Page 31 of 48 FirstFirst ... 2127282930313233343541 ... LastLast
Results 601 to 620 of 947

Thread: Gran Turismo Sport [+VR content]

  1. #601

    Default

    Αντι να μου απαντησετε για το ποια τιμονιερα να παρω καθεστε και τσακωνεστε αν ειναι καλο το παιχνιδι !!! ( πλακα κανω ). Εγω προσωπικα με το PS4 η ουσιαστικη επαφη που εχω εδω και χρονια ειναι μονο το GT και μην φανταστειτε κανενα γκουρου . Και εμενα με χαλαει λιγο η αλλαγη προσανατολισμου αλλα ΤΟ ΝΕΟ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟ με τα καλα του και τα κακα του .


  2. #602
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλημέρα Αντρέα.

    Μια χαρά είναι η τιμονιέρα που θες, αλλού όμως είναι το θέμα.

    Ότι δεν υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία Thrustmaster στην Ελλάδα. Αν σου πάθει κάτι, ζήτω που κάηκες.

    Ενώ η Logitech έχει αντιπροσωπεία.

    Από εκεί και πέρα κάνεις ότι θες. Είτε λέγεται T300, είτε G29, μια χαρά τιμονιέρες είναι και οι δύο.

  3. #603

    Default

    Ευχαριστω για την απαντηση κσι συγνωμη αν ποσταρα σε λαθος θεμα απλα δεν βρηκα καποιο αντιστοιχο θεμα . Αν ρισκαρω σε θεμα ζημιας δεν ειναι αρκετα καλυτερη η Thrustmaster T300 απο την g29 ? Επισης αν χαλασει η Τ300 απλα παει εξωτερικο για φτιαξιμο και το μοναδικο προβλημα ειναι η μεγαλυτερη χρονικη διαρκεια της επισκευης η υπαρχει και αλλο προβλημα ?

  4. #604
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εχθές μου έσπασε λίγο τα νεύρα στα missions το 6-2. Η 8ος θα βγω ή που θα μείνω από βενζίνη..
    Φαντάζομαι ότι αν ήξερα απο tuning κλπ λογικά θα το περνούσα εύκολα..
    Έχω δοκιμάσει όλους τους πιθανούς τρόπους για να βάλω βενζίνη (τσίμα-τσίμα, στον πρώτο γύρο, στον 3ο γύρο) και τίποτα... Καλά το challenge με το ράλι απλά δεν έκανα τον κόπο να μπω..
    Spoiler!

  5. #605
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Μιχάλη δεν είναι δύσκολο αρκεί να μπείς στα πιτ στο τέλος του 3ου γύρου και να βάλεις βενζίνη λίγο λιγότερο απο 3 γύρους (εγώ έβαλα για 2,8).
    Σημαντικό είναι να μπαίνεις πάντα στην εσωτερική των αντιπάλων με λίγο παραπάνω χλμ. ώστε ίσα που τους ακουμπάς με το πλάι και σε βοηθάνε να την πάρεις την στροφή πιο γρήγορα (κλασικό GT) και χωρίς πολλά γκάζια για εκκινήσεις. Επίσης στις 2 ανοιχτές καμπές, απλά άσε λίγο το γκάζι και συνέχισε χωρίς φρένα (ίσως χρειαστείς άφημα πάτημα).

    Δεν ήταν καθόλου δύσκολο και το πέρασα με την πρώτη και χωρίς καμία ρύθμιση στο αυτοκίνητο (δεν κατάλαβα καν οτι ήταν 6 γύροι στην αρχή).
    Ελπίζω να βοήθησα.

  6. #606
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Peteoklis View Post
    Δεν ήταν καθόλου δύσκολο και το πέρασα με την πρώτη και χωρίς καμία ρύθμιση στο αυτοκίνητο (δεν κατάλαβα καν οτι ήταν 6 γύροι στην αρχή).
    Ελπίζω να βοήθησα.
    Εσύ είσαι εξωγήινος στο GT φίλε
    Όλα εύκολα είναι για σένα. Εγώ ανήκω στους απλούς θνητούς....
    Spoiler!

  7. #607
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by andreasb View Post
    Ευχαριστω για την απαντηση κσι συγνωμη αν ποσταρα σε λαθος θεμα απλα δεν βρηκα καποιο αντιστοιχο θεμα . Αν ρισκαρω σε θεμα ζημιας δεν ειναι αρκετα καλυτερη η Thrustmaster T300 απο την g29 ? Επισης αν χαλασει η Τ300 απλα παει εξωτερικο για φτιαξιμο και το μοναδικο προβλημα ειναι η μεγαλυτερη χρονικη διαρκεια της επισκευης η υπαρχει και αλλο προβλημα ?
    Το "αν χαλασει η Τ300 απλα παει εξωτερικο για φτιαξιμο".........δεν είναι ακριβώς έτσι. Δεν υπάρχει "απλά", γιατί δεν υπάρχει αντιπροσωπεία. Είναι σαν φάση "το παίρνεις με δικό σου ρίσκο", ιδιαίτερα με την μπουρδέλο νομοθεσία που έχουμε. Επίσης, το κόστος αν σου χαλάσουν οι ρότορες/ιμάντες είναι τεράστιο (λόγω εξωτερικού) = καλύτερα να αγοράσεις νέα τιμονιέρα.

    Με την G29 όμως, λόγω αντιπροσωπείας, όλα αυτά είναι παιχνιδάκι. Κι αν είσαι εντός εγγύησης δεν πληρώνεις ούτε μισό cent.

    Δυστυχώς με την Ελλάδα όπως είναι πλέον, η κατάσταση έχει γίνει όπως στα 80ς με την τεχνολογία. Αγοράζεις αυτό που αντιπροσωπεύεται εδώ, ώστε να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Και αυτό το λέω με βάση την τσέπη, η οποία όμως είναι υποκειμενικό κριτήριο. Έχω γνωστούς που βγάζουν χιλιάδες ευρώ το μήνα και στα @@ τους αν χαλάσει η Τ300, πολύ απλά πάνε και αγοράζουν άλλη. Συνεπώς, ο καθένας κρίνει με βάση αυτό που του επιβάλλει το πορτοφόλι του.

    Σε γενικές γραμμές πάντως, καλό είναι να μην μπλέξεις με τελωνεία, εξωτερικό, συνεννοήσεις μπουζούκι, σούρτα-φέρτα, πάρε-δώσε. Εμπειρικά στο λέω. (ως δημ/φος τεχνολογίας από την εποχή του Νώε χαχααχ, έχω λάβει άπειρα mail-παράπονα για τέτοια θέματα από πάμπολλους χρήστες......και δυστυχώς κανείς δεν μπορεί να κάνει κάτι να τους βοηθήσει)

  8. #608
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Επαιξα λοιπον κι εγω το ντεμο. Εν συντομια.

    Τα γραφικα τα εβαλα στο image quality προτεραιοτητα, δεν ειδα να εχει προβλημα το framerate τουλαχιστον οσο επαιξα, οποτε δεν καταλαβα προς τι το αλλο mode, καποιος λογος θα υπαρχει λογικα.

    Το παιχνιδι ετρεχε παρα πολυ καλα, εδειχνε πανεμορφο.

    Ο ηχος ειναι σαφως βελτιωμενος απο το παρελθον αλλα και παλι σηκωνει περαιτερω δουλεια.

    Το gameplay εδειχνε στα καλυτερα του, αν και δεν δοκιμασα μεγαλη γκαμα αυτοκινητων και μεταδοσης κινησης (κυριωςRR και FR δοκιμασα πολυ λιγο). Αντιμετωπισα κι εγω προβλημα με τον χειρισμο απο το κοντρολερ. Ισως βεβαια ειμαι πολυ σκουριασμενος (ισχυει 100%) και κανω καπως ατσαλα τις κινησεις μου, αλλα ειναι βεβαιο οτι το παιχνιδι ειναι στημενο για τιμονιερα. Μεγαλο + η ολοκληρωτικη παραμετροποιηση του χειρισμου λογικα θα κανω καποιες αλλαγες για να μπορεσω να προσαρμοστω καλυτερα στο κοντρολερ.

    Τα μενου οπως παντα περιποιημενα και βγαζουν μια Α ποιοτητα.

    Τωρα απο τα modes πηγα να ξεκινησω λιγο το "campaign" (σορρυ δεν μπορω να μην βαλω "") αρχισα να κανω τα driving licences και μετα απο 2-3 σταματησα γιατι δεν μπορω να τα κανω πια.

    Πηγα κατευθειαν arcade και αρχισα να τρεχω αγωνες με ΑΙ. Περασα καλα με δεδομενο οτι ειναι ντεμο. Φυσικα η ΑΙ μου φανηκε παααρα πολυ ευκολη (λογικα θα εχει καποιο επιπεδο δυσκολιας περα απο το αρχικο "αρχαριος-μετριος-εμπειρος").

    Μετα εκανα καποια time trials και φυσικα εκει αναλωσα τον μεγαλυτερο χρονο μου.

    Online δεν επαιξα καθολου... θα δοκιμασω σημερα καναν αγωνα.


    Σαν αρνητικο της εμπειριας μου φανηκε το loading... πολυ μεγαλο δεν ειναι ρε παιδες? Ή εγω κατι κανω λαθος? (ξερω γω μην φταιει το νετ μιας και ειναι online)

    Επισης η παντελης ελειψη ζημιας. Το αφαιρεσανε τελειως απο τα προηγουμενα?

    Απορρια:

    Γιατι σε καποια modes το παιχνιδι απαγορευει να κανω καποιες ρυθμισεις οπως πχ χειροκινητο κιβωτιο? Σε καποια mode με αφηνε σε καποια αλλα οχι.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Gazof (11-10-2017),mtifosi (11-10-2017)

  10. #609
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Με arcade δεν ασχολήθηκα καθόλου, οπότε εκεί όντως μπορεί να μην έχει damage.

    Όμως το παιχνίδι έχει damage και μάλιστα με το παραπάνω, όπως έχω γράψει αρκετές φορές (από την τελευταία beta μάλιστα 1.08).

    Για ένα γρήγορο τεστ, φτιάξε ένα δικό σου lobby στην επιλογή "Online" και δες πόσες ρυθμίσεις έχει πριν την δημιουργία του - ανάμεσά τους θα βρεις και αυτές για το damage.

    Μπες μόνος σου στην πίστα και άρχισε να τεστάρεις τρακαρίσματα σε μπαριέρες σε διάφορα σημεία του αυτοκινήτου. Θα δεις καταστροφή σε τροχούς, αναρτήσεις, κιβώτιο, μοτέρ.

    Από οπτικής μεριάς, δεν θα δεις πόρτες να κρέμονται ή προφυλακτήρες να σέρνονται στην άσφαλτο. Έχω δει πάρα πολύ λεπτομερές damage όμως σε όλο το περιμετρικό φάσμα του αυτοκινήτου (πόρτες, μαρσπιέδες, φτερά, προφυλακτήρες). Για εμένα αυτό είναι το ζητούμενο. Να δω σπαραλιασμένο αμάξι οπτικά που (εμένα) δεν με εξυπηρετεί ΠΟΥΘΕΝΑ, γνωρίζοντας μάλιστα ότι τρώγονται resources, ε, πραγματικά θα είχα τσαντιστεί γιατί προτιμώ αυτούς τους άσκοπα σπαταλημένους πώρους να τους έδινε το μηχάνημα στα physics. Ξαναλέω: για σπαραλιασμένο.

    Εν κατακλείδι, έχει κανονικό damage, ακριβώς όπως το θέλω / σε καθαρά υποκειμενική βάση.

  11. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Valkyre (11-10-2017)

  12. #610
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εχθές μου έσπασε λίγο τα νεύρα στα missions το 6-2. Η 8ος θα βγω ή που θα μείνω από βενζίνη..
    Φαντάζομαι ότι αν ήξερα απο tuning κλπ λογικά θα το περνούσα εύκολα..
    Έχω δοκιμάσει όλους τους πιθανούς τρόπους για να βάλω βενζίνη (τσίμα-τσίμα, στον πρώτο γύρο, στον 3ο γύρο) και τίποτα... Καλά το challenge με το ράλι απλά δεν έκανα τον κόπο να μπω..
    Μιχάλη, δε χρειάζεται να ξέρεις από tuning για το συγκεκριμένο.

    Μπαίνεις στον 3ο γύρο στα pits (όταν δλδ θα γράφει 3/6 laps). Αλλάζεις λάστιχα και αφήνεις να γεμίσουν μέχρι να σου φτάσει η βενζίνη για άλλους 3/4 γύρους. Μην το αφήσεις παραπάνω διότι το αυτοκίνητο βαραίνει. Αυτό είναι πραγματικά το μόνο που χρειάζεται να κάνεις από θέμα στρατηγικής, το υπόλοιπο αφορά την οδήγησή σου.

    Και το rally δεν είναι τίποτα! Εδώ ισχύει το "δε θέλει κόπο, θέλει τρόπο". Κόβεις αρκετά από ταχύτητα και μπαίνεις νωρίτερα στις στροφές, τις κάνεις cut αρκετά.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  13. #611
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Με arcade δεν ασχολήθηκα καθόλου, οπότε εκεί όντως μπορεί να μην έχει damage.

    Όμως το παιχνίδι έχει damage και μάλιστα με το παραπάνω, όπως έχω γράψει αρκετές φορές (από την τελευταία beta μάλιστα 1.08).

    Για ένα γρήγορο τεστ, φτιάξε ένα δικό σου lobby στην επιλογή "Online" και δες πόσες ρυθμίσεις έχει πριν την δημιουργία του - ανάμεσά τους θα βρεις και αυτές για το damage.

    Μπες μόνος σου στην πίστα και άρχισε να τεστάρεις τρακαρίσματα σε μπαριέρες σε διάφορα σημεία του αυτοκινήτου. Θα δεις καταστροφή σε τροχούς, αναρτήσεις, κιβώτιο, μοτέρ.

    Από οπτικής μεριάς, δεν θα δεις πόρτες να κρέμονται ή προφυλακτήρες να σέρνονται στην άσφαλτο. Έχω δει πάρα πολύ λεπτομερές damage όμως σε όλο το περιμετρικό φάσμα του αυτοκινήτου (πόρτες, μαρσπιέδες, φτερά, προφυλακτήρες). Για εμένα αυτό είναι το ζητούμενο. Να δω σπαραλιασμένο αμάξι οπτικά που (εμένα) δεν με εξυπηρετεί ΠΟΥΘΕΝΑ, γνωρίζοντας μάλιστα ότι τρώγονται resources, ε, πραγματικά θα είχα τσαντιστεί γιατί προτιμώ αυτούς τους άσκοπα σπαταλημένους πώρους να τους έδινε το μηχάνημα στα physics. Ξαναλέω: για σπαραλιασμένο.

    Εν κατακλείδι, έχει κανονικό damage, ακριβώς όπως το θέλω / σε καθαρά υποκειμενική βάση.
    Aχα μαλιστα, αρα ισως το arcade να εφταιγε ή να εχει ρυθμιση που δεν ειδα πουθενα.

    Θενξ

  14. #612
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δημήτρη το έχω δοκιμάσει κι αυτό (να βάλω στον τρίτο γύρο βενζίνη) αλλά μέχρι 8ος καταφέρνω.
    Γενικά στη συγκεκριμένη πίστα δυσκολεύομαι πολύ να προσπεράσω κάποιον. Πάνε πραγματικά σαν τρένα. Έχω δοκιμάσει να τους χτυπήσω μπας και γυρίσω κανέναν (κάνω και τέτοια ) αλλά είναι λες και χτυπάω σε τοίχο. Αντίθετα αυτοί λίγο να με ακουμπήσουν με πετάνε εκτός πίστας.
    Πάντως μέχρι 8ος έχω καταφέρει ρε γαμωτο...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  15. #613
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Απαντάω στον Ανδρέα για το τιμόνι, διότι το γνωρίζω το αντικείμενο. Η t300 είναι καλύτερη τιμονιέρα γενικά. Μεγαλύτερη διάμετρο, ρυθμίσεις και σύστημα ανάδρασης καλύτερα.. Έχει όμως χειρότερα πετάλια, είναι πιο ευαίσθητη και έχει το πρόβλημα που είπε ο Λευτέρης με την αντιπροσωπία. Και είναι πολύ πιο ακριβή βέβαια, αν την αγοράσεις ολοκληρωμένη μαζί με λεβιέ ταχυτήτων (χάνεις ένα 50% της εμπειρίας χωρίς αυτόν). Από την άλλη, η G29 τα κάνει όλα σε ικανοποιητικό βαθμό. Ακριβή και αυτή για αυτά που προσφέρει (μόνο στα πετάλια διαφέρει από τη G27). Αν είσαι φανατικός με τα racing, πάρε t300. Αν δεν τρελαίνεσαι ιδιαίτερα, G29. Για το οικονομικό, εσύ ξέρεις που φτάνει το χέρι σου. Αυτή είναι η γνώμη μου, sorry για το off topic και το κλείνουμε εδώ. Υπάρχει thread ανάλογο.

  16. #614

    Default

    Lefteris & Klark σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες . Παω για t300 alcantara μια που ειναι το μοναδικο παιχνιδι που παιζω και εχει καλυτερη αισθηση . Ευπροσδεκτη η πληροφορια για το που ειναι το αναλογο thread ?

  17. #615

    Default

    οσο θυμαμαι να παιζω το gt η cpu/ai δεν εκανε καν το κοπο να σε προσπερασει,φετος αφου δεν κανει και παλι προσπεραση σου χαλαει τον αγωνα σου,πραγματικα ειναι αστειο να ερχεται διπλα σου και το μονο που θελει να κανει ειναι σε πεταξει εκτος πιστας,παιζω τους 30 γυρους και μου του εκανε ηδη 2 φορες σημερα,εχθες μου το εκανε 5 σερι φορες στην πιστα της βραζιλιας με τους 6 γυρους,κανει τον πουστικο τροπο που κολλαει την μουρη του ακριβως πισω και πλαγια και σε γυριζει.

  18. #616
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Alan, ακριβώς αυτή τη πουστιά. Και ξέρουμε όλοι πολύ καλά πως όταν είσαι εντός στροφής, λίιιιιιιγο να σου ακομπήσει την πίσω γωνία φτερό/προφυλακτήρα έφυγες για βρούβες.

    Κάπως έτσι βγήκα στους 30 γύρους με την Πόρσε από 4ος ---> 14ος στον τελευταίο γύρο και τελικά τερμάτισα 10ος (ενώ απαιτείται 9ος για χάλκινο).

    Όμως! Για να το έβγαλε ο Οδυσσέας και άλλο ένα παιδί, αυτό σημαίνει ότι βγαίνει. Απλώς, υπάρχει και ο παράγοντας "τύχη" όπως είναι στους κανονικούς αγώνες, όσο αφορά την πρόσκρουση.

  19. #617

    Default

    ολες οι πιστες βγαινουν,απλα θελει λιγη εξτρα προσοχη στον απο πισω μην σε γυρισει,στους 6 γυρους της βραζιλιας βγαινω 2ος γιατι παντα στον 5ο γυρο γινεται το ιδιο σεναριο,ενω οδηγω την κουρσα ο 2ος ερχεται καμικαζι ,αν δεν τον προσεξεις και δεν παιξεις σωστα αμυνα θα σε πεταξει εκτος πιστας το οποιο γινεται παντα σε 2 συγκεκριμενες στροφες λιγο πριν μπεις στην τελικη ευθεια,δεν ειναι δυσκολο θα βγει και εδω χρυσο,το θεμα ειναι οι 30 γυροι που θελει 1 ωρα να αφιερωσεις,ειναι 2 λεπτα ο καθε γυρος και ερχεται ο πουστ... απο πισω να σου χαλασει την κουρσα.

  20. #618
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Στους 30 γύρους χρειάστηκα 2 restart επειδή οι πίσω τον έπαιξαν και το ένα ήταν στον 18ο γύρο.. Στην 3η προσπάθεια απλώς πρόσεχα παραπάνω και περνούσα σε πιο σίγουρα σημεία, αλλά στην συνέχεια κάποιες φορές με περνούσαν τα της ΑΙ χωρίς ευτυχώς παρατράγουδα. Ειδικά στην δεξιά στροφή μετά την κατηφόρα μια Lambo με έκανε πελάτη 2-3 φορές. Μετά όμως από δύο στροφές ακριβώς περνούσα ξανά (στην γρήγορη δεξιά που πατάνε φρένο ενώ βγαίνει με φουλ γκάζι).

    Για την ιστορία, τα πιτ στοπ μου ήταν ως εξής:
    1. Φουλ καύσιμο/ racing hard tyres
    2. Το ίδιο με το 1
    3. Καύσιμο για 5 γύρους και racing soft tyres
    4. Καύσιμο για 4 γύρους (ή 5, δε θυμάμαι πόσοι έμεναν) και racing soft tyres

    Με τα racing soft στην πίστα πραγματικά πετάς, αλλά τα έβαλα μόνο στους τελευταίους γύρους γιατί δεν αντέχουν πολύ.


    "Κούμπωσα" την G29 και βουρ τώρα. Και στα διαλείμματα να τσιμπάμε και λίγο...
    Συνημμένα Thumbnails Συνημμένα Thumbnails DSC_0942.jpg  
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  21. The Following 3 Users Say Thank You to Gazof For This Useful Post:

    Christos33 (11-10-2017),mtifosi (11-10-2017),nikosgnr (11-10-2017)

  22. #619
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Aχα μαλιστα, αρα ισως το arcade να εφταιγε ή να εχει ρυθμιση που δεν ειδα πουθενα.

    Θενξ
    Υπάρχει ρύθμιση και στο Custom Race του Arcade. Πρέπει να ενεργοποιήσεις τη μηχανική ζημιά. Στο απλό Arcade, δεν ξέρω αν υπάρχει σχετική ρύθμιση.

    Quote Originally Posted by andreasb View Post
    Lefteris & Klark σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες . Παω για t300 alcantara μια που ειναι το μοναδικο παιχνιδι που παιζω και εχει καλυτερη αισθηση . Ευπροσδεκτη η πληροφορια για το που ειναι το αναλογο thread ?
    Επειδή το έχω ψάξει κι εγώ πολύ, η T300 είναι καλύτερη τιμονιέρα από την G29 και ιδίως η συγκεκριμένη έκδοση με το alcantara είναι εξαιρετικό vfm, αλλά το κόστος ξεφεύγει αν βάλεις μέσα τα επιπλέον 150€ για το μοχλό ταχυτήτων (αν το θες). Επιπλέον, να ξέρεις ότι υπάρχουν αρκετά θέματα με την αξιοπιστία της συγκεκριμένη τιμονιέρας και πολύς κόσμος αναφέρει ότι αν δεν υπάρχει επίσημη υποστήριξη για να γίνεται αντικατάσταση κλπ. καλύτερα να την αποφεύγει κανείς, γιατί βγάζει πολλά προβλήματα και θέλει συχνά αντικατάσταση/επιδιόρθωση. Επομένως, αν είναι να μπεις στον κόπο να την αγοράσεις, να ξέρεις ότι με δεδομένο το ότι δεν υπάρχει επίσημη υποστήριξη στην Ελλάδα (προσωπικά δεν το ήξερα, τώρα το έμαθα) θα αναλάβεις μεγάλο ρίσκο.

    Εφόσον, πάντως, την αγοράσεις να προσέχεις να μην κάνει clipping και, ενδεχομένως, να τη βάζεις και σε full fan mode για μειώσεις τις πιθανότητες να βγάλει πρόβλημα. Επειδή, όμως, διαβάζω και πολλά παράπονο ότι είναι πολύ βαριά η ρύθμιση για την T300 στο GT Sport και φαίνεται να ζορίζεται αρκετά ο μηχανισμός, θέλει λίγο προσοχή το θέμα. Θα πρότεινα να περιμένεις να δεις τι θα πει ο κόσμος όταν με το καλό κυκλοφορήσει κανονικά το παιχνίδι, γιατί όπως φαίνεται αυτή τη στιγμή το GTS θα δημιουργήσει αρκετά προβλήματα σε αυτές τις τιμονιέρες που ήδη είναι αρκετά αναξιόπιστες.

  23. #620
    Cool Member mtifosi's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Athens
    Posts
    150
    PSN ID
    M_tifosi

    Default

    Τελειωσα και εγω το porche challenge με 3η θεση. Χρησιμοποιησα ομως hard tyres ποιο πολυ γιατι τα soft μου φανηκαν πως ειχαν αποτομη φθορα οταν τα εβαλα και ηταν αρκετα δυσκολη η οδηγησε μετα. Η AI οντως θελει προσοχη καποιες φορες γιατι μπορει να βρεθεις μπλεγμενος...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •