Page 32 of 48 FirstFirst ... 2228293031323334353642 ... LastLast
Results 621 to 640 of 947

Thread: Gran Turismo Sport [+VR content]

  1. #621

    Default

    Και εγώ στο Porsche challenge τερμάτισα τρίτος ύστερα από ακούμπημα από τους αντιπάλους τρεις γύρους πριν το τέλος και εγώ μόνο hard ελαστικά χρησιμοποίησα δεν δοκίμασα καν τα soft.
    Με τιμονιέρα Τ300 rs.


    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to Geomb For This Useful Post:

    Gazof (11-10-2017)

  3. #622
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Στον συγκεκριμένο αγώνα τα soft προτείνω να μπουν μόνο στο 3ο πιτ στοπ και μετά, κάπου στον 21ο/22ο γύρο δηλαδή. Με δεδομένο ότι ένα φουλ γέμισμα αρκεί για 7 γύρους, σημαίνει ότι το 3ο πιτ στοπ δε θα είναι και το τελευταίο και θα χρειαστεί και 4ο. Οπότε η επιλογή hard tyres θα κοστίσει χρόνο γιατί το 4ο πιτ στοπ έτσι και αλλιώς δεν το αποφεύγουμε.

    Άρα από τον 21ο γύρο και μετά, συνεχίζουμε τον αγώνα με soft και όση βενζίνη ακριβώς θα χρειαστεί, κερδίζουμε χρόνο σαφώς. Ακριβώς εκεί στον 26/27ο γύρο που θα ξεκινήσει η φθορά τους, θα μπούμε για το τελευταίο πιτ στοπ και θα βγει ο αγώνας αέρα.
    Last edited by Gazof; 11-10-2017 at 21:48.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  4. #623
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    OK, δεν με νοιάζει τι λέτε για το νέο το ωραίο, αλλά το always online και το παιχνίδι έςτω και σαν beta/demo είναι για τα μπάζα.

    Δεν είναι δυνατόν να έχω φτάσει level 13 και στο προφίλ μου να δείχνει 7. Δεν είναι δυνατόν να τελειώνω χθες όλα τα "εύκολα" stage 6 challenges, το μεσημέρι να κάνω το 6.2 επιτυχημένο, να φεύγω για δουλειά, να επιστρέφω, να αφιερώνω για το 6.8 δεν ξέρω πόση ώρα, να κάνω 30 γύρους, να τερματίζω (στην πρώτη προσπάθεια μου μάλιστα) 4ος με ατυχήματα, ανατροπές, ξύλο με αντιπάλους, χτυποκάρδια, από 2ος 28ος (στον 6ο γύρο αλλά είπα κάτσε να μάθω πίστα, αντιπάλους, αυτοκίνητο, λάστιχα, κλπ) και πάει λέγοντας και μετά από όλα αυτά και τα 170 χιλιόμετρα να μου δίνει το βραβείο, πάρε και το αυτοκίνητο και τσουπ error στο online save.

    Κάνω ό,τι μπορώ για να μην το κλείσω, περιέργως μπορώ να αλλάξω αυτοκίνητο, να τρέξω challenge και school και να περιμένω να δω το μαγικό save να ολοκληρώνεται, μετά από ένα σωρό αποτυχημένα και σφάλματα. Λέω ΟΚ το κλείνω μετά από επιτυχημένη επικοινωνία με προφίλ δικό και των φίλων και επιβεβαίωση ότι στο activity feed φαίνονται τα κατορθώματα μου. Μπαίνω τώρα και τι βλέπω; Ότι έχω κάνει τις δύο τελευταίες μέρες χαμένο. Στα challenges από 25% έπεσα στο 15% με ολοκληρωμένα μόνο τα 6.1 & 6.7 (από προχθές) όλα τα άλλα κενά. Μπαίνω στα 6.2 & 6.8 τα ρεκόρ μου εκεί. Πάω στο activity feed σφάλμα... Unable to save, network error και παπαριές. Μια δουλεύει, μια όχι... Πάντως, ό,τι έβγαλα θες και σήμερα, βελτιώσεις χρόνων και μεταλλίων, όλα χάθηκαν... Να χαρώ online saves και βλακείες.

    έχω κάνει 2 restart στο παιχνίδι, τα ίδια πάντα. Τα ρεκόρ μου να φαίνονται αλλά να δείχνει ότι δεν τα έχω ολοκληρώσει.
    κάνω κι άλλο... ΟΚ server connecting error NE-210003ED.

  5. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Geomb (11-10-2017)

  6. #624
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Ξέχασα να πω και τα άλλο όμορφο. Από τον άλλο μου λογαριασμό δεν μπορώ να το παίξω, βγάζει όλο blue screens και κρεμάει όποτε πάω στο προφίλ μου, γκαράζ, μενού, options κλπ όμορφα. Τι saves έχω σβήσει, τι το φορτώνω με άλλη γλώσσα και άλλες ρυθμίσεις στην αρχή, ό,τι και να δοκίμασα συνεχώς blue screen και κρέμασμα. Η Sony σήμερα πρέπει να πήρε μόνο από μένα πάνω από μια ντουζίνα error reports από τα διάφορα μέρη και μενού του παιχνιδιού και δεν τα έστειλα και όλα.

  7. #625

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    OK, δεν με νοιάζει τι λέτε για το νέο το ωραίο, αλλά το always online και το παιχνίδι έςτω και σαν beta/demo είναι για τα μπάζα.

    Δεν είναι δυνατόν να έχω φτάσει level 13 και στο προφίλ μου να δείχνει 7. Δεν είναι δυνατόν να τελειώνω χθες όλα τα "εύκολα" stage 6 challenges, το μεσημέρι να κάνω το 6.2 επιτυχημένο, να φεύγω για δουλειά, να επιστρέφω, να αφιερώνω για το 6.8 δεν ξέρω πόση ώρα, να κάνω 30 γύρους, να τερματίζω (στην πρώτη προσπάθεια μου μάλιστα) 4ος με ατυχήματα, ανατροπές, ξύλο με αντιπάλους, χτυποκάρδια, από 2ος 28ος (στον 6ο γύρο αλλά είπα κάτσε να μάθω πίστα, αντιπάλους, αυτοκίνητο, λάστιχα, κλπ) και πάει λέγοντας και μετά από όλα αυτά και τα 170 χιλιόμετρα να μου δίνει το βραβείο, πάρε και το αυτοκίνητο και τσουπ error στο online save.

    Κάνω ό,τι μπορώ για να μην το κλείσω, περιέργως μπορώ να αλλάξω αυτοκίνητο, να τρέξω challenge και school και να περιμένω να δω το μαγικό save να ολοκληρώνεται, μετά από ένα σωρό αποτυχημένα και σφάλματα. Λέω ΟΚ το κλείνω μετά από επιτυχημένη επικοινωνία με προφίλ δικό και των φίλων και επιβεβαίωση ότι στο activity feed φαίνονται τα κατορθώματα μου. Μπαίνω τώρα και τι βλέπω; Ότι έχω κάνει τις δύο τελευταίες μέρες χαμένο. Στα challenges από 25% έπεσα στο 15% με ολοκληρωμένα μόνο τα 6.1 & 6.7 (από προχθές) όλα τα άλλα κενά. Μπαίνω στα 6.2 & 6.8 τα ρεκόρ μου εκεί. Πάω στο activity feed σφάλμα... Unable to save, network error και παπαριές. Μια δουλεύει, μια όχι... Πάντως, ό,τι έβγαλα θες και σήμερα, βελτιώσεις χρόνων και μεταλλίων, όλα χάθηκαν... Να χαρώ online saves και βλακείες.

    έχω κάνει 2 restart στο παιχνίδι, τα ίδια πάντα. Τα ρεκόρ μου να φαίνονται αλλά να δείχνει ότι δεν τα έχω ολοκληρώσει.
    κάνω κι άλλο... ΟΚ server connecting error NE-210003ED.
    Επαθα ακριβως το ιδιο και εχω ΤΡΕΛΑΘΕΙ.....!
    Αισχος....!
    Έχασα 100.000+ σε λεφτα αλλους ποσους ποντους και επεσα 9 επιπεδα κατω....συν τις Αποστολες που ειχα βγαλει και εχασα....μεσα και οι 30 γυροι με το Porsche.....
    Οτι και να πω ειναι λιγο....τσαμπα εβγαλα τα ματια μου 7 ωρες σημερα!

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #626
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Έχεις δίκιο, έχασα και πόσα λεφτά δεν ξέρω γιατί δεν ασχολιόμουν να θυμάμαι αλλά σίγουρα έχασα και πάνω από 2500 milage τώρα που το κοίταξα, γιατί ήταν το τελευταίο πράγμα που είδα πριν φάω το save error. Στο activity feed τα παιδιά που είναι φίλοι μου μπορούν να επιβεβαιώσουν ότι έβγαλα όλα τα challenges και να πουν τα σκορ μου. Η "πλάκα" είναι ότι σήμερα που έπαιξα το μεσημέρι και πριν κάνω τον 6.8 αγώνα, τα έδειχνε όλα κανονικά, αλλιώς γιατί να παίξω τον 6.8 αλήθεια; Άρα με γύρισε 2 μέρες πίσω και δεν ξέρω πόσα login ins που είχα κάνει στο ενδιάμεσο.

    Η άλλη βλακεία; Δίνεις δώρα αυτοκίνητα για achievements, συμμετοχή, milestones, κλπ σαν rewards; Μπορείς να ΜΗΝ μου δίνεις δυο φορές το ίδιο αυτοκίνητο σε παρακαλώ; Έχω 7 αυτοκίνητα από τα 170πόσα υποτίθεται ότι έχει. Τι μου δίνεις πάλι το ίδιο αυτοκίνητο;


  9. #627

    Default

    Δεν εχει και cd να το σπασω να ξεδωσω....ειναι Demo!

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  10. #628
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Κουράστηκα πάω για ύπνο, δουλεύω αύριο το πρωί... :-p
    ΟΚ... Τώρα που το σκέφτομαι, μετά από όλα αυτά το σβήνω και πάω νωρίς σήμερα για ύπνο. Καθόμουν χθες και μάζευα πρόοδο και χρυσά και Ολοκλήρωσα αγώνες και challenges. Yeah right, beta θα μου πεις. Ένα ρε beta που θα πέσει από τις 18 και μετά. Μια εβδομάδα πριν την κυκλοφορία και οι servers τα κάνουν μαντάρα;

  11. #629
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    ΟΚ... Τώρα που το σκέφτομαι, μετά από όλα αυτά το σβήνω και πάω νωρίς σήμερα για ύπνο. Καθόμουν χθες και μάζευα πρόοδο και χρυσά και Ολοκλήρωσα αγώνες και challenges. Yeah right, beta θα μου πεις. Ένα ρε beta που θα πέσει από τις 18 και μετά. Μια εβδομάδα πριν την κυκλοφορία και οι servers τα κάνουν μαντάρα;
    Δεν είναι beta είναι Demo κ πρόοδος μετράει κ στο κανονικό παιχνίδι, πάλι καλά που δεν έχω ασχοληθεί πολύ κ περιμένω την κανονική έκδοση γιατί θα τα έπαιρνα στο κρανίο αν μου γινόταν αυτό.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. #630
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Ειχα παρει Thrumaster T300rs oταν βγηκε το Project cars και μεσα σε μια βδομαδα μου πεθανε..την ειχα στειλει για αντικασταστη και μου στειλανε καινουργια μετα απο 10 ΜΗΝΕΣ! επαιξα λιγο Driveclub υστερα και μετα στην ουσια εμεινε μες την ντουλαπα ως να βγει το GT sports,,,
    επαιξα μια μερα το demo λοιπον κανα δυωρο και σημερα η τιμονιερα ειναι παλι νεκρη δεν ανοιγει! Στις υγειες μου.... !@#$*&^!@

  13. #631
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τα διάφορα site το λένε demo, η Polyphony Digital το λέει open beta.

    Έπαιζα με φίλους online αγώνες δικούς μας, από τις 22:30. Έως τις 12:00 μας είχε ψιλοβγάλει το λάδι. Στους 3 αγώνες, μας πέταγε έξω. Μετά τις 12 όμως, προφανώς γιατί βγήκε ο πολύς ο κόσμος, παίξαμε σερί μέχρι περίπου τις 1:15. ΣΕΡΙ. Χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα, αψεγάδιαστα τα πάντα. Κερδίσαμε πόντους και αυτοκίνητα.

    Μετά μείναμε 3 φιλαράκια, κλείσαμε το GT και τα λέγαμε στο party chat περί ανέμων και υδάτων (βασικά περί formula 1 συζητούσαμε πως είναι τώρα και πως ήταν στα 70ς-80ς, όπως και τα σημερινά Moto GP σε σχέση με τα θρυλικά GP500).

    Και τσάάάάάάάάάάάάάάάάάάάάάάάάάάκ στις 1:55 περίπου σεισμός! Γύρω στα 5 ρίχτερ κοντά στην Αλόννησο, με εστιακό βάθος μόλις 2 χλμ. Οι Αμερικάνοι δίνουν 5,1 ρίχτερ, εμείς λέμε 5,2 ρίχτερ. Προς το παρόν (2:20) δεν έχω αισθανθεί άλλη δόνηση. Ίδωμεν.

  14. #632
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    https://www.exophase.com/game/gran-t...-psn/trophies/

    Έχω μια εντύπωση ότι μεγάλο ( αν όχι όλο) μέρος του παιχνιδιού είναι οφλαιν...

    Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  15. #633
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Τα 3 χρυσά όμως στην αρχή σου δείχνουν πως πρέπει να περάσεις τουλάχιστον τον 10πλάσιο χρόνο online για να τα κάνεις. 91 νίκες, 65 pole pozitions, συμμετοχή σε 365 αγώνες ... και προφανώς εννοεί Online!
    Τα υπόλοιπα είναι σαφώς και για την offline εμπειρία γιατί τα μισά γίνονται όπου κι αν παίζει κάποιος.

  16. #634
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    Quote Originally Posted by Peteoklis View Post
    Τα 3 χρυσά όμως στην αρχή σου δείχνουν πως πρέπει να περάσεις τουλάχιστον τον 10πλάσιο χρόνο online για να τα κάνεις. 91 νίκες, 65 pole pozitions, συμμετοχή σε 365 αγώνες ... και προφανώς εννοεί Online!
    Τα υπόλοιπα είναι σαφώς και για την offline εμπειρία γιατί τα μισά γίνονται όπου κι αν παίζει κάποιος.
    Και αυτό τουλάχιστον ικανοποιεί και τις 2 πλευρές. Νομίζω ότι και στο οφλαιν αλλά και στο Ονλαιν κομμάτι οποίος θέλει να ασχοληθεί, μπορεί να γράψει άπειρες ώρες..

    Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  17. #635
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Σίγουρα όποιος ασχοληθεί θα γράψει άπειρες ώρες. Αν και πιστεύω πως όποιος πάρει το παιχνίδι θα "αναγκαστεί" να παίξει online μετά από κάποιο διάστημα.
    Spoiler!

  18. #636
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Τα διάφορα site το λένε demo, η Polyphony Digital το λέει open beta.
    Η PD το αποκαλεί στο site της Demo τα ίδια αν θυμάμαι καλά και στο PS Store. Το beta φαίνεται στο παιχνίδι από το b και τα διάφορα μηνύματα που βγάζει σαν παιχνίδι. Τελικά είναι όπως όλοι μας το αναφέρουμε demo/beta αφού ούτε οι ίδιοι έχουν καταλήξει τι είναι αυτό που μας σερβίρουν.

    H PD επίσης αν διάβασα καλά γράφει σε ανακοίνωση της ΕΔΩ ότι στην τελική έκδοση του παιχνιδιού, offline διαθέσιμο θα είναι μόνο μέρος του Arcade (γράφω μέρος γιατί κάπου αλλού από το PS4 χθες που ψαχνόμουν έγραφε portion of arcade). Άρα school και campaign, λυπάμαι αλλά θα είναι online only. Αν άλλαξε κάτι στην πορεία δεν ξέρω. Το κακό είναι ότι στο loading "συγχρονίζει" το local save με το server save και εμένα χθες μου κατέστρεψε την πρόοδο μου λόγω του cloud save που είχε μείνει σε δυο μέρες πίσω. Πέραν όσων έχασα και ήδη έγραψα, έχασα και 11 από τα 20 achievements του παιχνιδιού, που είχα ξεκλειδώσει το πρώτο στάδιο (τα 3 από αυτά μάλιστα είναι unobtainable στην beta) και στα περισσότερα μου τα μηδένισε τελείως. Επιπλέον έχασα κάποιες φωτογραφίες (WTF?) και όλα τα Liveries που είχα φτιάξει κυρίως των αυτοκινήτων όπου είναι πλέον λευκός καμβάς/άδειο τελείως. Σήμερα είπα πριν το σβήσω να μπω να δω αν άλλαξε τίποτα και είδα ότι έχασα και 3 από τα 8 αυτοκίνητα που είχα, ευτυχώς είχα πάρει χθες backup σε stick του τελευταίου local save και επανέφερα τα αυτοκίνητα (μόνο αυτά, τίποτε άλλο από τα χαμένα μου).

    Η εμπειρία μας από τα online based saves και υπηρεσίες παιχνιδιών είναι τραγική, ειδική στο launch τίτλων, ας θυμηθούμε για παράδειγμα το DriveClub πόσους μήνες χρειάστηκε για να στρώσει, κάνοντας μας όλους τους πελάτες beta testers. Οπότε από τα δείγματα που λαμβάνουμε από το demo/beta/whatever του GT Sports δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος, ειδικά από μία εταιρεία που από ότι διαβάζω στο διαδίκτυο έχει κακή προϊστορία από το παρελθόν σε αυτό ακόμη και στο GT6 (δεν το έχω παίξει, έμεινα στο GT5).

    Σε όλα αυτά να προσθέσω ότι στο GT planet γράφουν αρκετοί ότι έχουν ίδια ή παρόμοια προβλήματα, ενώ κάποιος έγραφε ότι είτε δεν θα γίνει μεταφορά της προόδου μας στο τελικό παιχνίδι, ή ότι θα δώσει η PD κάποιο "fixed" bonus σε όλους (αυτοκίνητα/λεφτά/λίγα mileage) και τα υπόλοιπα θα μηδενιστούν (χρόνοι/μετάλια/πρόοδος στα school/challenges). Προσωπικά βρήκα την επίσημη ανακοίνωση από το blog του Playstation.us ούτε για την μεταφορά μόνο αυτοκινήτων και κερδισμένων μετρητών (εώς 8 αυτοκίνητα και 1m. χρήματα, δεν είδα για mileage - που εμένα χθες χρήματα + mileage μου τα έσβησε).
    https://blog.us.playstation.com/2017...ing-october-9/

  19. #637
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Ποιες τιμονιέρες και ποια joypads; Εδώ είναι τα ωραία

    http://www.newsbeast.gr/car/arthro/2...so-playstation


  20. #638
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εξαιρετικό!

    Φαντάζεστε όμως να τελειώσει σε κάποια φάση η μπαταρία στο DS4; Λολ, καταστροφή εκατοντάδων ευρώ!

  21. #639
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Η PD το αποκαλεί στο site της Demo τα ίδια αν θυμάμαι καλά και στο PS Store. Το beta φαίνεται στο παιχνίδι από το b και τα διάφορα μηνύματα που βγάζει σαν παιχνίδι. Τελικά είναι όπως όλοι μας το αναφέρουμε demo/beta αφού ούτε οι ίδιοι έχουν καταλήξει τι είναι αυτό που μας σερβίρουν.

    H PD επίσης αν διάβασα καλά γράφει σε ανακοίνωση της ΕΔΩ ότι στην τελική έκδοση του παιχνιδιού, offline διαθέσιμο θα είναι μόνο μέρος του Arcade (γράφω μέρος γιατί κάπου αλλού από το PS4 χθες που ψαχνόμουν έγραφε portion of arcade). Άρα school και campaign, λυπάμαι αλλά θα είναι online only. Αν άλλαξε κάτι στην πορεία δεν ξέρω. Το κακό είναι ότι στο loading "συγχρονίζει" το local save με το server save και εμένα χθες μου κατέστρεψε την πρόοδο μου λόγω του cloud save που είχε μείνει σε δυο μέρες πίσω. Πέραν όσων έχασα και ήδη έγραψα, έχασα και 11 από τα 20 achievements του παιχνιδιού, που είχα ξεκλειδώσει το πρώτο στάδιο (τα 3 από αυτά μάλιστα είναι unobtainable στην beta) και στα περισσότερα μου τα μηδένισε τελείως. Επιπλέον έχασα κάποιες φωτογραφίες (WTF?) και όλα τα Liveries που είχα φτιάξει κυρίως των αυτοκινήτων όπου είναι πλέον λευκός καμβάς/άδειο τελείως. Σήμερα είπα πριν το σβήσω να μπω να δω αν άλλαξε τίποτα και είδα ότι έχασα και 3 από τα 8 αυτοκίνητα που είχα, ευτυχώς είχα πάρει χθες backup σε stick του τελευταίου local save και επανέφερα τα αυτοκίνητα (μόνο αυτά, τίποτε άλλο από τα χαμένα μου).

    Η εμπειρία μας από τα online based saves και υπηρεσίες παιχνιδιών είναι τραγική, ειδική στο launch τίτλων, ας θυμηθούμε για παράδειγμα το DriveClub πόσους μήνες χρειάστηκε για να στρώσει, κάνοντας μας όλους τους πελάτες beta testers. Οπότε από τα δείγματα που λαμβάνουμε από το demo/beta/whatever του GT Sports δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος, ειδικά από μία εταιρεία που από ότι διαβάζω στο διαδίκτυο έχει κακή προϊστορία από το παρελθόν σε αυτό ακόμη και στο GT6 (δεν το έχω παίξει, έμεινα στο GT5).

    Σε όλα αυτά να προσθέσω ότι στο GT planet γράφουν αρκετοί ότι έχουν ίδια ή παρόμοια προβλήματα, ενώ κάποιος έγραφε ότι είτε δεν θα γίνει μεταφορά της προόδου μας στο τελικό παιχνίδι, ή ότι θα δώσει η PD κάποιο "fixed" bonus σε όλους (αυτοκίνητα/λεφτά/λίγα mileage) και τα υπόλοιπα θα μηδενιστούν (χρόνοι/μετάλια/πρόοδος στα school/challenges). Προσωπικά βρήκα την επίσημη ανακοίνωση από το blog του Playstation.us ούτε για την μεταφορά μόνο αυτοκινήτων και κερδισμένων μετρητών (εώς 8 αυτοκίνητα και 1m. χρήματα, δεν είδα για mileage - που εμένα χθες χρήματα + mileage μου τα έσβησε).
    https://blog.us.playstation.com/2017...ing-october-9/
    Βασικά βλέπω έχεις δίκιο για την πρόοδο λέει μπορεί να σου δώσει κάποια που έχεις βγάλει όχι όλα.
    Από το επίσημο site το οποίο το αποκαλεί Beta



    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 12-10-2017 at 16:31.

    xbox:Christoforo7s

  22. #640
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Αν το γυρίσεις στα Αγγλικά και πας στην κεντρική τους σελίδα αναφέρουν ότι είναι διαθέσιμο limited time demo. Δηλαδή και έτσι και αλλιώς, ανάλογα ποια σελίδα ανοίγεις, όχι ότι έχει ιδιαίτερη σημασία η "ονομασία" αυτού που κατεβάσαμε.

    www.gran-turismo.com/gb/news/00_5863055.html

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •