Page 36 of 48 FirstFirst ... 2632333435363738394046 ... LastLast
Results 701 to 720 of 947

Thread: Gran Turismo Sport [+VR content]

  1. #701
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Μία θετική προσθήκη (δεν νομίζω να την είχε το demo, θα την είχα προσέξει) είναι η δυνατότητα αλλαγής δύο/τριών ρυθμίσεων εν ώρα αγώνα, όπως του του traction control ή της κατανομής πέδησης.


    Για σήμερα το σταμάτησα γιατί πόνεσαν τα δάχτυλα με το DualShok... Τα διπλώματα, τα πρώτα μισά τουλάχιστον, τα έσκισα όσο μπορούσα, σε κάποια εμφανίστηκα και στο παγκόσμιο top ten (μέχρι να πάρουν στα χέρια τους οι Ιάπωνες και Φινλανδοί το παιχνίδι, οπότε και οι χρόνοι μου θα είναι πλέον απλά... αργοί ).






    Περισσότερα αύριο, πάντως προς το παρόν το παιχνίδι όλο και με κερδίζει και όλο και το μαθαίνω. Σε κάποια αυτοκίνητα οι ήχοι είναι απίστευτοι (βλ. McLaren), γενικώς αναμένονται "γεμάτες" οι κρύες νύχτες του επερχόμενου χειμώνα


    Α, η όμορφη εισαγωγή έχει στην μουσική του υπόκρουση το παρακάτω κομμάτι, έτσι για την ιστορία δηλαδή.





    Μερικές φωτογραφίες σε spoiler, χωρίς οι ίδιες φυσικά να αποτελούν spoiler.

    Spoiler!
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  2. The Following 2 Users Say Thank You to Gazof For This Useful Post:

    Christos33 (18-10-2017),Nek_Food (18-10-2017)

  3. #702
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Η κατανομή πέδησης κλπ υπήρχε και στο demo. Προφανώς δεν το είχες προσέξει.

  4. #703
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όντως υπήρχε και στο demo: με τον σταυρό δεξιά-αριστερά επέλεγες το υπο-μενού στην οθονίτσα του virtual τιμονιού και με πάνω-κάτω έκανες τις ρυθμίσεις σου.

  5. #704
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εχτές το έβαλα λίγο να το δω κ είχα ένα θέμα, εντάξει μπορεί να φταίει που ήταν αργά μετά την δουλειά
    Δεν έβρισκα την επιλογή για γκαράζ να δω τα αμάξια που μου έδωσε έχω καμία 20αρια από την Deluxe έκδοση.
    Υπάρχει θέμα μετά αυτά που έκανα στην beta, ενώ δείχνει της φωτογραφίες όταν πατάω δεν εμφανίζονται είναι σαν να μην έχω καμία.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. #705
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Για τα αυτοκίνητα:
    Πας αριστερά στο εικονίδιο που δείχνει σαν άσπρο σπιτάκι και αφού μπεις εκεί βγάζει στο κάτω μέρος διάφορα εικονίδια, εκ των οποίων το πρώτο είναι το γκαράζ.

    Για τις φωτογραφίες:
    Από την beta μετέφερε μόνο τις φωτογραφίες που είχες κάνει share, νομίζω πως σου τις δείχνει κανονικά στην βιβλιοθήκη σου αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν πάτησα επάνω τους να τις δω από εκεί. Μπορείς να τις δεις όμως από το shared μαζί με τυχόν σχόλια κλπ. Από όλες τις δικές μου μετέφερε μόνο 3 που είχα κάνει shared.

  7. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Christos33 (18-10-2017)

  8. #706
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Για τα αυτοκίνητα:
    Πας αριστερά στο εικονίδιο που δείχνει σαν άσπρο σπιτάκι και αφού μπεις εκεί βγάζει στο κάτω μέρος διάφορα εικονίδια, εκ των οποίων το πρώτο είναι το γκαράζ.

    Για τις φωτογραφίες:
    Από την beta μετέφερε μόνο τις φωτογραφίες που είχες κάνει share, νομίζω πως σου τις δείχνει κανονικά στην βιβλιοθήκη σου αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν πάτησα επάνω τους να τις δω από εκεί. Μπορείς να τις δεις όμως από το shared μαζί με τυχόν σχόλια κλπ. Από όλες τις δικές μου μετέφερε μόνο 3 που είχα κάνει shared.
    Βασικά έψαχνα επιλογή για αμέσως γκαράζ,το άλλο με της φωτογραφίες δεν μου της βγάζει αλλά δείχνει ότι έχω ανεβάσει κ μάλιστα έχω κ like.
    Μόνο το κράνος κ την στολή δείχνει κανονικά.
    Το γέλιο είναι ότι με πήγε αμέσως 5 lvl γιατί μέτρησε τα 2.000.000 μου εδώσε μπόνους σαν επίτευγμα και μου έδωσε βαθμούς εμπειρίας.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  9. #707
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Lol πήρα κωδικούς από public χωρίς να έχω πάρει το παιχνίδι (νομίζω είχα κάνει από πέρυσι προπαραγγελια) κ είναι 3 πακέτα Japan, America, Europe.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


    xbox:Christoforo7s

  10. #708
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Το free scapes pack είναι διαθέσιμο από χθες στο PSstore, σχεδόν 10 γίγα. Με αυτά και το 1.02 update το παιχνίδι πρέπει να έχει ήδη φτάσει τα 70 γίγα στον δίσκο.

    Τα liveries σήμερα που ασχολήθηκα λίγο είχαν θέμα στο να σωθούν στην βιβλιοθήκη, άρα έμεναν στον editor αλλά δεν μπορούσες να τα χρησιμοποιήσεις άλλου. Κυρίως τα κράνη και οι στολές, αλλά και ένα αυτοκίνητο που πήγα να φτιάξω χάθηκε τελικά. Στο τέλος με τα πολλά ανέβηκαν και ενημερώθηκε το προφίλ του οδηγού μου μετά από αρκετή ώρα.

    Το sportsmanship αν είσαι μέσης κατηγορίας οδηγός είναι ψιλοαπάτη μου φαίνεται. Έκανα το λάθος να μπω στην οβάλ που είχε σήμερα, με τον χρόνο που είχα είχα την 3η θέση εκκίνησης, στην δεύτερη στροφή έφαγα μια τορπίλη από πίσω και έπεσα ανάμεσα στα συγκρουόμενα με αποτέλεσμα συνεχώς να με χτυπάνε όσο και αν προσπαθούσα να τους αποφύγω, τελικά τερμάτισα 14ος. Το χειρότερο είναι ότι λόγω όλων αυτών των συγκρούσεων που ενεπλάκηκα, έπεσε η βαθμολογία μου από Β σε C κόκκινο. Έκανα τους άλλους δύο αγώνες που είχε καθαρούς, ξεκινούσα από πολύ χαμηλές θέσεις αλλά άφηνα χώρο στα συγκρουόμενα και τερμάτισα ανάμεσα στην πρώτη εξάδα / εφτάδα. Χωρίς πρόστιμα και με πεντακάθαρους αγώνες έγινε το κόκκινο C μπλε. Στον επόμενο αγώνα, ξεκινούσα 18ος, άφησα πάλι να γίνει ο χαμός και προσπέρασα στον πρώτο εκ των τεσσάρων γύρων ένα σκασμό κόσμο και βρέθηκα 4ος να κυνηγάω τον τρίτο. Στην πιο ανοιχτή στροφή της πίστας ήρθε πάλι μια τορπίλη και με πέταξε εκτός πίστας, χώρια τις θέσεις που έχασα, μου έβαλε εμένα ποινή και με άλλο ένα τέτοιο περιστατικό σε κατά τα άλλα καθαρό αγώνα από μέρους μου (πολύ πράσινο SR σε κάθε σχεδόν checkpoint) κατάφερα με τις δυο συγκρούσεις και εξόδους αυτές να γυρίσει πάλι από μπλε C σε κόκκινο C. Δηλαδή χωρίς να φταίω χαλάει η κατάταξη μου και είμαι καταδικασμένος να τρέχω αγώνες με ανθρωπινες τορπίλες. Το campaign μάλλον δεν μετράει γιατί μετά από 350+ χιλιόμετρα αγώνων χωρίς επαφές με ΑΙ οδηγούς δεν είδα να αλλάζει κάτι στο SR μου. Δεν λέω ότι οι καλοί οδηγοί δεν μπορούν να ξεχωρίσουν και να ανέβουν γρήγορα, έχω δει SR κατηγορίας S αλλά σε οδηγό που η κατηγορία οδήγησης του είναι B και άνω. Εγώ σαν σχετικά σκουριασμένος οδηγός (από Forza 4 & GT5 είχα να τρέξω), δεν ξέρω θα ζοριστώ πολύ.

    Να μαζευτούμε να κάνουμε κανένα lobby να τρέξουμε σαν άνθρωποι; Με έχει φάει η μοναξιά να κυνηγάω τέλειες γραμμές και δευτερόλεπτα. Ωστόσο πρέπει να ξαναμάθω τις διαδρομές γιατί μετά από τόσο καιρό τις έχω ξεχάσει, αν και με δυο τρεις γύρους τις θυμάμαι σιγά σιγά και μαθαίνω εύκολα τις καινούργιες. Πάντως πριν μπω στους αγώνες (είχε Ανά 20λεπτο περίπου) έγραφα συνεχώς γύρους στις πίστες που είχε για να τις μάθω. Στην οβάλ έγραψα καμιά εκατοστή γύρους πριν τον αγώνα, έριξα τον χρόνο μου σε αξιοπρεπή επίπεδα, αλλά είδα που με οδήγησε αυτό τελικά στον κανονικό αγώνα.

  11. #709
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Άντε να δούμε τι λέει και σε VR, πόσο θα βγάζουν μάτι τα γραφικά... Μάλλον θα είναι το πρώτο που θα δοκιμάσω τώρα, πεντακόσιες ώρες με το update.

    // Και κάνω update το μήνυμά μου, πρώτον γιατί μου έχει κλειδωμένες τις πίστες... Ήμαρτον. Τα γραφικά είναι μακράν καλύτερα από του driveclub στο VR, και λογικό δλδ φαντάζομαι μιας και έχει μόνο ένα αντίπαλο, προφανώς υποβαθμισμένα σε σχέση με το κανονικό παιχνίδι, αλλά playable. Γενικά έπαθα πλάκα με την αίσθηση, άντε να γυρίσεις τώρα στην τηλεόραση. Ένα πράγμα θα πω, κρίμα, χάθηκε πολύ potential εκεί, ούτε καν να κάνεις time trial δεν έχει, ειλικρινά δλδ γιατί? Άσε με να κάνω όσους γύρους θέλω ρε αδερφέ, και κράτα μου και το χρόνο, πόσο δύσκολο είναι...
    Last edited by gonzalez; 19-10-2017 at 01:37.

  12. #710
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Αν θέλει κάποιος να μπει τώρα έχουμε μπει σε room όνομα "Greece"!

  13. #711
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Προσωπικώς θα αργήσω σχετικά να μπω online, πρώτα θα μάθω τις νέες πίστες και το παιχνίδι γενικότερα και μετά θα ασχοληθώ. Έχουμε δρόμο ακόμα. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τα περαιτέρω, στολές, κράνη και τα σχετικά και μάλλον ελάχιστα θα το κάνω.

    Μόλις τελείωσα τα διπλώματα με χρυσά. Μερικά από τα τελευταία είναι ζόρικα (εκ των οποίων χωμάτινα που θέλουν υπομονή και τρόπο, αλλιώς σπας χειριστήριο...), αλλά έχω άπειρη υπομονή να κάνω όσα restart χρειάζονται. Σε ένα είμαι προς το παρόν 2ος στην παγκόσμια κατάταξη, πρέπει να έκανα πάνω από 50 προσπάθειες μετά να περάσω πρώτος, αλλά δεν κατάφερα ποτέ να βρω αυτά τα εκατοστά του δευτερολέπτου της μικρής διαφοράς.

    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  14. The Following User Says Thank You to Gazof For This Useful Post:

    Christos33 (19-10-2017)

  15. #712
    Elite AWD_POWER's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    743
    PSN ID
    AWD_POWER
    Name
    Ηλίας

    Default

    Μετά από 8ωρο τσουπ "χάθηκε η σύνδεση με το δίκτυο" και παπαλα η αποθήκευση των δεδομένων με μόνιμο μήνυμα error.. Δύσκολα τα πράγματα αν έχουμε τέτοιες καταστάσεις ακόμη με τους σερβερς..

    Racing cause all other sports need ONLY one ball!
    Racing. Because football, basketball, baseball, bowling & golf require ONLY one ball...

  16. #713

    Default

    Τι εκνευριστικο να σε χτυπάνε, να σε πετάνε έξω και να παίρνεις εσυ penalty η warning για slow down. Να θες να είσαι νομοταγής και να καταλήγεις να σπας τ @@ σου

  17. #714
    Elite AWD_POWER's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    743
    PSN ID
    AWD_POWER
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Τι εκνευριστικο να σε χτυπάνε, να σε πετάνε έξω και να παίρνεις εσυ penalty η warning για slow down. Να θες να είσαι νομοταγής και να καταλήγεις να σπας τ @@ σου
    Πραγματικά είχα ενδοιασμούς από την πρώτη επαφή μέσω της καλοκαιρινής beta και την συμπεριφορά πολλών που απλά και σε έναν αγώνα μόνο κατέστρεφαν ότι με κόπο και πολλούς αγώνες είχες επιτύχει. Νομίζω ότι θα πρέπει να γίνουν βαθιές, ριζικές αλλαγές σε αυτόν τον τομέα που θα βοηθήσουν την πνευματική υγεία των αγωνιζόμενων εκτός και αν το κάνουν για να ενισχύσουν τις πωλήσεις χειριστήριων, τιμονιερων και τηλεοράσεων..

    Racing cause all other sports need ONLY one ball!
    Racing. Because football, basketball, baseball, bowling & golf require ONLY one ball...

  18. The Following User Says Thank You to AWD_POWER For This Useful Post:

    DJTaurus (19-10-2017)

  19. #715

    Default

    Εκδοση Steelbook δεν βρισκω πουθενα το δωρο που εχει το κρανος χρωμιο....ξερει κανεις?

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  20. #716
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Από την στιγμή που είναι όπως τα λένε τα παιδιά από πάνω για τους αγώνες σε σύνδεση, θα ήθελα κάποιος που έχει παίξει online και στο gt5 και gt6 να μου πει που έγκειται η διαφορά του νέου παιχνιδιού (sport) σε σχέση με τα προηγούμενα σε αυτόν τον τομέα.

  21. #717
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    @Geomb
    Κράνος χρώμιο ή πολύ γυαλιστερό αν δεν κάνω λάθος δίνει με έκπτωση 1000 2000 μέσω του mileage exchange, έχει και ένα με carbon σε κανονική τιμή (2000). ΟΚ, μπορεί να μην είναι το ίδιο δεν ξέρω τι ψάχνεις, αλλά εκεί από ότι φαίνεται θα γίνονται rotation διάφορα καλούδια από κράνη, στάσεις, σχέδια και special χρώματα μέχρι ειδικής κατηγορίας αυτοκίνητα. Αν δεν βρεις την steelbook λογικά κάποια στιγμή θα εμφανιστεί κάποιο χρωμέ κράνος εκεί, δεν μπορεί.

    @Gazof συγχαρητήρια για το χρυσό.
    Σε παρακολουθούσα ήθελα δεν ήθελα, καθώς όποιο school και να πήγαινα να κάνω, έβγαζε τον μάγο της οδήγησης πρώτο με χρυσό και αρκετά κάτω από τον απαραίτητο χρόνο. Μέχρι την προτελευταία κατηγορία νομίζω, μια χαρά την πάλευα και εγώ με τα χρυσά (πάντα πίσω από εσένα) αλλά τελικά λόγω κούρασης και περασμένης ώρας, άρχισα να τα παρατάω τα χρυσά και είπα μπας και ξεμπερδεύω για την ώρα με τα τυπικά και επιστρέφω κάποια άλλη φορά για τα χρυσά παντού. Παίζεις ακόμη με DS4 αν κατάλαβα καλά; Νόμιζα ότι είχες τσιμπήσει τιμονιέρα (και αν έχω δει καλά έχεις και κάθισμα;) και επειδή σε έχω δει να παίζεις με τιμόνι νόμιζα ότι θα έπαιζες πλέον αποκλειστικά με τέτοιο.

  22. #718
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Ωστόσο το ghost car που έχει όταν κυνηγάς χρόνους και επιδόσεις μου φαίνεται πρέπει να είναι ότι πιο κακοσχεδιασμένο έχω δει μέχρι σήμερα, δεν ξέρω. Όταν κινείστε κοντά ή "παράλληλα" αλλοιώνει την ποιότητα της εικόνας με ένα κάποιου είδους "πλέγματος - artifact κουτάκια" σε όλη την επιφάνεια της οθόνης, τόσο που τις πρώτες φορές νόμιζα ότι κάποιο πρόβλημα έχει η κονσόλα μου (για μια στιγμή θυμήθηκα τα παλιά καλά χρόνια του Xbox 360, κάτι παρόμοια έκανε πριν αρχίσει τα ταξίδια στην Ευρώπη). Σε αποσυντονίζει κάπως.
    Ωστόσο μου φάνηκε ή έτυχε όντως, δυο τρεις φορές να τερματίσω μπροστά από αυτό (ξεκάθαρα πιστεύω) και παρόλα αυτά ο χρόνος μου να είναι χειρότερος... Το πέτυχε κανείς άλλος αυτό;

  23. #719
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Ωστόσο το ghost car που έχει όταν κυνηγάς χρόνους και επιδόσεις μου φαίνεται πρέπει να είναι ότι πιο κακοσχεδιασμένο έχω δει μέχρι σήμερα, δεν ξέρω. Όταν κινείστε κοντά ή "παράλληλα" αλλοιώνει την ποιότητα της εικόνας με ένα κάποιου είδους "πλέγματος - artifact κουτάκια" σε όλη την επιφάνεια της οθόνης, τόσο που τις πρώτες φορές νόμιζα ότι κάποιο πρόβλημα έχει η κονσόλα μου (για μια στιγμή θυμήθηκα τα παλιά καλά χρόνια του Xbox 360, κάτι παρόμοια έκανε πριν αρχίσει τα ταξίδια στην Ευρώπη). Σε αποσυντονίζει κάπως.
    Ωστόσο μου φάνηκε ή έτυχε όντως, δυο τρεις φορές να τερματίσω μπροστά από αυτό (ξεκάθαρα πιστεύω) και παρόλα αυτά ο χρόνος μου να είναι χειρότερος... Το πέτυχε κανείς άλλος αυτό;
    Ναι το κάνει αυτό, έχω κάνει κ εγώ χειρότερο χρόνο κ έχω περάσει το ghost

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  24. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Nek_Food (19-10-2017)

  25. #720
    Elite Dinos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens - kifisia
    Posts
    793
    PSN ID
    Dinos161079

    Default

    Καλημέρα, έπαιξα και εγώ το GT και πιστεύω ότι είναι το πιο όμορφο εμφανισιακά και καλογιαλισμενο παιχνίδι που έχω παίξει ποτέ αλλά μέχρι εκει. Το θεωρώ ένα πανέμορφο arcade racing που δεν φτάνει με τίποτα σε ρεαλισμό το pc2 ειδικά μετά το PATCH που έλυσε πολλά πρόβληματα για όσους ξέρουν. Παίζω σε κανονικό rig με τιμονιερα buttkicker button box κτλ και αυτό που με τρέλανε στο GT είναι το vr. Πραγματικά έπαθα πλάκα με την αίσθηση της ταχύτητας που έχεις, Αλλά και εδώ υπάρχει πρόβλημα, μετά από κανά μισάωρο άρχισα να ζαλίζομαι όπως σε όλα τα τα vr παιχνίδια. Πραγματικά πολύ κρίμα. Δεν το συγκρίνω βέβαια με το drive που στο 2λεπτο το έκλεισα αλλά και εδώ άντεξα 30 λεπτά.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •