Page 34 of 48 FirstFirst ... 2430313233343536373844 ... LastLast
Results 661 to 680 of 947

Thread: Gran Turismo Sport [+VR content]

  1. #661

    Default

    Καλη Αρχη...

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to Geomb For This Useful Post:

    WolfRathmA (17-10-2017)

  3. #662

    Default

    Ευχαριστω για την απαντηση .Ουσιαστικα το μονο κερδος με το δισκακι ειναι οτι καποια στιγμη το δινεις , κατα τα αλλα τα συν ολα στο ψηφιακο .

  4. #663
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Το μόνο κέρδος που μπορώ να σκεφτώ από την retail έκδοση σε δισκάκι, είναι αν επιθυμείς σύντομα να το ξαποστείλεις και όταν λέω σύντομα εννοώ σε πολύ λίγο καιρό εντός διμήνου και λιγότερο. Είναι η πρώτη φορά που αν και φαν των retail εκδόσεων, θα πω ότι δεν αξίζει να το έχεις σε μορφή δίσκου, αφενός για την όχληση του βάλε δίσκο για να παίξεις, κυρίως για το ότι ουσιαστικά το offline περιεχόμενο του είναι μηδενικό. Πλην του arcade που και σε αυτό δεν ενημερώνει πρόοδο αν οι servers ή η γραμμή σου είναι κάτω, όλο το υπόλοιπο περιεχόμενο αν δεν κάνει επιβεβαίωση με τους servers είναι νεκρό και ανύπαρκτο, άρα κάνει περιττή ουσιαστικά την ύπαρξη του δίσκου αντί του ψηφιακού. Δυστυχώς το Gran Turismo Sport δεν θα έχει καμιά αξία συλλεκτική ή άλλη για παιχνίδι μετά την πάροδο χρόνων (και όταν δεν υπάρχουν πια οι servers) εκτός αν βρεθούν πλάγιοι τρόποι να γίνει διαθέσιμο το single player περιεχόμενο offline.

    Βγήκαν και τα πρώτα reviews με 80/100 που για αρχή είναι μάλλον θετικά αν και του βρίσκουν αρκετά αρνητικά από πλευράς περιεχομένου κυρίως, λόγω της συμπεριφοράς του και του online ύφους του.



    gamesradar 4/5

    darkstation 4/5

  5. #664

    Default

    Θενκς . Το αγοραζω ψηφιακο

  6. #665
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ουσιαστικά, δύο λόγοι υπάρχουν για την αγορά σε Blu-ray. Ο ένας αναφέρθηκε ήδη (μεταπώληση), ο άλλος είναι (κατ' εμέ) η τιμή / μόνο στην περίπτωση όμως που δεν έχεις κάνει share το account σου (όπως εγώ).

    Η τιμή στο store είναι υψηλότερη από αυτή που το βρίσκεις σε σκρουτζομάγαζα. Πχ. μπορώ να το αγοράσω 53 ευρώ. Και σε λίγο καιρό ακόμα φθηνότερα.

    ΥΓ: Τυπικά υπάρχει το Blu-ray, καθώς όλα τα παιχνίδια φορτώνονται από τον σκληρό δίσκο αποκλειστικά. Το δισκάκι μπαίνει στο drive αυστηρά και μόνο (πέραν του αρχικού install στον σκληρό δίσκο) για το τσεκάρισμα αυθεντικού παιχνιδιού. Αν και τα ξέρουμε όλα αυτά, λολ, τι κάθομαι και τα γράφω;

    ΥΓ2: Μόλις τσέκαρα στο σκρουτζ και η τιμή έχει πέσει πάλι: 49,90 ευρώ. Για φρέσκο παιχνίδι νομίζω ότι αξίζει σε δισκάκι. Φανταστείτε την τιμή σε 1 μήνα, που λόγω των review που στοχεύουν στα αρνητικά σχόλια ελέω περιορισμένου content, πιστεύω ότι θα πέσει ακόμα περισσότερο. Δεν φαντάζομαι να πέσει πχ στα 35 ευρώ, αλλά στα 45 σίγουρα.
    Last edited by Lefteris_X; 17-10-2017 at 14:22.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Christos33 (17-10-2017),DJTaurus (17-10-2017)

  8. #666
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Ουσιαστικά, δύο λόγοι υπάρχουν για την αγορά σε Blu-ray. Ο ένας αναφέρθηκε ήδη (μεταπώληση), ο άλλος είναι (κατ' εμέ) η τιμή / μόνο στην περίπτωση όμως που δεν έχεις κάνει share το account σου (όπως εγώ).

    Η τιμή στο store είναι υψηλότερη από αυτή που το βρίσκεις σε σκρουτζομάγαζα. Πχ. μπορώ να το αγοράσω 53 ευρώ. Και σε λίγο καιρό ακόμα φθηνότερα.

    ΥΓ: Τυπικά υπάρχει το Blu-ray, καθώς όλα τα παιχνίδια φορτώνονται από τον σκληρό δίσκο αποκλειστικά. Το δισκάκι μπαίνει στο drive αυστηρά και μόνο (πέραν του αρχικού install στον σκληρό δίσκο) για το τσεκάρισμα αυθεντικού παιχνιδιού. Αν και τα ξέρουμε όλα αυτά, λολ, τι κάθομαι και τα γράφω;

    ΥΓ2: Μόλις τσέκαρα στο σκρουτζ και η τιμή έχει πέσει πάλι: 49,90 ευρώ. Για φρέσκο παιχνίδι νομίζω ότι αξίζει σε δισκάκι. Φανταστείτε την τιμή σε 1 μήνα, που λόγω των review που στοχεύουν στα αρνητικά σχόλια ελέω περιορισμένου content, πιστεύω ότι θα πέσει ακόμα περισσότερο. Δεν φαντάζομαι να πέσει πχ στα 35 ευρώ, αλλά στα 45 σίγουρα.
    Δεν έχει άδικο στην τιμή αλλά είναι για κάποιον που θέλει το απλό, εγώ σκέφτηκα steelbook το οποίο κάνει 77, αλλά επειδή έχω πολλά κ βγάλε βάλε δισκάκια αρχίζω κ τα παίρνω και λέω digital το οποίο κάνει 69 κ έχει περισσότερα από το πακέτο με το steelbook συν ότι μέσω maxplay σου βγαίνει γύρω στα 62.
    Edit
    @Nek από που τα είδες αυτά που γράφεις γιατί η digital έκδοση δεν ανοίγει αν δεν περάσει ο χρόνος κ βλέπω έμειναν 10 ώρες.
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 17-10-2017 at 14:42.

    xbox:Christoforo7s

  9. #667
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    @Nek από που τα είδες αυτά που γράφεις γιατί η digital έκδοση δεν ανοίγει αν δεν περάσει ο χρόνος κ βλέπω έμειναν 10 ώρες.
    Άλλο ένα πλεονέκτημα των retail είναι οτι εφόσον έχεις το δισκάκι μπορείς να παίξεις και πριν την επίσημη κυκλοφορία του παιχνιδιου. Πράγμα που αν το έχεις digital δεν γίνεται.
    Sorry για το offtopic
    Spoiler!

  10. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Christos33 (17-10-2017)

  11. #668
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Βασικά από σήμερα είναι διαθέσιμο στην Αμερικάνικη αγορά, οπότε φυσιολογικά όλοι όσοι έκαναν την αγορά από το Αμερικάνικο store έχουν άρση του περιορισμού και μπορούν να παίξουν. Για Ευρώπη η επίσημη κυκλοφορία είναι αύριο 18/10, οπότε όσοι αγοράζουν από το EU store θα υποστούν αυτό τον αποκλεισμό μέχρι αύριο, αφού προφανώς και δεν μπορεί η ίδια η Sony να σπάσει τον περιορισμό που η ίδια έθεσε. Δεν ξέρω αν το έκανε για να μην φορτιστούν απότομα πλήρως οι servers ή για κάποιον άλλο λόγο.

    Επίσης, υποτίθεται ότι διατίθεται ένα free Scapes DLC το οποίο δεν έχει κάνει την εμφάνιση του στο store. Δεν ξέρω αν μπορείς να το κατεβάσεις απευθείας ingame αφού στην beta είχε και καλά τέτοια επιλογή όταν πήγαινες να δεις περισσότερα Scapes από τα διαθέσιμα.

  12. #669
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν ξέρω που στο καλό διάβασα, ότι το GT Sport προορίζεται για 500 αυτοκίνητα εν καιρώ, μέσω DLC (πληρωτέου ή δωρεάν ή εν μέρει πληρωτέου/δωρεάν δεν το γνωρίζουμε).
    Επίσης, θα μπει στο παιχνίδι (πάλι εν καιρώ) η μεταβολή ώρας (μέρα/νύχτα) και βρόχινος καιρός. Για χιόνι δεν έχω διαβάσει κάτι.
    Τέλος, θα αυξηθεί ο αριθμός πιστών, όπως πολύ σωστά θα μαντέψατε: εν καιρώ, μέσω DLC.

    Βέβαια, με τους ρυθμούς του Καζουνόρι, το παιχνίδι θα έχει πάρει την πλήρη μορφή του σε κανά χρόνο υπολογίζω.

    Λολ, σα να έγραψα Δελτίο Τύπου προς δημ/φους αισθάνομαι με τόσα "εν καιρώ".

  13. #670

    Default

    Υποκλιθείτε στην σταθερότητα μου θα το πάρω σε δισκάκι τελικά την Steel book στα 65 ευρώ . Όταν με το καλό πιάσω λίγο ρυθμό και θέλετε να μπω στην ομάδα μου λέτε και μετά ψάξτε τον προτελευταίο .

  14. #671
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Παλιόπαιδα! Ήμουν από τους πρώτους που έπαιξα την closed beta, από τους πρώτους που του έπεσε το σαγόνι με την open beta, από τους πρώτους που δήλωσα ότι θα το αγοράσω day 1.............

    .............και τελικά έγινε μια αναποδιά οικονομικώς και δεν υπάρχει απολύτως καμία πιθανότητα να το αγοράσω πριν το Σάββατο, να χέσω μέσα.

    Και όχι τίποτα άλλο, αλλά το Σάββατο θα έρθω με τρελό κέφι να παίξω.........και με το που βάλω το Blu-ray στο drive θα περιμένω αρκετές ώρες γιατί θα πρέπει να κατεβάσει το patch.

  15. #672
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Δεν ξέρω που στο καλό διάβασα, ότι το GT Sport προορίζεται για 500 αυτοκίνητα εν καιρώ, μέσω DLC (πληρωτέου ή δωρεάν ή εν μέρει πληρωτέου/δωρεάν δεν το γνωρίζουμε).
    Επίσης, θα μπει στο παιχνίδι (πάλι εν καιρώ) η μεταβολή ώρας (μέρα/νύχτα) και βρόχινος καιρός. Για χιόνι δεν έχω διαβάσει κάτι.
    Τέλος, θα αυξηθεί ο αριθμός πιστών, όπως πολύ σωστά θα μαντέψατε: εν καιρώ, μέσω DLC.

    Βέβαια, με τους ρυθμούς του Καζουνόρι, το παιχνίδι θα έχει πάρει την πλήρη μορφή του σε κανά χρόνο υπολογίζω.

    Λολ, σα να έγραψα Δελτίο Τύπου προς δημ/φους αισθάνομαι με τόσα "εν καιρώ".
    Σε αυτό το σημείο (δηλαδή σε 1,5 με 2 χρόνια) εκτιμώ πως θα έχουν γίνει τα παραπάνω που αναφέρει ο Λευτέρης, και θα είναι η κατάλληλη στιγμή για το GT 7.
    Θα πάρουν όλα τα παραπάνω έτοιμα πίστες, αυτοκίνητα, και ότι άλλο dlc και με μια προσθήκη σε offline περιεχόμενο .. τσουπ έτοιμο το Gran turismo 7.

    Δεν θα λέει και κανείς τίποτα, ότι δηλαδή η polyphony είναι αργή και το "κ@λοβαράει" γιατί θα έχει νέο game σε 2 χρόνια (θεμιτό νομίζω απο όλους).

    Αυτά φυσικά πιστεύω θα γίνουν αν πάει μέτρια σε πωλήσεις το GT sport και ειδικά αν πάει άσχημα ή χάλια θα πούν ότι ακόμη δεν ήταν έτοιμο το πλήρες GT 7 αλλά οι fans ζητούσαν GT απεγνωσμένα (που είναι αλήθεια) οπότε έδωσαν ένα σημαντικό κομμάτι για αρχή (βλ. online) ώστε να ακολουθήσει το πλήρες.

    Αν τώρα οι πωλήσεις και η απήχησή του είναι καλή ή εξαιρετική τότε υπάρχει και ένα μεγάλο ενδεχόμενο να μην ξαναδούμε Gran Turismo όπως το θυμόμαστε (με αριθμό δίπλα) και να περάσουμε στην νέα e-εποχή των e-sports όπως αυτό που πρεσβεύει ο νέος τίτλος καθώς και της γενικότερης και μόνιμης διασύνδεσης.
    Last edited by Peteoklis; 17-10-2017 at 17:03.

  16. #673
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    θα είναι πλήρως λανθασμένη επιχειρηματικά κίνηση να βγάλει το GT 7 για το PS4, όπως έκανε με το GT 6 για PS3.........την στιγμή που τότε μόλις θα έχει κυκλοφορήσει το PS5 (όπως τότε είχε κυκλοφορήσει το PS4).

    Ένα "πλήρες" GT 7 για PS5 ή έστω ένα "πληρέστερο" GT Sport 2 για PS5 είναι system seller.

  17. #674
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αν κατάλαβα καλά ο Παναγιώτης λέει πως σιγά σιγά με updates και DLC το GT Sport θα μετατραπεί σε GT 7.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  18. #675
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Τι λες Λευτέρη γιατί είναι λάθος;
    Αυτό πιστεύω κ εγώ το GTsport είναι σαν πρόλογος για το GT7, μπήκε η βάση για να φτιαχτεί το GT 7 σε δύο χρόνια.
    Edit
    Λες για ps5 νομίζω μετά το 20 θα βγει ps5, μέχρι τότε πιστεύω υπάρχει χρόνος για, GT7 στο ps4.
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Edit 2
    Βασίκα το λάθος με το GT6 είναι που δεν το έβγαλε κ για ps4 κ εξάλλου ήταν άλλες εποχές τώρα αν το ps5 δεν υποστηρίζει κ παιχνίδια του ps4 θα είναι μεγάλη μαλάκια της sony.
    Last edited by Christos33; 17-10-2017 at 18:30.

    xbox:Christoforo7s

  19. #676
    Elite LAZAGR76's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    καβαλα
    Posts
    684
    PSN ID
    LAZAGR76
    Name
    Γιαννης

    Default

    Γιατί δεν αφήνει να επιλέξω ανάμεσα σε frame rate η ποιότητα ;εννοείτε έχω Ps4 pro και 4K hdr tv.
    Last edited by LAZAGR76; 17-10-2017 at 18:54.

  20. #677
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by LAZAGR76 View Post
    Γιατί δεν αφήνει να επιλέξω ανάμεσα σε frame rate η ποιότητα ;εννοείτε έχω Ps4 pro και 4K hdr tv.
    Έχω την εντύπωση οτι η επιλογή αυτή είναι διαθέσιμη μόνο αν έχεις ps4 pro + 1080p tv.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    LAZAGR76 (17-10-2017)

  22. #678
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Με καμία Παναγία μετά το 2020 το PS5. Με καμία όμως. Νωρίτερο Χριστούγεννα 2018 (χλωμό), αργότερο Χριστούγεννα 2019 (μέση κατάσταση Ανοιξη 2019). Εδώ είμαστε όλοι και θα δούμε ποιος θα επαληθευτεί.

    Γιάννης:

    Έχεις πάει μέσα στα settings του παιχνιδιού και στην επιλογή Display δεν σου παρέχει τη δυνατότητα;

    Τσέκαρε μέσα από εκεί.

    Αν όντως δεν στην παρέχει, τότε είναι επειδή έχεις το Pro να λειτουργεί σε 4Κ.
    Η επιλογή καλύτερη εικόνα (1080p από downsampled 4K) ή καλύτερο frame rate, προσφέρεται μόνο σε όσους έχουν 1080p TV. Όσοι έχουν 4K Ultra HDTV, θα πρέπει να "κατεβάσουν" από μόνοι τους το Pro να βγάζει 1080p εικόνα.

    Επίσης: το GT Sport δεν είναι καθόλου μα καθόλου πρόλογος. Ούτε πρόδρομος του GT 7. Ούτε πρόκειται να γεμίζει με υλικό, μέχρι να μοιάζει το GT 7.
    Διότι υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να μην υπάρξει ποτέ GT 7. Ο νέος δρόμος του GT είναι τα e-sports, εκεί που παίζονται ΠΟΛΛΑ εκατομμύρια στις άδειες διοργάνωσης κι εκεί στοχεύει η Sony. Με το GT Sport, θα προσπαθήσει να κάνει γερές πωλήσεις σε μια ήδη εξαπλωμένη πλατφόρμα (PS4), ώστε να ενταχθεί ως τίτλος το GT Sport στις e-διοργανώσεις. Με το GT Sport 2 στο PS5 μάλιστα να έχει ήδη "στρωμένο" τον δρόμο.
    Στα e-sports των νεότερων γενεών ηλικιακά είναι τα ΠΑΡΑ πολλά λεφτά και όχι στις προηγούμενες γενιές gamer (εμάς δηλαδή) που έχουν μάθει στο caRPG στυλάκι εδώ και 20 χρόνια.
    Αναφέρω τα παραπάνω, για να μην υπάρχουν εσφαλμένες ελπίδες. Άλλωστε στα οικονομικά πλάνα της Sony, δεν υπάρχει κανένα απολύτως budget για την ερχόμενη fiscal year, που να αναφέρει "νέος racing τίτλος", ούτε καν για την μεθεπόμενη χρονιά...

    ΥΓ: Το GT 6 πήγε άπατο σε πωλήσεις, σε σχέση με όλα τα προηγούμενα GT όσα χρόνια υπάρχουν. Εξ ου και ονομάζεται "κάκιστη επιχειρηματικά κίνηση". Μέγας τίτλος για την προηγούμενη κονσόλα, ενώ εκείνες τις μέρες προσφέρεις τη νέα κονσόλα, είναι επιχειρηματική αυτοκτονία.
    Last edited by Lefteris_X; 17-10-2017 at 19:11.

  23. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    LAZAGR76 (17-10-2017)

  24. #679
    Elite AWD_POWER's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    743
    PSN ID
    AWD_POWER
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by LAZAGR76 View Post
    Γιατί δεν αφήνει να επιλέξω ανάμεσα σε frame rate η ποιότητα ;εννοείτε έχω Ps4 pro και 4K hdr tv.
    Μήπως έχει κρατήσει ήδη τις ρυθμίσεις και επιλογές σου από το beta demo των προηγούμενων ημερών;

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Racing. Because football, basketball, baseball, bowling & golf require ONLY one ball...

  25. #680
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Με καμία Παναγία μετά το 2020 το PS5. Με καμία όμως. Νωρίτερο Χριστούγεννα 2018 (χλωμό), αργότερο Χριστούγεννα 2019 (μέση κατάσταση Ανοιξη 2019). Εδώ είμαστε όλοι και θα δούμε ποιος θα επαληθευτεί.

    Γιάννης:

    Έχεις πάει μέσα στα settings του παιχνιδιού και στην επιλογή Display δεν σου παρέχει τη δυνατότητα;

    Τσέκαρε μέσα από εκεί.

    Αν όντως δεν στην παρέχει, τότε είναι επειδή έχεις το Pro να λειτουργεί σε 4Κ.
    Η επιλογή καλύτερη εικόνα (1080p από downsampled 4K) ή καλύτερο frame rate, προσφέρεται μόνο σε όσους έχουν 1080p TV. Όσοι έχουν 4K Ultra HDTV, θα πρέπει να "κατεβάσουν" από μόνοι τους το Pro να βγάζει 1080p εικόνα.
    Κοίτα μπορεί κ το 19 αλλά τι διαφορά θα έχει τουλάχιστον για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλη η διαφορά θα είναι στο 4K και νομίζω αυτό το παιχνίδι είναι έτοιμο για κανονικό 4K οπότε κ ps5 να βγει το παιχνίδι με ένα update θα τρέχει σε 4K (αν έχει βγει ps5 ώστε να παίζει κ εκεί).
    Σε όσους το άρχισαν ρωτάει στην αρχή αν θες να κρατήσει την πρόοδο από το προηγούμενο η το κάνει αυτόματα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •