Page 44 of 48 FirstFirst ... 34404142434445464748 LastLast
Results 861 to 880 of 947

Thread: Gran Turismo Sport [+VR content]

  1. #861
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Quote Originally Posted by giabritsos View Post
    Παιδιά να ρωτήσω κάτι .θελω να αγοράσω το gran turismo αλλά βλέπω έχει πολλές εκδόσεις .ποια η διαφορά του κάθε παιχνιδιού ;γιατί βλέπω και μεγάλες διακυμάνσεις στην τιμή ;Εσεις πιο λέτε να πάρω ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Σε καθε εκδοση που λες εχει καποια εξτρα παραπανω, οπως αυτοκινητα κτλ με κορυφη την collectors , οπου εχει ολα τα αλλα και επισης μεταλικη θηκη , ενα αμαξακι σε κλιμακα , γενικα αν κανεις ενα search θα τα δεις.
    Εγω προσωπικα εκανα download την digital εκδοση στα 30 ! και καλα εκανα χαχα

  2. #862

    Default

    Κάλλιο αργά... https://www.gran-turismo.com/gr/gtsport/top/

    (Η 1.9 είναι η "επιτέλους έφτασε", η 1.10 απλά "βελτιώσεις" είναι όπως θα δείτε).

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Papanick For This Useful Post:

    Christos33 (22-12-2017),gonzalez (22-12-2017)

  4. #863
    paralias's Avatar
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    9
    PSN ID
    paralias_7
    Name
    Θοδωρης

    Default

    Καλησπέρα σας. Στο νέο update στο gt league δεν μου εμφανίζει όλα τα αμάξια του γκαράζ. Είμαι πχ στο ff challenge και ενω έχω ένα σωρό εμπροσθοκινητα αμάξια μου εμφανίζει μόνο 3-4. Γνωρίζετε γιατί συμβαίνει αυτό;

  5. #864
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Μετά απο 1,5 μήνα που ασχολούμαι με το παιχνίδι, είπα να γράψω και εγώ τις εντυπώσεις μου.

    [SPOILER]Θετικά


    Το πρώτο τεράστιο θετικό είναι ότι μιλάμε για ένα κλασικότατο GT. Κυρυφαία γραφικά ( πέφτουν σαγόνια), τρομακτικά ακριβής και όσο πρέπει hardcore χειρισμός,εξελιγμένος όσο χωράει για το GT.
    Έκπληξη και μεγάλη αποκάλυψη ο ήχος. Μεγάλη πρόοδος για τη σειρά. Ειδικά με τα τελευταία updates, καθώς μπορείς να φτιάξεις κατα βούληση τις στάθμες (ελαστικά, μηχανη, κιβώτιο, fx κ.ο.κ).
    Τα παραπάνω σε συνδυασμό με την συναισθηματική φόρτιση που σου προκαλούν κάποιες λεπτομέρειες των ήχων και fx απτα menus που μας έρχονται απο τα παλιότερα παιχνίδια της σειράς, ειλικρινά ανατριχιάζω.
    Επιπροσθέτως, στο συνολικό gameplay του παιχνιδιού, θα δώσω έναν χαρακτηρισμό που δύσκολα δίνω: Εθιστικό. Πάντα με ενδιαφέρει να ρίξω το χρόνο μου, πάντα να δοκιμάσω την ίδια πίστα με άλλο αμάξι της ίδιας κατηγορίας...ώρες. Περνάει η ώρα και πρέπει να κοιμηθώ και δεν έχω καταλάβει πώς έγινε...απλά κάνοντας laps.
    Ο εθισμός πολλαπλασιάζεται για μένα όταν αυτά τα lap times μεταφράζονται σε καλύτερη θέση στον αγώνα. Σε αυτό το σημείο, μπαίνει και το περιβόητο Sport Mode ( τα time attacks που λέγαμε πριν, εδώ έχουν νόημα). Για μένα δίνει ρέστα. Ανταγωνισμός στο έπακρον, διασκέδαση σε υψηλά επίπεδα, σκληροπυρηνικό όσο πρέπει, για λίγα λεπτά παίζεις με αντιπάλους στα κυβικά σου ( καλά μην παίρνεις και όρκο-μπορεί να σε φάει ζωντανό ο οποιοσδήποτε).
    Εκεί που λες θέλω να τρέξω μόνος τσουπ εσκασε και το single player mode. Sunday cup και τα λοιπά... Εδώ θα δείς την ΑΙ να κάνει σβούρες, να ανάβει το φλας να περάσεις, να παίζει βρωμικα, να βγαίνει εκτός εαν την αφήσεις να κάνει τις αηδίες της θα φάει τα μούτρα της κλπ. Και μεταααα θέλεις ξανά να επιστρέψεις στο Sport mode να παίξεις με άλλους και να δεις ότι οι αγωνες ταχύτητας προσ΄φερουν διασκέδαση ακόμα και αν δεν τερματίσεις σε καλή θέση. Αρκεί να θέλεις να ΠΑΙΞΕΙΣ.
    'Εχω πολλά να περιγράψω ...δεν θα σταματήσω ποτέ αν συνεχίσω οπότε....ναι...Αυτό που υποσχέθηκε ο Καζουνορι το πήρα σπίτι μου και ειμαι εθισμένος. Ξέρω οτι θα το βελτιώνει κιάλλο οπότε κοιμάμαι ήσυχος. Γιατί όμως ή μαλλον τι να βελτιώσει; Πάμε και στα αρνητικά...



    Αρνητικά


    Always online για το save. Ξέρω γιατί το έκανε και θέλω να πιστεύω οτι θα βρεθεί λύση σύντομα. Αναμένω λοιπόν...
    Αλγόριθμος για το point system, τις ποινές και τα σχετικά. Ναι μεν ακολουθεί την συνταγή του i-racing και καλα κανει διοτι ειναι μαλλον η πιο δικαιη όμως θέλει βελτίωση ειδικά στις επαφές που ΔΕΝ φταίει κανεις...Και παιδια όποιος διαβάζει αυτα που γράφω και ασχολειται σοβαρά με το παιχνίδι, οταν χανεις τον ελεγχο του αυτοκινητου σου βγες εκτος πιστας, κανε κατι αλλο αλλα μην πας να σταματησεις στον μπροστινό εαν μπορείς να το αποφυγεις...Το λεει και στα βιντεο...Νο1 ειναι οταν πας να τρακαρεις ειναι να πεσεις σεναν τοιχο παρα στους αλλους.
    Επειδη μιλαμε ομως για παιχνιδι...ΟΚ ολα συγχωρουνται! Οποιος θελει αν σταματησει πανω μου σεναν αγωνα ας το κανει ελευθερα. χαχαχα δεν εχω προβλημα. Το point system ομως καπως θα επρεπε να με προφυλαξει...λενε οτι δουλευουν πανω σαυτο...αντε να δουμε!
    Τρίτο και τελευταίο αρνητικό ( σοβαρό) ειναι η κατάσταση της πίστας στο online. Αναλόγως την συνδεση και την κατασταση εκεινη την ωρα του σερβερ βλέπεις και ελαφρώς (ή βαρέως) διαφορετική αίσθηση στο γυρολόγιο. Δεν ξέρω εαν θα αλλάξει ποτέ διότι έτσι ειναι ΟΛΑ τα online games αλλά θα ήθελα καααποια στιγμή να βελτιωθεί η κατάσταση...με καλύτερους σερβερς, καλυτερες συνδεσεις κλπ


    Συνολική εικόνα


    Επικό, κλασικό, πανέμορφο, βελτιώνεται συνεχώς, βαθιά συναισθηματικό για όποιον παρακολουθει τη σειρά απτην αρχή της, οπότε...τα συγχαρητηρια μου στην PD.[SPOILER]
    Satan has left his killing floor
    PS4

  6. The Following 3 Users Say Thank You to MajereMP44 For This Useful Post:

    Dimitris_ (24-12-2017),DJTaurus (24-12-2017),mtifosi (24-12-2017)

  7. #865
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Σε δυσκολία τοποθετείται ανάμεσα σε need for Speed και dirt rally??
    Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά ή ανταλλαγή του.
    Να τονίσω πως ειχα παίξει στο ps2 καποια στιγμη ενα gt χωρίς καν να είναι δικό μου κ αυτό είναι όλο.
    Επίσης να τονίσω οτι demo του project cars 2 που δοκίμασα, δεν μου άρεσε καθόλου!! Η αίσθηση του αυτοκινήτου ηταν πολυ χαλια
    Last edited by Dimitris_; 24-12-2017 at 15:48.

  8. #866
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitris_ View Post
    Σε δυσκολία τοποθετείται ανάμεσα σε need for Speed και dirt rally??
    Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά ή ανταλλαγή του.
    Να τονίσω πως ειχα παίξει στο ps2 καποια στιγμη ενα gt χωρίς καν να είναι δικό μου κ αυτό είναι όλο.
    Επίσης να τονίσω οτι demo του project cars 2 που δοκίμασα, δεν μου άρεσε καθόλου!! Η αίσθηση του αυτοκινήτου ηταν πολυ χαλια
    Η δυσκολία του να μην σε ανησυχεί κατα τη γνώμη μου.
    Έχει μια αίσθηση διαφορετική και απτά δύο παιχνίδια πού λες. Δοκίμασε το καπου πρώτα. Αυτό που σίγουρα να έχεις κατα νου είναι οτι αν κάτι σε δυσκολεψει είναι η φύση του (online) οπου θα αναμετρηθείς με πολυ δύσκολους αντιπάλους. Μια προσπεραση να κανεις ιδρώνεις.
    Last edited by MajereMP44; 24-12-2017 at 17:48.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  9. The Following 2 Users Say Thank You to MajereMP44 For This Useful Post:

    Dimitris_ (24-12-2017)

  10. #867
    Member ps4 gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    αθηνα
    Posts
    87
    PSN ID
    wO21lfmanGR

    Default

    τι εγινε ρε παιδια εχουν πεσει οι Server?χρονια πολλα παιδια και καλα

  11. #868

    Default

    Quote Originally Posted by ps4 gamer View Post
    τι εγινε ρε παιδια εχουν πεσει οι Server?χρονια πολλα παιδια και καλα
    Χρόνια πολλα....εγω απο τις 12 το πρωι προσπαθω να μπω αλλα ποτέ....ελεος το ξεφτυλισαν

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. #869
    Member ps4 gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    αθηνα
    Posts
    87
    PSN ID
    wO21lfmanGR

    Default

    Quote Originally Posted by Geomb View Post
    Χρόνια πολλα....εγω απο τις 12 το πρωι προσπαθω να μπω αλλα ποτέ....ελεος το ξεφτυλισαν

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    τωρα μπηκα.παταγα συνεχεια στην κεντρικη οθονη reconnect,

  13. #870

    Default

    Χρονια πολλα και απο εμενα . Ρε παιδια τι κολπο κανουν στους αγωνες on line και δεν μενουν απο βενζινα . Σημερα μπηκα στη τριτη διοργανωση και δεν μπηκα ουτε εγω και εμεινα απο βενζινη . Ευχαριστω εκ των προτερων για την αποντηση και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΥΧΟΥΜΕ !!!!

  14. #871
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ η οδήγηση με καρτ!!
    Μου εκανε δωρο ενα με τα daily workout και ειναι σαν να παιζω αλλο παιχνίδι!!!
    Οσοι δεν το έχετε δοκιμάσει απλά καντε το. Φοβερή εμπειρία.

  15. #872
    Member ps4 gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    αθηνα
    Posts
    87
    PSN ID
    wO21lfmanGR

    Default

    ισχυει πολύ καλη αισθηση οδηγησης με το kart.εχθες το ειχε στο nation cup.ξεκινησα 6ος και τερματισα 4ος.

  16. #873
    Cool Member jper75's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    249
    PSN ID
    jper75
    Name
    Γιάννης

    Default

    Επιτέλους πλατίνα! (sorry παιδιά αν το εβάλα σε λάθος topic!)

  17. #874
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  18. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    DJTaurus (22-01-2018)

  19. #875
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default



    New vehicles
    Rolling into Brand Central this month are 10 unmissable new cars, including fan favourites like the Toyota Supra RZ and legendary Ferrari 330P4 and Jaguar XJ13. Plus, for the connoisseurs among you, we’ve also added the Toyota 2000GT. Check out the complete line-up:


    • Dodge Viper GTS
    • Ferrari 512 BB
    • Ferrari 330 P4
    • Ford GT
    • Jaguar XJ13
    • Lamborghini Diablo GT
    • McLaren F1
    • Toyota 2000GT
    • Toyota FT-1
    • Toyota Supra RZ


    New tracks
    Next up, the famous classic high-speed track Autodromo Nazionale Monza finally makes its debut in GT Sport and we’ve added a total of eight challenging layouts to master, including three non-GP versions of the Autodrome Lago Maggiore – Centre, East and West.

    GT League events
    Finally, following the launch of GT League with update 1.10, we know you’ve been itching for more category races in which to test your racing mettle. So this month, we’re providing just that with the addition of four exciting new events, including:


    • F150 Raptor Survival
    • J-Sport Meeting
    • La Festa Cavallino
    • Gr.3 Endurance Series

  20. The Following 3 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    MajereMP44 (25-01-2018),mtifosi (25-01-2018),WolfRathmA (26-01-2018)

  21. #876
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Τι να πει κανείς... ανατριχιαστικό το παιχνίδι... μπράβο PD
    Satan has left his killing floor
    PS4

  22. #877
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Εγώ αν και παλιός φαν από εποχές PS1 σχεδόν όλων των GT δεν το έχω πάρει ακόμη, γιατί προβληματίστηκα με το online.
    Θέλω να πω, για κάποιον που δεν έχει πρόθεση ούτε χρόνο να παίξει online, αξίζει να το πάρω ή να περιμένω χώμα τιμή; Με τρώει δλδ πάρα πολύ αυτό το διάστημα, αλλά σκέφτομαι μη δώσω τα χρήματα και δεν παίξω καθόλου τελικά καθώς δε με ενδιαφέρει το online κομμάτι.

  23. #878
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Αφου φίλε τσακαλι δεν θέλεις online καλυτερα ριξτου μια προσπεραση τωρα....!
    Satan has left his killing floor
    PS4

  24. The Following User Says Thank You to MajereMP44 For This Useful Post:

    tsakali GR (27-01-2018)

  25. #879
    paralias's Avatar
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    9
    PSN ID
    paralias_7
    Name
    Θοδωρης

    Default

    Εχει ασχοληθει κανεις με "εμφανισεις αυτοκινητου" ? Δεν εννοω φτιαξιμο απ την αρχη με τον editor αλλα ειτε save καποιας εμφανισης απο την εξερευνηση και μετα apply σε δικο μας αυτοκινητο ειτε με εναν αλλο τροπο που υποτιθεται οτι μετατρεπεις μια φωτογραφια απο jpeg σε svg και μετα ανεβασμα για apply εμφανισης. Καθε βοηθεια δεκτη...


  26. #880
    Advanced Member ary4022's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    503
    PSN ID
    ary4022
    Name
    Χαρης

    Default

    Quote Originally Posted by paralias View Post
    Εχει ασχοληθει κανεις με "εμφανισεις αυτοκινητου" ? Δεν εννοω φτιαξιμο απ την αρχη με τον editor αλλα ειτε save καποιας εμφανισης απο την εξερευνηση και μετα apply σε δικο μας αυτοκινητο ειτε με εναν αλλο τροπο που υποτιθεται οτι μετατρεπεις μια φωτογραφια απο jpeg σε svg και μετα ανεβασμα για apply εμφανισης. Καθε βοηθεια δεκτη...
    Καλησπέρα φίλε δές αυτό το βίντεο είναι παιχνιδάκι να βάλεις δικό σου decal

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •