Page 33 of 48 FirstFirst ... 2329303132333435363743 ... LastLast
Results 641 to 660 of 947

Thread: Gran Turismo Sport [+VR content]

  1. #641
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Οδηγώντας χθες για κάμποση ώρα με την G29, θα πω απλώς πως είναι κρίμα για όποιον ασχολείται σε βάθος με την racing κατηγορία και δη με το GT Sport, να μην πάρει μία καλή τιμονιέρα. Ανάλογα τον καθένα πάντα, μπορεί οι διαφορές στους χρόνους με το DualShok να μην είναι σημαντικοί, αλλά η απόλαυση και μόνο είναι μοναδική.

    Αυτό που παρατήρησα (σίγουρα το ίδιο συμβαίνει και στα προηγούμενα GT, αλλά 1η φορά ασχολούμαι με τιμόνι με το οποίο μάλλον είναι πιο εμφανές) είναι ότι δεν υπάρχει η απόλυτη αίσθηση της πραγματικής ταχύτητας. Μπορεί απλώς να είναι ιδέα μου γιατί συνήθως τρέχουμε με πιο δυνατά αυτοκίνητα, ενώ αναφέρομαι σε μερικούς γύρους με μία ταπεινή Mito. Δοκιμάστε (όταν βγει το παιχνίδι δηλαδή) να πάτε σε μία πίστα σταθερά με 100km/h στο κοντέρ στην ευθεία. Η αίσθηση θα είναι ότι πηγαίνετε γύρω στα 80km/h. Εκεί που έρχεται η στροφή και νιώθω ότι έχω φρενάρει αρκετά για να μπω (ανάλογα και τα λάστιχα φυσικά), καταλαβαίνω ότι θα έπρεπε να έχω κόψει και άλλο, γιατί πχ τα 70kh/h που νιώθω ότι έχω, είναι στο κοντέρ ίσως και πάνω από 90km/h με αποτέλεσμα να βγαίνω εκτός της επιθυμητής γραμμής. Ξαναλέω, ίσως να είναι και ιδέα μου και να παίζει ρόλο και το μεγάλο πλάτος μίας πίστας που προορίζεται για πολύ πιο γρήγορα αυτοκίνητα, οπότε και φαίνεται πιο αργή η όλη φάση. Όπως και να'χει, απλώς είναι ένα στοιχείο που παρατήρησα, όχι ότι με χαλάει στο παραμικρό, όλα θέμα συνήθειας είναι άλλωστε.

    Από κει και πέρα, τα πλεονεκτήματα με το τιμόνι είναι κάμποσα, τρομερό feeling μέσα στις στροφές, πολύ πιο γρήγορες εναλλαγές του "αριστερά-δεξιά" (και στο 7 να έχουμε την ευαισθησία του DualShok, δεν φτάνουμε τις δυνατότητες του τιμονιού) και αναλογικό φρένο/γκάζι χωρίς απώλειες χρόνου. Μικρή πάντως η διαφορά στους χρόνους μου σε σχέση με το DualShok, ευτυχώς όμως υπαρκτή.


    Χθες παίξαμε με τον Λευτέρη κάμποσους αγώνες, νομίζω ήμασταν αρκετά γρήγοροι με καθαρές γραμμές. Μέχρι που πιανόταν η κουβέντα μέσα στο δωμάτιο και γινόταν μπάχαλο, σε γραμμές, καμπύλες κλπ
    Last edited by Gazof; 12-10-2017 at 21:56.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  2. The Following 2 Users Say Thank You to Gazof For This Useful Post:

    Nek_Food (12-10-2017),PDS (12-10-2017)

  3. #642
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δημητρό, έτσι περίπου είναι η αίσθηση της ταχύτητας και στην πραγματικότητα. Είναι η "εξοικείωση" του εγκεφάλου. Την ταχύτητα την καταλαβαίνουμε στην πραγματική ζωή κοιτάζοντας το περιβάλλον ή απευθείας κάτω τον δρόμο, κάτι που κανένας δεν κάνει γιατί όλοι κοιτάζουμε τον ορίζοντα της ασφάλτου.

    Θυμάμαι όταν έτρεχα με την μηχανή μεταξύ 200-240 χλμ και έκοβα στα 80-100 είχα την αίσθηση ότι είχα κόψει τα 15-20 χλμ, σχεδόν είχα σταματήσει.
    Το ίδιο και με το αμάξι (Civic VTi καραπειραγμένο). Από τα 200 στα 80 αισθανόσουν σχεδόν ότι έχεις σταματήσει, έτοιμος να ανοίξεις την πόρτα και να κατέβεις κάτω.

    Μπορεί να μην είναι φαντασμαγορικό από πλευράς αίσθησης της ταχύτητας το GT, πλησιάζει την πραγματικότητα. Γι' αυτό και πρέπει να βάζεις οπτικά "σημάδια" στην πίστα (όποιο σημάδι εσένα βολεύει), όπως κάνουν και οι οδηγοί δηλαδή στην πραγματικότητα.

    Κρίμα που δεν συναντηθήκαμε και σήμερα να παίξουμε όλοι μαζί πάλι online (μαζευτήκαμε μόνο 4-5 άτομα, καμία σχέση με τα 8 εχθές), γιατί η beta πήρε παράταση για 1 ακόμη μέρα.

    Μόνο θετικές εντυπώσεις έχω από το GT Sport.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Gazof (13-10-2017),MajereMP44 (13-10-2017)

  5. #643

    Default

    Ενημερωτικα το redline παραλαβη απο καταστημα εκδοση plus την Τριτη . Επισης σεβομενος τις αποψεις σας για τιμονιερες ακυρωσα τ300 και περιμενω G 29

  6. #644
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Εν τω μεταξύ οι servers δεν έχουν κλείσει ακόμα, έχω μπει σε room και παίζω κανονικά με άλλους.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  7. #645
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Το game πάρα πολύ καλό, το περιμένω με ανυπομονησία. Ραντεβού για αγώνες!

  8. #646
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Η επίσημη ώρα που κλείνουν οι servers, είναι 21:00 UTC.

  9. #647
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Πολύ ωραίο βίντεο

    Satan has left his killing floor
    PS4

  10. #648
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Η αποψή μου μέχρι τώρα είναι οτι το παιχνίδι αξίζει, αρκετά. Έχουν τα θέματά τους οι servers ακόμα, αλλά πιστεύω όλα αυτά θα λυθούν πολύ σύντομα.
    Πάντως το sport mode με τα 3 events κάθε φορά προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ, το ψιλοέλιωσα σήμερα. Έχει ένα vibe το παιχνίδι, ακόμα και από τη μουσική, αράζω, πίνω το καφεδάκι μου χαλαρά και κάνω τους αγώνες μου. Μακάρι να γίνει μόνο κάτι με αυτούς τους καμικάζι μέσα στις πίστες, το SR πιστεύω οτι δεν είναι αρκετό, μιας και μπορεί να την πατήσεις κι εσύ. Έγινε λοιπόν και η προπαραγγελία, έστω και τώρα!

  11. #649
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Όσοι παίζετε με τιμονιέρες πάρ'τε κανά μάθημα απο τον ειδικό..



  12. #650
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μερικες πληροφορίες στο neogaf απο καποιους που εχουν το παιχνίδι

    - SR and DR carry over- Sport mode interface is similar but now has a section for tournaments (currently empty)
    - Player level gets reset
    - Up to 5K Mileage points from the demo (I don't think this was known)
    - 6-6 is not the only endurance race
    - No signs of weather so far
    - Driving Etiquette is apparently just two videos? (weird, pre-delay it was 10 whole tests)
    - As suspected, Campaign is not playable without connection (Blog post didn't mention it, if you noticed). I'm guessing it needs the data for the first few online races you do.
    - No Clubs or in game communities
    -The cars from the demo can't be sold for money

  13. #651
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Φτου! Μαλακία γαμώτο. Είχα μαζέψει 20.000 Mileage Points, σπατάλησα περίπου τις 10.000 (άρα έμεινα με 10.000) για να τερματίσω ιπποδύναμη / κατεβάσω εντελώς κιλά σε 5 αυτοκίνητα από τα 8 που είχα. Οπότε χάνω και άλλες 5.000, ε, μικρό το κακό.

    Για το Level χέστηκα το ξαναφθάνω εύκολα (21 Level), αν και λογικό βρίσκω το reset.

    Ελπίζω μόνο μην μου κρατήσει από τα 5 αυτοκίνητα την μπούρδα συμβατικό Golf (δεν πάει μια) και άλλη μια μαούνα Lexus LC500 που ναι μεν το έχω πάει στα 745 άλογα, αλλά είναι και 1500 κιλά (μετά την μείωση κιλών μέσω Mileage Points).

    Όσο για το DR/SR, σκατά κι εκεί τα έχω πάει, γιατί ενώ τις πρώτες 2 μέρες οι ανθρώπινοι αντίπαλοι στους Sport αγώνες ήταν "κύριοι", την Πέμπτη και την Παρασκευή που μαζεύτηκε κάθε καρυδιάς αρχ*δι, εχμ, καρύδι, η στούκα από πίσω και καπάκι με το "boost" που σου έδωσε στούκαρες τον μπροστινό έπεσε το SR στο "C" ή σε πέταγε ο μαλάκας στα χώματα με αποτέλεσμα να βγαίνω σταθερά 12ος - 17ος οπότε το DR έπεσε στο "D".

    Στάνταρντ την πρώτη εβδομάδα, μην πω τον πρώτο μήνα, το κάθε πιτσιρίκι μαλακιστηράκι που θα έχει πάρει το παιχνίδι θα τα κάνει μπάχαλο, ευελπιστώ όμως μετά τον πρώτο μήνα να έχουν "ξεσκαρταριστεί" οι παπάρες, να βαρεθούν και να φύγουν, ώστε να μείνουμε οι πιο σοβαροί που σέβονται ο ένας τον άλλον.

    Καιρός να αρχίσουμε να στήνουμε τα δικά μας πρωταθλήματα μπας και το ευχαριστηθούμε.
    Προσοχή όμως: κάτω από 8 άτομα είμαστε ΠΟΛΥ λίγοι = όταν παίρνει ο ένας από τον άλλον αποστάσεις η αίσθηση είναι σα να οδηγείς μόνος σου στην πίστα λες και κάνεις Time Trial (το οποίο απεχθάνομαι). Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά!

  14. #652

    Default

    Που πρέπει να μπω από το μενού για φτιάξω τα οχήματα υποδυναμεις κλπ ;;

    - - - Updated - - -

    Που πρέπει να μπω από το μενού για φτιάξω τα οχήματα υποδυναμεις κλπ ;;

  15. #653
    Elite AWD_POWER's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    743
    PSN ID
    AWD_POWER
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by rosnos View Post
    Που πρέπει να μπω από το μενού για φτιάξω τα οχήματα υποδυναμεις κλπ ;;

    - - - Updated - - -

    Που πρέπει να μπω από το μενού για φτιάξω τα οχήματα υποδυναμεις κλπ ;;
    Μόνο μέσα από τις ρυθμίσεις του αυτοκινήτου μπορείς εφόσον το επιτρέπει για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Racing. Because football, basketball, baseball, bowling & golf require ONLY one ball...

  16. #654
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Παιδιά, ξέρει κανένας αν υπάρχει κάποιο προνόμιο εφόσον το προαγοράσεις το παιχνίδι σήμερα/αύριο, αντί να το αγοράσεις μετά την κυκλοφορία του;

  17. #655
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Έχει κάποια αμάξια, τα οποία δεν ξέρω αν κερδίζεις αργότερα.
    Πάντως όσο θυμάμαι το GT ποτέ δεν είχε δώσει τα αμάξια που έκανε δώρο, σε αντίθεση με άλλα παιχνίδια που τα πουλάνε μετα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


    xbox:Christoforo7s

  18. #656
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Αν δεν κάνω λάθος είναι ουσιαστικά τα special liveries που δίνει στους παίκτες που το αγοράζουν και φυσικά το να τα έχουν εξαρχής στο γκαράζ τους. Τα αυτοκίνητα αν δεν κάνω λάθος είναι διαθέσιμα αλλά με απλά liveries και στους υπόλοιπους παίκτες οι οποίοι θα πρέπει να τα κερδίσουν ή αγοράσουν μόνοι τους. Μπορεί και να κάνω λάθος όμως δεν ξέρω 100%.***

    ***update:
    Ναι μόλις είδα ότι στην steelbook + την collectors δίνει το Renault Megane R.S. Trophy που μου έχει δώσει εμένα σαν δώρο το παιχνίδι, ενώ βλέπω ότι στην Collectors Edition δίνει το Ford Mustang Gr.B Rally Car που μου είχε δώσει στην Beta ως πρώτο αυτοκίνητο και ελπίζω να μου το δώσει και στην κανονική έκδοση όταν ξεκινήσουν να παίζουν οι servers, μαζί με την Ferrari που είχα πάρει μέσα από τα achievements (έως 8 αυτοκίνητα έλεγε). Ωστόσο όπως τα βλέπω είναι ακριβώς τα αυτοκίνητα που δίνει ingame σε όλους, χωρίς καν κάποιο special livery όπως για παράδειγμα μου είχε δώσει η collectors του GT5. Τώρα που το κοιτάω και το Mitsubishi Lancer Gr.B Rally Car είναι διαθέσιμο σίγουρα μέσα στο παιχνίδι για όλους (αν θυμάμαι καλά είναι το top car στους πρώτους Arcade αγώνες αν παίξατε καθόλου στην beta).


    Επίσης, το παιχνίδι έρχεται με το day1 patch 1.01 το οποίο αν είδα καλά είναι default download στο παιχνίδι. ΟΚ;ΟΚ, προσθέστε και το day1 patch 1.02 που βγήκε μόλις πριν λίγο και είναι 12.3GB ήτοι πάλι το base game (το κομμάτι που απαιτείται για να μπορεί να ξεκινήσει το παιχνίδι) οπότε μπορεί όσοι το κατεβάζουν σήμερα και αύριο να πάνε απευθείας σε αυτό.

    Spoiler!

  19. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Christos33 (17-10-2017)

  20. #657
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Το πρωί κατέβηκε το GT, τώρα βλέπω update 12GB,αρχίσαμε

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    *Τώρα είδα ότι αναφέρεις Nek στο τέλος
    Edit
    Τα αμάξια που μπορεί να μην δίνει μετά μάλλον είναι τα safety car, αλλά μπορει κ να τα δώσει.
    Last edited by Christos33; 17-10-2017 at 01:15.

    xbox:Christoforo7s

  21. #658
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Το update είναι general bug fixes και η προσθήκη ενός βίντεο εισαγωγής πριν το προηγούμενο που είχε με τους συντελεστές του παιχνιδιού σε μια πιο νοσταλγικής φύσεως παρουσίαση των αγώνων αυτοκινήτων. (εκεί νομίζω βλέπουμε και ψηφιακά μοντέλα αυτοκινήτων παλαιάς εποχής που δεν βρίσκονται στην λίστα των διαθέσιμων αυτοκινήτων και ίσως είναι μία ένδειξη για ένα επερχόμενο DLC pack).

    Κατά τα άλλα οι servers του παιχνιδιού είναι ήδη online πλην των multi (sports/lobbies) και όσοι είχαν συμμετοχή στην beta, μπορούν να κάνουν claim τα κεκτημένα τους από εκεί (αυτοκίνητα, χρήματα, milage) -ΠΡΟΣΟΧΗ είναι διαδικασία που μπορείτε να την κάνετε μόνο μία φορά - ενώ είναι διαθέσιμα και τα περιεχόμενα/επιτεύγματα που είχαμε κάνει share. Τα liveries και όποιες φωτογραφίες, βίντεο, κλπ δεν είχατε κάνει share προφανώς χάθηκαν. Το παιχνίδι ξεκινάει από το μηδέν όσον αφορά levels και επίπεδα οδηγών/sportsmanship όπως και όλα τα υπόλοιπα σε arcade/schools/campaigns έχουν μηδενιστεί μεν από πλευράς προόδου, αλλά οι χρόνοι και τα επιτεύγματα μας από την beta δεν έχουν διαγραφεί αλλά είναι ακόμη εκεί για συγκρίσεις με άλλους χρήστες κλπ Αν είδα καλά μπορείτε στους κατασκευαστές να επιλέξετε τον αγαπημένο σας και να κάνετε προεγγραφή για το FIA πρωτάθλημα κατασκευαστών που θα αρχίσει την πρώτη εβδομάδα του επόμενου μήνα, δεν γνωρίζω πως ακριβώς θα γίνει αυτό και τι όρους απλά είναι η επιλογή αυτή ήδη διαθέσιμη.

    Οι online αγώνες θα είναι λογικά διαθέσιμοι σήμερα για US και αύριο για EU εκτός αν αλλάξει κάτι στην πορεία. Πάντως για την ώρα δεν έχετε την δυνατότητα αγώνων με άλλους.

    Σύντομα λογικά θα αρχίσουν να εμφανίζονται και τα πρώτα reviews αφού λήγει η χρονική περίοδος περιορισμού (embargo) που είχε τεθεί από την εταιρεία για αυτά.

    START YOUR ENGINES



    Enjoy...

  22. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Christos33 (17-10-2017)

  23. #659

    Default

    Αν η ερωτηση ειναι χαζη συγχωρεστεμε . Ποια εινα τα συν και τα πλην αν εγω δεν το αγορασω σε ψηφιακη μορφη ? Εγω παραδειγμα θελω να παρω την εκδοση plus

  24. #660
    Elite AWD_POWER's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    743
    PSN ID
    AWD_POWER
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by andreasb View Post
    Αν η ερωτηση ειναι χαζη συγχωρεστεμε . Ποια εινα τα συν και τα πλην αν εγω δεν το αγορασω σε ψηφιακη μορφη ? Εγω παραδειγμα θελω να παρω την εκδοση plus
    Σε περίπτωση που έχεις προπαραγγειλει είτε ψηφιακά είτε με δισκάκι έχεις επιπλέον χρήματα, αβαταρ και αυτοκίνητα για να ξεκινήσεις με το ψηφιακό να έχει και εδώ πλεονέκτημα με περισσότερα bonus το άλλο είναι ότι δεν χρειάζεται να βάζεις βγάζεις δισκάκια

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Racing. Because football, basketball, baseball, bowling & golf require ONLY one ball...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •