Page 30 of 48 FirstFirst ... 2026272829303132333440 ... LastLast
Results 581 to 600 of 947

Thread: Gran Turismo Sport [+VR content]

  1. #581
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Hρεμοι ειμαστε τωρα! Oι μπαλες ξεκινησαν για χαβαλε και παραμενουν χαβαλες. Τωρα βεβαια πανω που ηρεμουμε ερχεσαι εσυ και μας αναβεις φυτιλια παλι!

  2. #582
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Παίδες, δεν είναι όλα τα παιχνίδια το ίδιο αρεστά σε όλους, καλό είναι να το θυμόμαστε αυτό. Οι διαφορετικές προτεραιότητες και τα γούστα το ορίζουν, όχι εγώ. Το Project Cars 2 σε άλλους αρέσει, σε άλλους όχι. Δεν είναι θέσφατο το ότι εφόσον σε κάποιον αρέσει, είναι ντε και καλά καλό παιχνίδι. Το νοίκιασα και εγώ για να το δοκιμάσω, σε κάποια στοιχεία ενθουσιάστηκα και σε κάποια με απογοήτευσε, γενικώς δεν με έπεισε όσο περίμενα και δεν ασχολήθηκα περαιτέρω εκτός της ενοικίασης, στο μέλλον ίσως. Μέσες-άκρες μπορείτε να τα διαβάσετε και εδώ τα θέματά του. Παίζοντας από χθες το GT Sport δεν μπορώ ακόμα να κρίνω αν κάπου χάνει ή κερδίζει με τα άλλα του είδους, αλλά ξέρω ότι τελικώς με το GT Sport θα επιλέξω να ασχοληθώ σε βάθος, διότι νιώθω ότι αυτό μου ταιριάζει περισσότερο και αυτό έχω συνηθίσει. Θα ασχοληθώ όμως ξανά κάποια στιγμή και με το PC2, αλλά και το Forza 7. Παράλληλα όλα δε γίνεται, δεν ευχαριστιέσαι και δεν ανακαλύπτεις σωστά κανένα.


    Επίσης και σχετικά με κάτι άλλο που αναφέρθηκε, σε καμία περίπτωση δεν χρειαζόταν ντε και καλά να είναι φίλοι/γνωστοί στα δωμάτια του GT6 για να ευχαριστηθεί κάποιος αγώνα, το αντίθετο μάλιστα. Στην πλειοψηφία των δωματίων, οι παίκτες ήταν προσεκτικοί, ενίοτε ζητούσαν και συγνώμη για κάποιο λάθος και γενικά υπήρχε σεβασμός. Για αυτό και μόνο για αυτό, πάντα με ενδιέφερε το online κομμάτι. Αυτό το... σηκώνομαι Σάββατο πρωί, φτιάχνω καφέ και μπαίνω GT να περάσω καλά. Να τρέξω, να μιλήσουμε με κανέναν που είχε bluetooth, να ανταλλάξουμε γνώμες για στήσιματα αυτοκινήτων, να κάνουμε χαβαλέ και άλλα τέτοια. Πριν από αυτό, θα με ενδιέφερε ένα αξιοπρεπές campaign κατά τη διάρκεια του οποίου θα έχω πάρει κάμποσα αυτοκίνητα και θα έχω δοκιμάσει διάφορα στησίματα.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  3. #583
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Στελιο, δεν θα απαντουσα κανονικα γιατι οπως φαινεται δημιουργουνται μεγαλες εντασεις επειδη καποιοι ασκουν κριτικη και οκ χαλανε την ζαχαρενια αλλων, αλλα πρεπει να διευκρινησω κατι που -τουλαχιστον στην περιπτωση μου- καταλαβες λαθος.

    ...

    Τεσπα εγω κλεινω εδω την "μιζερια" της κριτικης και αφηνω ολους να γραφουν τα υπεροχα λογια εν μεσω του honeymoon που βιωνουν με το παιχνιδι. Απλα ηθελα να κανω σαφη την σταση μου. Ηθελα ενα καινουργιο εκσυγχρονισμενο GT με τα ολα του στα πλαισια της εποχης και του ανταγωνισμου.
    Επίτρεψέ μου να σου πω ότι, προσωπικά, δεν έχω καμία διάθεση να ΜΗΝ απαντήσεις (sic) γιατί ο σκοπός είναι να γίνεται διάλογος και όχι να γράφουν μόνο όσοι τους αρέσει. Προσωπικά, δε μ'αρέσει να είναι ένα thread μονόλογος και διθύραμβοι, αλλά να γίνεται και κριτική και ας θεωρεί κανένας ότι είναι υπερβολική ή άδικη. Το να μπαίνουμε να λέμε μόνο τι ωραίο παιχνίδι που είναι και πόσο καλά τα κάνανε όλα, αυτό θα ήταν μιζέρια!

    Από την άλλη αυτό που λες δεν το γνώριζα για την προσωπική σου κριτική. Ωστόσο θα σου ξαναπώ το εξής: το GT έχει παγιωθεί ως κάτι συγκεκριμένο επειδή έχει αυτήν την ιδιαίτερη "παγωμένη" προσέγγιση. Είναι, σαν να λέμε, η συντηριτική... παράταξη των racing games. Στυγνή και ψυχρή πραγματικότητα, εμπειρία που προτιμά να είναι "ξενέρωτη" παρά υπερβολική και προσθήκες λίγες, αλλά προσεγμένες. Όλα αυτά, σε ένα πακέτο που προτιμά να είναι καλογυαλισμένο, παρά να έχει χαρακτηριστικά με τη σέσουλα. Εφόσον, λοιπόν, δε σε ικανοποιεί και μπορείς να βρεις αυτό που θες σε άλλα παιχνίδια, νομίζω ότι κακώς περιμένεις ποτέ ότι το GT θα αλλάξει και θα καλύψει τα δικά σου γούστα. Νομίζω ότι πάντα η λογική του Yamauchi είναι να κάτι κάτι που δεν κάνουν τα άλλα racing games.

    Απλά μου κάνει εντύπωση, γιατί θεωρώ δικαιολογημένα τα παράπονα που υπήρχαν παραδοσιακά για damage, ήχο και (δυναμικό) καιρό. Αυτά είναι πράγματα που θεωρώ κι εγώ λογικό να υπάρχει απογοήτευση όταν δεν υπάρχουν ή δε διορθώνονται (που φαίνεται ότι στα δύο πρώτα έχουν γίνει βήματα μπροστά, ενώ στο τελευταίο βήματα... πίσω). Όμως, μου φαίνεται περίεργο να συζητάμε ακόμα για τη φόρμα του παιχνιδιού, όταν κάτι τέτοιο το γνωρίζαμε από την πρώτη στιγμή και όταν το παιχνίδι είναι μία καινούργια σειρά, στην ουσία.

    Γενικά, καλό είναι να περιμένουμε και το τελικό παιχνίδι για να βγάλουμε σίγουρα συμπεράσματα. Ακόμα υπάρχουν ερωτηματικά αναλογικά με τα features του παιχνιδιού και με στοιχεία όπως, πχ., το αν και κατά πόσο θα απαιτείται το online για να τρέξουν κάποια modes. Οπότε συνιστώ λίγη υπομονή, γενικά, μέχρι να δούμε την τελική εικόνα του παιχνιδιού σε μία εβδομάδα.

    Υ.Γ.: Το "επικοινωνείτε με το περιβάλλον" το θεωρώ κι εγώ πολύ λανθασμένη έκφραση. Καλό είναι να είμαστε πιο προσεκτικοί στο τι λέμε. Χαλαρή κουβέντα κάνουμε...

  4. The Following 3 Users Say Thank You to liberostelios For This Useful Post:

    Gazof (11-10-2017),mihalis13 (10-10-2017),Valkyre (10-10-2017)

  5. #584
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Λοιπόν ας ασχοληθούμε με το παιχνίδι, σήμερα δεν είχα χρόνο πήγα να φτιάξω λίγο το προφίλ.
    Δεν βρήκα πουθενά δεν υπάρχουν καθόλου αβαταρ μόνο ότι βγάζεις φώτο;

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. #585
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μα καλά βρε καμενάνθρωπε κι εσύ, η πρώτη ερώτηση που έχεις να κάνεις για ένα ραλλάκι είναι περί άβαταρ;

    Εμ, δεν στο έχω πει; Θα μου κάψεις το μυαλό!

    Άιντε να ρίξεις μερικούς γύρους μωρέ να στανιάρεις και μετά ψάξε περί άβαταρ και Κάμερον

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Christos33 (10-10-2017),Gazof (10-10-2017)

  8. #586
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Μα καλά βρε καμενάνθρωπε κι εσύ, η πρώτη ερώτηση που έχεις να κάνεις για ένα ραλλάκι είναι περί άβαταρ;

    Εμ, δεν στο έχω πει; Θα μου κάψεις το μυαλό!

    Άιντε να ρίξεις μερικούς γύρους μωρέ να στανιάρεις και μετά ψάξε περί άβαταρ και Κάμερον
    Αφού το λέω δεν είχα χρόνο κ ασχολήθηκα λίγο με το μενού κ το προφίλ, είδα ότι μπορώ να βάλω κείμενο κ εικόνες αλλά δεν βρήκα αβαταρ κ ρώτησα.
    Κάτσε τώρα που θυμήθηκα, εχτές το πρωί (εννοώ 5AM ), έπαιξα ένα που είναι ανοιχτό η πρώτη κ η έκτη, καλά το πρώτο πανεύκολο στο 6 λέει κάτι για φεστιβάλ κ μου βγάζει να διαλέξω αμάξι πώς στο διάολο πιάνεις κάτω από 26sec το ριμαδι μέχρι να στρίψει το πρώτο θέλει 20sec.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  9. #587
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πάντως ένα πράγμα που δίνω στο GT Sport είναι ότι ξύπνησε λίγο το φόρουμ
    Τέτοια κίνηση σε thread είχα να δω αρκετούς μήνες.
    Επίσης σήμερα κατάφερα να τρέξω και 2 online races και βγήκα 14ος και 16ος αντίστοιχα (άμα είσαι τιμόνι φαίνεται! )
    Αυτό που μου άρεσε είναι ότι όταν κάποιος πάει να φύγει από τον στροφή ή είχε κάποιο τρακάρισμα τον κάνει φάντασμα με αποτέλεσμα όσοι είναι πίσω του να μην πέσουν πάνω του.
    Να πω βέβαια δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με online αγώνες σε κάποιο ραλακι, όποτε μπορεί να είναι κανένα feature που υπάρχει από το GT5 και εγώ να μην το έχω λέει χαμπάρι τόσα χρόνια


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  10. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Christos33 (10-10-2017),Gazof (10-10-2017)

  11. #588
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Πάντως ένα πράγμα που δίνω στο GT Sport είναι ότι ξύπνησε λίγο το φόρουμ
    Τέτοια κίνηση σε thread είχα να δω αρκετούς μήνες.
    Επίσης σήμερα κατάφερα να τρέξω και 2 online races και βγήκα 14ος και 16ος αντίστοιχα (άμα είσαι τιμόνι φαίνεται! )
    Αυτό που μου άρεσε είναι ότι όταν κάποιος πάει να φύγει από τον στροφή ή είχε κάποιο τρακάρισμα τον κάνει φάντασμα με αποτέλεσμα όσοι είναι πίσω του να μην πέσουν πάνω του.
    Να πω βέβαια δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με online αγώνες σε κάποιο ραλακι, όποτε μπορεί να είναι κανένα feature που υπάρχει από το GT5 και εγώ να μην το έχω λέει χαμπάρι τόσα χρόνια


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Καλά κ μένα σε τέτοιες θέσεις με βλέπω μέχρι να μάθω της πίστες
    Μετά ίσως φτάσω 5αδα
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. #589
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Νομίζω ότι μόλις βρήκα ένα στοιχείο που επιβεβαιώνει την ύπαρξη βροχής στο παιχνίδι: αν πάτε στις ρυθμίσεις χειριστηρίου, στην T300RS είναι ρυθμισμένο το L3 από προεπιλογή στους "Υαλοκαθαριστήρες"! Αν, όμως, πας να το αλλάξεις δεν υπάρχει η σχετική επιλογή στα κουμπιά. Προφανώς το απενεργοποίησαν για να μη φανεί, αλλά τους ξέφυγε αυτή η λεπτομέρεια. Επομένως, κατά πάσα πιθανότητα, θα έχουμε και βροχή στο τελικό παιχνίδι.

    Πράγμα που δείχνει ότι, γενικά, αυτό το demo μπορεί να μοιάζει με το πραγματικό παιχνίδι, αλλά μάλλον υπάρχουν αρκετά πράγματα που μας "κρύβουν".


  13. #590
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by liberostelios View Post
    Νομίζω ότι μόλις βρήκα ένα στοιχείο που επιβεβαιώνει την ύπαρξη βροχής στο παιχνίδι: αν πάτε στις ρυθμίσεις χειριστηρίου, στην T300RS είναι ρυθμισμένο το L3 από προεπιλογή στους "Υαλοκαθαριστήρες"! Αν, όμως, πας να το αλλάξεις δεν υπάρχει η σχετική επιλογή στα κουμπιά. Προφανώς το απενεργοποίησαν για να μη φανεί, αλλά τους ξέφυγε αυτή η λεπτομέρεια. Επομένως, κατά πάσα πιθανότητα, θα έχουμε και βροχή στο τελικό παιχνίδι.

    Πράγμα που δείχνει ότι, γενικά, αυτό το demo μπορεί να μοιάζει με το πραγματικό παιχνίδι, αλλά μάλλον υπάρχουν αρκετά πράγματα που μας "κρύβουν".
    Κοίτα υπάρχει κ το update και στο συγκεκριμένο παιχνίδι θα παίξει πολύ update.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  14. #591
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Ενημέρωση: στις ρυθμίσεις των αυτοκινήτων, υπάρχει επιλογή που μειώνουμε βάρος και αυξάνουμε ιπποδύναμη! Από το τίποτα.. κάτι είναι!


    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Θερμή παράκληση:

    Όποιος μπορεί να μου πει στο Campaign > Mission Challenge > Stage 6 > Δεύτερος αγώνας..........πως έχει διαχειριστεί την βενζίνη θα του στήσω άγαλμα. Βρε τι ρύθμιση 1 (φουλ γκάζι) και μετά μπαίνω στα πιτ για να βάλω βενζίνη, τι ρύθμιση 6 (η λιγότερη κατανάλωση)..........είτε βγαίνω τελευταίος γιατί έμεινα από βενζίνη, είτε γιατί όλοι με έχουν περάσει.

    Θα δώσω καμιά κλωτσιά σε κανά έπιπλο από τα νεύρα μου!!! χααχαχ
    Η βενζίνη που έχουμε ξεκινώντας τον αγώνα φτάνει για 3,5 γύρους ακριβώς, οπότε όταν θα είσαι στους 3/6 γύρους, θα μπεις για pit stop βάζοντας βενζίνη για ακριβώς 3 γύρους (εγώ το άφησα μέχρι το 3,5 μην μείνω μερικά μέτρα πριν το τέλος ).

    Πάντως ο αγώνας που ευχαριστήθηκα είναι οι 30 γύροι με την Porsche στο τελευταίο challenge, όλα τα λεφτά! Βγήκα 1ος κάνοντας 4 pit stop εκεί. Και δεν είναι και εύκολοι οι αντίπαλοι.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  15. #592
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Αφού το λέω δεν είχα χρόνο κ ασχολήθηκα λίγο με το μενού κ το προφίλ, είδα ότι μπορώ να βάλω κείμενο κ εικόνες αλλά δεν βρήκα αβαταρ κ ρώτησα.
    Κάτσε τώρα που θυμήθηκα, εχτές το πρωί (εννοώ 5AM ), έπαιξα ένα που είναι ανοιχτό η πρώτη κ η έκτη, καλά το πρώτο πανεύκολο στο 6 λέει κάτι για φεστιβάλ κ μου βγάζει να διαλέξω αμάξι πώς στο διάολο πιάνεις κάτω από 26sec το ριμαδι μέχρι να στρίψει το πρώτο θέλει 20sec.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Λες αυτό παρακάτω. Δεν είναι τίποτα, βάλε το traction control στο 1 και πήγαινε σαν να είσαι βόλτα στο πάρκο, αργά αργά στις στροφές και θα βγει, απλώς πάρτες κλειστά, γιατί ανοιχτά χάνεις χρόνο. Είχα κάνει 26'' ακριβώς και τώρα μπήκα και έκανα τον χρόνο που βλέπεις (κατεβαίνει άνετα και άλλο, κιβώτιο βάζω manual) πηγαίνοτας απλώς χαλαρά:

    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  16. The Following User Says Thank You to Gazof For This Useful Post:

    Christos33 (10-10-2017)

  17. #593
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Gazof View Post
    Λες αυτό παρακάτω. Δεν είναι τίποτα, βάλε το traction control στο 1 και πήγαινε σαν να είσαι βόλτα στο πάρκο, αργά αργά στις στροφές και θα βγει, απλώς πάρτες κλειστά, γιατί ανοιχτά χάνεις χρόνο. Είχα κάνει 26'' ακριβώς και τώρα μπήκα και έκανα τον χρόνο που βλέπεις (κατεβαίνει άνετα και άλλο) πηγαίνοτας απλώς χαλαρά:

    Τιμονι παίζεις;
    Εγώ δεν έχω αυτο το αμάξι ίσως παίζει ρόλο, δοκίμασα να κατεβάσω στο 0 αλλά γλίστραγε, έκανα ένα ψιλό καλο χρόνο αλλά με ακύρο τρόπο

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  18. #594
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ναι, ευχαριστώ, βρήκα την άκρη όπως το λες, απλώς μέσα στην αναμπουμπούλα με τα ποστ/flame δεν το πόσταρα.

    Μπράβο σου πάντως, κι εσύ θηρίο είσαι όπως ο Οδυσσέας που το έβγαλες! Να δω πότε θα βρω την αντοχή να το κάνω.

    Παιδιά, από την beta ήταν διαθέσιμες οι αλλαγές στο βάρος/ιπποδύναμη, όπως και οι μυριάδες ρυθμίσεις του αυτοκινήτου. Με διάφορες αλλαγές, το αυτοκίνητο κυριολεκτικά μεταμορφώνεται. Αλλά όταν λέμε "αλλαγές" μιλάμε για βαθιά γνώση, όχι μαλακίες τώρα (γνώση που δεν έχω). Γι' αυτό και κατεβάζω ρυθμίσεις από τον χρήστη "Praiano" του gtplanet, ο τύπος είναι αστέρι.

    Αυτό που έχει καταντήσει όμως αηδία είναι μερικά ατομάκια στους επίσημους αγώνες Sport, που είσαι στην ευθεία πλησιάζει η στροφή πατάς φρένα όπως είναι το λογικό και έρχεται ο ΜΑΛΑΚΑΣ ο από πίσω και σε στουκάρει. Στα @@ μου αν παίρνει κακή βαθμολογία SR (Sportsmanship Rating), το θέμα είναι ότι μου γαμάει το παιχνίδι. Εδώ κάτι πρέπει να κάνει η PD, να βελτιώσει τον net κώδικα και να γίνεται φάντασμα αυτός ή εγώ, ώστε να αποφεύγεται η σύγκρουση. Δεν είναι κατάσταση αυτή. Να προσπαθώ να παίξω όσο πιο "καθαρά" γίνεται και να έρχεται ο τυχόν αρχιπαπάρας και να στέλνει στο διάολο όλα, μαζί με τα νεύρα μου. Κλασικοί κόπανοι: Ιταλοί, Ισπανοί. Μιλάμε για καρα-μαλάκες. Αίσχος!

  19. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Gazof (10-10-2017)

  20. #595
    Cool Member mtifosi's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Athens
    Posts
    150
    PSN ID
    M_tifosi

    Default

    Σε αγωνα online εμενα μου ετυχε να αφησει τα φρενα καποιος και να πεσει πανω μου αλλα εγινε φαντασμα τη στιγμη της συγκρουσης...
    Τελος και με ολα τα challenge εκτος απο τον αγωνα αντοχης με porche που θα το κανω αυριο με μερικους αγωνες ακομα online...

  21. #596
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Ναι, ευχαριστώ, βρήκα την άκρη όπως το λες, απλώς μέσα στην αναμπουμπούλα με τα ποστ/flame δεν το πόσταρα.

    Μπράβο σου πάντως, κι εσύ θηρίο είσαι όπως ο Οδυσσέας που το έβγαλες! Να δω πότε θα βρω την αντοχή να το κάνω.

    Παιδιά, από την beta ήταν διαθέσιμες οι αλλαγές στο βάρος/ιπποδύναμη, όπως και οι μυριάδες ρυθμίσεις του αυτοκινήτου. Με διάφορες αλλαγές, το αυτοκίνητο κυριολεκτικά μεταμορφώνεται. Αλλά όταν λέμε "αλλαγές" μιλάμε για βαθιά γνώση, όχι μαλακίες τώρα (γνώση που δεν έχω). Γι' αυτό και κατεβάζω ρυθμίσεις από τον χρήστη "Praiano" του gtplanet, ο τύπος είναι αστέρι.

    Αυτό που έχει καταντήσει όμως αηδία είναι μερικά ατομάκια στους επίσημους αγώνες Sport, που είσαι στην ευθεία πλησιάζει η στροφή πατάς φρένα όπως είναι το λογικό και έρχεται ο ΜΑΛΑΚΑΣ ο από πίσω και σε στουκάρει. Στα @@ μου αν παίρνει κακή βαθμολογία SR (Sportsmanship Rating), το θέμα είναι ότι μου γαμάει το παιχνίδι. Εδώ κάτι πρέπει να κάνει η PD, να βελτιώσει τον net κώδικα και να γίνεται φάντασμα αυτός ή εγώ, ώστε να αποφεύγεται η σύγκρουση. Δεν είναι κατάσταση αυτή. Να προσπαθώ να παίξω όσο πιο "καθαρά" γίνεται και να έρχεται ο τυχόν αρχιπαπάρας και να στέλνει στο διάολο όλα, μαζί με τα νεύρα μου. Κλασικοί κόπανοι: Ιταλοί, Ισπανοί. Μιλάμε για καρα-μαλάκες. Αίσχος!
    Αυτό δυστυχώς γίνεται σε όλα τα παιχνίδια , υπάρχουν άτομα που το κάνουν επίτηδες κ άλλη καταλάθος γιατί δεν ξέρουν την πίστα.
    Βέβαια πρέπει να βάλει επιλογή να διαλέξεις αγώνες με άτομα με μεγάλη βαθμολογία ώστε να προσέχουν αλλά εκεί θα πέφτεις με έμπειρους παίχτες κ ανεβαίνει η δυσκολία.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  22. #597
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Τιμονι παίζεις;
    Εγώ δεν έχω αυτο το αμάξι ίσως παίζει ρόλο, δοκίμασα να κατεβάσω στο 0 αλλά γλίστραγε, έκανα ένα ψιλό καλο χρόνο αλλά με ακύρο τρόπο

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Με DualShok, το κορυφαίο είναι ότι έχω την G29 και ακόμα δεν την έχω βάλει! Είναι λίγο ιστορία κάθε φορά να κουνάω το τραπέζι στο σαλόνι και να βάζω το Playseat, καταλαβαίνεις.

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Ναι, ευχαριστώ, βρήκα την άκρη όπως το λες, απλώς μέσα στην αναμπουμπούλα με τα ποστ/flame δεν το πόσταρα.

    Μπράβο σου πάντως, κι εσύ θηρίο είσαι όπως ο Οδυσσέας που το έβγαλες! Να δω πότε θα βρω την αντοχή να το κάνω.

    Παιδιά, από την beta ήταν διαθέσιμες οι αλλαγές στο βάρος/ιπποδύναμη, όπως και οι μυριάδες ρυθμίσεις του αυτοκινήτου. Με διάφορες αλλαγές, το αυτοκίνητο κυριολεκτικά μεταμορφώνεται. Αλλά όταν λέμε "αλλαγές" μιλάμε για βαθιά γνώση, όχι μαλακίες τώρα (γνώση που δεν έχω). Γι' αυτό και κατεβάζω ρυθμίσεις από τον χρήστη "Praiano" του gtplanet, ο τύπος είναι αστέρι.

    Αυτό που έχει καταντήσει όμως αηδία είναι μερικά ατομάκια στους επίσημους αγώνες Sport, που είσαι στην ευθεία πλησιάζει η στροφή πατάς φρένα όπως είναι το λογικό και έρχεται ο ΜΑΛΑΚΑΣ ο από πίσω και σε στουκάρει. Στα @@ μου αν παίρνει κακή βαθμολογία SR (Sportsmanship Rating), το θέμα είναι ότι μου γαμάει το παιχνίδι. Εδώ κάτι πρέπει να κάνει η PD, να βελτιώσει τον net κώδικα και να γίνεται φάντασμα αυτός ή εγώ, ώστε να αποφεύγεται η σύγκρουση. Δεν είναι κατάσταση αυτή. Να προσπαθώ να παίξω όσο πιο "καθαρά" γίνεται και να έρχεται ο τυχόν αρχιπαπάρας και να στέλνει στο διάολο όλα, μαζί με τα νεύρα μου. Κλασικοί κόπανοι: Ιταλοί, Ισπανοί. Μιλάμε για καρα-μαλάκες. Αίσχος!
    Είναι λογικό να γίνεται λίγο χαμός μέσα, θα στρώσει η φάση μόλις κυκλοφορήσει κανονικά το παιχνίδι πιστεύω, αυτή τη στιγμή παίζει κάθε καρυδιάς καρύδι λόγω του free demo, πραγματικά μπαχαλιστάν είναι κάποιοι τύποι. Στα προηγούμενα παιχνίδια της σειράς πάντως δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα, αν κάποιος δεν έπαιζε "καθαρά", έτρωγε σουτ. Πολλοί τόνιζαν και στον τίτλο του εκάστοτε δωματίου ότι είναι για "καθαρή" οδήγηση, οπότε ήταν ψιλονορμάλ. Οι χειρότεροι κόπανοι ever είναι οι Ρώσοι, μιλάμε όπου σταθούν και όπου βρεθούν τα γ@μάνε όλα

    Έτσι και τους περάσεις, απλώς στην πρώτη στροφή δεν πατάνε φρένο και στην κοπανάνε για χαβαλέ. Από τους λίγους "καθαρούς" αγώνες που είχα κάνει με Ρώσους είναι αυτός παρακάτω στο GT6 (καταφέρνοντας όταν πέρασα να μην με βαρέσουν αμέσως μετά..! χαχαχα), από το nickname του ενός μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα, ο ένας λεγόταν ZloyStalin = Άγριος Στάλιν

    Last edited by Gazof; 10-10-2017 at 23:45.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  23. The Following 2 Users Say Thank You to Gazof For This Useful Post:

    Christos33 (10-10-2017),Lefteris_X (11-10-2017)

  24. #598
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Δημήτρη κ εγώ είχα G29 και βάλε βγάλε βαρέθηκα, ερχόταν κ ο μικρός κ ήθελε να παίξει δεν με άφηνε κ στο τέλος την πούλησα.
    Έχει κάποια ρύθμιση για το χειριστήριο, θυμάμαι στο παλιό το βάζαμε 5 με 7 κ ήταν ποιο άνετα, τώρα δεν πρόσεξα αν υπάρχουν αυτές η επιλογές.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  25. #599
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Δημήτρη κ εγώ είχα G29 και βάλε βγάλε βαρέθηκα, ερχόταν κ ο μικρός κ ήθελε να παίξει δεν με άφηνε κ στο τέλος την πούλησα.
    Έχει κάποια ρύθμιση για το χειριστήριο, θυμάμαι στο παλιό το βάζαμε 5 με 7 κ ήταν ποιο άνετα, τώρα δεν πρόσεξα αν υπάρχουν αυτές η επιλογές.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Υπάρχει η δυνατότητα, πριν ξεκινήσεις αγώνα ή γενικώς πριν μπεις πίστα, πας driving options και πας τέρμα κάτω στα detailed settings, εκεί έχει να το ρυθμίσεις το DS4.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  26. The Following User Says Thank You to Gazof For This Useful Post:

    Christos33 (11-10-2017)

  27. #600
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Κουράστηκα πάω για ύπνο, δουλεύω αύριο το πρωί... :-p

  28. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Christos33 (11-10-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •