Page 40 of 48 FirstFirst ... 30363738394041424344 ... LastLast
Results 781 to 800 of 947

Thread: Gran Turismo Sport [+VR content]

  1. #781
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Quote Originally Posted by liberostelios View Post
    Προφανώς δεν μπορεί να φταίει η γραμμή μου, γιατί με 150/15Mbps σύνδεση δε νομίζω ότι τίθεται θέμα.
    Που το βρηκες αυτο το ιντερνετι, θελω κ γω!?

  2. #782
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Έχω πίστη στην PD, πάντως, ότι αν και παραδοσιακά μας τα κάνει "σαλάτα" στην κυκλοφορία ενός τίτλου (πχ., με την καθυστέρηση ενός έτους), θα υποστηρίξει και θα εξελίξει σε μεγάλο βαθμό το παιχνίδι. Αυτή τη στιγμή, για μένα παίζουμε την έκδοση 0.8 του παιχνιδιού, αλλά πιστεύω ότι σε βάθος χρόνου θα καλύψουν το έδαφος και θα μας δώσουν αρκετά περισσότερα. Σε διαφορετική περίπτωση, θα το θεωρήσω μέγιστη αποτυχία το όλο εγχείρημα.

    Quote Originally Posted by FurionMike View Post
    Που το βρηκες αυτο το ιντερνετι, θελω κ γω!?
    Στην Ολλανδία...

  3. #783
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Σήμερα έπαιξα ξανά (μετά το demo) το challenge των 30 γύρων με την Porsche. Αντί για τέσσερα πιτ στοπ έκανα τρία, απλώς μετά το τελευταίο έβαλα την αναλογία "ισχύς/κατανάλωση" στο 2 για να με βγάλει μέχρι το τέλος (να βγουν δηλαδή 9 γύροι αντί για 7). Λάστιχα έβαλα medium στα πρώτα δύο και hard στο τελευταίο πιτ στοπ και κάπως έτσι (κάνοντας ελάχιστα λάθη, αποφεύγοντας συγκρούσεις παντελώς και συνολικά με εντελώς διαφορετικές επιλογές) βγήκα πρώτος με διαφορά ενός λεπτού και 40 δευτερολέπτων από τον δεύτερο, με πολύ καλύτερο προσωπικό συνολικό χρόνο. Το challenge μετατράπηκε σε βόλτα για καφέ



    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    @gazof με χειριστήριο έπαιζες στο βίντεο;
    Ναι Χριστόφορε, με χειριστήριο παίζω εδώ.

    Quote Originally Posted by malias4 View Post
    Πολυ καλο το βιντεακι , κριμα που ειναι η καμερα απο μεσα κ δεν βλεπουμε το drift με ολοκληρο το αμαξι !
    φαινεσαι καλος οδηγος παντως !!
    Τώρα το βλέπουμε ολόκληρο! Αυτή τη φορά έβαλα comfort λάστιχα και γλιστρούσε παραπάνω απ'όσο ήθελα, κατέβασα και λίγο ιπποδύναμη.

    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  4. #784
    Senior Member ababapanos's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    κερκυρα
    Posts
    136
    PSN ID
    UndertakerGR
    Name
    πανος

    Default

    Μια ερώτηση. Μόλις παρέλαβα το gt sport , αλλά είναι ξένη έκδοση. Παρόλα αυτά από το κατάστημα που το αγόρασα μου είπαν ότι έχει ελληνικά μέσα κανονικά.

    Είναι έτσι η να μην το ανοίξω και να ζητήσω άλλο με ελληνικό εξώφυλλο;

  5. #785
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by ababapanos View Post
    Μια ερώτηση. Μόλις παρέλαβα το gt sport , αλλά είναι ξένη έκδοση. Παρόλα αυτά από το κατάστημα που το αγόρασα μου είπαν ότι έχει ελληνικά μέσα κανονικά.

    Είναι έτσι η να μην το ανοίξω και να ζητήσω άλλο με ελληνικό εξώφυλλο;
    Αν το φέρνουν απέξω έτσι είναι συνήθως κ έχουν ελληνικο μενού μέσα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. #786
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πλέον τα περισσότερα παιχνίδια έχουν όλες τις γλώσσες μέσα. Οπότε δε νομίζω να έχεις κάποιο θέμα με τα Ελληνικά.
    Spoiler!

  7. #787
    Senior Member ababapanos's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    κερκυρα
    Posts
    136
    PSN ID
    UndertakerGR
    Name
    πανος

    Default

    Ευχαριστώ για την απάντηση οπότε το κρατάω....
    Ελληνικά έχει μόνο στα μενού του ή όλο το παιχνίδι είναι στα Ελληνικά ; Γιατί είμαι ακόμα στην δουλειά και δεν έχω προλάβει να το βάλω ακομα

  8. #788
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default Gran Turismo Sport [+VR content]

    Στην beta ήταν τα πάντα στα ελληνικά από όσο θυμάμαι. Ακόμα και κάποιες ιστορικές αναφορές σε αμάξια..
    Γενικά έχει γίνει παρά πολύ καλή δουλειά σε αυτό το κομμάτι


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  9. #789
    Elite Dinos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens - kifisia
    Posts
    793
    PSN ID
    Dinos161079

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20171030_211213.jpg 
Views:	220 
Size:	991.0 KB 
ID:	10260
    Για όσους δεν το ξέρουν η ίδια εφαρμογή δουλεύει ταυτόχρονα
    Sorry ας το μεταφέρει κάποιος mod στο νήμα του project cars 2
    Last edited by Dinos; 01-11-2017 at 17:03.

  10. #790
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Κυκλοφόρησε ένα νέο update 1.05 για το παιχνίδι μεγέθους 606.5ΜΒ το οποίο δεν προσφέρει κανένα νέο περιεχόμενο απλά βελτιώνει κάποια θέματα στο παιχνίδι και την συμπεριφορά κάποιων οχημάτων. Τα decals δεν περιλαμβάνονται από όσο είδα σε αυτό το update.

    An update for the Gran Turismo Sport has been released. The following is a list of the main features introduced:
    Main Features Implemented

    - ABS controls have been adjusted to improve handling when braking while turning;
    - Traction Control management has been adjusted to improve handling when accelerating while turning;
    - The BoP (Balance of Performance) of the following cars have been adjusted:

     Gr.3 Class
     ・Mercedes AMG GT3 (AMG-Team HTP-Motorsport) '16 [Power ratio: 94% > 95%]
     ・Audi R8 LMS (Audi Sport Team WRT) '15 [Power ratio: 90% > 91%]
     ・Lamborghini Huracan GT3 '15 [Power ratio: 94% > 95%]
     ・Hyundai Genesis Gr.3 [Power ratio: 112% > 111%]

     Gr.4 Class
     ・Nissan GT-R Gr.4 [Power ratio: 97% > 95%] [Weight Reduction Ratio: 110% > 111%]
     ・Volkswagen Scirocco Gr.4 [Power ratio: 100% > 97%]
     ・Mitsubishi Lancer Evolution Final Edition Gr.4 [Power ratio: 97% > 98%]

    - [BGM Playlist] has been added to [Options] > [Sound Settings]. When set to [Broadcast Mode], the BGM played during broadcasting will automatically change to a suited track (Race BGM will be turned off). This can be used to upload recorded videos on video-sharing service platforms;
    - The steering wheel controller's force feedback has been adjusted to strengthen the rise of torque near neutral position and suppress vibration on kerbstones.

    Other improvements and adjustments

    - The handling when using the DUALSHOCK®4 wireless controller has been improved;- While broadcasting a gameplay session, the BGM will automatically switch to a track suited for broadcasting (Race BGM will be turned off);
    - The number items displayed in the Mileage Exchange for Wheels and Special Colours has been increased to a maximum of 16 items;
    - When purchasing a wheel in the Mileage Exchange, a list of applicable vehicles will now be displayed;
    - The buttons assigned to the 'Refresh List' and 'Room Details' actions in the Room Selection screen of the Lobby have been swapped around;
    - An 'Online Server Status' and 'Maintenance and Error Information' areas will now be displayed on the Top Screen;
    - Various other issues have been addressed.
    Thank you for your continued support and please continue to enjoy Gran Turismo Sport!
    http://www.gran-turismo.com/us/gtspo...0_5219194.html

  11. #791

    Default

    Καλημερα...
    Ξερει κανεις πως γινεται απο Επιπεδο Β να πεσω σε C ξαφνικα?
    Δεν μιλαω για αμμιλα....να σας προλαβω

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. #792
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    To ξαφνικά μπορεί απλά να σου φάνηκε εσένα. Το Driver's Rating έχει αν θυμάμαι καλά μία γραμμούλα από κάτω που δείχνει την πρόοδο σου για το επόμενο επίπεδο. Για να ανέβεις πρέπει να παίρνεις καλή κατάταξη στην γραμμή εκκίνησης και τερματισμού, να κερδίζεις θέσεις μέσα στον αγώνα και φυσικά να συντηρείς ή να βελτιώνεις το SR καθώς αυτό μπορεί να παρέμβει και να σου ρίξει και το DR. Το να τερματίζεις πρώτος, προκαλώντας ένα σκασμό ατυχήματα για να κερδίσεις θέσεις ή τον αγώνα δεν σου βελτιώνει το DR αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα κάνει το αντίθετο, δηλαδή να σου το χαλάσει.

  13. #793
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Σε γενικές γραμμές για να ανέβει το Driver Rating, πρέπει να καταφέρουμε καλύτερη θέση από αυτή που καταταχτήκαμε. Πχ. είμαι στην κατάταξη 10ος; Αν τερματίσω 6ος = ανεβαίνει το DR.

    Προσοχή όμως: το πόσο ανεβαίνει το DR, εξαρτάται από τον βαθμό DR που έχουμε ήδη. Στο C, D βαθμό ανεβαίνει όπως είπα παραπάνω. Στο B όμως πρέπει να τερματίζεις από 4ος ή καλύτερα, ενώ στο A πρέπει οπωσδήποτε να είσαι μέσα στους τρεις πρώτους. Σε κάθε άλλη περίπτωση τερματισμού το DR πέφτει.

    Επίσης: οποιοδήποτε βαθμό κι αν έχουμε (D, C, B, A), πρέπει απαραίτητα να τερματίζουμε σε καλύτερη θέση από αυτή που καταταχτήκαμε. Έτσι λοιπόν, ακόμα κι αν έχουμε C βαθμό στο DR, αλλά καταταχτείς πχ 4ος και τερματίσεις 6ος, τότε το DR θα πέσει/μειωθεί.

    Δεν είναι και πολύ σαφής η Polyphony Digital στο πως και πόσο ακριβώς ανεβαίνει το DR. Το "πόσο" βελτιώνεται, αλλάζει ανάλογα την βαθμολογία που ήδη έχουμε.

  14. #794

    Default

    Λοιπον μετα απο τρελο κραξιμο που του εκανα σε οτι φορουμ κυκλοφορει μιας κ νευριασα που δεν ειχε car tunning και carreer mode , το πηρα κ εγω πριν καμια εβδομαδα.
    Τις πρωτες μερες ασχοληθηκα με διπλωματα campaign κτλ και τις 2 τελευταιες με το on line κομματι του παιχνιδιου.
    Τα γραφικα ειναι υπεροχα ο χειρισμος πολυ καλος κ ο ηχος επισης..
    Aπιστευτο θα ελεγα σε ολους τους τομεις !
    Πραγματικα χαιρεσαι να παιζεις ακομα κ με dualshock που παιζω εγω.
    Ομως μετα απο λιγο το off line κοματι κατανταει βαρετο μιας κ ενω εχει αρκετο content να σε κρατησει απασχολημενο δεν εχει συνεχεια απλα stand alone αποστολες που δεν μπορεις πχ να παρεις το αμαξι ΣΟΥ κ φτιαχνοντας το να γινεσαι καλυτερος..

    Ετσι μπηκα στους on line αγωνες να δω τι παιζει !

    Ξεκαθαριζω οτι δεν ειμαι σουπερ οδηγαρα αλλα τοσα χρονια που ασχολουμε με granturismo κατι εχω μαθει κ δεν με λες κ αχρηστο
    Λοιπον στο κοματι του on line κατ εμε ειναι σκετη απογοητευση.
    Ξεκινας σε θεση με βαση το χρονο που εκανες στην πιστα στα προκριματικα.
    Πραγμα που ειναι κ νορμαλ.
    Απλα ακομα κ αν θελεις να οδηγησεις προσεχτικα παντα σε καθε αγωνα θα βρεθουν ενα δυο καμικαζι που σε κοπανανε ειτε απο πισω ειτε απο πλαι κ ετσι παιρνεις κ εσυ ποινη δευτερολεπτων για κατι που στην ουσια δεν φταις!
    Και ειναι αρκετα ενοχλητικο σε σημειο να μην μπορεις να παιξεις..

    Του εδωσα 2 μερες προθεσμια αλλα τελικα δεν αντεξα μιας κ υποτιθετε παιζουμε επειδη μας αρεσει κατι οχι λογω μιας καλης αναμνησης απο το παρελθον.
    Και για μενα στο τελος δεν ηταν πια fun game, βεβαια ολα αυτα τα ηξερα πριν το αγορασω απλα πιστεψα οτι θα παιρνουσα χρονο στο online μερος του παιχνιδιου .
    Τελικα δεν τα καταφερα, επαιξα αρκετους αγωνες , τερματισα μεχρι 5ος κ πραγματικα δεν με πειραζε η ιδεα του allways online αλλα να με χτυπανε αλλοι κ να χανω χρονο εγω δεν το αντεξα.

    Σημερα το εδωσα .. με βαρια καρδια

    Ελπιζω σε ενα μελλοντικο gran turismo 7 the real driving simulator (ακους Καζουνορι ?)
    OFI GATE 4

  15. The Following 3 Users Say Thank You to malias4 For This Useful Post:

    Giannis1979 (11-11-2017),Peteoklis (10-11-2017),thanosa75 (10-11-2017)

  16. #795
    Member ps4 gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    αθηνα
    Posts
    87
    PSN ID
    wO21lfmanGR

    Default

    καλησπέρα παιδια.ωρα να δοκιμασω το πρωταθλημα με το kart.ξερει κανεις πως λειτουργει το συστημα με τους ποντους?ειχα τον 3ο καλυτερο χρονο,τερματισα 2ος και πηρα 168 ποντους αν θυμαμαι καλα.πως γινεται αλλοι να παιρνουν 1000 ποντους?φιλε jimmy mondeo πολύ καλους χρονους εχεις κανει.
    Last edited by ps4 gamer; 14-11-2017 at 03:26.

  17. #796

    Default

    Παρατηρησα οτι τα λεφτα φτανουν μεχρι 20.000.000 μετα δεν σου δινει αλλα! Τρελο?

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. #797
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Geomb View Post
    Παρατηρησα οτι τα λεφτα φτανουν μεχρι 20.000.000 μετα δεν σου δινει αλλα! Τρελο?

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Πάντα έτσι ήταν σε όλα τα GT έχει ένα όριο, ψώνισε κάτι.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  19. #798
    Elite AWD_POWER's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    743
    PSN ID
    AWD_POWER
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Πάντα έτσι ήταν σε όλα τα GT έχει ένα όριο, ψώνισε κάτι.



    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν ήταν όλα τα GT έτσι αλλά το GT5 & το GTS

    Racing cause all other sports need ONLY one ball!
    Racing. Because football, basketball, baseball, bowling & golf require ONLY one ball...

  20. #799
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by AWD_POWER View Post
    Δεν ήταν όλα τα GT έτσι αλλά το GT5 & το GTS

    Racing cause all other sports need ONLY one ball!
    Δεν θυμάμαι ποιο παλιά αλλά για να το λες έτσι θα είναι, πάντως στα τελευταία έχουν όριο και μάλιστα το ίδιο 20.000.000

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  21. #800

    Default Gran Turismo Sport [+VR content]

    Τα 30 ευρώ που διατίθεται τώρα στο PSN είναι η σωστή τιμή για αυτόν τον τίτλο. Όσοι προλάβετε νομίζω η μικρότερη τιμή μπαλανσαρει κάπως την απουσία campaign.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •