Page 25 of 48 FirstFirst ... 1521222324252627282935 ... LastLast
Results 481 to 500 of 947

Thread: Gran Turismo Sport [+VR content]

  1. #481
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Τα δικά μου σχόλια περί γραφικών αφορούν αποκλειστικά τους αγώνες.

    Hell, τόσα χρόνια στα δρώμενα σαφώς και κάνουν "μπαμ" οι mixed real+rendered φωτογραφίες.

    Όσο αφορά όμως τους αγώνες είναι breathtaking ο φωτορεαλισμός που κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό οφείλεται στον απίστευτο φωτισμό και ανακλάσεις φωτός.
    Θα συμφωνήσω, είναι εκπληκτικά τα γραφικά.

    Έχω ψηθεί κι εγώ άπειρα για το παιχνίδι και το περιμένω πως και πως! Και κρίνοντας από το GT6, πιστεύω ότι θα έχει μεγάλη διάρκεια ζωής με νέα features να προστίθενται στο μέλλον. Οπότε θεωρώ ότι θα αξίζει τα λεφτά του. Άσε που πιστεύω ότι θα υπάρχουν και αρκετά features (πχ., βροχή) που πιθανότατα θα υπάρχουν στο release αλλά θα τα ανακοινώσουν την τελευταία στιγμή. Τα συνηθίζει κάτι τέτοια ο Καζουνόρης. Αλλά και να μην έχει, νομίζω ότι η "στέρηση" από τόσα χρόνια χωρίς νέο GT είναι αρκετή για να μας ικανοποιήσει το παιχνίδι ακόμα και με λιγότερα features.

  2. #482
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,681
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Είναι το GT της νέας εποχής.

    Το οποίο θα στρώσει το χαλί για το επόμενο GT στο PS5. Ωχ τι είπα τώρα ε; (κι όμως το GT PS5 θα έρθει πιο σύντομα απ' όσο νομίζουμε)

  3. #483
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Δε θέλω να προσθέσω κάτι άλλο από αυτά που είδη είπαν τα παιδιά παραπάνω για τα γραφικά, παρά μόνο ένα πράγμα μόνο.

    Δεν ξέρω πόσοι έχουν 4K+HDR τηλεόραση. Αλλά όσοι το βάλουν θα καταλάβουν. Το HDR πρέπει να σου "βγάζει" το μάτι, με την καλή έννοια. Και αυτό κάνει εδώ το GT. Με το που δείχνει το αμάξι που σου δίνει δώρο και η κάμερα το δείχνει από πίσω και ανάβουν τα φώτα του στοπ, απλά στραβώνεσαι από την λάμψη λες και το αυτοκίνητο το έχεις μπροστά σου. Όσοι έχουν καλή HDR τηλεόραση με high peak brightness, θα καταλάβουν τι εννοώ! Δυστυχώς δεν μπορείς αυτό να το αποτυπώσεις με μια φωτογραφία. Πρέπει να το δει κάποιος από κοντά για να καταλάβει.

    Πάντως εγώ λέω να περιμένω μερικά reviews ακόμα να δούμε τι λέει και σαν παιχνίδι και για τη διάρκεια ζωής του.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. #484

    Default

    Στις 12.00 ανοίγει το demo.

  5. #485
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,681
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλημέρα.

    Έχω λαλήσει λαλαλλαλαλαλαλαλαλαλαλαλα.

    ΠΑΙΖΩ GT Sport!!!! Έχει ανοίξει από πιο νωρίς!!!!! Τρέλαααααααααααααααα.

    ΥΓ: Έχει φάει 4 crash όταν με το που φορτώνει, πας στα Options. Μπάμ - crash με την μια (μπλε οθόνη). Error CE-38700-8. Απ' όσο ρώτησα το κάνει και σε άλλους αυτό.
    ΥΓ2: Βρήκα την λύση, σβήνεις το gamesave και όλα ΟΚ!!!
    ΥΓ3: Είμαστε 4 άτομα και παίζουμε. ΈΧΟΥΜΕ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ.
    Last edited by Lefteris_X; 09-10-2017 at 11:08.

  6. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (09-10-2017)

  7. #486
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Για πες τι γίνεται στο gameplay
    Χειρισμός
    Γραφικά ήχος
    ...
    Δεν έχω αμφιβολίες αλλα θελω νακουσω!
    Satan has left his killing floor
    PS4

  8. #487
    Elite AWD_POWER's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    743
    PSN ID
    AWD_POWER
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Για πες τι γίνεται στο gameplay
    Χειρισμός
    Γραφικά ήχος
    ...
    Δεν έχω αμφιβολίες αλλα θελω νακουσω!
    Περίμενε λίγη ώρα να μαζέψει το σαγόνι του από το πάτωμα, να σφουγγαρισει να πιει κανένα καφεδάκι για να χαλαρώσει και θα μας τα πει όλα με το σεις και με το σας..

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Racing. Because football, basketball, baseball, bowling & golf require ONLY one ball...

  9. The Following 2 Users Say Thank You to AWD_POWER For This Useful Post:

    Lefteris_X (09-10-2017),MajereMP44 (09-10-2017)

  10. #488
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,681
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ναι; Με ακούτε; Πάρτε το 166.

    Έχω πεθάνει. Ένα κάρο ρυθμίσεις για τους αγώνες, αμάξι, περιορισμούς, τρακαρίσματα, damage, ποινές κλπκλπ.

    Μιλάμε ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ στο λιώσιμο.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    AWD_POWER (09-10-2017),spartan (09-10-2017)

  12. #489

    Default

    Λευτερη ηρεμησε αγορι μου θα παθεις κατι!!
    το εβαλα κ εγω να κατεβαινει χτες το βραδυ μολις παω σπιτι θα ναι ετοιμο

    τελικα εχει επιλογες να φτιαχνεις το αμαξι ???
    αυτο με καιει εμενα...
    OFI GATE 4

  13. The Following User Says Thank You to malias4 For This Useful Post:

    Lefteris_X (09-10-2017)

  14. #490
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,681
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Να αναβαθμίσεις το αμάξι όπως παλιά (να αγοράσεις τούρμπο, εξατμίσεις, κλπ) όχι δεν έχει.

    Να ρυθμίσεις όμως το αμάξι, όπως γωνία κάμπερ, αναρτήσεις, κιβώτιο, αεροδυναμικές, ΈΧΕΙ ΤΑ ΚΕΡΑΤΑ ΤΟΥ. Και παίζουν ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρόλο. Η "μαμά" ρυθμίσεις με τις πειραγμένες σωστές κάνουν ίσα και 1,5 λεπτό διαφορά στους χρόνους!

  15. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    BillyFlo81 (09-10-2017),Nek_Food (09-10-2017)

  16. #491
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Χθες είχε Ελληνικά τις δυο πρώτες φορές που το φόρτωσα (ανάμεσα σε άλλες γλώσσες νομίζω). Μετά για κάποιον λόγο εξαφανίστηκαν αυτές οι επιλογές και φόρτωνε απευθείας στην Αγγλική. Έχει Ελληνικά τελικά κανονικά η beta; Λες να φταίει το savefile που λες ότι τρώει τα σκαλώματα και εξαφάνισε και τα Ελληνικά, να το διαγράψω απευθείας πριν το τρέξω πρώτη φορά; Επίσης, αφού διέγραψες το savefile μετά σου έδωσε πάλι το ίδιο αυτοκίνητο όπως και πριν ή άλλαξε και σου έδωσε καινούργιο; (δεν το νομίζω αλλά ποτέ δεν ξέρεις) Οι διακομιστές την παλεύουν, δουλεύουν εντάξει ή έχουν τίποτε σκαλώματα;

  17. #492
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Να αναβαθμίσεις το αμάξι όπως παλιά (να αγοράσεις τούρμπο, εξατμίσεις, κλπ) όχι δεν έχει.

    Να ρυθμίσεις όμως το αμάξι, όπως γωνία κάμπερ, αναρτήσεις, κιβώτιο, αεροδυναμικές, ΈΧΕΙ ΤΑ ΚΕΡΑΤΑ ΤΟΥ. Και παίζουν ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρόλο. Η "μαμά" ρυθμίσεις με τις πειραγμένες σωστές κάνουν ίσα και 1,5 λεπτό διαφορά στους χρόνους!
    Αυτα ειναι... Επιτελους, το GT δειχνει να σοβαρεψε. Η οδηγικη συμπεριφορα και η ΑΙ να ναι σουπερ και του βγαζω το καπελο του Καζουνορι.

  18. #493
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,681
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Διέγραψέ το. Έχει κανονικά τα ελληνικά χωρίς πρόβλημα (έκανα ένα γρήγορο τεστ, γιατί χρησιμοποιώ αγγλικά).

    Την γλώσσα μπορούμε να την αλλάξουμε μέσα από του παιχνιδιού τα σεττινκς όποτε θέλουμε.
    Last edited by Lefteris_X; 09-10-2017 at 13:39.

  19. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Nek_Food (09-10-2017)

  20. #494
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν το ειχα καν στο ρανταρ ισως γιατι εχω μπουχτισει με τα forza τοσα χρονια αλλα με εβαλε σε σκεψεις ο Λευτερης και ας ξερω οτι ισως ενθουσιαστηκε υπερβολικα. (Οπως κανω κ εγω σε αλλα παιχνιδια , δεν σε κατηγορω Λευτερη).

    Ομως αυτο που δεν μπορεις να πειραξεις το αυτοκινητο οπως παλια με χαλασε ρε γαμωτο. Δεν ειμαι ραλακιας , δεν θα κατσω να πειραξω αεροτομες κλπ ασε με να επεμβω εκει που ψιλοξερω τι γινεται να πω οτι κατι εκανα κ εγω.

    Spoiler!

  21. #495
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,681
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δυστυχώς κι εγώ δεν ξέρω από αεροδυναμικές, κάστερ, κάμπερ κλπ.

    Αλλά από μηχανικά ήξερα αρκετά. Δεν έχει όμως πλέον τέτοια.

    Παιδιά να πω την αλήθεια περί υπερβολικού ενθουσιασμού.

    Είμαι τελικά ΠΟΛΥ πιο πολύ ενθουσιασμένος όσο ψάχνω το παιχνίδι. Έχει πολύ "ψωμί". Αλλά το βάρος είναι στο e-sports. Αρχικά νόμιζα ότι θα με χαλάσει αυτό, εν τέλει έγινε το ακριβώς αντίθετο.

    Και φυσικά μπορείς να παίξεις σε δικό σου lobby με φίλους και με όποιες ρυθμίσεις θες τόσο για τον αγώνα, όσο και του αμαξιού.

  22. #496

    Default

    Κριμα αμα δενεχει αναβαθμισεις παντως, για μενα ειναι το πιο σημαντικοκομματι του παιχνιδιου.
    Και δεν ξερω για πιο λογο να μην βαλουν.
    Θα περιμενω να βγει κ αμα δεν εχει τιποτα κρυφο που να μην ειναι ενεργοποιημενο κ καλα να σε αφηνει να αλλαζεις τουρμπο φιλτρα κτλ τοτε δεν με βλεπω να το παιρνω.
    Μεχρι στιγμης τα χω παρει ολα απο το psx

    OFI GATE 4

  23. #497
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,681
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν υπάρχει τίποτα κρυφό, ούτε πρόκειται να μπουν αναβαθμίσεις.

    Εδώ και μήήήήήήήήήήνες είναι γνωστά τα παραπάνω που λέω, συνεπώς μην περιμένουμε κάτι που δεν θα γίνει. Το λέω για να μην ξενερώσει κάποιος χωρίς λόγο.

    Έπαιξα και τον πρώτο μου επίσημο αγώνα, βγήκα τέταρτος με ένα Lancer, με πέρασαν δύο Civic Typer-R και ένα TT. Δύο Ισπανοί (συγχωρούνται) και ένας Γερμανός (δεν συγχωρείται). ΧΑΑΧΑΧΧΑΑΧΑ πλάκα κάνω σαφώς.


    ΥΓ: Αν δεν σας κάνει κόπος, ανατρέξτε σε αρκετές πιο πίσω σελίδες του θρεντ, όπου αναφέρω λεπτομερώς και ξεκάθαρα τι θα έχει/δεν θα έχει το παιχνίδι.

  24. #498
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Και εγώ να πω ότι με ξενερώνει όσον αφορά που δεν έχει μεταχειρισμένα αμάξια, βελτιώσεις κτλ όπως τα γνωρίζουμε και σε άλλα Gran Turismo, αλλά όπως ειπώθηκε και σε προηγούμενα posts, μιλάμε για Gran Turismo Sport και όχι για Gran Turismo 7 ας πούμε.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  25. #499
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,681
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν το πήρα χαμπάρι γαμώτο και είχε συγκεκριμένα λίτρα βενζίνης.

    Περιττό να πω ότι έμεινα από βενζίνη, η φουτάνα καταναλώνεται για πλάκα. Ρύθμιση 1 = τέρμα ιπποδύναμη, 6 = λιγότερη κατανάλωση.

    ΥΓ: Εντάξει, η εμπειρία να παίζεις με 21 αντιπάλους επίσημο αγώνα είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ. Κανένα lag, κανένα warping στα αυτοκίνητα, όλα τέλεια. Και σημειωτέον έχω γραμμή κώλος που επικοινωνεί στα 11,5Mbit down / 780Kbit up με τους Sony Servers.
    Last edited by Lefteris_X; 09-10-2017 at 14:15.

  26. #500
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ειχα μια ελπίδα οτι θα εχει κατι παραπάνω στο single player απο αυτες τις χαζομάρες τα challenges αλλά δυστυχώς δεν εχει. Μαλλον θα το προσπεράσω τελείως εγώ, γιατί αν και μου άρεσε, ο online προσανατολισμός του δεν είναι για μένα

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •