Page 3 of 14 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 41 to 60 of 273

Thread: NIOH

  1. #41
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Χαχαχα ναι με το κοίταγμα σε σκότωναν
    Είναι πάρα πολύ σημαντικό να συνηθίσεις την κίνηση ανάκτησης του Ki (stamina). Με το που χτυπάς, πατάς το R1 και παίρνεις πίσω λίγο από το Ki. Αν το κάνεις την κατάλληλη στιγμή σου γεμίζει ολόκληρη τη μπάρα.
    Επίσης στους δυνατούς εχθρούς της πίστας είναι προτιμότερη η αποφυγή από την άμυνα. Δύο χτυπήματα και πίσω πάλι.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to teras1 For This Useful Post:

    christos-sonyboy (29-08-2016)

  3. #42
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    Τελειωσα και γω την beta (got my sweet rewards)
    Ουσιαστικα η συνταγη ειναι ιδια με τα souls ,πρεπει να μαθεις αψογα τα mechanics του gameplay αν θες να τα βγαλεις περα ,,, πχ αν δεν κανεις ki pulse για να παρεις πισω stamina δεν μπορεις να φτασεις ουτε στα μισα της πρωτης πιστας.

    Η διαφορα με τα souls ειναι παρομοια με αυτο που ειχε κανει το bloodborne ,προκειται για μια φρεσκια εντελως νεα εμπειρια ,,,κατι που κατα τη γνωμη μου εμεις οι λατρεις των souls χρειαζομαστε αφου δυστυχως το dark souls 3 δεν αλλαξε σχεδον τιποτα σε σχεση με τα προηγουμενα games.

    Περα απο το απιστευτα εθιστικο Gameplay μου αρεσε παρα πολυ η γενικοτερη ατμοσφαιρα , πραγματικα νιωθω λες και ειμαι samurai στην ιαπωνια εκεινης της εποχης o.o

    Must buy for me

  4. The Following 3 Users Say Thank You to the master For This Useful Post:

    christos-sonyboy (30-08-2016),spartan (31-08-2016),teras1 (30-08-2016)

  5. #43
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default


  6. #44
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Δεν ειχα παρει χαμπαρι οτι το παιχνιδι βασιζεται σε unfinished script του kurosawa!

    Το ειδα τυχαια στο imdb και googλαρα
    https://killscreen.com/articles/nioh...kira-kurosawa/
    .

  7. #45
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default


  8. #46
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    1 ώρα gameplay


  9. #47
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Τελευταία δοκιμή πριν την κυκλοφορία του

    The Last Chance Trial will be running this weekend, January 21 and 22, giving you a chance to sample an expanded version of what we showed at PlayStation Experience in December. Download the trial from PlayStation Store later today so you can pre-load and get started as soon as the Last Chance Trial activates on January 21

    http://blog.us.playstation.com/2017/...ns-january-21/

    Στο Ευρωπαϊκό έχει βγει

    https://store.playstation.com/#!/en-...OHDEMO00000001
    Last edited by Snk; 18-01-2017 at 16:18.

  10. #48
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αντε να δουμε , θα το προτιμησω απο το Resi 7 (ο θεος να το κανει ) και θα το παρω την πρωτη μερα. Μου αρεσει το setting και η ομοιοτητα με τα Souls αν και οπτικα πιστευω θα ειναι κατωτερο .

    Spoiler!

  11. #49
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Το δοκίμασα σήμερα, μπορώ να πω οτι με κράτησε, είναι ωραία επηρεασμένο από Dark Souls και με τα δικά του στοιχεία βέβαια. Επίσης, θεωρώ το καλύτερο είναι να το βάλει κάποιος στο "Action Mode", που είναι σταθερά 60fps, έχει πολύ μεγάλη διαφορά στις μάχες. Ένα ψιλοbug που έχει όμως(ελπίζω δλδ να είναι bug) είναι που όταν τρέχεις ή και γενικά καμιά φορά ο παίκτης κάνει λες και έχει λόξιγκα, σταματάει για λίγο και συνεχίζει, είναι λίγο σπαστικό. Κατά τ' άλλα φαίνεται ενδιαφέρον.

  12. #50
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πρεπει να εχω ξεχασει να παιζω τετοια games. Εχω φαει πολυ ξυλο και απο τους πιο απλους εθρους. Το περιεργο ειναι οτι με αυτους που ειναι πιο δύσκολοι τα παω καλυτερα

    Μου αρεσει που βλέπω ακόμα καλύτερες αλλαγές απο την beta και στον χειρισμό και στο animation που ηταν καπως άγαρμπος


  13. #51
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Πέφτει πολύ ξύλο γενικά, είναι πολύ δύσκολο. Ειδικά ένας χαμουράι μετά τον Ogress Boss, εντάξει, δεν υπάρχει, δεν έχω καταφέρει να τον βγάλω, και το παράτησα απλά, δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να βγει. Την πρώτη φορά που συναντηθήκαμε έφυγα one shot.

  14. #52

    Default

    εγω παλι δεν περιμενα να το φτασω τοσο μακρια με την πρωτη φορα. παντως εχει τεχνικα θεματακια.

  15. #53
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εξακολουθεί να είναι χοντρό κομμένο κ άγαρμπο στις μαχες. Το κακό είναι ότι ούτε οπτικά είναι όμορφο σε σχέση με τα Souls πάντα.

    Το μεγάλο μείον για μένα είναι το βάρος των όπλων που φαίνεται λες κ κρατάς καλάμι κ όχι κάποιο σπαθί. Θα μου πείτε κ τα Gaiden έτσι ήταν.

    Θα ασχοληθώ κ άλλο να δω μήπως γίνεται καλύτερο παρακάτω.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  16. #54
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Δεν το περίμενα με τίποτα ότι το Nioh θα είναι ποιο δύσκολο από το Dark Souls
    Υστερα από πολλές ώρες ασχολίας μπορώ να πω ότι έχω ψηθεί πολύ για αγορά του συγκεκριμένου
    Ολοι οι fans των Souls και Bloodborne θα το λατρέψουν και αυτή τη φορά το επίπεδο δυσκολίας είναι
    ακομα υψηλότερο γιατί δεν παίζει πλέον τόσο μεγάλο ρόλο το Level που είσαι όσο να μάθεις άψογα
    τους μηχανισμούς αλλά και τον τρόπο που θα κινηθείς μέσα στο παιχνίδι
    Ο αρχηγός μετά το Ogress Boss ο σαμουράι Tachibana από τα ποιο δύσκολα Βοss ever
    Δεν υπάρχει ο τύπος μισό λάθος κανείς και μπορεί να σε κάνει one shot
    Στο πρώτο play through μου πήρε 2 ώρες συνεχόμενα μέχρι να τον βγάλω και να συνηθίσω όλο το move set
    Τη δεύτερη φορά βγήκε εύκολα σχετικά και πλέον είχα πάρει και το σπαθί του


  17. The Following 2 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    gonzalez (23-01-2017),teras1 (23-01-2017)

  18. #55
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    Δεν το περίμενα με τίποτα ότι το Nioh θα είναι ποιο δύσκολο από το Dark Souls
    Υστερα από πολλές ώρες ασχολίας μπορώ να πω ότι έχω ψηθεί πολύ για αγορά του συγκεκριμένου
    Ολοι οι fans των Souls και Bloodborne θα το λατρέψουν και αυτή τη φορά το επίπεδο δυσκολίας είναι
    ακομα υψηλότερο γιατί δεν παίζει πλέον τόσο μεγάλο ρόλο το Level που είσαι όσο να μάθεις άψογα
    τους μηχανισμούς αλλά και τον τρόπο που θα κινηθείς μέσα στο παιχνίδι
    Ο αρχηγός μετά το Ogress Boss ο σαμουράι Tachibana από τα ποιο δύσκολα Βοss ever
    Δεν υπάρχει ο τύπος μισό λάθος κανείς και μπορεί να σε κάνει one shot
    Στο πρώτο play through μου πήρε 2 ώρες συνεχόμενα μέχρι να τον βγάλω και να συνηθίσω όλο το move set
    Τη δεύτερη φορά βγήκε εύκολα σχετικά και πλέον είχα πάρει και το σπαθί του

    Δεν ασχολήθηκα πολύ με τον χαμουράι γιατί μου φάνηκε υπερβολικά δύσκολος/δεν έχω μάθει ακόμα καλά το παιχνίδι για να τον περάσω και το παράτησα.
    Well done!!

  19. The Following User Says Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    captainjacko (23-01-2017)

  20. #56
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by gonzalez View Post
    Δεν ασχολήθηκα πολύ με τον χαμουράι γιατί μου φάνηκε υπερβολικά δύσκολος/δεν έχω μάθει ακόμα καλά το παιχνίδι για να τον περάσω και το παράτησα.
    Well done!!
    Θέλει πολύ ασχολία το game είναι κλασική συνταγή Souls όπου πρέπει να παίξεις και να χάσεις πολλές φορές
    μεχρι να διορθώσεις τα λάθη σου να γίνεις καλύτερος για να προχωρήσεις
    Αν κρίνω από το Demo που είναι μεγάλο και έχει πολλά πράγματα να κανείς το παιχνίδι θα είναι τεράστιο!!
    Προβλεπω το Nioh να απασχολήσει πολλους streamers στο Twitch στο άμεσο μέλλον

  21. #57

    Default

    Μπορει η συγκριση με το dark souls λογω γενικα συστηματος μαχης να ειναι πολυ ευστοχη,αλλα δυστηχως το εν λογω παιχνιδι ως τωρα απο οτι εχω δει χανει πολυ στο θεμα ατμοσφαιρας.

  22. #58

    Default

    αυτο που ξεχναω να κανω συνεχεια το οποιο ειναι κ το πιο σημαντικο πραμα στο παιχνιδι νομιζω,ειναι το πατημα του κουμπιου R1 που παιρνεις stamina πισω. καμια φορα το ξεχναω λες κ δεν υπαρχει στο παιχνιδι.

  23. #59
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Μπορει η συγκριση με το dark souls λογω γενικα συστηματος μαχης να ειναι πολυ ευστοχη,αλλα δυστηχως το εν λογω παιχνιδι ως τωρα απο οτι εχω δει χανει πολυ στο θεμα ατμοσφαιρας.
    Θα συμφωνησω απολυτα η ατμοσφαιρα χανει αρκετα σε σχεση με τα Souls οπως και τα γραφικα και ειναι λογικο γιατι Souls και Bloodborne ειναι παιχνιδια
    κολοσσοι στο ειδος ειναι καταξιωμενοι τιτλοι που κυκλοφορουν χρονια και με τεραστιο budget
    Απο την αλλη το Nioh ειναι κατι καινουργιο ενα πολυ ανανεωμενο Dark souls εχοντας παραληλα τα δικα του στοιχεια με ενα με ενα ξεφρενο ρυθμο
    μαχης ισως ποιο γρηγορο απο Bloodborne , δεν ειναι τυχαιο οτι δεν υπαρχει ασπιδα στο game
    Πολυ εθιστικο gameplay με πολυ customization πολυ βαθος στην προσεγγιση της καθε μαχης και εμφαση οχι τοσο στο level του χαρακτηρα αλλα στο
    Skill του παιχτη και το πως θα γινει καλυτερος μπαινοντας στο ρυθμο του παιχνιδιου
    Εχω εναν ενδυασμο για την δυσκολια του παιχνιδιου που ειναι ποιο δυσκολο απο Souls και ισως αποτρεψει αρκετους παικτες απο την αλλη βεβαια μπορει να δημιουργησει
    και πολλους φανατικους fan
    Νομιζω οτι το παιχνιδι αξιζει να του δωσετε μια ευκαιρια και το χρονο που χρειαζεται για να προσαρμοστει ο καθενας οπως ειχαμε κανει με
    Souls και Bloodborne και στο τελος η ικανοποιηση ηταν μεγαλη
    Με δεδομενη την απουσια Miyazaki και με αυτα που εχω δει μεχρι στιγμης το παιχνιδι μοιαζει με οαση για τους λατρεις της σειρας Souls
    Must buy for me , εχω βγει εκτος budget με Resident evil 7 και Horizon Zero Dawn ακομα δεν ξεκινησε το 2017 και ειναι η τελευταια υπερβαση που κανω μετα
    κλεινει η κανουλα lol

  24. #60
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Έχουμε και τα πρώτα review από Ελλάδα τα οποία είναι πολύ θετικά. Κάποια στιγμή μάλλον θα το αγοράσω και εγώ, αλλά με έχει τρομάξει λίγο η δυσκολία του όταν έπαιξα το πρώτο demo.

    http://www.vg24.gr/nioh-review/#.WJLoPiwjgro.facebook

    http://busted.gr/nioh-review/
    Spoiler!

Page 3 of 14 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •