Page 9 of 14 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast
Results 161 to 180 of 273

Thread: NIOH

  1. #161
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    Μην κανεις το λαθος και ξεκινησεις με Nioh πρωτα, οπως το ειπες ξεκινα με Ds3 και στο τελος Nioh γιατι θα εχεις θεμα για τους λογους που προανεφερα
    Ναι τώρα έχω διάθεση για DSIII. Το είχα πάρει πέρισυ όταν κυκλοφόρησε για να μην χάσω την collector's αλλά πέρισυ ασχολήθηκα αρκετά με το Bloodborne που εντέλει το πλατίναρα, οπότε είχα "μπουχτήσει" λίγο και δεν έβρισκα διάθεση και χρόνο για ένα τόσο "βαρύ" παιχνίδι πάλι.
    Τώρα όμως νομίζω πως είναι η κατάλληλη εποχή. Μετά το Horizon ZD δεν έχω κάτι που να καίγομαι να ασχοληθώ μαζί του και το DSIII νομίζω πως είναι ο,τι πρέπει για να το απολαύσω. Ελπίζω να με μαγέψει όπως το Bloodborne γιατί γενικά δεν έχω ξανασχοληθεί με souls παιχνίδια.
    Το Nioh θα περιμένω την GOTY όπως είπα οπότε από το φθινόπωρο και μετά βλέπω να ασχολούμαι..
    Δεν κρύβω πάντως πως ζηλεύω λίγο που δεν κατάφερα να το έχω τώρα, αλλά σύμφωνα με το παραπάνω post σου τελικά καλύτερα που δεν το έχω παίξει ακόμα.
    Spoiler!

  2. #162

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    αυτο το κωλοπαιχνιδο εχει καρφωθει στα 58 καιρο τωρα κ δε λεει να πεσει ουτε μισο ευρω.
    Ε δεν πειραζει ας το εχουν να το κοιτανε τα καταστηματα

  3. #163
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Μια χαρα θα το ευχαριστηθεις το Ds3 , ειναι κορυφαια παιχνιδια και τα δυο το ποιο θα σε μαγεψει περισοτερο ειναι πιστευω ποιο πολυ θεμα προσωπικων προτιμησεων
    Και τα δυο εχουν τα προτερηματα και τα μειονεκτηματα τους επιφανειακα να σου πω για να ξερεις πανω κατω τι να περιμενεις
    -λιγο καλυτερη καμερα και ο μηχανισμος του lock-on σε Ds3
    -ποιο γρηγορος ρυθμος μαχης σε bloodborne που γενικα ενθαρυνει το ποιο επιθετικο gameplay (προσωπικα το προτιμω)
    -το level design ειναι επικο και στα δυο με εκπληκτικα μερη για εξερευνηση
    -τεραστια ποικιλια οπλων σε Ds3 σε αντιθεση με Bloodborne εδω υπερτερει πραγματικα το Ds3
    -To Gothic Theme του Bloodborne με τα ομιχλωδεις μονοποτια για μενα προσωπικα υπερτερει και ειναι ποιο μοναδικο σε σχεση με το ποιο παραδοσιακο Theme του ds3 καστρα, δρακοι κτλ.
    -Γραφικα πανω κατω τα ιδια εκτος αν εχεις καποιο δυνατο υπολογιστη οποτε εκει υπερεχει το Ds3
    -ποιο δυσκολο το Ds3 μιας και δεν μπορεις να παρεις πισω τη χαμενη σου ενεργεια οπως κανεις στο bloodborne μεσω επιθεσεων και γενικα εχει καποια ποιο δυσκολα boss
    -multiplayer σαφως ανωτερο σε Ds3 μιας και οπως προανεφερα υπερεχει πολυ σε οπλα και μπορεις να φτιαξεις παρα πολλα build

  4. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    mihalis13 (08-03-2017)

  5. #164
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Ελπίζω να με μαγέψει όπως το Bloodborne γιατί γενικά δεν έχω ξανασχοληθεί με souls παιχνίδια.
    ΔΕΝ θα σε μαγέψει όπως το Bloodborne, αλλά θα το απολαύσεις σίγουρα.


  6. #165

    Default

    https://store.playstation.com/#!/en-...OHEU0000000000
    μεχρι 20/4 θα εχει 40 ευρω στο store για οποιον τον ενδιαφερει η digital μορφη .
    οτι κοντευει 3 μηνες απο τη μερα που βγηκε κ retail δε λεει να πεσει το
    50ρικο για κανενα π@υστη λογο,με ξεπερναει δλδ!
    στοκ εχω μπολικο! του χρονου θα σε παρω ρε κωλοπαιχνιδο με 20 ευρω.

  7. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Fulgore (18-04-2017)

  8. #166

    Default

    Και εγω που το πηρα μετα απο τοση αναμονη,τελικα ξενερωσα δυστηχως με καποια πραγματα του παιχνιδιου,αρα καλα κανεις και περιμενεις.

    - - - Updated - - -

    Οσο για τις τιμες,αν δεις και σε εξωτερικο τα ιδια και χειροτερα.

  9. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    christos-sonyboy (18-04-2017)

  10. #167

    Default

    ασε ξερω,κολλημενο στις 42 λιρες κανα τριμηνο. ναι μωρε σιγα,εχω πραμα μπολικο ακομα να παιξω.δεν το βιαζομαι.
    αλλωστε βγαινει πραμα τωρα τον μαιο,βλεπε pray και the surge. που να πρωτοδωσω λεφτα,αστα!.....

  11. #168

    Default

    Το παιχνιδι παρέχει πολλές ώρες παιχνιδιού και σίγουρα αξίζει τα λεφτά του.

  12. #169

    Default

    Το παιχνιδι αξιζει τα λεφτα του μονο αν ξερεις ακριβως τι αγοραζεις. Προσωπικα πηγα με νοοτροπια soulsborne/lords of the fallen και οχι τοσο ninja gaiden και ξενερωσα ασχημα(για day one αγορα δηλαδη).

    Μια που ειναι χωρισμενο σε αποστολες αλα ninja gaiden και δεν ειναι ενιαιο,μια το loot αλα diablo που καθε 3 και λιγο ανοιγεις να δεις τι καινουργιο πηρες(ακομα και απο blacksmith),μια οι επαναλαμβανομενοι εχθροι,και ουτε εχει και την ατμοσφαιρα των Soulsborne παιχνιδιων ,δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα για να μιλαμε για σιγουρη αγορα.
    Ναι εχει παντως αρκετα πραγματα να κανεις.

    Ειναι καλο exclusive και αρκετα ξεχωριστο και αξιζει γενικα την προσοχη του κοσμου αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι σιγουρη αγορα.

  13. #170
    Senior Member juliahna12's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Athens
    Posts
    117
    PSN ID
    juliahna12

    Default

    Καλημέρα παιδιά! Μια και πλησιάζουν σιγά σιγά οι διακοπές έκανα την αγορά και σύντομα θα ξεκινήσω και εγώ το παιχνίδι! Γενικά fan των Souls / Bloodborne αλλά των Ninja Gaiden της εποχής Itagaki (αν τον γράφω καλα) οποτε πιστεύω θα μου κάτσει καλά

    Έχετε καμια συμβουλή όσον αφορά build για πρώτο play?

  14. #171
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εχθές είπα να βάλω για λίγο το Nioh να δω τι λέει σαν παιχνίδι. Δεν είχα κάποια διάθεση να παίξω κάτι hardcore, αλλά ήθελα να το δω έτσι για μισή ώρα πως είναι σαν παιχνίδι.
    Πραγματικά ενθουσιάστηκα! Δεν έπαιξα πολύ, μία ώρα μόνο και τώρα ουσιαστικά ξεκινάω το παιχνίδι. Έχω βγάλει το πρώτο boss και μετά έκανα το tutorial.
    Μου αρέσει πολύ το σύστημα μάχης και ήδη μπορώ να διακρίνω πως έχει πολύ βάθος. Γενικά στις μάχες ένας με έναν δεν αντιμετώπισα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά όταν στην πέφτουν 2 μαζί τα πράγματα γίνονται πολύ δύσκολα.. Φαντάζομαι πως θα είναι αν είναι να αντιμετωπίσεις 4-5 αντίπαλους...
    Επέλεξα το Action Mode ώστε να έχω όσο το δυνατόν καλύτερο framerate μιας και σε τέτοια παιχνίδια αυτό είναι που έχει σημασία και μετά τα γραφικά, τα οποία βέβαια μου φάνηκαν μια χαρά. Όχι κάτι τρελό, αλλά θεωρώ πως κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους.
    Αυτά από μένα. Σήμερα ίσως παίξω πάλι λίγο. Δεν ξέρω ακόμα αν θα το συνεχίσω, αλλά εχθές πέρασα πολύ καλά και ενώ έλεγα να ρίξω 1-2 εχθρούς και να το κλείσω κατέληξα να παίζω 1 ώρα και να θέλω κι άλλο. Αν δεν δούλευα σήμερα σίγουρα θα συνέχιζα.
    Spoiler!

  15. #172
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δε νομιζω να το σταματησεις Μιχαλη. Ειμαι αισιως στην 5η περιοχη και καθε φορα λεω να παιξω λιγο αλλα καταληγω να ασχολουμαι κανενα 2ωρο. Δεν ειναι ιδιαιτερα δυσκολο ειδικα για οσους εχουμε παιξει τα souls απλα εδω μιλαμε για πιο fast paced μαχες. Ακομη και εγω που τα souls τα εχω τελειωσει ολα ως tank εδω παιζω πολυ με αποφυγες και γρηγορα χτυπηματα.

    Ειναι εθιστικο και τεραστιο το παιχνιδι , ειμαι 96 level και νομιζω εχω ακομα 2 περιοχες + τα dlc.

    Spoiler!

  16. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    mihalis13 (13-12-2017)

  17. #173
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Έπαιξα εχθές ένα σκάρτο δίωρο. Έριξα και το πρώτο μου Boss ουσιαστικά (Onryoki) το οποίο το έβγαλα σχετικά εύκολα με την δεύτερη προσπάθεια.
    Μου αρέσει πολύ το σύστημα μάχης και αρχίζω να μαθαίνω να αλλάζω στάσεις κατά τη διάρκεια της μάχης, όπως και όπλα.
    Γενικά δεν έχω συναντήσει τρελές δυσκολίες έως τώρα, μόνο με τους δαίμονες που σου εμφανίζονται τα έχω βρει σκούρα αλλά πάλι καλά όταν τους σκοτώνεις τους συγκεκριμένους δεν γίνονται respawn.
    Και η ιστορία πρέπει να έχει ενδιαφέρον, αλλά η μάχη του Nioh είναι εθιστική και ξέρω πως έχω ακόμα πολύ δρόμο μέχρι να εμβαθύνω. Ούτε καν την επιφάνεια δεν έχω ξύσει ακόμα.
    Πολύ loot πάντως. Σε σημείο που κάθε τρεις και λίγο σταματάω να τσεκάρω αν μου έπεσε καλύτερο όπλο.
    Θα παίξω και σήμερα καμία ώρα ελπίζω.
    Spoiler!

  18. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    james9 (14-12-2017),Snk (14-12-2017)

  19. #174
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το loot για μενα ειναι το μονο προβλημα του παιχνιδιου. Πολυ αχρηστο πραγμα , πρεπει συνεχεια να ψαχνεσαι στα μενου , αν αυτο που πηρες ειναι καλυτερο κλπ. Μετα απο λιγο σταματησα να ασχολουμαι και τα κοιταω μονο πριν μπω σε καποια αποστολη.

    Χτες εγω μπηκα στην τελευταια περιοχη, ειμαι λεβελ 103 , πραγματικα το παιχνιδι εχει παρα πολυ περιεχομενο , ειναι εθιστικο οπως ειπες.

    Spoiler!

  20. The Following 2 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    mihalis13 (14-12-2017)

  21. #175

    Default

    Πάντως ρε παιδιά εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου, μπήκε,παιχτηκε κανα 2ωρο και βγηκε

    Γραφικα πολυ μετρια - ειδικα εαν το συγκρινεις με Horizon Zero Dawn πχ η Dragon Age. Ειλικρινα μου θυμιζουν Bioware 10ετιας
    Σε καμια περιπτωση δεν ειναι rpg,ουτε καν action-rpg, το οτι εχεις ενα υποτυπώδες inventory δεν σε κανει rpg. Γράψιμο και voice acting επίσης μέτρια και εντελώς liner progressing.
    Κραταω κυριως αυτο "Το παιχνιδι αξιζει τα λεφτα του μονο αν ξερεις ακριβως τι αγοραζεις" που ειπε ο Fuglore

    Δεν ξερω,δεν με κερδισε καθολου,το τσιμπησα black friday στο 20αρικο,τζαμπα η πρεμουρα να το παιξω, για οποιον ενδιαφερεται το δίνω αμεσα

  22. #176
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To παιχνιδι ειναι στην κατηγορια των Dark Souls. Δεν ειναι σε καμια περιπτωση HZD , πολυ περισσοτερο δεν ειναι Dragon Age .

    Βασιζεται στις μαχες και αυτο το κομματι το κανει πολυ καλυτερα απο καθε αλλο rpg , εκτος βεβαια των DS.

    Φυσικα πρεπει να ξερεις τι αγοραζεςι το ιδιο παθαιναν οσοι αγοραζαν το Demon Souls στις αρχες. Εμπαιναν φουριοζοι απο την ατμοσφαιρα , τα επικα τρειλερ κλπ , ετρωγαν τις καρπαζιες τους και το παρατουσαν . Μεσα σε αυτους και εγω .

    Spoiler!

  23. #177
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δημήτρη με τι όπλα παίζεις κυρίως;
    Εμένα έως τώρα με έχουν βολέψει το Spear και dual Ugitanaω(κάπως έτσι λέγεται). Ένα σπαθί που μου είχε πέσει στην αρχή δεν με βόλεψε πολύ και Axe δεν έχω χρησιμοποιήσει καθόλου. Σκέφτομαι το ΣΚ που θα έχω χρόνο να πάω στις αρχικές περιοχές και να τεστάρω και άλλα όπλα.
    Επίσης σαν build ήθελα να έχω κάτι ελαφρύ για να είμαι ευκίνητος αλλά τρώω πολύ damage. Οπότε προς το παρόν έχω μια μέση κατάσταση με ποσοστό βάρους περίπου στο 67% και προσπαθώ να το κρατάω κάτω από 70%
    Spoiler!

  24. #178
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Δημήτρη με τι όπλα παίζεις κυρίως;
    Εμένα έως τώρα με έχουν βολέψει το Spear και dual Ugitanaω(κάπως έτσι λέγεται). Ένα σπαθί που μου είχε πέσει στην αρχή δεν με βόλεψε πολύ και Axe δεν έχω χρησιμοποιήσει καθόλου. Σκέφτομαι το ΣΚ που θα έχω χρόνο να πάω στις αρχικές περιοχές και να τεστάρω και άλλα όπλα.
    Επίσης σαν build ήθελα να έχω κάτι ελαφρύ για να είμαι ευκίνητος αλλά τρώω πολύ damage. Οπότε προς το παρόν έχω μια μέση κατάσταση με ποσοστό βάρους περίπου στο 67% και προσπαθώ να το κρατάω κάτω από 70%
    Ξεκινησα με katana γιατι εχει μεγαλο reach και με βολευε για να χτυπαω τους εχθρους χωρις να πηγαινω πολυ κοντα τους. Παντα με low ή mid stance.

    Να σημειωσω οτι επιαζα ολες τις αποστολες με τη σειρα που εμφανιζοντουσαν δεν αφηνα ουτε μια sub mission πριν προχωρησω. Το λεω για να τονισω οτι ημουν παντα μεγαλυτερο λεβελ απο αυτο που ζητουσε η αποστολη.

    Απο την 4η περιοχη και μετα εβλεπα οτι δεν εκανα μεγαλο dps οποτε αλλαξα σε σπαθια που κρατουσα με το ενα χερι πχ Raikiri . Ναι μεν επρεπε να πλησιασω τους εχθρους αλλα ειδα οτι ημουν πολυ πιο γρηγορος. Απο εκεινη τη στιγμη εμεινα σε αυτο το Play style.

    Axes, Spears νομιζω δεν ταιριαζουν σε αυτο το παιχνιδι. Σε κανουν πολυ αργο και σε αφηνουν Open στους εχθρους.

    Spoiler!

  25. #179
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Ξεκινησα με katana γιατι εχει μεγαλο reach και με βολευε για να χτυπαω τους εχθρους χωρις να πηγαινω πολυ κοντα τους. Παντα με low ή mid stance.
    Έτσι ακριβώς παίζω με το Spear. Πάντα low ή mid stance και πάντα σε ανοιχτά περιβάλλοντα χωρίς να χρειάζεται να πηγαίνω κοντά στον εχθρό. Τον Onryoki με spear τον έβγαλα.
    Δεν μου τρώει και πολύ stamina και κάνει καλό damage.
    Τα διπλά σπαθιά με βολεύουν πολύ σε μικρούς χώρους και παρόλο που δεν κάνουν τρελό damage είναι πολύ γρήγορα και ρίχνω πολύ εύκολα τα mobs με πολλά και γρήγορα χτυπήματα.
    Θα δοκιμάσω πάντως και την Katana που λες.
    Με τις αποστολές και εγώ έτσι σκέφτομαι να το κάνω. Τώρα που μου έβγαλε τον χάρτη λέω να κάνω πρώτα το sub mission που είναι χαμηλότερο level (10) και μετά να πάω στο main.
    Spoiler!

  26. #180
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Έτσι ακριβώς παίζω με το Spear. Πάντα low ή mid stance και πάντα σε ανοιχτά περιβάλλοντα χωρίς να χρειάζεται να πηγαίνω κοντά στον εχθρό. Τον Onryoki με spear τον έβγαλα.
    Δεν μου τρώει και πολύ stamina και κάνει καλό damage.
    Τα διπλά σπαθιά με βολεύουν πολύ σε μικρούς χώρους και παρόλο που δεν κάνουν τρελό damage είναι πολύ γρήγορα και ρίχνω πολύ εύκολα τα mobs με πολλά και γρήγορα χτυπήματα.
    Θα δοκιμάσω πάντως και την Katana που λες.
    Με τις αποστολές και εγώ έτσι σκέφτομαι να το κάνω. Τώρα που μου έβγαλε τον χάρτη λέω να κάνω πρώτα το sub mission που είναι χαμηλότερο level (10) και μετά να πάω στο main.
    Και καλα θα κανεις. Γενικα θα δεις οτι ετσι εισαι λιγο πανω απο αυτο που ζηταει το καθε λεβελ. Μετα την 4η περιοχη αγριευουν τα πραγματα. Ζητανε οι αποστολες κατι 100+λεβελ οποτε η ταχυτητα ειναι αυτη που θα σε σωσει γιατι οι δαιμονες μπορει να σε εχουν και one hit kill αν σου ριξουν μια καλη.

    Spoiler!

  27. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    mihalis13 (14-12-2017)

Page 9 of 14 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •