Page 6 of 48 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 101 to 120 of 947

Thread: Gran Turismo Sport [+VR content]

  1. #101
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Απο που το συμπεραινεις εσυ οτι το gameplay ειναι ιδιο με τα προηγουμενα? καταρχην το 5 με το 6 ηταν η διαφορα αρκετα μεγα΄λη στο οδηγικο κομματι.
    Και αυτο που βλεπω εμπειρους [αικτες του GT να βγαινουν συνεχεια εξω στο Nurburgring μαλλον εμενα με κανει να συμπεραινω οτι εχει αλλαξει κιαλλο. Εσυ πως το βγαζεις το συμπερασμα τωρα οτι ειναι ιδια? εχω περιεργεια να μαθω.

    Satan has left his killing floor
    PS4

  2. #102
    Cool Member mtifosi's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Athens
    Posts
    150
    PSN ID
    M_tifosi

    Default


  3. #103
    Elite AWD_POWER's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    743
    PSN ID
    AWD_POWER
    Name
    Ηλίας

    Default

    Καταρχήν σύμφωνα με τις δηλώσεις τους το παιχνίδι είναι κατά 50% έτοιμο οπότε μην βιάζεστε να το κρίνετε και πολύ περισσότερο αν δεν το πιάσετε στα χέρια σας
    Racing. Because football, basketball, baseball, bowling & golf require ONLY one ball...

  4. The Following User Says Thank You to AWD_POWER For This Useful Post:

    MajereMP44 (22-05-2016)

  5. #104
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Σύμφωνα με τις δηλώσεις τους θα υπήρχε και beta που όμως πήγε άκλαυτη. Από το βίντεο η αίσθησή μου είναι καταρχήν ότι οι ήχοι των αυτοκινήτων είναι βελτιωμένοι, ενώ αυτοί των ελαστικών απέχουν από τον ρεαλισμό. Το ότι μοιάζει το gameplay με του GT6 δεν είναι και κακό απαραίτητα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δε θέλει αλλαγές. Αυτό που δεν μου αρέσει (προς το παρόν, μπορεί να αλλάξει) είναι ότι η πιστότητα του ring δεν είναι αντάξια του Forza 6 που η πίστα τόσο στο δρόμο όσο και εκτός φαίνεται πιο γεμάτη σε λεπτομέρειες. Είδωμεν.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  6. #105
    Cool Member andapo's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    237
    Name
    Ανδρέας

    Default

    Quote Originally Posted by mtifosi View Post
    Στα γραφικά πάντως είναι μεγάλη η διαφορά απο το 6. Πολύ μεγαλύτερη λεπτομέρεια στην πίστα και στα αμάξια σε σχέση με το 6.

  7. The Following User Says Thank You to andapo For This Useful Post:

    MajereMP44 (24-05-2016)

  8. #106
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Απο που το συμπεραινεις εσυ οτι το gameplay ειναι ιδιο με τα προηγουμενα? καταρχην το 5 με το 6 ηταν η διαφορα αρκετα μεγα΄λη στο οδηγικο κομματι.
    Και αυτο που βλεπω εμπειρους [αικτες του GT να βγαινουν συνεχεια εξω στο Nurburgring μαλλον εμενα με κανει να συμπεραινω οτι εχει αλλαξει κιαλλο. Εσυ πως το βγαζεις το συμπερασμα τωρα οτι ειναι ιδια? εχω περιεργεια να μαθω.
    ΕΣΥ που εχεις τον ισχυρισμο οτι κατι εχει αλλαξει (προς το καλυτερο βεβαιως βεβαιως), θα πρεπει να μας αποδειξεις οτι ισχυει κατι τετοιο. Εγω δεν ειδα ουτε διαβασα κατι που να συνηγορει σε αυτη την αποψη, και οχι το γεγονος οτι καποιος βγηκε εκτος πιστας δεν λεει απολυτως τιποτα.

    Επισης ακυρο το παραδειγμα σου με την συγκριση 5 και 6 , γιατι απο το silverstone ξεραμε οτι ειχαν αλλαξει μοντελο φυσικης, και οτι τα αμαξια θα ειχαν διαφορετικη συμπεριφορα στο 6, κατι που φυσικα δεν εγινε με το GT Sport.

    Για το παραπανω video να σχολιασω μονο το γεγονος οτι οι διαφορες στο frame rate δεν θα ηταν τοσο εντονες εαν το βιντεο εδειχνε την καμερα απο το καπω, (ειναι γνωστο οτι το GT6 πασχει σε αυτον τον τομεα) η την εντελως μπροστινη. Κατα τα αλλα, next gen balloons FTW.

  9. #107
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Γενικα επειδη απο τον ενθουσιασμο μου αυτες τις μερες εχω δει πολλα βιντεο, δηλωσεις, νεα για το παιχνιδι απο το GT planet κλπ...

    1ον) Εχει πολλα bugs, λειπουν πολλα features στον οπτικο τομεα και στα γραφικα τα οποια η Beta του παιχνιδιου δεν τα εχει. Είναι άμεσα παρατηρήσιμα σε καποιον που εχει παιξει στη ζωη του GT...σκονες, ιχνη απο τα λαστιχα, σπιθες αν τρακαρεις, μπιρι μπιρι μανταλακια....ενα σωρο πραγματα λειπουν.
    2ον)Το gameplay ειναι απο το οnline το οποιο ειναι καταπληκτικο ομως ειναι κυριως απο το mode που εισαι spectator και χανει σε ποιοτητα καθως μεταδοθηκε στα 720p και η αληεθια ειναι οτι φαινεται οτι ειναι γεματο bugs αναβοσβηνουν δεντρα (!) τρεμοπαιζει το background, λειπουν λεπτομερειες κλπ κλπ
    3ον)Εχει υποστει μεγαλες βελτιωσεις στο χειρισμο και στο μοντελο φυσικης
    4ον) Το video που ανεβασε σημερα το GT planet ειναι σαφεστατα αναβαθμισμενο στο γραφικο τομεα. Μερα με τη μερα θα βελτιωνεται ειναι το μονο σιγουρο.
    5ον)Ακομη και offscreen video που υπαρχουν το παιχνιδι φαινεται πανεμορφο. Οποιος θελει να συγκρινει με Forza, Driveclub κλπ προβλημα του. Ας παει ναπαιξει αυτα. Να δει τη γλυκα. Δεν θα ξεχασω τι κραξιμο ριχαννε εδω μεσα οταααααν διαπιστωσαν οτι το κατω μερος των αυτοκινητων στο Driveclub ειναι flat...καποοι ξενερωσαν ακομα και μαυτο..οτι αν φαει κωλοτουμπα το αμαξι θα βλεπει απο κατω ενα φλατ πραμα...ακομα γελαω με αυτο...
    6ον) και τελευταιον διοτι πολυ κακο για το τιποτα...οταν με το καλο θα κυκλοφορησει και θα ειναι εφάμιλλο με την πραγματικη εικόνα ενός αγώνα και όχι φρου φρου και αρώματα και χρώματα που δεν ανηκουν στον κοσμο τουτο μονο κ μονο για να φαινεται ωραιο, τοτε θα το απολαυσει ολος ο κοσμος που πραγματικα ενδιαφερεται για τις αρετες του.
    Τελειο δεν θα ειναι με την κλασική έννοια του όρου. Για αυτους που ξερουν τι ποιότητα τους παρέδωσε ο Καζ στα προηγούμενα...θα είναι τέλειο και αυτό. Με τετοια υποστηριξη που θα εχει και αυτο ειναι βέβαιο.

    @Slay
    μαλλον δεν θυμασαι καν τι γραφεις...δεν σου φταιω εγω .ΕΣΥ ειπες οτι ειναι ιδιο με τα προηγουμενΑ. Χρησιμποιιησες πληθυντικο. Αρα ειναι ι διο με τα 5 και 6. ΕΛα ομως που το 5 και το 6 ειναι διαφορετικα (γιαυτο και ειπα για τη διαφορα 5 με 6) . ΕΝα το κρατουμενο. Δευτερον , ναι εαν εμπαινες στον κοπο να δεις εναν ολοκληρο αγωνα στην Nurburgring και εαν ξερεις τις στροφες της απο τα προηγουμενα GT, ναι φαινεται οτι εχει ακομα περισσοτερο ανεβει το επιπεδο χειρισμου και το κρινω εκτο του αποτελεσματος. Δεν το εχω πιασει στα χερια μου. Οταν το πιασω θα σιγουρευτω κιολας.ΕΣΥ πες μου τωρα πως καταλαβες οτι ειναι το ΙΔΙΟ μετα προηγουμενα?
    Last edited by MajereMP44; 22-05-2016 at 22:54.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  10. #108

    Default

    Δεν υπάρχει καμία απολύτως σχέση με το GT6. Είπαμε, diminishing returns..


  11. The Following User Says Thank You to Tilemaxx For This Useful Post:

    MajereMP44 (22-05-2016)

  12. #109
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default





    Αυτο το βιντεο π.χ θα θαθελα απο αυτο να δω direct feed. Μου φαινετια πανεμορφο και πολυ αληθοφανες. ΑΛλα και παλι δεν θα κολλησω στα γραφικα γιαυτο το παιχνιδι. ΕΙναι αλλου οι αρετες του. Τα γραφικα ερχονται να υποστηριξουν αυτες τις αρετες.
    Μιλαω προσωπικα παντα και για τα δικα μου γουστα.
    Και θα βελτιβθει κιαλλο απο αυτα.
    Last edited by MajereMP44; 22-05-2016 at 23:20.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  13. The Following User Says Thank You to MajereMP44 For This Useful Post:

    mtifosi (22-05-2016)

  14. #110

    Default

    Τα γραφικά είναι αυτό που θα έβλεπε κάποιος αν έβαζε μια hood cam σε αυτοκίνητο σε οποιαδήποτε πίστα του κόσμου. Πιστά, ρεαλιστικά χρώματα χωρίς το υπερβολικό κοντραστ και το saturation που έχει το Forza και τα υπόλοιπα racing games. Για 60fps τα γραφικά αυτά υπεραρκούν, και ξαναλέω οτι το παιχνίδι στοχεύει presentation που αναπαριστά αληθινές καταστάσεις και δεν προσπαθεί να σπατουλάρει την εικόνα με ένα τόνο filters όπως το Forza και το Driveclub.

    Όσο για τον ήχο. Θυμάμαι το Honda HSV Weider που είχε μπεί ως DLC στο GT5 και ακούγοταν σαν σκούπα αρχικά. Έκτοτε με 2 patches ο ήχος του αυτοκινήτου βγήκε εν τέλει ακριβώς όπως στην πραγματικότητα. Υπάρχουν ακόμη τεράστια περιθώρια βελτίωσης και το βλέπουμε ήδη αυτό απο build σε build. Υπάρχει δρόμος ακόμη για το τελικό προϊόν και η γκρίνια που ακούγεται είναι παρατραβηγμένη για έναν τίτλο που στο κάτω-κάτω είναι ένα "prologue". Θυμίζω το Nissan 370Z Time Trial Demo του GT5 που όλοι έκραζαν τα γραφικά και στο final GT5 έμειναν όλοι μαλάκες.

    Ο Καζουνόρης άκουσε αυτό που φωνάζαμε όλοι επι χρόνια. Ξεφορτώσου τα standard models, βάλε λίγα και καλά αυτοκίνητα που θα τραβήξουν τον κόσμο και αυτό ήταν. Κανένας δεν ενδιαφέρεται να οδηγήσει 50 GTR και NSX με PS2 models.

  15. #111
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Δεν θα ασχοληθω αλλο, δεν εχεις κανενα απολυτως επιχειρημα που να στηριζει την θεση σου, και εσυ επιμενεις. Ειμαι βεβαιος οτι και με 50 αμαξια και 3 πιστες να εβγαινε στα 60€ εσυ θα τα εδινες, επειδη απλα ειναι το αγαπημενο σου παιχνιδι.

  16. #112
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Ναι εχεις δικιο. Σ'έυχαριστω που μου εκανες την τιμη και ασχοληθηκες με επιχειρηματα.
    Για τα υπολοιπα τωρα μελη που θα αγορασουν το αγαπημενο μας παιχνιδι κιαλλο βιντεακι πανεμορφο και ο ηχος μου φαινεται παρα πολυ καλος επισης!


    https://www.gtplanet.net/exclusive-f...s-nurburgring/
    Satan has left his killing floor
    PS4

  17. #113
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Η αληθεια ειναι οτι στα συγκεκριμενα βιντεο φαινεται βελτιωση(γιατι στο trailer πηγαινε πιο κοντα σε ps2 σε καποιες φασεις), αλλα και παλι πιστευω οτι θελει δουλεια για να φτασει στο αλμα νεας γενιας που μας εχει συνηθισει η σειρα.
    .

  18. #114
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Η αληθεια ειναι οτι στα συγκεκριμενα βιντεο φαινεται βελτιωση(γιατι στο trailer πηγαινε πιο κοντα σε ps2 σε καποιες φασεις), αλλα και παλι πιστευω οτι θελει δουλεια για να φτασει στο αλμα νεας γενιας που μας εχει συνηθισει η σειρα.
    Καθε φορα δειχνει και καλυτερο. ΕΙναι stripped down η version αυτη τη στιγμη.Λειπουν βασικα πραγματα που τα εκαναν στο PS3 και η λογικη λεει οτι θα υπαρχουν στο PS4.
    Γενικα δεν με ανησυχει κατι...έχουμε δει πολυυυ χειροτερες beta σε διαφορα παιχνιδια.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  19. The Following User Says Thank You to MajereMP44 For This Useful Post:

    AWD_POWER (23-05-2016)

  20. #115

    Default

    Οι ψηλές στροφές ακούγονται πολύ καλύτερα. Εκεί δηλαδή που στα προηγούμενα παιχνίδια νόμιζες οτι κρεμάει ο κινητήρας, εδώ είναι πιο πιστή η ακουστική των υψηλών κάτι που δίνει και περισσότερο immersion στην αίσθηση της ταχύτητας. Υπάρχουν όμως και άλλα περιθώρια βελτίωσης, και δεδομένου του μικρού αριθμού των αυτοκινήτων λογικά θα δούμε τελείως διαφορετικά πράγματα τον Νοέμβρη.

  21. The Following User Says Thank You to Tilemaxx For This Useful Post:

    AWD_POWER (23-05-2016)

  22. #116

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Η αληθεια ειναι οτι στα συγκεκριμενα βιντεο φαινεται βελτιωση(γιατι στο trailer πηγαινε πιο κοντα σε ps2 σε καποιες φασεις), αλλα και παλι πιστευω οτι θελει δουλεια για να φτασει στο αλμα νεας γενιας που μας εχει συνηθισει η σειρα.
    πιστευω θα εχουμε αλμα νεας γενιας, όπως ηταν τεραστια η διαφορα των gt του ps2 σε σχεση με τα πρωτα του ps1
    και αυτα του ps3 συγκριτικα με του ps2 ετσι και τωρα η διαφορα θα είναι τεραστια
    βασικα σε όλα τα παιχνίδια η διαφορα είναι τεραστια δεν βρισκω τον λογο γιατι να μην συμβει και στο gt sport

  23. #117
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Τόσο χάλια ήταν το GT6? το αμάξι μπροστά είναι μια μαυρίλα και το τοπίο άθλιο.


  24. #118
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by AWD_POWER View Post
    Καταρχήν σύμφωνα με τις δηλώσεις τους το παιχνίδι είναι κατά 50% έτοιμο οπότε μην βιάζεστε να το κρίνετε και πολύ περισσότερο αν δεν το πιάσετε στα χέρια σας
    Λιγο δυσκολο να πιστεψω οτι το παιχνιδ ειναι 50% ετοιμο και οτι τους πηρε 4 χρονια για να χτυπησουν αυτο το 50%, οταν το παιχνιδι εχει ημερομηνια κυκλοφοριας νοεμβρη του 2016....

    δηλαδη τους πηρε 4 χρονια για το πρωτο 50% και τωρα μεσα σε 5 μηνες θα χτυπησουν το υπολοιπο 50%? Αδιανοητο.

    Προφανως ο Kaz μιλαει για το ολοκληρωμενο GT7, οχι το GT Sport.

    Οποτε οτι βλεπουμε θα παρουμε με μικρες διαφορες. Το game development δεν ειναι τετοιο που να επιτρεπει δραστικες αλλαγες λιγους μηνες πριν την κυκλοφορια. Το GT7 ισως εχει τον χρονο να τα κανει καλα τα πραγματα. Αυτο εδω οχι.

  25. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Nerven (23-05-2016)

  26. #119
    Elite AWD_POWER's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    743
    PSN ID
    AWD_POWER
    Name
    Ηλίας

    Default

    Ίσως έχεις δίκιο Valkyrie αλλά δυστυχώς όσες φορές έκρινα από βίντεο παρουσιάσεις εξαπατηθείν καθότι ΌΛΟΙ τους παρουσιάζουν ωραιοποιήσεις του παιχνιδιού τους που πάσχει σοβαρά στο game play που ενδιαφέρει εμένα, κυρίως. Δοκιμάζω πληρώνοντας τα χρήματα που ζητούν και απογοητεύομαι στην πραγματικότητα γιατί η ουσία τους, το game play δηλαδή, απέχει παρασάγγας από αυτό που διαφημίζουν. Ούτε το Drive club που είναι ένα μασκαρεμένο Need for speed, ούτε το project cars μου έδωσε αυτό που ψάχνω και πολύ πιθανόν ούτε το Accetto corsa γιατί έχουν κυρίως φτιαχτεί για υπολογιστή και μεταφέρονται στην κονσόλα εν αντίθεση με το Gran Turismo που ανέκαθεν έδινε την πραγματική ουσία γι'αυτό και έχει γνωρίσει τόσο μεγάλη επιτυχία και έχει πιστό κοινό παρά τα ελαττώματα που έχει και αυτό, τα οποία είναι όμως δευτερεύουσας σημασίας. Θα κριθεί όμως και αυτό όταν με το καλό το πάρουμε στο χέρι μας, έως τότε το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή, παρακολουθώντας τα διάφορα βίντεο. Ελπίζω και εύχομαι να μην μας διαψεύσει..
    Last edited by AWD_POWER; 23-05-2016 at 14:53.
    Racing. Because football, basketball, baseball, bowling & golf require ONLY one ball...

  27. The Following User Says Thank You to AWD_POWER For This Useful Post:

    MajereMP44 (23-05-2016)

  28. #120
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by AWD_POWER View Post
    Ίσως έχεις δίκιο Valkyrie αλλά δυστυχώς όσες φορές έκρινα από βίντεο παρουσιάσεις εξαπατηθείν καθότι ΌΛΟΙ τους παρουσιάζουν ωραιοποιήσεις του παιχνιδιού τους που πάσχει σοβαρά στο game play που ενδιαφέρει εμένα, κυρίως. Δοκιμάζω πληρώνοντας τα χρήματα που ζητούν και απογοητεύομαι στην πραγματικότητα γιατί η ουσία τους, το game play δηλαδή, απέχει παρασάγγας από αυτό που διαφημίζουν. Ούτε το drive club που είναι ένα μασκαρεμένο need for speed, ούτε το project cars μου έδωσε αυτό που ψάχνω και πολύ πιθανόν ούτε το acceto corsa γιατί έχουν κυρίως φτιαχτεί για υπολογιστή και μεταφέρονται στην κονσόλα εν αντίθεση με το Gran Tourismo που ανέκαθεν έδινε την πραγματική ουσία γι'αυτό και έχει γνωρίσει τόσο μεγάλη επιτυχία και έχει πιστό κοινό παρά τα ελαττώματα που έχει και αυτό τα οποία είναι όμως δεύτερης γραμμής. Θα κριθεί και αυτό όμως όταν με το καλό το πάρουμε στο χέρι μας έως τότε το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή, παρακολουθώντας τα διάφορα βίντεο. Ελπίζω και εύχομαι να μην μας διαψεύσει..
    Προσωπικα μιλωντας παντως οπως εχω πει σε παλαιοτερο ποστ μου τα σοβαρα προβληματα του GT τον τελευταιο καιρο ειναι στο παντελως στασιμο -οσον αφορα την εξελιξη του- gameplay του. Δεν μιλαω για το μοντελο φυσικης που ειναι πολυ καλο, αλλα για το ΑΙ των αντιπαλων, το στησιμο του campaign που θελει να κανεις farm credits κλπ κλπ.

    Το design (οχι γραφικα) του παιχνιδιου ειναι απαρχαιωμενο πλεον. Τρομερο το οδηγικο κομματι, το racing κομματι ομως υστερει σημαντικα με τον ανταγωνισμο.

  29. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Slay (23-05-2016)

Page 6 of 48 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •