Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 69

Thread: Kick Off Revival

  1. #41

    Default

    Μονο psn η θα βγει και σε δισκάκι ?

  2. #42
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by vadergr View Post
    Μονο psn η θα βγει και σε δισκάκι ?
    Ελλαδα προς το παρον οχι, υπαρχει ομως στο εξωτερικο.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  3. #43
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by mj23 View Post
    Το πήρα από το store. Έχει πλάκα και είναι εθιστικο όπως το έπαιζα πιτσιρικάς. Το μεγαλύτερο θέμα του είναι πού δεν έχει offside διότι κάνει περίεργο το game play αλλά λογικά θα το διορθώσουν με update μαζί με αρκετά άλλα θέματα και όπως κάρτες & γενικά το περιεχόμενο του (ελπίζω δηλαδή).μου θύμισε πάντως αξέχαστες εποχες

    Στάλθηκε από το GT-I8200N μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για μενα το μεγαλυτερο θεμα του δεν ειναι τα offsides. Πλεον στο revival οι σωματικες επαφες κοβουν αρκετα τον ρυθμο και οι τροποι που σκοραρουν οι παικτες φαινεται να ειναι αρκετα λιγοτεροι συγκριτικα με το Kick off 2. Τι να πουμε και για το περιεχομενο του..ουτε τακτικες, ουτε επιλογη ενδεκαδας, ουτε επιλογη γηπεδου, ουτε επιλογη χρονου, custom cups, edit teams...τιποτα απολυτως. Ειναι τοσο δυσκολο να ειχαμε μια απλη μεταφορα του Kick Off 2 στο PS4..? Δεν μπορει να αποδοσει τα ιδια πραγματα αποτελεσματικα η Unity 20 χρονια μετα? ..ή ο Dino Dini δεν μπορει να προγραμματισει με το ιδιο μερακι οπως στα νιατα του..δε ξερω. Μεχρι και τα ball physics μου φαινονται υποδεεστερα. Ασχολουμαι με το παιχνιδι μονο και μονο γιατι εχει ενα feeling απο το τον τιτλο που αγαπησαμε, αλλα τιποτα δε το καθιστα ισαξιο.

  4. #44
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Το περιμενα πως και πως αλλα μετα απο διαφορες φολες που εφαγα στο παρελθον με αγορες στα τυφλα (π.χ. Castlevania 2), ειπα να περιμενω για εντυπωσεις κ reviews.
    Δυστυχως απο αυτα που διαβαζω εδω, αλλα κ σε αλλα sites, το παιχνιδι κυκλοφορησε σε beta εκδοση με την υποσχεση για patches κ free dlc.
    Παροτι με "καιει" το χερι μου να πατησω το "Order & Pay", θα περιμενω να δω μηπως βελτιωθουν τα προβληματα και οι παραλειψεις που εχει.
    Ως τοτε λυπαμαι κυριε Dini, αλλα δεν.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  5. #45

    Default

    Βγαινει και για PS1 ?

  6. #46
    Senior Member mj23's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    130
    PSN ID
    theomj23

    Default

    Ναι συμφωνώ με τα παραπάνω . δυστυχώς είναι σαν beta έκδοση για να μην πω καλύτερα σαν demo...Εγώ το πήρα ελπίζοντας με dlc να προστεθούν πράγματα αλλά γενικά είναι απαράδεκτο να κυκλοφορεί με τέτοιες ελλείψεις παιχνίδι...


    Στάλθηκε από το GT-I8200N μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. #47
    Senior Member myst77's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    108
    PSN ID
    mystidis

    Default

    Κανένα νέο με το update; Έχω καιρό να παίξω, σαν demo το έδωσαν

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  8. #48
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by myst77 View Post
    Κανένα νέο με το update; Έχω καιρό να παίξω, σαν demo το έδωσαν
    Το patch ειχε προγραμματιστει αρχικα να ειναι διαθέσιμο στις 19 του μηνος αλλα μια μερα πριν την κυκλοφορια του δοθηκε νεα παραταση και εκτοτε ο Dino Dini δεν μας εχει δωσει στο commubity του Revival καποια νεα πληροφορια σχετικα με το update.

  9. #49
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by BFmarvog View Post
    Το patch ειχε προγραμματιστει αρχικα να ειναι διαθέσιμο στις 19 του μηνος αλλα μια μερα πριν την κυκλοφορια του δοθηκε νεα παραταση και εκτοτε ο Dino Dini δεν μας εχει δωσει στο commubity του Revival καποια νεα πληροφορια σχετικα με το update.
    Βασιλη βλεπω οτι τελικα το patch καθυστερησε παρα πολυ (2 μηνες???) και βγηκε 14 Αυγουστου.
    Που μπορουμε να δουμε τι αλλαγες/προσθηκες εγιναν;
    Συνεχιζει το παιχνιδι να εχει προβληματα/παραλειψεις;
    Δυστυχως υπαρχει πολυ negative vibe για το game, διαβαζω ακομα οτι ο Dini κανει ban στο twitter κοσμο που γραφει αρνητικα σχολια.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  10. #50
    Senior Member mj23's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    130
    PSN ID
    theomj23

    Default

    Από όσο λίγο επαιξα μετά από το patch, υπάρχουν πλέον κάρτες στα φάουλ, offside δεν είδα να σφυρίζει αλλά ΔΕΝ φαίνεται να υπάρχει στο παιχνίδι με την έννοια ότι δεν κάθονται καφενείο ποια οι επιθετικοί. Προστέθηκε tutorial για τα πάντα & είναι & playable σαν training. Προστέθηκε επιλογή στο επίπεδο της ομάδας του cpu αλλά και των τέρματοφυλακων . Επίσης μπορείς να διαλέξεις να εξαφανιζονται τα ίχνη από τα τάκλιν. Εγώ αυτά είδα

    Στάλθηκε από το GT-I8200N μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to mj23 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (27-08-2016)

  12. #51
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Μαγκες τι παιζει με το παιχνιδι? Τοσο αισχος ειναι? Απο οτι καταλαβα βγηκε Beta ε και τωρα το πατσαρουν?

  13. #52

    Default

    Γτ ρε παιδια τι παραπανω περιμενατε, 2016 εχουμε. Εδω δε μας αρεσουν καλα καλα τα fifapro κι ολο παραπονα εχουμε, ειναι δυνατον να αρκεστει καποιος με kickoff remake? Ενταξει για 1-2 ματσακια να θυμηθουμε οι παλιοι τα νιατα μας και μεχρι εκει. Πιο πολυ η νοσταλγια σε τραβαει για να το παιξεις αυτο. Προσωπικη αποψη παντα

    Στάλθηκε από το SM-N910C μου

  14. #53
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Βασιλη βλεπω οτι τελικα το patch καθυστερησε παρα πολυ (2 μηνες???) και βγηκε 14 Αυγουστου.
    Που μπορουμε να δουμε τι αλλαγες/προσθηκες εγιναν;
    Συνεχιζει το παιχνιδι να εχει προβληματα/παραλειψεις;
    Δυστυχως υπαρχει πολυ negative vibe για το game, διαβαζω ακομα οτι ο Dini κανει ban στο twitter κοσμο που γραφει αρνητικα σχολια.
    Γιαννη το patch κυκλοφορησε αλλα το gameplay δεν εχει “στρωσει” ακομα. Bugs εξακολουθουν να υπαρχουν. Μπορει να βελτιωθηκαν οι τερματοφυλακες και η AI, αλλα και παλι οι διορθωσεις αυτές δεν αρκουν για να να ασχοληθω περισσοτερο με το παιχνιδι. Δεν υπαρχουν offline modes και δεν υπαρχει ουτε κοσμος για online ματσακια. Σου προτεινω να περιμενεις να πεσει η τιμη του, γιατι σιγουρα θα πεσει αρκετα καποια στιγμη καθως δε καταφερε να πουλησει, μηπως μαζευτει κοσμος και παιξουμε κανα online ματσακι, γιατι με το offline international tournament ποσο θα ασχοληθεις…..

    Quote Originally Posted by Nikoladim View Post
    Μαγκες τι παιζει με το παιχνιδι? Τοσο αισχος ειναι? Απο οτι καταλαβα βγηκε Beta ε και τωρα το πατσαρουν?
    To παιχνιδι κεντρου θυμιζει αρκετα το Kick Off, αλλα συνολικα το Revival είναι χειροτερο όχι μονο του Kick Off 2, αλλα και του πρωτου τιλου, ακομα και του Goal. Οι τροποι σκοραρισματος στο Kick Off 2 είναι πολλαπλασιοι του Revival. Το KO2 είναι πιο πλουσιο και σε περιεχομενο: World Cup, custom cups/leagues, Team/Kit Editor, διαφορετικα γηπεδα (wet, soggy, plastic, normal), επιλογη για πρσθηκη φαλτσων, ταχυτητας, ορισμος χρονου ημιχρονων, προσθηκη ανεμου με διαφορετικη ενταση και αλλα πολλα. Ειναι μετριο, δεν ειναι τοσο τραγικο οσο γραφουν, αλλα δυστυχως κυκλοφορησε με αρκετες ελλειψεις..

    Quote Originally Posted by trabakoulas View Post
    Γτ ρε παιδια τι παραπανω περιμενατε, 2016 εχουμε. Εδω δε μας αρεσουν καλα καλα τα fifapro κι ολο παραπονα εχουμε, ειναι δυνατον να αρκεστει καποιος με kickoff remake? Ενταξει για 1-2 ματσακια να θυμηθουμε οι παλιοι τα νιατα μας και μεχρι εκει. Πιο πολυ η νοσταλγια σε τραβαει για να το παιξεις αυτο. Προσωπικη αποψη παντα
    Εγω προσωπικα θα προτιμουσα ο Dino Dini να ειχε ακολουθησει την ιδια συνταγη του Eric Chahi με το Another World. Δηλαδη μια απλη μεταφορα του Kick Off 2 στο PS4, αντικαθιστοντας την επιλογη του Action Replay για να προσθεσει τα online modes και με το τριγωνο να γινεται η ανάλλαγη των γραφικων όπως γινοταν στο Another World.

  15. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (30-08-2016)

  16. #54
    Senior Member myst77's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    108
    PSN ID
    mystidis

    Default

    Το πηρα πρωτη μερα... Το περιμενα πως και πως.
    Η αληθεια ειναι πως μετα το patch δεν το δοκιμασα..μ ελπιζω να γινει κατι για να μη σβησει το παιχνιδι

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  17. #55
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Αυτή την εβδομάδα το Kick Of Revival είναι σε έκπτωση στο ps store και σκέφτηκα να ενημερώσω τους ενδιαφερόμενους ότι το παιχνίδι πλέον είναι playable μετά τις ενημερώσεις που έχει υποστεί ο τίτλος.

    Ο Dino Dini έχει ανακατέψει την τράπουλα και το gameplay έχει υποστεί σημαντικές βελτιώσεις. Το παιχνίδι κέντρου θυμίζει πλέον αρκετά το kick off που λατρέψαμε και οι τερματοφύλακες είναι αρκετά βελτιωμένοι. Οι τρόποι σκοραρίσματος αν και διαφέρουν αρκετά από το KO2, ποικιλουν και μόλις επιτυγχάνονται προσφέρουν αίσθημα ικανοποίησης στον παίκτη. Επίσης, πέρα εκτός από τα διάφορα crowd samples που έχουν ενσωματωθεί και ζωντανεύουν κάπως την ατμόσφαιρα του γηπέδου, έχουν προστεθεί και περισσότερες εθνικές ομάδες, (συμπεριλαμβανομένης και της εθνικής μας ομάδας). Δυστυχώς όμως έχουν δοθεί τυχαίες ονομασίες στους παίκτες στις ομάδες που προσθέσανε και δεν είναι τροποποιημένες λογω των δικαιωμάτων όπως στις ομάδες που συμπεριλάμβανε αρχικά το παιχνίδι.

    Επίσης, έστειλα feedback στο community του revival και αιτήθηκα να προστεθεί το soggy pitch. Ο διαχειριστής εκεί μου απάντησε ότι ήδη ο Dino Dini δουλεύει πάνω σε αυτό τον τομέα αλλά χρειάζεται αρκετή δουλειά ακόμα γιατί προσπαθεί να προσθέσει σε κάποιο μελλοντικό update διαφορετικούς τύπους γηπέδων οι οποίοι δε θα είναι απλά διακοσμητικοί και θα εμπλουτίζουν μόνο στον οπτικό τομέα το παιχνίδι, αλλά θα επηρεάζουν τα ball physics και κατ επέκταση το gameplay.

    Παρόλα αυτά το μελανό σημείο του παιχνιδιού παραμένει η έλλειψη modes. Κανένας τίτλος ποδόσφαιρου δεν πάει πουθενά μόνο με ένα mode (World Cup Tournament) και με online/offline friendly matches. Και το κακό είναι ότι δεν υπάρχει αρκετός κόσμος για online matches, ελπίζω κάπως να τώρα που βγήκε για πρώτη φορά σε έκπτωση ο τίτλος να ακολουθήσουν περισσότεροι (σίγουρα θα μπει φρέσκια σάρκα στο παιχνίδι για να ξεσκίσω αλλά δυστυχώς μου έχει λήξει το plus και δεν σκοπεύω προς το παρόν να ανανεώσω την συνδρομή μου επειδή έχω τα παιχνίδια που δίνουν τον επόμενο μήνα και δεν με ενδιαφέρει τόσο το online). Οπότε, όσοι πιστοί προσέλθετε για κανα on line match (μόλις βάλω και γω ps plus), διαφορετικά για όσους ακόμα διστάζουν να το τσιμπήσουν ας περάσουν για καφέ για κανα ματσάκι για να το δοκιμάσουν (και στην τελική αν ξενερώσουμε στήνουμε και την Amiga )

    Μετά το Kick off 2, το KO Revival δεν απλά το καλύτερο δεύτερο ποδοσφαιράκι του Dino Dini, αλλά το δεύτερο καλύτερο της σειράς γενικότερα κατ εμέ.

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    εεεεεεεεεεεεεεεεεεεπ! όχι και γερόντια αχαχαχαχαχαχ πετάει η ομάδα ακόμα!

    Ναι, το Indy Heat όντως είχε παίξει στην Amiga μου. (btw μόλις μου χάρισαν άλλη μια Amiga 500 πρόσφατα, να δω τι θα κάνω όλες τις Amiga που έχω: 1 CDTV, 3 A500αρες, 1 Α1200 τουμπανιασμένη και 1 Α4000 επίσης τουμπανιασμένη περί το έξτρα 1 εκ. δρχ έχει πάνω της)

    (σορρυ για το οφφτοπικ) Πάντως, για να είμαι ειλικρινής, δεν περίμενα το KO Revival να είναι καλό. Ο λόγος πολύ απλός: το Kick Off έγινε γνωστό για τον φρενήρη ρυθμό του + το ότι δεν "κόλλαγε" η μπάλα στα πόδια σου (ανήκουστο για την εποχή). Μετάφραση: τα 8-way joysticks έπαιρναν φωτιά στις ακαριαίες κινήσεις. Ειδάλλως, ήσουν σκράπας στο Kick Off. Ε, λοιπόν, πριν την κυκλοφορία του revival σκεπτόμουν, ότι αυτό το gameplay είναι αδύνατον να μεταφραστεί στα αναλογικά μοχλουδάκια του DualShock. Ο μοναδικός τρόπος για να ήταν καλό το revival, θα ήταν να έχει μεν ένα πιο "συμβατό" gameplay για τα αναλογικά μοχλουδάκια, αλλά δε, να προσφέρει και το αυθεντικό old-school digital 8-way gameplay το οποίο θα το απολαύσεις ΜΟΝΟ αν προμηθευτείς το κατάλληλο joystick (όπως αυτά πχ για Street Fighter). Δυστυχώς όμως, το τι προσφέρει το Kick Off Revival, και πόσο χάλια είναι όλοι το γνωρίζουμε. Τελευταία μου ελπίδα το Socialable Soccer (ουσιαστικά το "revival" του Sensible Soccer).
    Με την ευκαιρία να σου απαντήσω εδώ Λευτέρη για το KO Revival που είμαστε on topic..
    Το gameplay προσαρμόζεται μια χαρά στους αναλογικούς μοχλούς, απλά οι απότομες κινήσεις δεν βγαίνουν εύκολα όπως η σέντρα/λόμπα. Ειδικά με τα φάλτσα είναι πολύ δύσκολο να σημαδέψεις τέρμα και να πετύχεις γκολ από το κέντρο του γηπέδου (ακόμα και στην προπόνηση χωρίς αντιπάλους είναι αρκετά δύσκολο). Ο χειρισμός πάντως είναι κάτι που συνηθίζεται εύκολα για τους gamers που δεν έχουν παίξει κανένα kick off (επειδή σίγουρα κυκλοφορούν και άλλα παιχνίδια στο PS4 με πολύπλοκο χειρισμό), αλλά ειδικά για εμάς τους “βετεράνους” η εξοικείωση με τον χειρισμό των αναλογικών στο Kick Off Revival είναι εύκολη υπόθεση.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Lefteris_X (27-04-2017),menel34 (28-04-2017)

  19. #56
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ένα demo ρε γαμώτο χρειάζεται το παιχνίδι...

  20. #57
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Για 4 ευρω που ειναι τωρα σε εκπτωση, θα τα εδινα και με κλειστα τα ματια (ετσι για να πιει ο Dino Dini μια μπυρα και απο μενα..)

  21. The Following 3 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (28-04-2017),Nikoladim (27-04-2017),trabakoulas (27-04-2017)

  22. #58
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by BFmarvog View Post
    Για 4 ευρω που ειναι τωρα σε εκπτωση, θα τα εδινα και με κλειστα τα ματια (ετσι για να πιει ο Dino Dini μια μπυρα και απο μενα..)
    Εγω το ειχα αγορασει πριν καιρο που το ειχε ξανα σε εκπτωση οχι για τα καλα λογια που διαβαζα,
    αλλα ως φορο τιμης στις αμετρητες ωρες που παιζαμε με την παρεα το KO2 στην Amiga και ειδικοτερα επειδη τοτε παιζαμε με κοπιες.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  23. #59
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    ^^
    Μιλα ρε Γιαννη και ψαχνω ατομο να παιξω κανα ματσακι. Πλεον ομως ειμαι χωρις ps plus συνδρομη..

    Η παρεα πλεον δεν ψινεται τοσο και επειδη πλεον ο χρονος μας ειναι περιορισμενος οταν μαζευομαστε, τον ξοδευουμε στο fifa.


  24. #60
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Και εγω το εχω αγορασει, βρηκα τη "συλλεκτικη εκδοση" στα 20ε, αλλα πριν απο κανενα 9μηνο ηταν unplayable. Θα του δωσω μια ευκαιρια ακομη

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •