Page 48 of 48 FirstFirst ... 384445464748
Results 941 to 947 of 947

Thread: Gran Turismo Sport [+VR content]

  1. #941
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Καλορίζικη η τιμονιερα,

    Γενικά και γω thrustmaster έχω και είναι καλές επειδή είναι belt driven και όχι με γρανάζια όπως την logi,

    Για τα παιχνίδια που λες για f1 έχω παίξει το 2019 ωραία αίσθηση, project cars 2 δεν έχω παίξει, οποτε όλη της τη χρήση την έχω κάνει με gt sport κυρίως και το dirt rally2. αλλά το αν είναι sim ειλικρινά δεν μπορώ να ξέρω, όπως και για κανένα και βασιζόμαστε σε αυτά που λένε αυτοί που έχουν τρέξει σε πίστα στη ζωή τους!! Ολα έχουν τα υπέρ και τα κατά τους!



    Για εμένα η τιμονιερα δουλεύει σαν παράγοντας που αυξάνει το immersion και ΚΥΡΙΩΣ τη διασκέδαση παρά οτιδήποτε άλλο!
    Το Νο1 στο οδηγικό κομμάτι που βοηθάει είναι τα πετάλια περισσότερο απτό τιμόνι και μάλιστα το φρένο. Φαντάζομαι έχεις τα t3pa pedals (οπωσ Και γω)τα οποία με το μοντ στο φρένο είναι πολύ καλά, αν ποτε μπορέσεις να βυθιστείς πιο πολύ σε επένδυση για πετάλια, το επόμενο στάδιο είναι το loadcell brake pedal το οποίο χρησιμοποιούν οι περισσότεροι sim racers. Εγώ το σκέφτομαι να αγοράσω κάποια στιγμή το mod για τα t3pa με loadcell απλά δεν παίζω τόσο πολύ πλέον....

    Παμε τώρα στο δια ταύτα το κομμάτι των ρυθμίσεων...

    Δεν υπάρχει καμία σοβαρή απάντηση ότι οι ρυθμίσεις οι τάδε είναι οι καλύτερες κλπ
    ολα εξαρτώνται απτό δικό σου στυλ και ποσο βαρύ θες να είναι το τιμόνι κλπ απλά οι ακραίες τιμές στις ρυθμίσεις ενώ φαίνονται εντυπωσιακές θα χάσεις πχ την λεπτομέρεια του οδοστρώματος ή του φρεναρίσματος ουαν μπλοκάρουν οι τροχοί... όπως επίσης αν τοχεις σε ακραίες τιμές θα κλιπαρει πιο εύκολα οποτε πιο πολύ θάναι η δύναμη που ζορίζεται το τιμόνι παρά το τι έγινε στην πίστα! Και άλλο ένα προσωπικό καθαρά απόφθεγμα είναι ουι αν θέλεις να βελτιώσεις τους χρόνους σου με τον καιρό ίσως λιγότερο force feedback να κάνει τη ζωή πιο εύκολη!

    Αυτα τα πολύ λίγα από εμένα, δεν είμαι τρομερός γνωστης οποτε ας πουν και τα υπόλοιπα παιδιά την άποψη τους!
    καλοριζικο και πάλι το τιμόνι και ελπίζω να υποστηρίζονται και απτή νέα γενιά διότι εμένα αυτό περισσότερο με νοιάζει όταν αποφασίσω να πάρω ps5,
    Last edited by MajereMP44; 13-01-2021 at 23:19.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  2. #942
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Ευχαριστω φιλε. Αυτη που πηρα διαβασα οτι κανει και για ps5. Ελπιζω να μην εκανα λαθος

  3. #943
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Επίσημα από τη σονυ εδώ και κάποιους μήνες: όλα τα τιμόνια που είναι συμβατά με το πς4 αυτομάτως είναι και με το πς5!

    Οπότε είστε καλυμμένοι!

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    MajereMP44 (14-01-2021),obione (25-01-2021)

  5. #944
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #945
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Τίποτα σημαντικό.
    https://www.gran-turismo.com/gr/news/00_4631374.html


  7. #946
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Update με 1 αμάξι μόνο? Τελοσπά,απ το ολότελα...

  8. #947
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Gran Turismo Sport Update to Come September 9

    However it’s clear that, while Polyphony Digital is likely very busy preparing the PS4 and PS5 version of Gran Turismo 7, GT Sport tweaks are still on the developer’s radar.

    There’s no additional information in the announcement right now about what the contents of the update might be. We only know that it will push out to consoles at around the same time as an out-of-schedule maintenance period, slated for 0800-1000 UTC on September 9.

    That does mean that GT Sport will be updated just ahead of the PlayStation Showcase which we’re expecting to reveal some more information on the impending GT7. It could suggest that the update will include media timed to unlock at the appropriate point on Thursday, though it may just be a coincidence of timing.

    With the absence of any further promotion from the usual sources β€” such as Kazunori Yamauchi’s customary silhouette teaser images β€” the most likely result of this update is adjustments to Sport Mode.
    source: GTplanet

Page 48 of 48 FirstFirst ... 384445464748

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •