο πολύ ταινία είναι.
    Μπορείς να το παίξεις άνετα και με την κοπέλα σου ή ακόμα κι φίλους που δεν έχουν κάποια σχέση με το gaming.
    Έχει πολύ καλό σενάριο και πραγματικά σκέφτεσαι πολλά πράγματα καθώς παίζεις το παιχνίδι.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  6. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Peteoklis (04-01-2019),toninio (16-01-2019)

  7. #164

    Default

    Το παιχνίδι μου φάνηκε κι εμένα εκπληκτικό! Πολύ δυνατό σενάριο, φοβερά γραφικά και ήχος και φυσικά άπειρες επιλογές!

    Έχοντας παίξει προσφάτως το Beyond: Two Souls, το Detroit φάνηκε πόσο ώριμο είναι ως παιχνίδι συγκριτικά με αυτό.

    Λίαν συντόμως θα ξεκινήσω και το Heavy Rain (μόλις ξεμπερδέψω με τα DLC του Spider-Man).

  8. The Following User Says Thank You to Nodens For This Useful Post:

    toninio (16-01-2019)

  9. #165
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εμενα μου φανηκε το χειροτερο παιχνιδι του cage που το επαιξα πριν λιγο καιρο. Ακομα χειρότερο και απο την αθλιότητα το Two Souls


    Βαρετο, προβλέψιμο και φουλ αντιγραφή του humans ολο το σεναριο. Ειναι τοσο μεγαλη αντιγραφη που εχει μεχρι και καποιες ιδιες σκηνες και διαλόγους αν θυμάμαι καλα σε κατι στιγμές. Στην ουσια βλεπεις την ιδια σειρα σε παιχνίδι

  10. #166
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλά, ναι, δεν το συζητώ.

    Απόλυτο κλεψιμαίικο του Humans. Λες και έβλεπε τη σειρά και είπε "ωπ! ωραίο! κάτσε να κατακλέψω τους Άγγλους".
    Και το έκανε.

    Για όποιον δεν έχει δει τη σειρά Humans, το παιχνίδι θα του φανεί εξαιρετικό.
    Επειδή όμως την έχω δει (και μου άρεσε σχετικώς, περισσότερο στην 1η σαιζόν, λιγότερο στις επόμενες), το Detroit μου φάνηκε......blatant copy.

  11. #167

    Default

    Σοβαρά? Δεν την έχω δει τη σειρά, οπότε δεν έχω άποψη. Αλλά έτσι όπως τα λέτε και οι δύο κρίμα γιατί μου φάνηκε εξαιρετικό...

  12. #168
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αφής στιγμής δεν έχεις δει τη σειρά, δεν είναι «κρίμα» το παιχνίδι. Παίξε και θα το απολαύσεις αρκεί να σου αρέσει το στυλ διαδραστικής ταινίας. Αν όχι, τότε μην ασχοληθείς καθόλου.

  13. #169
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Για μένα παραμένει και θα παραμείνει αποτι φαίνεται η μεγαλύτερη απογοήτευση της γενιάς...έκλαψα τα 40€ που έδωσα και το πούλησα 30€ ευτυχώς...
    δεν εχω δει humans αλλά έχω δει Westworld και γενικότερα μαρεσει αυτό το θέμα αλλά δεν μου είπε κάτι..ήταν μια απτά ίδια ανιαρό προβλέψιμο και πολλές σκηνές ένιωθα ότι ξαναεπαιζα το ίδιο έργο (βλέπε heavy rain),που ήταν το αγαπημένο μου ίσως game στο 3...
    Αν δεν είχε το storyline του μπάτσου ανδροειδους θα πήγαινα να τον βρω στην Γαλλία να τον σφαλιαρισω...στα 20€ είναι μια χαρά για να περάσει κανείς την ώρα του αλλά ως εκεί..
    Παίζουν και κάτι φήμες στο νετ για αγορά του στούντιο απτην Σόνυ...αν είναι να κάνει τα ίδια και τα ίδια ας αγοράσουν κανένα άλλο στούντιο...αν και βλέπω ότι γενικά έλαχε αρκετά Θέρμης αναγνώρισης απτό κοινό...

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  14. #170
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    XAAXAXXAAXX Μάλιστα. Τώρα κατάλαβα γιατί το εκτίμησα. Γιατί δεν είχα παίξει ούτε Heavy Rain, ούτε Two Souls.
    Προφανώς αν τα είχα παίξει, θα είχα κατακράξει το Detroit.

  15. #171

    Default

    Για το Heavy Rain τι έχετε να πείτε? Αξίζει ή μπα? Να επισημάνω πως αυτού του είδους τα παιχνίδια μου αρέσουν.


  16. #172

    Default

    Το Heavy Rain είναι παιχνιδάρα. Για πολλούς, το καλυτερο του Cage.
    Δηλώνω fan του Cage, από την ημέρα που έπαιξα Fahrenheit, γιατί ο άνθρωπος φτιάχνει ένα είδος παιχνιδιών ξεχωριστό, που παίζονται πολύ ευχάριστα, και προσπαθεί να μεταδώσει πράγματα, είτε συναισθήματα, είτε διάφορα μηνύματα (άσχετα αν το καταφέρνει πάντα καλά ή όχι) μέσω ενός videogame. Είναι περισσότερο movies παρά games (με την κλασική έννοια), αλλά και τί έγινε. Καλώς υπάρχουν και αυτά.
    Ξεκίνησα προχθές κι εγώ το Detroit και ως τώρα οι εντυπώσεις είναι άριστες. Συμπαθέστατοι και οι 3 χαρακτήρες, κλασικός Cage όσον αφορά στο παιχνίδι και το gameplay, πολύ ενδιαφέρον ως τώρα. Σωστά προειπώθηκε ότι η λήψη αποφάσεων είναι αγχωτική και στα πολύ συν του παιχνιδιού και ότι έχει μεγάλη relpayability value λόγω των πιθανοτήτων\επιλογών. Έχω την εντύπωση (αν και είναι νωρίς) ότι είναι πολύ καλύτερο από το Beyond (το οποίο για εμένα ήταν επίσης πολύ καλό, απλά είχε περίεργη θεματολογία και ήταν και άμεση η σύγκριση με το Heavy Rain), απλά δεν ξέρω αν θα μπορέσει να ξεπεράσει το Heavy Rain.
    Eγώ πάντως χαίρομαι ιδιαίτερα όταν βγάζει παιχνίδια ο Cage και ήδη ανυπομονώ να ανακοινώσει το επόμενο.......

  17. The Following 3 Users Say Thank You to toninio For This Useful Post:

    mihalis13 (05-01-2019),Nodens (05-01-2019),panos74gr (06-01-2019)

  18. #173

    Default

    Eυτυχώς δεν έχω δει καμία σειρά, από αυτές που αναφέρθηκαν, με σχετική θεματολογία, γιατί αν παίζει αυτό που λέτε, πιθανότατα θα το βαριόμουν. Το τελείωσα εχθές και το θεωρώ κι εγώ έναν εξαιρετικό τίτλο. Έχει πέσει πολλή και καλή δουλειά. Θα συμφωνήσω επίσης με τον mihalis13, ότι είναι παιχνίδι για όλους, από την άποψη ότι δεν χρειάζεται να είναι gamer κανείς, για να το παίξει.
    Σχετικά με το παιχνίδι, όντως είναι το πιο πλούσιο του Cage σε επιλογές και όντως αισθάνεσαι άγχος για το τί θα επιλέξεις. Σε αυτό, ο Cage τα πήγε πολύ καλά. Παρομοίως κι εγώ, είναι η πρώτη φορά που θέλω να ξαναπαίξω (ειδικά το τελευταίο κεφάλαιο), για να δω τις άλλες καταλήξεις. Η θεματολογία που διάλεξε ο Cage, με τα androids κι όλα τα σχετικά, δεν με τρελλαίνει γενικώς, αλλά μου άρεσε περισσότερο από αυτήν του Beyond. Το σενάριο, πολύ οκ το βρήκα. Δεν παίρνει Όσκαρ, αλλά δεν είναι καθόλου κακό. Και είναι στα πολύ συν του παιχνιδιού, ότι ο καθένας μπορεί να έχει δει διαφορετικά πράγματα και άλλο φινάλε. Υπήρχε και στα προηγούμενα, απλά δεν ξέρω σε τί ποσοστό παραπάνω υπάρχει στο Detroit.
    Oι χαρακτήρες, εξαρχής μου ήταν πολυ συμπαθείς και οι 3. Περισσότερο συμπάθησα και δέθηκα με τον Connor. Tην Kara (και την Alice) δεν την βάζω καν στην εξίσωση. Νομίζω όλοι θα την συμπάθησαν και θα θελαν να τα καταφέρει. Εγώ πήγαινα πολύ και τον Hank. Και για να μην spoilerιάσω.....
    Spoiler!

    Για εμένα, είναι το αρτιότερο του Cage. Aπλά, το Heavy Rain δύσκολα θα ξεπεραστεί, γιατί ήταν το πρώτο σε αυτό το στυλ (το Fahrenheit, εξαιρετικό επίσης, δεν το βάζω, γιατί ήταν πιο παλιό) και ήταν είχε και την κορυφαία ατμόσφαιρα.....

  19. #174

    Default

    καλημερα παιδια αν τελειωσω το παιχνιδι και το ξαναρχισω απο την αρχη μου δινει ξανα τις ιδιες επιλογες σε καθε αποφαση που πρεπει καθε φορα να θυμαμαι τι ειχα επιλεξει ???ρωταω για να μην καταληξω στο ιδιο story παλι!!!






  20. #175
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by fiestakias13 View Post
    καλημερα παιδια αν τελειωσω το παιχνιδι και το ξαναρχισω απο την αρχη μου δινει ξανα τις ιδιες επιλογες σε καθε αποφαση που πρεπει καθε φορα να θυμαμαι τι ειχα επιλεξει ???ρωταω για να μην καταληξω στο ιδιο story παλι!!!



    Θα έχεις τις ίδιες επιλογές, απλα θα πρέπει να πάρεις άλλες αποφάσεις. Λογικά δε θα επιλέξεις τα ίδια, δεδομένου οτι τη δεύτερη φορα θα πας λίγο "κόντρα" στο ένστικτό σου.

  21. #176

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Θα έχεις τις ίδιες επιλογές, απλα θα πρέπει να πάρεις άλλες αποφάσεις. Λογικά δε θα επιλέξεις τα ίδια, δεδομένου οτι τη δεύτερη φορα θα πας λίγο "κόντρα" στο ένστικτό σου.
    το ελπιζω για να μην δω το ιδιο τελος παλι!!!

  22. #177

    Default

    Πριν λίγο ήρθε κωδικός από την Sony για Platinum Avatar από την απόκτηση της πλατίνας.

    Click image for larger version. 

Name:	unnamed.jpg 
Views:	89 
Size:	132.2 KB 
ID:	11628 Click image for larger version. 

Name:	unnamed (1).jpg 
Views:	87 
Size:	54.6 KB 
ID:	11629

  23. #178
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Το τελείωσα και εγώ το παιχνίδι. Καταπληκτικό από κάθε άποψη. Έχω να κάνω μια ερώτηση για τα trophies.

    Πρέπει να παίξω όλο το παιχνίδι πάλι από την αρχή για να τα ξεκλειδώσω ή μπορώ να το κάνω και από τα κεφαλαία;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  24. #179
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Το τελείωσα και εγώ το παιχνίδι. Καταπληκτικό από κάθε άποψη. Έχω να κάνω μια ερώτηση για τα trophies.

    Πρέπει να παίξω όλο το παιχνίδι πάλι από την αρχή για να τα ξεκλειδώσω ή μπορώ να το κάνω και από τα κεφαλαία;
    Αποστολή, επειδή το προσπάθησα πριν λίγες μέρες. Κάποια μπορείς να τα πάρεις διαλέγοντας κεφάλαια, κάποια άλλα όμως πρέπει να παίξεις πάλι το παιχνίδι....
    Spoiler!

  25. #180
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Αποστολή, επειδή το προσπάθησα πριν λίγες μέρες. Κάποια μπορείς να τα πάρεις διαλέγοντας κεφάλαια, κάποια άλλα όμως πρέπει να παίξεις πάλι το παιχνίδι....
    Έχεις βρει κανέναν καλό οδηγό;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Page 9 of 10 FirstFirst ... 5678910 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •