Page 18 of 48 FirstFirst ... 814151617181920212228 ... LastLast
Results 341 to 360 of 947

Thread: Gran Turismo Sport [+VR content]

  1. #341
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Για τους servers που λέτε, αυτός είναι και ο σκοπός του stress test. Να ζοριστούν και να πέσουν για να δουν αυτά που χρειάζονται. Δεν είναι να μπούμε να παίξουμε σαν να είναι demo

  2. #342
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Σταθερά ping 141-142-143.

    Δεν με έχει βάλει σε ΚΑΝΕΝΑ αγώνα.

    Παράλληλα, πολλές φορές λέει ότι είμαι εντελώς εκτός δικτύου, λολ άσχετα αν μιλάω party chat, με συνέπεια να μην μου δείχνει τους διαθέσιμους αγώνες, αλλά ούτε και να μπω στο προφιλ οδηγού.

    Άλλο προβληματάκι: παρόλο που έκανα το Daily Challenge / Workout πως στα διάτανο λέγεται, αυτό δηλαδή που πρέπει να διανύσεις Χ αριθμό χιλιομέτρων, το έχω κάνει..........μου λέει ότι πήρα reward..............αλλά όχι μόνο δεν βλέπω πουθενά το δώρο-αμάξι, αλλά ούτε στο προφίλ μου αναφέρονται τα χλμ που έχω διανύσει.

    Γενικώς μπαχαλέν η κατάσταση.

    Υποψιάζομαι ότι δεν μας βάζει στους αγώνες λόγω υψηλού ping.

    Όσο αφορά την οδήγηση, με όλες τις βοήθειες απενεργοποιημένες.........η αίσθηση είναι κάπως περίεργη. Όντως τα αμάξια πάνε ολίγον τι σαν τούβλα, άκαμπτα.

    Άλλο σπαστικό είναι όταν στουκάρεις (αυτό μου έγινε με την Ferrari) και σταθείς κάθετα στον δρόμο..........ε, το τιμόνι στρίβει πολύ λίγες μοίρες με αποτέλεσμα η μανούβρα για να ισιώσεις το αμάξι να σου βγάζει το λάδι.

    Ο ήχος, τουλάχιστον στα αυτοκίνητα που έχω, είναι επιεικώς μετριότατος, ο γνωστός εδώ και πολλά χρόνια δηλαδή.

    Για τα γραφικά, έχοντας παίξει μόνο time trials καθώς δεν με έχει βάλει σε αγώνα , το μοναδικό που αξίζει είναι ο φωτισμός. Τα μοντέλα των αυτοκινήτων είναι αρκετά καλά, όμως δεν είναι κάτι που δεν προσφέρει ο ανταγωνισμός εδώ και χρόνια = δεν σε κάνει να πεις "ουάου".

    Για τα περιβάλλοντα γραφικά, τα πράγματα είναι also μέτρια. Πολύ μέτρια. Δέκα χρόνια πίσω (αν θυμάμαι καλά) το GT 5 Prologue είχε βλάστηση που κουνιόταν στον αέρα. Ε, τώρα όλα είναι ακίνητα. Ο σχεδιασμός των ανθρώπων όπου υπάρχουν στις πίστες είναι χάλια. Αλλά θα μου πεις αυτά δεν ενδιαφέρουν και τόσο ένα ραλλάκι.

    Γενικές γραμμές: δεν ενθουσιάστηκα. Καθόλου. Και αυτό το λέω χωρίς να με επηρεάζει το γεγονός που δεν κατάφερα να παίξω κανένα αγώνα.
    Αν όμως το αφήσω να με επηρεάσει, τότε...............υπολογίζοντας το ότι έχασα 1 ώρα από την ζωή μου περιμένοντας μπας και παίξω ίσα-ίσα για να τρώω πόρτα το τελευταίο δευτερόλεπτο + τα μέτρια γραφικά + τον μέτριο ήχο + την "κάπως" περίεργη αίσθηση οδήγησης με joypad = το παιχνίδι με απογοήτευσε. Δεν με απογοήτευσε οικτρά, αλλά όντως με απογοήτευσε.

    Να το πω με άλλα λόγια: αν όπως είναι (μαζί με τα άλλα modes, όπως campaign κλπκλπ), αλλά με αυτή τη ποιότητα γραφικών/ήχου και gameplay, έβγαινε σήμερα το παιχνίδι, θα το αγόραζα με βαριά καρδιά. Με πάρα πολύ βαριά καρδιά.
    Last edited by Lefteris_X; 15-04-2017 at 21:00.

  3. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (16-04-2017)

  4. #343
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Mε χειριστήριο δεν έχω δοκιμάσει, με το τιμόνι έχει καλή αίσθηση πάντως(μέσα κάμερα). Γενικά πάντως σε όλους τους άλλους τομείς είναι όντως μέτριο. Έβαλα δλδ λίγο τώρα το project cars, ο ήχος τραγικά καλύτερος και τα γραφικά αισθητά καλύτερα νομίζω. Είναι λίγο απορίας άξιο πώς για εxclusive έχει τέτοια γραφικά. Τι να πω, ελπίζω να βελτιωθεί μέχρι την κυκλοφορία του γιατί όπως έχουμε ξαναπει ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος πλέον και δε θα κάτσει κάποιος να ασχοληθεί με κάτι μέτριο. Δλδ ακόμα και το gameplay του, όσο το είδα μέχρι τώρα, αν και αρκετά καλό, δεν ξέρω αν πιάνει εκείνο του assetto corsa. Εντομεταξύ κι εγώ δεν κατάφερα ακόμα να παίξω αγώνα, έχω δοκιμάσει 3 φορές.

  5. #344
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default



    Τελευταίο 15 λεπτό μου πετάει αυτό.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #345
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν είσαι ο μόνος!

    Σε όλη την Ευρώπη απ' ότι διάβασα το ίδιο μήνυμα λαμβάνουν οι χρήστες. Έχουν κλάσει οι σέρβερς.

    Μόνο λίγοι τυχεροί καταφέρνουν να παίξουν.

  7. #346
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by balabanis View Post


    Τελευταίο 15 λεπτό μου πετάει αυτό.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Τα ελληνικά πώς καταφέρες και τα έβαλες.
    Λοιπόν επειδή λέτε για γραφικά κανένα Gran tourismo δεν είχε κάτι πολύ φοβερό εκτός τον δρόμο και τα αμάξια.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  8. #347
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Χριστόφορε, μάλλον από τα Options δεν πέρασες καθόλου;


    Υπάρχει επιλογή για να αλλάξεις την γλώσσα.

    EDIT: Ε, όχι και δεν είχε τίποτα φοβερό! Τα GΤ1/2/3/4 για την εποχή τους (ιδιαίτερα το 3) ήταν πολύ μπροστά σε όλα τα θέματα. Μετά το GT2 όμως, ο ήχος ήταν μέτριος, μέχρι και σήμερα. Τα 5/6 όμως, ενώ βελτίωσαν την οδήγηση σε πολλά θέματα έμειναν πίσω, εκτός του σχεδιασμού των αυτοκινήτων.....ποιος ξεχνάει το ΦΕΣΙ με τα cardboard cockpit σε πολλά αυτοκίνητα που ήταν μεταφορά από το Standard Resolution PAL/NTSC του GT4 ;;
    Last edited by Lefteris_X; 15-04-2017 at 22:28.

  9. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Christos33 (15-04-2017)

  10. #348
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Η πρώτη εντύπωση που μου έκανε το παιχνίδι όταν μπήκα για δοκιμαστικό γύρο πριν τον αγώνα (ποιον αγώνα δηλαδή ) ήταν πως η cockpit view ήταν τελείως flat.
    Μετά συνειδητοποίησα ότι δεν φταίει το παιχνίδι για αυτό αλλά το γεγονός ότι έχω την εμπειρία του cockpit σε VR που δεν έχει καμία σχέση. Φοβάμαι ότι δεν θα μπορέσω να ξαναχαρώ "flat" racing view σε κανένα παιχνίδι μετά το VR..

    Εντυπωσιακός ο φωτισμός του παιχνιδιού (φαίνεται prebaked βέβαια) και ωραία αίσθηση οδήγησης αλλά..μέχρι εκεί.
    Τον βελτιωμένο ήχο που τον ακούσατε; Όποτε χτύπαγε το αυτοκίνητο σε μπαριέρα γελούσα

  11. #349

    Default

    1 σειρα ζηλευω απο την αντιπαλη εταιρεια και αυτη ειναι τα παιχνιδια Forza και ειδικα την σειρα horizon(παρολο που δεν ειναι simulation οπως η σειρα motorsport).



    Απο τα οσα ειδα σε youtube δεν μου εβγαλε next gen GT το παιχνιδι δυστηχως.

  12. #350
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    1 σειρα ζηλευω απο την αντιπαλη εταιρεια και αυτη ειναι τα παιχνιδια Forza και ειδικα την σειρα horizon(παρολο που δεν ειναι simulation οπως η σειρα motorsport).

    Απο τα οσα ειδα σε youtube δεν μου εβγαλε next gen GT το παιχνιδι δυστηχως.
    Κάμια σχέση με Forza, αυτό της MS είναι όντως δύο σκαλιά ποιο πάνω αλλά κολλημένος με την Sony θα περιμένω GT και όπως είναι


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  13. #351
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Το Fortsa είναι ενα απο τα καλύτερα racing παιχνίδια και έχει γίνει τρομερή δουλειά. Μα εδώ έχουμε να κάνουμε με ενα θρύλο που ξεκίνησε απο το 1997. Γι αυτό είμαστε κ τόσο απαιτητικοί και "γκρινιάζουμε" για το καλύτερο. Πάντα το GT έδινε βάση στο gameplay, στο στήσιμο του αυτοκινήτου, καθώς μπορούσες να κανείς τα πάντα μηχανικά. Απαιτεί και γνώσεις για να μπορέσεις να στησεις το αυτοκίνητο για την εκάστοτε πίστα.
    Ο ανταγωνισμός των παιχνιδιών είναι πολυ καλός μιας κ εμείς θα είμαστε αποδέκτες των βελτιωμένων παιχνιδιών.

    Περιμένω με ενδιαφέρον την εξέλιξη του Sport μετά το feedback.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #352

    Default

    μπειτε τωρα αν θελετε να παιξετε σε αγωνα,επιτελους η 1η μου κουρσα,ωραια αισθηση,οι περισσοτεροι αντιπαλοι παντως τους εβλεπα να πατιναρουν

  15. The Following User Says Thank You to alan sirer For This Useful Post:

    Christos33 (16-04-2017)

  16. #353
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Και εγώ κατάφερα ένα, ανάμεσα στην μασα

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  17. #354

    Default

    αυτο που σου δινει ποντους αναλογα το ποσο καθαρα οδηγεις ειναι μουφα,ενω παω καλα,ερχεται καμικαζι απο πισω μου,με χτυπαει και με πεταει εκτος πιστας και μου χρεωνει -1 ποντο !!!! σε 4 αγωνες εχω κερδισει μονο 2 ποντους και απο το 10 που ξεκινας ειμαι στο 12.
    επισεις ενα κολπακι για να παρετε και το αυριανο αμαξι απο τωρα,ειναι να αλλαξετε ωρα στο ps4 σε χωρα που αλλαξε μερα,μπαινετε να παιξετε και θα το παρετε.

  18. The Following User Says Thank You to alan sirer For This Useful Post:

    Christos33 (16-04-2017)

  19. #355
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by alan sirer View Post
    αυτο που σου δινει ποντους αναλογα το ποσο καθαρα οδηγεις ειναι μουφα,ενω παω καλα,ερχεται καμικαζι απο πισω μου,με χτυπαει και με πεταει εκτος πιστας και μου χρεωνει -1 ποντο !!!! σε 4 αγωνες εχω κερδισει μονο 2 ποντους και απο το 10 που ξεκινας ειμαι στο 12.
    επισεις ενα κολπακι για να παρετε και το αυριανο αμαξι απο τωρα,ειναι να αλλαξετε ωρα στο ps4 σε χωρα που αλλαξε μερα,μπαινετε να παιξετε και θα το παρετε.
    Αυτό δεν το παρατήρησα, είδα μόνο στον έναν αγώνα που έπαιξα ότι ήμουν 11.
    Το άλλο που λες το θυμάμαι στο ps3 στο GT5, το οποίο μου θυμίζει αυτό που βγάζουν το sport λες να δίνουμε κάρτες με αμάξια στους φίλους όλως τότε,τότε βέβαια είχα 3 προφίλ έστελνα από το ένα στο άλλο και ξανά πέρναγα τα save για να τα έχω πάλι.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  20. #356
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Μεγαλος φαν απο το πρωτο GT (που οπως λεει κι ο Λευτερης με γιαπωνεζικο CD σε τσιπαρισμενη κονσολα )
    αλλα αυτο το πραγμα ειναι απογοητευτικο, ο ανταγωνισμος εχει ξεφυγει, physics, ηχο κλπ
    και το GT δυστυχως παραμενει στασιμο.

  21. The Following 3 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Christos33 (16-04-2017),klark71 (16-04-2017),Lefteris_X (16-04-2017)

  22. #357

    Default

    απλα μια σημειωση,αν αλλαξετε ωρα για να παρετε το αυριανο αμαξι απο τωρα,να ξερετε οτι τα χιλιομετρα που θα κανετε θα φαινονται στην σημερινη μερα αν κανετε εξοδο απο μια πιστα,ΑΛΛΑ,αν πατε στο προφιλ σας βλεπετε τα αυριανα χιλιομετρα.

  23. #358
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Κατάφερα και εγώ και έπαιξα έναν αγώνα.Ξεκίνησα 13 θέση και τερμάτισα 3η θέση.Τα αμάξια έκαναν πατινάζ των άλλων παιχτών και εγώ δεν είχα πόντους.Τα αμάξια ήταν σε φάση ghost οπότε απλά περνούσες απο μέσα.Θέλει πολύ δουλειά ακόμα το παιχνίδι.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  24. #359
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by konstantinos View Post
    Κατάφερα και εγώ και έπαιξα έναν αγώνα.Ξεκίνησα 13 θέση και τερμάτισα 3η θέση.Τα αμάξια έκαναν πατινάζ των άλλων παιχτών και εγώ δεν είχα πόντους.Τα αμάξια ήταν σε φάση ghost οπότε απλά περνούσες απο μέσα.Θέλει πολύ δουλειά ακόμα το παιχνίδι.
    Μερικά όντως μπορούσες σε άλλα όχι, εγώ έφαγα μερικές από τους άλλους.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  25. #360
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Μεγαλος φαν απο το πρωτο GT (που οπως λεει κι ο Λευτερης με γιαπωνεζικο CD σε τσιπαρισμενη κονσολα )
    αλλα αυτο το πραγμα ειναι απογοητευτικο, ο ανταγωνισμος εχει ξεφυγει, physics, ηχο κλπ
    και το GT δυστυχως παραμενει στασιμο.
    Εγώ μπορεί να μην είχα ξεκινήσει από το 1, Αλλα έπαιξα πάρα πολύ από το δυο και μετά φαν της σειράς με το GT5 να έχω 1300 ώρες gameplay (σύμφωνα με το email που μου είχε στείλει η Sony) και βλέπω ότι το αποτέλεσμα είναι ίδιο παιχνίδι μετά προηγούμενα και αναρωτιέμαι τι έφτιαχνε τόσα χρόνια

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 16-04-2017 at 21:48.

    xbox:Christoforo7s

  26. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    teras1 (17-04-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •