Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 61 to 69 of 69

Thread: Kick Off Revival

  1. #61
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Να δεις στο τελος που θα μαζευτουμε ατομα για λιγκα, εκει που νομιζα οτι δεν το αγορασε σχεδον κανεις απο εδω μεσα..

    Δωστου μια ευκαιρια Τασο, γιατι εχουν αλλαξει πολλα απο τοτε και φαινεται να γινεται μια προσπαθεια, ενω στην αρχη φαινοταν οτι η φαση ηταν αρπα-κολα. Ο τιτλος κυκλοφορησε αρχες καλοκαιριου..οταν εμεις και αρκετα ατομα το αγορασαμε day one, ο Dino Dini τσιμπησε τα χρηματα και εξαφανιστηκε ολο το καλοκαιρι και μολις επεστρεψε, ανοιξε τα social media, διαβασε ολο το κραξιμο και φαινεται οτι προσπαθει τωρα να το μαζεψει. Ενταξει, γενικοτερα ασχολειται αρκετα τον τελευταιο καιρο με τον τιτλο και συμφωνα με το community του revival θα ακολουθησουν και αλλες βελτιωσεις. Γενικα το προσπαθει γιατι καπου εχω διαβασει οτι σκεφτεται να το κυκλοφορησει και στα PC/Xbox One αργοτερα..

  2. #62
    Advanced Member Alex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    556
    PSN ID
    Alex_Hellas
    Name
    Αλέξης

    Default

    Με αυτή την τιμή μόλις το πήρα και εγώ και κατεβάζω!!Αν και γενικά δεν παίζω ποδοσφαιράκια,νοσταλγώ το kick off εκείνης της εποχής και θα ήθελα να του δώσω μία ευκαιρία!


  3. #63
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Ερωτηση, το παιρνεις και στο Βιτα?

  4. #64
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Cross-buy ειναι. Αναλυτικα:

    PS4: One-time licence fee to download to multiple PS4 systems. Sign in to PlayStation Network is not required to use this on your primary PS4, but is required for use on other PS4 systems.
    PS Vita: One-time fee for use of downloads on up to 3 activated compatible Portable Console systems.

  5. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Nikoladim (28-04-2017)

  6. #65
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Βασιλη σε ρωταω επειδη μπορει να ξερεις. Το εχω αγορασει physical, υπαρχει περιπτωση "καπως" να το κανω activate στο vita?

  7. #66
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Δεν νομίζω να γινεται, αλλα εστειλα μηνυμα στο community για να μου το επιβεβαιωσουνε. Θα σε ενημερωσω με edit στο post αυτο μολις λαβω καποια απαντηση.

    Παντως, να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι ποτε πετυχα τελευταια φορα cross platform retail τιτλο. Νομιζω όμως οτι ηταν το Sly Cooper.

  8. #67
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by BFmarvog View Post
    ^^
    Μιλα ρε Γιαννη και ψαχνω ατομο να παιξω κανα ματσακι. Πλεον ομως ειμαι χωρις ps plus συνδρομη..

    Η παρεα πλεον δεν ψινεται τοσο και επειδη πλεον ο χρονος μας ειναι περιορισμενος οταν μαζευομαστε, τον ξοδευουμε στο fifa.
    Βασιλη το game ειναι απλα unplayable για μενα.

    Ειτε εχω σκουριασει μια και εχω δεκαετιες να παιξω kick off, ειτε το dualshock απλα δεν με βολευει καθολου.
    Μιλαμε δεν μπορω να παρω την μπαλα ευκολα ή να προχωρησω με αυτην, ποσως δε να σουταρω σωστα ή να επιχειρησω το λαικο (λομπα απο το κεντρο).
    Οπως αναφερθηκε και πριν, πιστευω οτι μονο με το pacman/tomahawk joystick θα μπορουσε να παιχτει σωστα,
    μια και οι 360 μοιρες δεν βολευουν, χρειαζεσαι 8-way joystick, ανθεκτικο, στιβαρο και ο μοχλος να εχει μικρες διαδρομες.
    Ακομα και δεκαετιες πριν, kick off παιζαμε ΜΟΝΟ με τετοιο joystick.

    Αν βαλεις plus παντως στειλε μια προσκληση να δοκιμασουμε αν θες και να τα πουμε online κιολας.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  9. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    BillyFlo81 (30-04-2017)

  10. #68
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Κ γω το ίδιο σκεφτόμουν για τον χειρισμό προτού κυκλοφορήσει ο τίτλος, αλλά πιστευω οτι με λιγη υπομονή, όλα τα παιχνίδια συνηθίζονται με gamepad (μόνο arkanoid δεν έχω παίξει με gamepad, εκτος αν μετράει το handheld-gameboy.. ) Το revival δεν μου φαινεται τοσο unplayable γιατί δεν έχει τους ίδιους τρόπους σκοραρισματος με το kick off 2 με αποτέλεσμα να το έχω εξισου συνηθίσει κ να πετυχαινω καλά αποτελέσματα στο online. Απλά δε κουβαλάω αρκετά την μπάλα κ την πετάω συνέχεια μπροστα για να δημιουργήσω φάση στα καρέ του αντιπάλου. Και με τον παραπανω τρόπο παιχνιδιού μου βγαίνει το παιχνίδι κ σιγά σιγά δοκιμάζω καινούργια πράγματα. Εχω παιξει με τόσους κ έχω πετύχει κ άτομα που παίζανε πολύ καλό passing game, ενω με καποιους άλλους βγάζαμε αρκετές φάσεις που θύμιζαν αρκετα το ko2. Θελω να καταλήξω στο ότι αν παίζαμε με gamepad τοτε στην amiga, σιγουρα θα το εχαμε συνηθισει μετά από αρκετά ματς. Μπορεί να μην βγάζαμε τις σέντρες ακριβείας από το κεντρο συχνά πυκνά, αλλά σίγουρα θα τα καταφερναμε αρκετές φορες (για το kick off, αναφέρομαι αναφέρομαι για χειρισμό σε gamepad με ανάλογους μοχλούς κ όχι με d-pad)
    Οπώς κ να χει, μόλις βάλω ps plus θα φροντισω να κανονίσουμε για κάνα ματσακι για να τα πούμε κ καλυτερα.

  11. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (01-05-2017)

  12. #69
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Εχει καποιος αγορασει το Active Soccer 2 DX να μας πει μια γνωμη ή εχει ακουσει κατι γι αυτο;
    Καπου ειχα διαβασει οτι εχει φτιαχτει απο εναν Ιταλο πρωην πρωταθλητη του παγκοσμιου πρωταθληματος Kick-Off.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •