Page 7 of 14 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 121 to 140 of 273

Thread: NIOH

  1. #121
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Η λογικη λεει οτι τα μωβ ειναι και τα πιο σπανια κομματια απο ολλα αυτα που σου πεφτουν σε εξοπλισμο(σωστα?)
    Ναι πρώτα είναι τα μωβ τα οποία στην ουσία σου δίνουν και περισσότερα special effects στην πανοπλία η στον οπλισμό σου
    μετα είναι τα μπλε μετά τα κίτρινα και τέλος τα λευκά που συνήθως είναι για πέταμα μετά τα πρώτα mission

  2. The Following 2 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    spartan (12-02-2017)

  3. #122
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Ειμαι μολις στην 3η main mission αλλα οσο πιο πολύ προχωράω, τοσο πιο πολύ κολλάω. Το σύστημα μαχης εχει πολυ μεγαλο βαθος, θελει πολυ ωρα να μαθεις τους μηχανισμούς του αλλα στο τελος σε αποζημιώνει. Στην alpha και στην beta δεν ειχα ασχοληθεί πολυ, διάλεγα ενα οπλο και έπαιζα οπως στα souls, ουτε το Ki να κοιτάξω πως δουλεύει, ούτε τα stances. Κατι που τελικα ηταν μεγαλο λαθος, γιατι ετσι δεν βλεπεις τιποτα απο αυτα που σου προσφέρει το παιχνίδι


    Είναι μεγάλο κόλλημα το παιχνίδι άμα το ξεκινήσεις δεν μπορείς να παίξεις κάτι άλλο
    Εκανα και εγώ το ίδιο λάθος όταν πήγα να παίξω τη beta πρώτη φορά , πάμε λέω γερά παίζουμε souls χρόνια
    σιγά τι είναι το Nioh?τι να τα κανείς τα stances και ki άμα παίζεις χρόνια Souls?
    Τελικα αφού έφαγα το ξύλο της αρκούδας (αυτός ο σαμουράι τατσιναμα κάπως έτσι λεγόταν,ακόμα τον θυμάμαι λολ)
    εμαθα να διαχειρίζομαι το ki (το αντίστοιχο stamina στα souls) και τα 3 stances όπου πρέπει να αλλάζεις ανάλογα με
    την περίπτωση επίσης υπάρχει τεράστια διαφορά με την ακρίβεια που πρέπει να κανείς τα χτυπήματα σου και
    το dodge και εδώ είναι που υπερτερεί το Nioh σε σχέση με τα Souls , στα Souls με το που πατάς Dodge είναι σαν να
    εξαφανιζεσαι για ένα δευτερόλεπτο και δεν μπορεί να σε χτυπήσει ο εχθρός στο Nioh αν δεν πατήσεις με ακρίβεια το
    dodge μπορεί να σε κάνει κόσκινο ακόμα και ο ποιο απλός εχθρός
    Last edited by captainjacko; 12-02-2017 at 01:11.

  4. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    Fulgore (12-02-2017)

  5. #123

    Default

    Το παιχνιδι εχει παρα πολυ καλο timing,αφου με το που το τελειωσεις περιμενεις στα καπακια το Horizon zero dawn(για να ηρεμισεις λιγο απο το rage ),αλλα στην Ελλαδα τα σκρουτζομαγαζα ειπαν να εκμεταλλευτουν τις θετικες βαθμολογιες/ξαφνικο hype/ζητηση του παιχνιδιου και να βγαλουν ευκολο κερδος.

    Νομιζω οτι ειναι η πρωτη φορα σε αυτη την γενια που βλεπω σε day one παιχνιδι(εστω exclusive)τα σκρουτζομαγαζα να εχουν το παιχνιδι στα 70ευρω,ιδια τιμη με τις αλυσιδες
    https://www.skroutz.gr/s/9489048/Nio...keyphrase=nioh

    Πραγματικα απαραδεκτοι,και κριμα που δεν μενω Αγγλια να το ειχα παρει ηδη απο Amazon day one να το λιωσω και εγω μιας και εχω ενθουσιαστει παρα πολυ με αυτα που διαβαζω στο παρον θεμα.

  6. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    captainjacko (13-02-2017)

  7. #124
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Γιαυτό κ περιμένουμε να πάει η τιμή εκεί που πρέπει κ μετά να το αγοράσουμε. Εγώ πάνω από 50 ευρώ δε δίνω για παιχνιδι όσο κ να το θέλω. Το θεωρώ κοροϊδία.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  8. #125

    Default

    Μία ερώτηση έχω και όποιος ξέρει, απαντάει αν δεν του κάνει κόπο: το παιχνίδι τί σύστημα saves έχει; Για παράδειγμά, δεν έχω παίξει κανένα Dark Souls, αν και θα ήθελα λόγω gameplay και ατμόσφαιρας, αλλά αυτό το "χάνω και ξανά από την αρχή μία ολόκληρη περιοχή", είναι κάτι που γενικά με εκνευρίζει στα παιχνίδια. Μου αρέσει η δυσκολία, αλλά δεν μου αρέσει να χάνω τον κόπο μου, κάτι που έχω κοπιάσει να πετύχω. Να υποθέσω ότι τούτο εδώ, το Nioh, λειτουργεί με checkpoints προφανώς και ασφαλώς στη μάχη με τα bosses δεν έχει να κάνεις save (εάν χάσεις, η μάχη από την αρχή). Δεκτό και κατανοητό (και σωστό ίσως), αλλά θα ήθελα να μπορώ να σώζω συχνά μέσα στον κόσμο του παιχνιδιού, πχ με κοντινά auto saves ή σημεία save.
    Αυτό που με ελκύει είναι η ατμόσφαιρα και η δύσκολη μάχη με μεγάλο βάθος, που δείχνει να έχει. Μου αρέσει πάντα η μάχη στα παιχνίδια να είναι όσο πιο manual γίνεται, και με μεγάλη λεπτομέρεια και επιλογές.

  9. #126

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Γιαυτό κ περιμένουμε να πάει η τιμή εκεί που πρέπει κ μετά να το αγοράσουμε. Εγώ πάνω από 50 ευρώ δε δίνω για παιχνιδι όσο κ να το θέλω. Το θεωρώ κοροϊδία.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    60ευρω θα τα εδινα ανετα για το Nioh αν δεν ειχε το season pass(ή εστω ηταν καμια Limited με steelbook+καλουδια αλα witcher). 53ευρω εδωσα για Dark Souls 3+season pass στο pc day one.
    Γενικα αν ειναι προσωπικα να δωσω για παιχνιδι πανω απο 50ευρω,αυτο θα ειναι μονο αν δεν εχει season pass/σημαντικα story dlc τελος παντων.

    Παταω εξελιξη τιμων. Gameexplorers 13/1 ειχε το Nioh στα 49ευρω.Σημερα 13/2(δηλαδη ενα μηνα μετα)το εχει στα 69ευρω. Ουτε στο χρηματιστηριο να ηταν το Nioh με τετοια αυξηση.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Μία ερώτηση έχω και όποιος ξέρει, απαντάει αν δεν του κάνει κόπο: το παιχνίδι τί σύστημα saves έχει;
    Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος μιας και δεν το εχω παιξει ακομα το παιχνιδι,βρηκα αυτο αν ισχυει
    http://attackofthefanboy.com/guides/...quit-the-game/

  10. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    toninio (14-02-2017)

  11. #127
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Διάβαζα σε άλλο φόρουμ πως υπάρχει πρόβλημα με την διαθεσιμότητα του τουλάχιστον στην Ελλάδα.
    Πολυ λίγα καταστήματα το έχουν. Ισως και για αυτο να εχει μείνει ψηλά η τιμή του.
    Νομιζω και στο εξωτερικό η ζήτηση ειναι μεγάλη.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  12. #128

    Default

    Προφανως και η ζητηση ειναι μεγαλη γιατι το παιχνιδι πηρε απο το πουθενα υψηλες βαθμολογιες συνολικα(και ως γνωστο ανεξαρτητους το ποσο τις μετρητοις τις παιρνει ο καθενας παιζουν σημαντικο ρολο στις πωλησεις)και ειναι και φυσικα exclusive new ip,που τετοια θελουμε να βλεπουμε στις κονσολες.

    Και παλι ομως
    https://www.amazon.co.uk/Sony-981756...&keywords=nioh
    http://www.game.co.uk/en/nioh-965024



    Επισης γνωριζουν οτι τωρα στην αρχη ειναι που υπαρχει και η μεγαλυτερη ζητηση.

    Μαλλον γιαυτο το λογο δεν υπαρχει καμια αξιολογηση στο Skroutz

  13. #129
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    5η περιοχή με ένα μεγάλο υπόγειο λαβύρινθο που τελικά οδηγεί στο 5ο Boss




    Optional Boss απο Sub Mission αλλά μιας και ο συγκεκριμένος κύριος μας παίδεψε πολύ στο Last Trial το ανεβάζω και αυτό
    αυτη τη φορά βγήκε κατευθείαν και αυτό με κάνει να αναρωτιέμαι πάλι αν έχουν πειράξει τη δυσκολία
    του παιχνιδιού σε σχέση με τη Beta η απλά εμείς έχουμε εξοικειωθεί περισσότερο με το παιχνίδι και το σύστημα μάχης

    Last edited by captainjacko; 14-02-2017 at 13:58.

  14. #130

    Default

    Fulgore, ευχαριστώ πολύ, είναι πολύ κατατοπιστικό το άρθρο στο link σου. Aπό ό,τι φαίνεται, το παιχνίδι δίνει τη δυνατότητα για save σε ικανοποιητική συχνότητα. Είναι σημαντικό για εμένα, για να μην χάνω την πρόοδό μου. Ίσως έτσι αφαιρείται λίγο από την ένταση και την αγωνία να μην πεθάνεις, αλλά προτιμώ αυτό, παρά να ξανακάνω ολόκληρες περιοχές. Προτιμώ συχνά saves και full δυσκολία στη μάχη.......

  15. #131
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Οσοι ξεκινησετε το game θα προτεινα να κανετε εκτος απο main και ολα τα sub mission θεωρω οτι ειναι απαραιτητο κομματι για την ομαλη εξελιξη του παιχνιδιου
    και για το απαραιτητο level up του χαρακτηρα.
    Για παραδειγμα εισαι lv35 και τελειωνεις ενα main mission αλλα το επομενο main ζηταει lv45 σε αντιθεση με τα souls οπου πρεπει να επισκευτεις ξανα τα ιδια μερη
    για να κανεις το απαραιτητο farming εδω υπαρχουν τα side mission τα οποια αν ακουθησεις τη σωστη σειρα που βγαινει η καθε αποστολη ειναι υπολογισμενα να
    σε βγαζουν στο level που χρειαζεσαι για το επομενο main story.
    Παρα πολυ ωραιο αυτο που εχουν κανει γιατι με αυτο τον τροπο δεν ξανακανεις τα ιδια πραγματα,ποτε μεχρι στιγμης δεν εχει χρειαστει να κανω farming του στυλ
    τη στηνω σε ενα συγκεκριμενο σημειο καποιας περιοχης και σκοτωνω συνεχεια τους ιδιους εχθρους ασταματητα μεχρι να παρω τα level που χρειαζομαι συν οτι
    στα side mission υπαρχουν και πολλα optional bosses που θα τα χασεις αν κανεις μονο τα main mission
    Εσκασε απο το πουθενα αυτο το game αλλα πραγματικα ειναι must buy για τους fan αυτου του ειδους.Εχω κλεισει 38 ωρες μεχρι στιγμης κανοντας συνεχεια
    διαφορετικες αποστολες και νοιωθω ακομα οτι τωρα ξεκιναω, ουτε στο 1/3 της συνολικης διαρκειας δεν εχω φτασει
    Καταφερα να φτασω στην περιοχη #6 χθες ορυχεια, πολυ poison και φυσικα ενα μεγαλο Boss στο τελειωμα


  16. The Following 5 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    christos-sonyboy (14-02-2017),mihalis13 (14-02-2017),panos74gr (15-02-2017),toninio (14-02-2017)

  17. #132

    Default

    ετσι δωστε πληροφοριες παιδια να εχουμε ενα μπουσουλα οταν το παρουμε.

  18. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    captainjacko (14-02-2017)

  19. #133
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Mission #7 η ποιο σπαστική περιοχή μέχρι στιγμής όχι τόσο λόγω δυσκολίας αλλά λόγω πολλών θαλάσσιων εξεδρών
    που είναι αρκετά στενές για μάχη και γεμάτες τρύπες που οδηγούν συχνά σε ανούσιους ενοχλητικούς θανάτους
    7ο Boss εξίσου ενοχλητικό όσο και η περιοχή πολλές φορές πέφτεις από την εξέδρα χωρίς λόγο ενώ κάποιες άλλες όχι


  20. #134
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Mission #8 πολυ ωραια περιοχη με αρκετα μονοπατια και πολλες αραχνες lol


  21. #135
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    Mission #8 πολυ ωραια περιοχη με αρκετα μονοπατια και πολλες αραχνες lol

    Ωραιος(παρεπιπτοντως)

    Αυτην την ωραια κοκκινη πανοπλια που φορας!!! που την βρηκες αν επιτρεπεται?

  22. #136
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default


    Να και η δικια μου προσπαθεια στο ιδιο boss.

  23. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    captainjacko (16-02-2017)

  24. #137
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Ωραιος(παρεπιπτοντως)

    Αυτην την ωραια κοκκινη πανοπλια που φορας!!! που την βρηκες αν επιτρεπεται?
    Και βεβαια επιτρεπεται απλα δεν εχω ιδεα που βρεθηκεΕιναι τοσο πολυ το loot που πεφτει που πραγματικα χανεις τη μπαλα!ο μισος χρονος στο παιχνιδι φευγει καθε φορα για να ξεσκαρταρεις το inventory σου ,αυτο που θυμαμαι σιγουρα ομως
    ειναι οτι αμα προχωρησεις ενα η δυο mission μετα εχει μια παρομοια μου επεσε χθες και ονομαζεται αν θυμαμαι καλα Red Dragon

  25. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    spartan (16-02-2017)

  26. #138
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Χρειαστηκε να κανω πολλα Sub Mission μεχρι να καταφερω να φτασω στις επομενες περιοχες , μην γελιεστε ομως κανενα απο αυτα δεν ειναι βαρετο αλλιως δεν θα
    εμπαινα καν στη διαδικασια , μερικα απο αυτα θα μπορουσαν καλιστα να ειναι και main mission ολα εχουν ενδιαφερον και δινουν παντα καλο loot και συνηθως καταληγουν
    σε καποιο Boss , τεραστιο παιχνιδι αν ψαχνεις καλα τις περιοχες και πλεον εχω αρχισει να αμφιβαλω κατα ποσο θα εχω τελειωσει οταν θα βγει το Horizon Zero Dawn

    Mission #9 πανεμορφη περιοχη με πολυ παγο , χιονι και ενα ωραιο Boss fight στο τελειωμα


  27. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    spartan (16-02-2017)

  28. #139
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Mission #10 και το κοντερ εχει γραψει 50 ωρες gameplay μεχρι στιγμης οποτε εικαζω οτι το παιχνιδι ειναι πανω απο 100 ωρες για καποιον που θα κανει ολα τα mission
    και ψαχνει καλα τους χωρους


  29. #140
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Τελικά το παιχνίδι πόσο πιο δύσκολο σε σχέση με τα Souls/Bloodborne?

    Γιατί αν είναι να μου σπάσει περισσότερο τα νεύρα, να μη μπλέξω.

Page 7 of 14 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •