Page 28 of 48 FirstFirst ... 1824252627282930313238 ... LastLast
Results 541 to 560 of 947

Thread: Gran Turismo Sport [+VR content]

  1. #541
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Α) Θα είναι διαθέσιμη μέχρι την Πέμπτη 12 / 10 (λογικά 12 το μεσημέρι).
    Β) Η πρόοδός σου στο παιχνίδι συνεχίζεται κανονικά όπως αναφέρεις και στο "πλήρες" παιχνίδι όταν κυκλοφορήσει.
    Last edited by Peteoklis; 10-10-2017 at 10:52.

  2. The Following User Says Thank You to Peteoklis For This Useful Post:

    Nek_Food (10-10-2017)

  3. #542
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Το έπαιξα κι εγώ, αλλά με DS4 δουλειά δε γίνεται. Είτε θα βγάλεις όλες τις βοήθειες και δε θα μπορείς να οδηγήσεις (τουλάχιστον εγώ που δεν έχω συνηθίσει με χειριστήριο), είτε θα το τιγκάρεις στις βοήθειες και θα είναι ένα πράγμα που πάει μόνο του. Οπότε δε με τρέλανε και φυσιολογικά. Ελπίζω σύντομα να μπορέσω να αγοράσω μία T300 Alcantara Edition για να το ευχαριστηθώ.

    Από την άλλη, γραφικά εκπληκτικά (αν και αρκετό πιξέλιασμα, τουλάχιστον σε PS4 fat που το παίζω εγώ) και πολύ καλή παρουσίαση. Τα άλλα θα φανούν με τον καιρό. Όπως ξαναείπα, πιστεύω ότι το παιχνίδι θα έχει πολλές προσθήκες στο μέλλον, όπως και το GT6, επομένως το θεωρώ μία future-proof επιλογή.



    Διαφωνώ για τα σχόλια περί ημιτελούς παιχνιδιού κλπ. Καταρχήν λέγεται GT Sport. Είναι σαφές ότι είναι θέμα προσανατολισμού. Θεωρείτε ότι θα ήταν δύσκολο να βάλουν 150 offline challenges για να είναι αυτόνομο; Ο σκοπός, όμως, είναι να δωθεί βάρος στο online. Το οποίο, όμως, δε νομίζω ότι θα είναι απαραίτητο για να παίξεις παντού. Πχ, εγώ έπαιζα στα διπλώματα και έπεσε ο server. Μια χαρά με άφηνε να παίζω, απλά δεν έκανε save. Πιστεύω ότι απλά έχουν μπει επιπλέον περιορισμοί λόγω του demo.

  4. #543
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by liberostelios View Post
    Το έπαιξα κι εγώ, αλλά με DS4 δουλειά δε γίνεται. Είτε θα βγάλεις όλες τις βοήθειες και δε θα μπορείς να οδηγήσεις (τουλάχιστον εγώ που δεν έχω συνηθίσει με χειριστήριο), είτε θα το τιγκάρεις στις βοήθειες και θα είναι ένα πράγμα που πάει μόνο του. Οπότε δε με τρέλανε και φυσιολογικά. Ελπίζω σύντομα να μπορέσω να αγοράσω μία T300 Alcantara Edition για να το ευχαριστηθώ.

    Από την άλλη, γραφικά εκπληκτικά (αν και αρκετό πιξέλιασμα, τουλάχιστον σε PS4 fat που το παίζω εγώ) και πολύ καλή παρουσίαση. Τα άλλα θα φανούν με τον καιρό. Όπως ξαναείπα, πιστεύω ότι το παιχνίδι θα έχει πολλές προσθήκες στο μέλλον, όπως και το GT6, επομένως το θεωρώ μία future-proof επιλογή.

    Διαφωνώ για τα σχόλια περί ημιτελούς παιχνιδιού κλπ. Καταρχήν λέγεται GT Sport. Είναι σαφές ότι είναι θέμα προσανατολισμού. Θεωρείτε ότι θα ήταν δύσκολο να βάλουν 150 offline challenges για να είναι αυτόνομο; Ο σκοπός, όμως, είναι να δωθεί βάρος στο online. Το οποίο, όμως, δε νομίζω ότι θα είναι απαραίτητο για να παίξεις παντού. Πχ, εγώ έπαιζα στα διπλώματα και έπεσε ο server. Μια χαρά με άφηνε να παίζω, απλά δεν έκανε save. Πιστεύω ότι απλά έχουν μπει επιπλέον περιορισμοί λόγω του demo.
    Ναι ο τίτλος είναι GT Sport και σαφώς δεν περιμέναμε να δούμε GT7. Όμως εγώ το θεωρώ μισό παιχνίδι. Ότι κάποιος που μπορεί να λιώσει στο Online και να γράψει 1000 ώρες εμένα δεν μου λέει κάτι.
    Όταν όμως βάζεις απλά κάτι challenges έτσι για το φαίνεσθαι μπας και γλυτώσεις το κράξιμο (γιατί πολύς κόσμος το υποδέχτηκε πολύ ψυχρά το GT Sport όταν πρωτοπαρουσιάστηκε στην Ε3) για μένα δεν έχεις ένα ολοκληρωμένο παιχνίδι..
    Τώρα αυτό που λες για τα challenges οτι δεν κάνει save. Το έπαθα και εγώ όπως έγραψα παραπάνω. Αλλά εκτός του ότι δεν κάνει save το progress σου, αν τύχει και βγεις στο κεντρικό μενού μετά δεν μπορείς να μπεις πουθενά... Το δοκίμασα εχθές και ούτε σε single race με άφηνε..
    Όταν θες να μου πουλήσεις το always online τουλάχιστον πούλησε το μου καλά. Εγώ που δεν είμαι υπέρ του always online δεν είμαι για λόγους σαν και αυτόν. Είναι τραγικό να μην μπορείς να έχεις πρόσβαση στο online περιεχόμενο επειδή έχουν πέσει οι servers του εκάστοτε παιχνιδιού.
    Και ρωτάω τον εαυτό μου για ποιο λόγο να επιλέξω το GT Sport και όχι το Project Cars 2 ή το Forza 7;; Ακόμα δεν έχω βρει κάποιο λόγο..
    Πάντως θα παίξω και σήμερα και αύριο και μεθαύριο για να δω τι έχει να μου δώσει τον παιχνίδι και μην το αδικήσω από την πρώτη μου επαφή...
    Spoiler!

  5. #544
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by liberostelios View Post
    Το έπαιξα κι εγώ, αλλά με DS4 δουλειά δε γίνεται. Είτε θα βγάλεις όλες τις βοήθειες και δε θα μπορείς να οδηγήσεις (τουλάχιστον εγώ που δεν έχω συνηθίσει με χειριστήριο), είτε θα το τιγκάρεις στις βοήθειες και θα είναι ένα πράγμα που πάει μόνο του. Οπότε δε με τρέλανε και φυσιολογικά. Ελπίζω σύντομα να μπορέσω να αγοράσω μία T300 Alcantara Edition για να το ευχαριστηθώ.

    Από την άλλη, γραφικά εκπληκτικά (αν και αρκετό πιξέλιασμα, τουλάχιστον σε PS4 fat που το παίζω εγώ) και πολύ καλή παρουσίαση. Τα άλλα θα φανούν με τον καιρό. Όπως ξαναείπα, πιστεύω ότι το παιχνίδι θα έχει πολλές προσθήκες στο μέλλον, όπως και το GT6, επομένως το θεωρώ μία future-proof επιλογή.

    Διαφωνώ για τα σχόλια περί ημιτελούς παιχνιδιού κλπ. Καταρχήν λέγεται GT Sport. Είναι σαφές ότι είναι θέμα προσανατολισμού. Θεωρείτε ότι θα ήταν δύσκολο να βάλουν 150 offline challenges για να είναι αυτόνομο; Ο σκοπός, όμως, είναι να δωθεί βάρος στο online. Το οποίο, όμως, δε νομίζω ότι θα είναι απαραίτητο για να παίξεις παντού. Πχ, εγώ έπαιζα στα διπλώματα και έπεσε ο server. Μια χαρά με άφηνε να παίζω, απλά δεν έκανε save. Πιστεύω ότι απλά έχουν μπει επιπλέον περιορισμοί λόγω του demo.
    Αν βαλουν 150 challenges και αυτο υποτιθεται θα θεωρειτο το καλυτερο single player υλικο που θα μπορουσαν να σκεφτουν για να βαλουν ως campaign σε ενα racing game, τοτε πραγματικα ειμαι ευτυχισμενος που δεν το εκαναν. Γιατι κατα την γνωμη μου αυτο δεν λεγεται campaign αλλα σκουπιδι.

    Απλα εγω ως Δημητρης ευχομαι οτι μπορουν να κανουν κατι καλυτερο απο driving licences και challenges που ειναι οτι πιο καμμενο μπορει να βαλει κανεις σε single player racing game του 2017. Τωρα οκ αν προσανατολιζεται μοναχα ως esport και τιποτε αλλο, θα μου επιτρεψει ο Καζουνορης να πω ενα τεραστιο "eh?".

  6. #545
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Παιδιά για να μην παρερμηνευθώ:

    περιέγραψα πως έχει η κατάσταση, όχι ότι συμφωνώ/διαφωνώ με αυτήν.

    Ναι είναι σχεδόν υποχρεωτική η σύνδεση με το Ιντερνετ. Ναι, ξέραμε από πριν πως θα είναι ο τίτλος. Όμως επειδή τα ξέραμε, δεν σημαίνει ότι ΟΛΟΙ πρέπει να δεχτούμε αυτές τις συνθήκες.

    Η ψήφος μας, δηλαδή η αγορά ή όχι του τίτλου, είναι η "δύναμή' μας. Ρίχνουμε θετική ή αρνητική ψήφο και ευελπιστούμε να πάρει το μήνυμα η Sony.

    Όσο αφορά το τεχνικό κομμάτι, τι να πω, ίσως παίζει ρόλο ότι παίζω σε Pro; Ενδέχεται, διότι όπως αναφέρεται στο παιχνίδι, ακόμα και η επιλογή για καλύτερο frame rate προσφέρει καλύτερα γραφικά σε σχέση με το PS4 base.

    Εδώ και 2 ώρες περίπου παίζω Sport online αγώνες. Με το που τελειώνει ο ένας αγώνας, σε 6-7 λεπτά αρχίζει ο επόμενος. Ή που κάνω καλύτερο χρόνο, ή που κάνω κανά τσιγαράκι ή που ασχολούμαι με τα liveries ή κάτι άλλο που μπορώ να αγοράσω με τα Mileage Points.

    Βέβαια, αυτό πρέπει να το τονίσω: τα πάντα, μα τα ΠΑΝΤΑ, είναι θέμα γούστου και ορέξεως (περί ορέξεως....όπως λέει και το ρητό). Εμένα, η φόρμουλα του GT πλέον με είχε κουράσει, την είχα βαρεθεί όσο δεν πάει - αυτός ήταν ο λόγος που προσπέρασα το GT6 (συν το γεγονός ότι πήρα άμεσα το PS4, και συνήθως όταν πάω σε επόμενη γενιά, δεν ασχολούμαι με την προηγούμενη / but, that's just me).

    Συνεπώς, τα πάντα κρίνονται από την αγοραστική "υποδοχή" που θα λάβει το παιχνίδι - κοινώς οι πωλήσεις.

    Να σημειώσω πως κι εμένα δεν μου αρέσει που δεν μπορείς να αναβαθμίσεις το αμάξι, αλλά αυτό είναι εντελώς άκυρο όταν μιλάμε για online αγώνες καθώς πρέπει να διατηρείται ισορροπία. Στους online αγώνες, αναμετρούνται τα "χέρια" που έχεις και όχι τα φτιαξίματα. Έτσι είναι το σωστό. Δεν είναι κόντρες στην "βούτα" της Βουλιαγμένης, και δεν το λέω ειρωνικά, απεναντίας το βλέπω πολύ λογικό.

    Εν τέλει, θα δούμε τι θα γίνει από πλευράς πωλήσεων και πως θα κινηθεί η Sony / PD βάσει αυτών.

  7. #546
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Κι εγω σε Προ θα το παιξω και θα επανελθω. Παντως εχω δει ασυμπιεστο gameplay video απο Προ και γι αυτο εγραψα αυτα που εγραψα πιο πανω. Θεωρω οτι οπως ειπα ειναι δια γυμνου οφθαλμου οι θυσιες που γινονται στον τεχνικο τομεα ωστε να τρεχει το παιχνιδι στα 60 καρε.

    Επισης ειναι απλα αμαρτια που η γμημενη η Σονυ δεν βγαζει Προ πατς για το Driveclub...

  8. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Error Flynn (10-10-2017)

  9. #547
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Περί χειρισμού: με χειριστήριο το παιχνίδι δεν παίζεται, παρά μόνο με τις ηλεκτρονικές βοήθειες. Αν πάρεις την M4 με sport soft ελαστικά και τα ηλεκτρονικά off, πολύ απλά στην στροφή δεν μπορείς ούτε τροχιά να διατηρήσεις, ούτε ταχύτητα. Εδώ ακριβώς έρχεται η τιμονιέρα να βοηθήσει και στα δύο. Ακόμα και προσθιοκίνητο να είναι το αυτοκίνητο, είναι σχεδόν εξίσου δύσκολο να διατηρήσουμε γραμμή/ταχύτητα με την υποστροφή (η οποία διορθώνεται εν μέρει μέσω ρυθμίσεων). Και το λέει κάποιος που όλα τα χλμ σε GT5/6 τα έχει κάνει με DualShok. Θέλω να πω ότι σε αγώνες/δωμάτια (δεν έχω ασχοληθεί ακόμα με το online κομμάτι) που στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις οι ηλεκτρονικές βοήθειες είναι off, με Dualshok δεν θα είμαστε ανταγωνιστικοί = ευχαρίστηση μηδέν.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  10. #548
    Elite AWD_POWER's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    743
    PSN ID
    AWD_POWER
    Name
    Ηλίας

    Default

    Εγώ θα περιμένω να κυκλοφορήσει επίσημα ο τίτλος, να είναι ανοικτά και διαθέσιμα τα πάντα σε αυτόν και τότε θα εκφέρω άποψη γιατί αυτό που έχουμε τώρα δεν μπορεί να κριθεί ως ολοκληρωμένο ακόμη

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Racing. Because football, basketball, baseball, bowling & golf require ONLY one ball...

  11. The Following User Says Thank You to AWD_POWER For This Useful Post:

    MajereMP44 (10-10-2017)

  12. #549
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Είδα το demo να τρέχει. Κατουρηθηκα απτη χαρά μου όπως και ολο το gtplanet.
    Έπος.
    Για τις λεπτομέρειες όπως λεει κ ο Ηλίας θα τα πούμε ολα. Δεν.εχει να φοβηθει τίποτα το gt. Ουτε κρύβεται.
    Απο κανεναν κατεμε.
    Τα σπάει. Έτσι απλα.

    Όποιος ξέρει να ακούει εδω και ποσα χρόνια ανακοινώθηκε το παιχνίδι , έχει στοιχειώδεις ικανότητες επικοινωνιας με το περιβάλλον, η μορφή του παιχνιδιού ηταν γνωστό οτι θα ήταν αυτη.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  13. The Following User Says Thank You to MajereMP44 For This Useful Post:

    Lefteris_X (10-10-2017)

  14. #550
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default Gran Turismo Sport [+VR content]

    Μια χαρά επικοινωνούμε με το περιβάλλον και ξέραμε ότι δεν θα δούμε ένα GT 7.
    Αυτό μας απαγορεύει όμως να εκφέρουμε την αντίθετη άποψη μας;
    Ή να δεχτούμε πως όποτε δεν υπάρχει πρόσβαση στο Ίντερνετ (είτε φταίει η γραμμή μας, είτε γιατί είναι κάτω το psn, είτε γιατί κάνουν συντήρηση οι servers του GT) εμείς δεν μπορούμε να τρέξουμε ούτε σε μια πίστα μόνοι μας;
    Να μην πούμε για το πως μας φαίνεται ο χειρισμός (υποκειμενικά πάντα) σε σχέση με τον ανταγωνισμό;
    Πρέπει δηλαδή αυτό που είδαμε εχθές να το πούμε ολοκληρωμένο παιχνίδι;
    Στο titanfall ήξερε ο κόσμος πως δεν θα έχει campaign. Δεν έπρεπε να γκρινιάξει επειδή είναι μόνο multiplayer; Αν δεν γκρίνιαζε ίσως να μην βλέπαμε ένα τρομερό Titanfall 2.
    Έτσι και με το GT Sport καλά θα κάνει να γκρινιάξει ο κόσμος, όπως και να μην αγοράσει το παιχνίδι εφόσον δεν του αρέσει. Έτσι μόνο θα δούμε ένα καλύτερο GT (Sport 2 ή 7)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  15. #551
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Το να μπω στο νημα του Elder scrolls online (spin off τίτλος των elder scrolls που τα λατρεύω) και να λεω ειναι always online και να γκρινιαζω ναι δεν επικοινωνείτε με κανενα περιβάλλον. Το λέω ευθεως.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  16. The Following User Says Thank You to MajereMP44 For This Useful Post:

    Lefteris_X (10-10-2017)

  17. #552
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Το να μπω στο νημα του Elder scrolls online (spin off τίτλος των elder scrolls που τα λατρεύω) και να λεω ειναι always online και να γκρινιαζω ναι δεν επικοινωνείτε με κανενα περιβάλλον. Το λέω ευθεως.
    Δεν βλέπω να λέμε για κάποιο Spin Off τίτλο το Gt Sport. Και μιλάς για τελείως διαφορετικής φύσεως παιχνίδια.
    Και μιλάμε για ένα παιχνίδι που σου δίνει offline περιεχόμενο στο οποίο Offline περιεχόμενο εσύ δεν έχεις πρόσβαση αν δεν είσαι Online. Εγώ εχθές 2 φορές δεν μπορούσα να παίξω ούτε single race γιατί είχα πέσει οι servers.
    Σαφώς και θα γκρινιάξω όταν θέλω απλά να κάνω ένα time trial μόνος μου και επειδή εκείνη τη στιγμή για κάποιο λόγο δεν έχω ιντερνετ δεν μου δίνεται η δυνατότητα.
    Όπως και να το δεις είναι παράλογο.
    Καλά κάνει και εστιάζει στο online κομμάτι εφόσον αυτό πιστεύει πως είναι το μέλλον του GT. Αλλά μη μου λες έχω και offline περιεχόμενο (έστω κουτσουρεμένο) αλλά αν οι servers πέσουν, στο παιχνίδι δεν τρέχει τίποτα..
    Εσύ μπορεί να θεωρείς οτι δεν επικοινωνούμε με το περιβάλλον επειδή ζητάμε τα αυτονόητα. Εγώ το βλέπω διαφορετικά και θέλω να αναφέρω αυτό το πρόβλημα του παιχνιδιού.
    Spoiler!

  18. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    MajereMP44 (10-10-2017)

  19. #553
    Elite AWD_POWER's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    743
    PSN ID
    AWD_POWER
    Name
    Ηλίας

    Default

    Ο Μιχάλης έχει δίκιο να παραπονιέται και να κάνει επισημάνσεις αλλά ακόμη επίσημα δεν έχει κυκλοφορήσει ούτε το έχουμε δει ολοκληρωμένο εφόσον το παιχνίδι δεν είναι μόνο αυτό αλλά +20 γιγα περίπου. Εφόσον κυκλοφορήσει και το δοκιμάσω πλέον επίσημα, θα επανέλθω αποδίδοντας του ότι του αξίζει..

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Racing. Because football, basketball, baseball, bowling & golf require ONLY one ball...

  20. The Following User Says Thank You to AWD_POWER For This Useful Post:

    mihalis13 (10-10-2017)

  21. #554
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by AWD_POWER View Post
    Ο Μιχάλης έχει δίκιο να παραπονιέται και να κάνει επισημάνσεις αλλά ακόμη επίσημα δεν έχει κυκλοφορήσει ούτε το έχουμε δει ολοκληρωμένο εφόσον το παιχνίδι δεν είναι μόνο αυτό αλλά +20 γιγα περίπου. Εφόσον κυκλοφορήσει και το δοκιμάσω πλέον επίσημα, θα επανέλθω αποδίδοντας του ότι του αξίζει..

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Σε αυτό που λες Ηλία έχεις δίκιο. Στην κυκλοφορία μπορεί πολλά προβλήματα που αναφέρω να μην υπάρχουν.
    Βέβαια εγώ κρίνω με αυτά που έχω δει τώρα και με αποθαρρύνουν από το να πάω σε Day One αγορά.
    Όπως και το Driveclub όταν κυκλοφόρησε ήταν ημιτελές. Μετά από ένα διάστημα βελτιώθηκε αρκετά. Εγώ το πήρα 2-3 μήνες μετά αν θυμάμαι καλά και το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ.
    Δεν συγκρίνω τα 2 παιχνίδια απλά λέω ότι πολλά προβλήματα που υπάρχουν τώρα (ή και στο launch) μπορεί 6 μήνες μετά να μην υπάρχουν.
    Spoiler!

  22. #555
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Το να μπω στο νημα του Elder scrolls online (spin off τίτλος των elder scrolls που τα λατρεύω) και να λεω ειναι always online και να γκρινιαζω ναι δεν επικοινωνείτε με κανενα περιβάλλον. Το λέω ευθεως.
    Βλέπεις να λέει πουθενά ο τίτλος "Online" ?? Τι σχέση έχουν τα σώβρακα με τα καπέλα?
    Κάνε μου τη χάρη και σκέψου τι πας να γράψεις όταν το γράφεις και αναθεώρησε τον τρόπο που γράφεις γιατί νομίζω πως προβάλεις τον κόσμο αν και νομίζω πως δεν είχες κάποια τέτοια πρόθεση και είναι έκφραση που χρησιμοποίησες.

    Επίσης ο χειρισμός του για εμένα είναι μέτριος για προσομοιωτή που θέλει να έχει τα εύσημα της FIA και να λογίζεται μια LEAGUE από μόνο του και σαν πρεσβευτής του νέου "αθλήματος" ενταγμένο στα e-sports.

    Κατά τα άλλα θεωρώ πως έχεις ένα οπαδικό ύφος γύρω από την υπόσταση του GT αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν πρέπει να έχουμε ή να εκφράζουμε διαφορετικές απόψεις και σίγουρα δεν θα φιμώσεις κάποιον.

    Πάντα καλοπροαίρετα.
    Last edited by Peteoklis; 10-10-2017 at 14:57.

  23. #556
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Εντάξει τότε. Δεν έχω να πω κατι αλλο.

    Σε οποιον εκει εξω παίζει gt και του αρεσει η σειρά, δίνω massive thumbs up στο παιχνίδι και το προτείνω ανεπιφύλακτα.
    Υπάρχει και το demo να ριξει μια ματιά.
    Μπορεί να δοκιμασει κ τον ανταγωνισμό.
    Thumbs up απο εμένα στο παιχνίδι.
    Gt sport delivers 100% οσα υποσχέθηκε.
    Προσοχή, δεν ειναι άριστο=τέλειο το παιχνίδι.την τελειότητα θα την βρείτε αλλου!
    Satan has left his killing floor
    PS4

  24. #557
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εμένα μου γεννιέται η εξής απορία: αφής στιγμής ήταν γνωστά τα περί online e-sprots, έλλειψη αναβαθμίσεων στα αυτοκίνητα και "λειψό" campaign.............γιατί αρχίζει το κράξιμο / μανούρα τώρα; Και όχι εδώ και τόσο καιρό......δηλαδή όποιος επιθυμεί να κράξει ελεύθερα, να εκφράσει την άποψή του (τότε) και να πάμε παρακάτω;

    Δηλαδή, τώρα που πλησιάζει η ημερομηνία κυκλοφορίας, είναι ας πούμε πιο κατάλληλη στιγμή για μανούρα; Αυτό είναι που δεν καταλαβαίνω.

    Όχι ότι με ενοχλεί που εκφράζει ο καθένας την άποψή του, όποια κι αν είναι αυτή.

  25. #558
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Υπήρξε γκρίνια και στις αρχές, αλλά όχι πολύ έντονη γιατί μάλλον ο κόσμος είχε την ελπίδα πως το παιχνίδι θα αλλάξει.
    Επίσης ο κόσμος ήθελε να δει και gameplay/γραφικά για να κρίνει. Πάντα όταν δοκιμάζεις κάτι έχεις καλύτερη άποψη. Τότε συζήταγα με φίλους αλλά λέγαμε κάτσε να δούμε πως θα είναι όταν κυκλοφορήσει. Όπως και πολύ σωστά ο Ηλίας είπε θα το κρίνω στη επίσημη κυκλοφορία του.
    Εγώ προσωπικά είχα εκφράσει ήδη τις ανησυχίες μου για Multi only.
    Τώρα αν έβλεπα ένα παιχνίδι που να ξέφευγε σε gameplay από τον ανταγωνισμό ίσως να μην γκρίνιαζα τόσο. Σαφώς και θα ανέφερα τα προβλήματα του αλλά θα έλεγα οτι το παιχνίδι στη οδήγηση δεν έχει αντίπαλο και μπαίνω στην πίστα και το ευχαριστιέμαι. Ε προσωπικά ούτε αυτό μου έδωσε το παιχνίδι. Το θεωρώ υποδεέστερο σε σχέση με Forza/Project Cars.
    Αλλά θα φροντίσω να παίξω και άλλο μέχρι την Πέμπτη που έχουμε την δυνατότητα για να έχω μια καλύτερη εικόνα.
    Spoiler!

  26. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    nikosgnr (10-10-2017)

  27. #559
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν γινονται τα παραπονα τωρα. Ευθυς εξαρχης γινοντουσαν τα παραπονα και υπαρχουν και εδω γραμμενα / αναρτημενα τα ποστ. Η μανουρα του ολου θεματος εγινε και συνεχιζει να γινεται διοτι εχουν κυκλοφορησει 6 Gran Turismo και προφανως ο κοσμος αυτος που εχει παιξει τα 6 αυτα Gran Turismo του αρεσει να παιζει και μονος του εκτος απο μονιμως online με φιλους. Η μανουρα γινεται γιατι θα ειναι το πρωτο ισως racing game το οποιο θα ειναι καθολικα (δεν μπορω να παρω στα σοβαρα αυτο το single player content, πιο πολυ με προσβολη μοιαζει) online.

    Ταυτοχρονα αφαιρει ενα καρο features οπως το πειραγμα των αυτοκινητων κλπ που σωστα ειπες ειναι αναγκαιο κακο για να ειναι δικαιο. Τωρα βεβαια το ποσο "δικαιο" μπορει να γινει ενα online racing game σηκωνει απειρη κουβεντα διοτι αν κρινω απο τα προηγουμενα GT και τους κανονες, μπορουσες να τα ευχαριστηθεις μονο με δικη σου παρεα συννενοημενη ντομπρα και χωρις τις ξεφτυλες που γινονται σε random αγωνες.

    Kαι περα απο αυτο, εχουμε και μια αναπτυξη που κραταει τοσα χρονια για ενα παιχνιδι που προσπαθει να γινει κατι που ποτε δεν ηταν μεταξυ μας, ενα e-sport. Εγω προσωπικα δεν μπορω να το δικαιολογησω. Και ειμαι ατομο που δεν εχει ιδιαιτερο προβλημα με τεραστιες αλλαγες στα παιχνιδια. Στην προκειμενη περιπτωση ομως εχω διοτι το παιχνιδι αφαιρει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ απο αυτα που προσφερε παλαιοτερα για ενα κομματι το οποιο δεν μπορω να πω οτι με εξιταρει ιδαιιτερως.

    Αυτη φυσικα ειναι η προσωπικη μου αποψη, οχι απαραβατος κανονας, ουτε και παγκοσμια αληθεια οσο και αν καποιοι με περισσια αγενεια προσπαθουν να περασουν. Ειναι απλα μια αποψη που καποιοι την συμμεριζονται και καποιοι αλλοι οχι.

    Το σιγουρο ειναι οτι για εμενα αυτο το φορματ Gran Turismo δεν με ελκυει και πιστευω οτι δεν κανει τιποτα το ιδιαιτερο ουτε στο online κομματι σε σχεση με τον ανταγωνισμο, σε τετοιον βαθμο που να δικαιολογει τα 4-5 ποσα χρονια αναπτυξης και τις θυσιες στα features.

    Και εχω καθε δικαιωμα να ασκω κριτικη διοτι δεν γινεται κακοπροεραιτα αλλα με βασιμα επιχειρηματα βαση της ιστοριας του franchise, ασχετο αν καποιος διαφωνει ή οχι, που καλλιστα ειναι σεβατο αυτο.

  28. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Peteoklis (10-10-2017)

  29. #560
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Όντως περνάει αυτά που υποσχέθηκε στην παρουσίαση του, αλλά φοβερό στην αίσθηση οδήγησης και στα physics δεν είναι.
    Όντως έχει αίσθηση Gran turismo και οδηγικά είναι πολύ ίδιο με τα τελευταία της σειράς αλλά υποδεέστερο από τον ανταγωνισμό.

    Τελικώς και για να μην το κουράζω γιατί έγινα παρεξηγήσιμος οτι ρίχνω στείρο κράξιμο, το παιχνίδι κατ εμέ δεν ενθουσιάζει αλλά δεν απογοητεύει κιόλας.
    Είναι καθαρά τελικώς, τι περίμενε ο καθένας απο αυτό και πόσο ψηλά είχε βάλει τον πήχη.

    Προσωπικά περίμενα οτι θα είχε career όπως είχαν πει στην πορεία και δεν είχε.
    Επίσης δεν γνώριζα οτι θα είναι μόνιμα συνδεδεμένο στον ιστό και με απογοήτευσε.

    Τέλος είναι ιδανικό και ευχάριστο για αυτόν που θέλει να δοκιμάσει τις δυνατότητές του με άλλους πραγματικούς παίκτες, να πάρει μια επίσημη αγωνιστική άδεια της FIA που μπορεί να την χρησιμοποιήσει σε 22 χώρες με επίσημες πραγματικές πίστες με πραγματικά αγωνιστικά αυτοκίνητα.

    Για εμένα που νομίζω είμαι παραδοσιακός FAN του Gran Turismo σαν Franchise, (εχω παίξει ακόμα και το tourist trophy αρκετά) δεν είναι αυτό που ήθελα, χρειαζόμουν ή/και θα περίμενα να βγάλει μετά από 5 χρόνια εξέλιξης όπως είχε πει (το είχαν πιάσει πρίν το GT6 και τα μοντέλα στα Updates ήταν για το επόμενο)

    Αυτά και είναι πολύ θετικό νομίζω ορισμένοι να το ευχαριστιούνται πολύ άλλοι καθόλου και να το συζητάμε γιατί ο ενθουσιασμός των μεν με την απογοήτευση των δε, θα μας οδηγήσουν στην αλήθεια του πράγματος, αξίζει ή όχι ?

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •