Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 64

Thread: FarCry Primal

  1. #41

    Default

    Το ότι τα Assassin's έχουν το ίδιο gameplay δίνει άλλοθι και στα υπόλοιπα παιχνίδια να παραμένουν τα ίδια;....εξάλλου δεν είναι λίγοι που μιλάνε για ξεζούμισμα της σειράς.
    Για το Far cry τώρα ακόμη και το stealth πολλές φορές ήταν απαραίτητο και στο 4 γι'αυτό είπα πιο πάνω για "παραπάνω stealth" οπότε δεν το λες και καινούργιο η μόνη αλλαγή είναι η εποχή και κατά συνέπεια και τα όπλα όλα τα άλλα τα βλέπω ίδια και για κάποιον που έπαιξε πολύ και το 3 και το 4 δεν του κάνει και τόσο κλικ το primal.


  2. The Following 2 Users Say Thank You to nikon For This Useful Post:

    mihalis13 (10-01-2016),zhmia (10-01-2016)

  3. #42
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Μια χαρά φαίνεται το παιχνίδι και έχει πολλά νέα στοιχεία σε σχέση με το 4. Αν θέλετε μια συνέχεια σειράς να μη μοιάζει με το προηγούμενο είναι σαν να θέλετε άλλο παιχνίδι.... Άρα πάρτε άλλο παιχνίδι!

    Έτσι το βλέπω εγώ. Το μόνο που παραδέχομαι σε κάποιον αν πει είναι για το στορυ και το σενάριο που απουσιάζει από τα assassins creed πλέον και από το far cry 4 και μάλλον και στο Primal κινείται σε πάρα πολύ ρηχά νερά από ότι φαίνεται.

    Αλλά μην περιμένετε διαφορετικό "άλλο" παιχνίδι σε ένα sequel.
    Πιστεύω μιαμσειρα πρέπει να έχει ταυτότητα και να την κρατάει βελτιώνοντας κάποια πράγματα στε όλη την πορεία τόσο σε χειρισμό όσο σε gameplay κλπ.

  4. #43

    Default

    Μας λες σε παρακαλώ μερικά από τα "πολλά νέα στοιχεία" που είδες.
    Το να θες κάτι διαφορετικό σε ένα νέο παιχνίδι από το προηγούμενο μιας σειράς δεν σημαίνει ότι θες άλλο παιχνίδι και ούτε είναι κακό το να βλέπεις ίδιο gameplay με μόνη αλλαγή το περιβάλλον (και αυτό όχι πολύ) και τα όπλα είναι κακό.
    Και για να το εξηγήσω καλύτερα τι διαφορές μπορεί να υπάρχουν σε παιχνίδια της ίδιας σειράς και έχουμε δει στη συγκεκριμένη:
    Farcry>Farcry 2<Farcry 3=Farcry 4=Farcry primal (απ'ότι έχουμε δει μέχρι τώρα).
    Last edited by nikon; 10-01-2016 at 18:40.


  5. #44
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Κάθισα και είδα κάποια 5λεπτα αποσπάσματα του βίντεο για να δω διαφορές με τα υπόλοιπα Far Cry.
    Πρώτον έχω παίξει μόνο το 3 το οποίο μου άρεσε πάρα πολύ και τώρα παίζω το 4 το οποίο έως τώρα είναι πολύ βαρετό γιατί είναι ολόιδιο με το 3....
    Τώρα για το Primal, όταν ανακοινώθηκε ήμουν αισιόδοξος, αλλά με αυτά που είδα μου φάνηκε αρκετά ίδιο με το 3 και το 4..
    Έχει κάποιες διαφορές αλλά όχι τόσες ώστε εμένα να με κάνουνε να το αγοράσω..

    Για παράδειγμα βλέπω ότι αντί για κάμερα χρησιμοποιείς την κουκουβάγια (αδιάφορο για μένα). Επίσης μπορείς να κάνεις tame κάποια ζώα.. Αυτό ίσως λειτουργεί ωραία αλλά από αυτό που είδα δεν τρελάθηκα.
    Πάλι skin τα ζώα, πάλι outpost και γενικά μία από τα ίδια μου φαίνεται..
    Και αν στο 4 μου φαίνεται πολύ κακό το story του εδώ φοβάμαι πως δεν θα έχει καν story...

    Θα συνεχίζω να παρακολουθώ τι γίνεται με το συγκεκριμένο παιχνίδι αλλά κρατάω μικρό καλάθι...
    Spoiler!

  6. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    nikon (11-01-2016)

  7. #45
    Cool Member dismal's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    181
    PSN ID
    dismal_gr

    Default

    Tο 4 το πήρα μόνο και μόνο (day 1) για να ξαναπαίξω το 3 που το λάτρεψα, με γραφικά ps4... Το primal για μένα είναι ότι πιο άκυρο έχουν βγάλει, ο κόσμος είναι έτοιμος από τα προηγούμενα, όλα μένουν ολόιδια και αντικαθιστούν τα όπλα με δοκάρια, πέτρες και παλούκια... E sory ρε ubi αλλά θεωρώ ότι με χάνεις από φαν της σειράς προσπαθώντας να με ξεζουμίσεις..

  8. The Following User Says Thank You to dismal For This Useful Post:

    nikon (11-01-2016)

  9. #46
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Spoiler!

  10. #47
    Member zhmia's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    athens
    Posts
    70
    Name
    zhmia

    Default


    http://far-cry.ubisoft.com/primal/en-GB/cavebnb/



    Πανέξυπνη διαφήμιση φάση AirBNB

  11. #48
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Digital Foundry: Hands-on with Far Cry Primal

    We've played three hours into Far Cry Primal so far, letting us glean a few key technical specifics ahead of its February 23rd release. The first is simple; a pixel count shows a full native 1920x1080 image on PS4, as backed by what appears to be Ubisoft's HRAA post-processing (and also a film grain filter). This 'hybrid reconstruction' technique worked brilliantly for the last entry - bringing the benefits of 4x rotated grid super sampling, with a temporal component that also treats flicker on camera movement.

  12. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    panos74gr (27-01-2016)

  13. #49

    Default

    το περιμενω πως κ πως....

  14. #50

  15. #51
    Cool Member dismal's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    181
    PSN ID
    dismal_gr

    Default

    Αν και δεν μ'αρέσει το κονσεπτ του παιχνιδιού, το τρειλερακι είναι φοβερό..

  16. #52
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  17. #53
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default


  18. #54
    Member zhmia's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    athens
    Posts
    70
    Name
    zhmia

    Default

    Ω ρε πέτρα που έχει φάει ο μάστορας..
    Αν και η τελική είκόνα, που τα δείχνει από κοντά είναι σαν να τα έχει φτιάξει από ξύλο παλέτας, σκεβρωμένο..

  19. #55
    Cool Member andapo's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    237
    Name
    Ανδρέας

    Default

    Quote Originally Posted by zhmia View Post
    Ω ρε πέτρα που έχει φάει ο μάστορας..
    Αν και η τελική είκόνα, που τα δείχνει από κοντά είναι σαν να τα έχει φτιάξει από ξύλο παλέτας, σκεβρωμένο..
    Εκπληκτική δουλειά πάντως όπως και να το κάνεις. Ειδικά το χειριστήριο έχει τεράστια δυσκολία και λεπτομέρεια. Συμφωνώ με το bold.

  20. #56

  21. #57
    Moderator litanies's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Πάτρα
    Posts
    2,011
    PSN ID
    litany_13
    Name
    Αντώνης

    Default

    σε λίγες μέρες και η δική μας άποψη για το εν λόγω παιχνίδι

  22. The Following 2 Users Say Thank You to litanies For This Useful Post:

    Viper (24-02-2016)

  23. #58
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  24. #59
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Για πειτε εντυπωσεις ρε παιδια οσοι το εχετε

    Spoiler!

  25. #60
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Παιδιά εγώ που το παίζω μου αρέσει πολύ. Από γραφικά είναι πολύ καλό,το gameplay είναι το ίδιο όπως όλα τα Far cry βασικό το ότι δεν έχεις όπλα αλλά ξεχνάς λίγο τα όπλα και το μπαμ μπουμ.Ο χάρτης είναι τεράστιος έχει πολλά να ξεκλειδώσεις στα skills.Θετικό όταν κάνεις tamed κάποια ζώα σε βοηθάνε στις μάχες και στο κυνήγι.Οχήματα δεν έχει αλλά μόλις ξεκλειδώσεις κάποια skills μπορείς να κάνεις ride κάποια ζώα πχ sabretooth τίγρη όπου μπορείς να πας πιο γρήγορα σε σημεία του χάρτη.η κουκουβάγια είναι σαν ένα drone όπου μαρκάρει την περιοχή για εχθρούς και αναβαθμίζοντας τα skills μπορεί να σκοτώσει και εχθρούς.Εγώ προσωπικά στο μέχρι τώρα που έχω παίξει του βάζω ένα 8/10.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to konstantinos For This Useful Post:

    christos-sonyboy (26-02-2016),Nikoladim (27-02-2016)

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •