Page 43 of 48 FirstFirst ... 33394041424344454647 ... LastLast
Results 841 to 860 of 947

Thread: Gran Turismo Sport [+VR content]

  1. #841
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Σιγά τα ωά ρε παιδιά στην τελική.

    It's just a (fucking) game.

    Πάρτε το για αυτό ακριβώς που είναι: ένα παιχνίδι. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

  2. #842

    Default

    Φαινόταν απ την αρχή οτι αυτό το GT θα χρειαζόταν αρκετά update για να φτάσει σε σημείο να αξίζει να ασχοληθεί κανείς ΣΟΒΑΡΑ μαζί του. Αν ο Ιάπωνας αποφάσιζε να βγάλει το προιόν (κάπως) ολοκληρωμένο χωρίς να χρειάζεται update (διορθώσεων και προσθηκών) θα έβγαινε... πακέτο με το PS5!

    υ.γ. Να ετοιμάζεστε οι ενδιαφερόμενοι..... Προαναγγέλλω πρωτάθλημα......... τον Σεπτέμβριο!

    Some cars take your breath away. Only one gives it back.

  3. #843

    Default

    Μετα απ το update το ιντερνετ σέρνεται στην κυριολεξια δεν μπορουσα ουτε να αποθηκευσω εμφανιση αυτοκινητου...
    Ελεος...
    Και το play τσεκαρισμενο κατεβάζει στα 22.0 mbps...
    Τι γίνεται?

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #844
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Περίεργο.

    Μεταξύ 12:00 - 14:30 ήταν όλα μια χαρά. ¶ψογη επικοινωνία με τους σέρβερ, άριστη απεικόνιση των αυτοκινήτων κατά την διάρκεια του αγώνα (δηλαδή δεν υπήρχε καθόλου το φαινόμενο του λεγόμενου warping). Έχω 11,5Mbit γραμμή.

    Μετά από αυτές τις ώρες όμως, δεν ξέρω τι μπορεί να έγινε. Πλάκωσε κόσμος και γονάτισε το σύμπαν; Τα έκαναν πάλι σκατέ ολέ με τους σέρβερ; Ο Καζουνόρις παθαίνει εγκεφαλικά;

  5. #845
    paralias's Avatar
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    9
    PSN ID
    paralias_7
    Name
    Θοδωρης

    Default

    Καλημερα! Θελω λιγο τα φωτα σας σε 2-3 πραγματακια γιατι μου φαινονται λιγο περιεργα. Ειναι τωρα λιγες μερες που παιζω online και εχω παρατηρησει τα εξης...

    1) Στις καθημερινες 3 πιστες που εχει στο sport βλεπω καποιες φορες που οι περισσοτεροι στην λιστα παιρνουν ιδιο αυτοκινητο. πχ ειναι 20 ας πουμε οι διαγωνιζομενοι και μπορει οι 12-14 να εχουν παρει το megane(GR4). Λιγες μερες πιο πισω το παρατηρουσα αυτο με το audi tt(επισης GR4 αν θυμαμαι καλα) με ενεργοποιημενο απο την διοργανωση το Ι.Ε. Και ρωταω..ειναι εντελως τυχαιο αυτο ή παιζει τιποτα περιεργο καποιες μερες ξερω γω προωθειται περισσοτερο καποιο αμαξι? Παει καλυτερα ισως? Βλακεια ερωτηση δε λεω αλλα οκ...

    2) Οταν τρως επιβραδυνση/ποινη οσα δευτερολεπτα κι αν ειναι αυτη υπαρχει καποιος τροπος για να φευγει σχετικα γρηγορα? Γιατι απ οσο εχω δει ως τωρα φευγει μονο οταν αφηνεις το γκαζι(χωρις να πατας φρενο),αλλα οχι παντα ομως. Τι παιζει με αυτο?

    3) Απο το μενου μπορω να δω το επιπεδο οδηγησης μου (Κ.Ο) περα απ το τι γραμμα ειμαι και ποσο κοντευω να το "γεμισω" ωστε να παω στο πιο πανω γραμμα. Το ιδιο δεν συμβαινει και με το ΚΑΑ ομως ή μπορω καπου να δω αν κοντευει το ΚΑΑ να παει σε πιο πανω επιπεδο?

    Αυτες οι αποριες μου...

  6. #846
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλημέρα!

    1) Μερικά αυτοκίνητα πάνε ελάχιστα καλύτερα από άλλα, όπως το Megane που έχει καλύτερα ρεπρίζ. Σε άλλες πίστες κάποιο διαφορετικό αυτοκίνητο είναι καταλληλότερο. Αν δεις τους παγκόσμιους χρόνους μπορείς να πάρεις πρέφα για το πιο είναι το κατάλληλο αυτοκίνητο.

    2) Η ποινή σε υποχρεώνει να χάσεις τα δευτερόλεπτα που έφαγες ως ποινή. Για να τα χάσεις όμως, θα πρέπει να τρέχεις στην πίστα πιο αργά απ' ότι θα έτρεχες σε κανονικές συνθήκες. Έτσι λοιπόν, όταν είσαι σε μια κατηφόρα πριν την στροφή που ΟΛΟΙ πατάμε φρένα = κόβουμε ταχύτητα για να μπούμε στην στροφή..............ε, δεν θα σου μειώσει ιδιαίτερα τα δευτερόλεπτα ποινής γιατί σε αυτό το σημείο της πίστας έτσι κι αλλιώς όλοι πατάμε φρένα. Σε μια ευθεία ή σε μια ανηφόρα όμως, εκεί δηλαδή που όλοι πάμε τέρμα γκάζια, αν εσύ πηγαίνεις σαν χελώνα (άρα χάνεις πολύτιμα δευτερόλεπτα) τότε η ποινή μειώνεται πολύ πιο γρήγορα. Εννοείται ότι όπου κι αν βρίσκεσαι στην πίστα, είτε σε ευθεία, είτε σε στροφή/ανηφόρα/κατηφόρα και κόψεις εντελώς πχ. στα 80 χλμ/ω, ε, απευθείας θα μειώνεται η ποινή.

    3) Μπάρα που γεμίζει/αδειάζει υπάρχει μόνο στο Driver Rating (DR) και όχι στο Sportsmanship Rating (SR). Δεν ξέρω πως λέγονται στα ελληνικά γιατί έχω το αγγλικό μενού.

  7. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (07-12-2017)

  8. #847
    paralias's Avatar
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    9
    PSN ID
    paralias_7
    Name
    Θοδωρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Καλημέρα!

    1) Μερικά αυτοκίνητα πάνε ελάχιστα καλύτερα από άλλα, όπως το Megane που έχει καλύτερα ρεπρίζ. Σε άλλες πίστες κάποιο διαφορετικό αυτοκίνητο είναι καταλληλότερο. Αν δεις τους παγκόσμιους χρόνους μπορείς να πάρεις πρέφα για το πιο είναι το κατάλληλο αυτοκίνητο.

    2) Η ποινή σε υποχρεώνει να χάσεις τα δευτερόλεπτα που έφαγες ως ποινή. Για να τα χάσεις όμως, θα πρέπει να τρέχεις στην πίστα πιο αργά απ' ότι θα έτρεχες σε κανονικές συνθήκες. Έτσι λοιπόν, όταν είσαι σε μια κατηφόρα πριν την στροφή που ΟΛΟΙ πατάμε φρένα = κόβουμε ταχύτητα για να μπούμε στην στροφή..............ε, δεν θα σου μειώσει ιδιαίτερα τα δευτερόλεπτα ποινής γιατί σε αυτό το σημείο της πίστας έτσι κι αλλιώς όλοι πατάμε φρένα. Σε μια ευθεία ή σε μια ανηφόρα όμως, εκεί δηλαδή που όλοι πάμε τέρμα γκάζια, αν εσύ πηγαίνεις σαν χελώνα (άρα χάνεις πολύτιμα δευτερόλεπτα) τότε η ποινή μειώνεται πολύ πιο γρήγορα. Εννοείται ότι όπου κι αν βρίσκεσαι στην πίστα, είτε σε ευθεία, είτε σε στροφή/ανηφόρα/κατηφόρα και κόψεις εντελώς πχ. στα 80 χλμ/ω, ε, απευθείας θα μειώνεται η ποινή.

    3) Μπάρα που γεμίζει/αδειάζει υπάρχει μόνο στο Driver Rating (DR) και όχι στο Sportsmanship Rating (SR). Δεν ξέρω πως λέγονται στα ελληνικά γιατί έχω το αγγλικό μενού.
    Σε ευχαριστω παρα πολυ για την τοσο κατατοπιστικη απαντηση!! Για αυτο το update εντος Δεκεμβριου που λενε για τα πρωταθληματα απο παλια gran turismo εχουμε ημερομηνια?

  9. #848

    Default

    Τι εχουν κανει επιτελους?
    Μετα το update πολυ αργο σε οτι εχει σχεση με internet

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  10. #849

    Default

    Είναι ντροπή μετά από τόσα χρόνια να μην έχει γίνει καμία βελτίωση στην φυσική των αυτοκινήτων στο χώμα.... ή τουλάχιστον να γίνει πιο playable και να σου μεταφέρει περισσότερες πληροφορίες στο controller ώστε να μπορείς να ελέγξεις αυτό το χάλι. Μηδενική αίσθηση βάρους του αυτοκινήτου. Αυτό δεν είναι rally racing αλλά πατινάζ στον πάγο.Μέχρι και το Sega Rally που παίζαμε μικροί πιο ρεαλιστικό ήταν. Δεν το έχω κοιτάξει αλλά αν γίνονται και χωμάτινοι online αγώνες μου φαίνεται ότι πρόκειται για ανέκδοτο. ¶μα δεν μπορείς να το υλοποιήσεις σωστά μην βάζεις καθόλου χωμάτινες πίστες εκτός αν θέλεις να σπας @@ παλιομ@λ!@#κ#@! kazunori.
    Last edited by DJTaurus; 09-12-2017 at 13:08.

  11. #850
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Είναι ντροπή μετά από τόσα χρόνια να μην έχει γίνει καμία βελτίωση στην φυσική των αυτοκινήτων στο χώμα.... ή τουλάχιστον να γίνει πιο playable και να σου μεταφέρει περισσότερες πληροφορίες στο controller ώστε να μπορείς να ελέγξεις αυτό το χάλι. Μηδενική αίσθηση βάρους του αυτοκινήτου. Αυτό δεν είναι rally racing αλλά πατινάζ στον πάγο.Μέχρι και το Sega Rally που παίζαμε μικροί πιο ρεαλιστικό ήταν. Δεν το έχω κοιτάξει αλλά αν γίνονται και χωμάτινοι online αγώνες μου φαίνεται ότι πρόκειται για ανέκδοτο. ¶μα δεν μπορείς να το υλοποιήσεις σωστά μην βάζεις καθόλου χωμάτινες πίστες εκτός αν θέλεις να σπας @@ παλιομ@λ!@#κ#@! kazunori.

    Διόρθωσε σε παρακαλώ αυτή τη λέξη, είναι εντελώς άκυρη. ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (09-12-2017),Papanick (09-12-2017)

  13. #851

    Default

    Πολλά μπράβο στον "εγκέφαλο" που σκέφτηκε ότι για να σου κρατήσει τη πρόοδο ακόμη και στο campaign θα πρέπει να είσαι online.


  14. #852
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Πολλά μπράβο στον "εγκέφαλο" που σκέφτηκε ότι για να σου κρατήσει τη πρόοδο ακόμη και στο campaign θα πρέπει να είσαι online.
    Όντως μέγα fail αυτό. Έπεσε η σύνδεση την ώρα που είχα τελειώσει εναν αγώνα και περίμενα μετά πόσα λεπτά στην μαύρη οθόνη με τον loading για το save... Και λέω τώρα αν δεν συνδεθεί την κάτσαμε.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. #853

    Default

    Αυτό δεν είναι τίποτα, μπήκα για να πάρω χρυσά σε όσα δεν είχα πάρει (20+) μια και δεν είχα ίντερνετ λόγω έργων του οτε για να παίξω κάτι άλλο (overwatch δηλαδή) και ενώ είχα αφήσει 1 όταν ξαναμπήκα για να βγάλω και αυτό είδα ότι δεν είχε σώσει τίποτα, με λίγα λόγια και για offline modes πρέπει να είσαι online.


  16. #854
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Αυτο παντως ειναι να διορθωθει στο επομενο update που ηταν για πριν 6 ημερες, αλλα προς το παρον σιγη ασυρματου.

  17. #855

    Default

    Παιδιά να ρωτήσω κάτι .θελω να αγοράσω το gran turismo αλλά βλέπω έχει πολλές εκδόσεις .ποια η διαφορά του κάθε παιχνιδιού ;γιατί βλέπω και μεγάλες διακυμάνσεις στην τιμή ;Εσεις πιο λέτε να πάρω ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk


  18. #856
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Αν σε ενδιαφερει παντως η απλη εκδοση, το εχω σφραγισμενο και το πουλαω

  19. #857

    Default

    Θα μου πει κάποιος τις διάφορες ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #858
    Elite dspug7's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Κερατεα
    Posts
    929
    PSN ID
    dspug7
    Name
    Διαμαντης

    Default

    οπως σε ολα τα παιχνιδια υπαρχει συνηθως η απλη εκδοση, η steelbook σε μεταλλικη θηκη και η συλλεκτικη που εχει και δωρα μεσα (μοντελο αυτοκινητου σε αυτη την περιπτωση). την πιο φθηνη θα παρεις.

  21. #859

    Default Gran Turismo Sport [+VR content]

    Ξαναμπηκα να δοκιμάσω το online μετά από το launch και σε γενικές γραμμές οι παίχτες σέβονται περισσότερο τους κανονισμούς. Εξακολουθούν να συμβαίνουν κάτι άκυρα όπως να σε πετάνε έξω και να τρως ποινή επειδή δήθεν έκοψες δρόμο......αυτό πρέπει να διορθωθεί asap και δεν ξέρω τι προγραμματισμό χρειάζεται για να μπορεί να αντιλαμβάνεται η AI ποτέ κλέβεις ηθελημένα και ποτέ επειδή εκεί σε οδήγησε μια στουκα. Μου φαίνεται πολύ δύσκολο αλλά πρέπει να βρεθεί λύση. Πάντως είναι πολύ διασκεδαστικό το online με αρκετές προσπεράσεις στο όριο....οι περισσότεροι βουτάνε στα φρένα αλλά νομίζω είναι κάτι αναμενόμενο....χτες ασχολήθηκα πρώτη φορά αρκετά με το online. Πέρα από 2 μεγάλα event με εκπροσώπους χωρών οι αγώνες A, B, κτλ μου έδιναν συνεχώς την ίδια πίστα με τα ίδια specs σε αυτοκίνητα. Αλλάζουν ανα μέρα η κάποιες ώρες αυτά ;
    Last edited by DJTaurus; 17-12-2017 at 14:49.

  22. #860
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Κάθε 24 ώρες αλλάζουν οι 3 αγώνες.

    Ήθελα να ήξερα, το έχω ξαναπεί άλλωστε, δεν μπορούν να βάλουν 4/5/6 αγώνες ανά 24ωρο (εκτός των Εθνών/Κατασκευαστών) ; Τόσο δύσκολο είναι;

  23. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (17-12-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •