Page 14 of 14 FirstFirst ... 41011121314
Results 261 to 273 of 273

Thread: NIOH

  1. #261
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by rookie View Post
    Δε καταλαβα τι θα αλλαξεις
    Δεν θυμάμαι πως το λέει στο παιχνίδι έχω καιρό να μπω το ζώο που έχεις την "super" - "special"η όπως λέγεται

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  2. #262
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εντωμεταξυ εχει νοημα να καλεις καποιον για βοηθεια? Το δευτερο boss με αυτον τον τροπο που φανηκε πολυ ευκολο.

    .

  3. #263
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Εντωμεταξυ εχει νοημα να καλεις καποιον για βοηθεια? Το δευτερο boss με αυτον τον τροπο που φανηκε πολυ ευκολο.
    Εντάξει μερικές φορές μπορεί να κολλήσεις το εύκολο είναι σχετικό, άλλος κολλάει στο ένα Boss άλλος στο άλλο.
    Βασικά σπάνια ζητάω βοήθεια στο nioh.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. #264
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Εντάξει μερικές φορές μπορεί να κολλήσεις το εύκολο είναι σχετικό, άλλος κολλάει στο ένα Boss άλλος στο άλλο.
    Βασικά σπάνια ζητάω βοήθεια στο nioh.
    Χανεις τπτ αν ζητησεις? Δλδ μπορεις να το βγαλεις και ολο με βοηθεια το παιχνιδι χωρις να εχεις χασει κατι? Δεν νομιζω να το ξανακανω αν μου χαλασει την δυσκολια.
    .

  5. #265
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Χανεις τπτ αν ζητησεις? Δλδ μπορεις να το βγαλεις και ολο με βοηθεια το παιχνιδι χωρις να εχεις χασει κατι? Δεν νομιζω να το ξανακανω αν μου χαλασει την δυσκολια.
    Την εμπειρία να το βγάλεις μόνος σου, όπως κ σε κάθε άλλο τέτοιο παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    PDS (14-12-2019)

  7. #266
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ε άλλη αίσθηση να βγάζεις μόνος σου τα bosses σε τέτοια παιχνίδια.
    Spoiler!

  8. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Kane (16-12-2019)

  9. #267
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    To story εχει καποια εξελιξη τις προκοπης? Γιατι αν συνεχισει ετσι παιζει να το αφησω
    .

  10. #268
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Kαλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους!
    Το εγκατεστησα και με ψηνει να το ξεκινησω...
    Να σημειωσω οτι εχω παιξει ολα τα souls και bloodborne αλλα σχεδον παντα στα bosses καλουσα βοηθεια...Εδω διαβασα και δω οτι υπαρχουν οι visitors...
    Να το ξεκινησω λετε?Η θα μου βγαλει την ψυχη?και αν ναι δωστε τπτ βασικα τιπς...
    Spoiler!

  11. #269
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Έχοντας παίξει και 'γω Souls, BB και Sekiro, το συγκεκριμένο μετά απο ένα σημείο το παράτησα και δε νομίζω να το ξαναπιάσω.

    Για 'μενα το Nioh μπορεί να θυμίζει και να "πατάει" στη λογική των Souls, αλλά είναι τελείως διαφορετικό παιχνίδι, με δικό του σύστημα μάχης που θα πρέπει να προσαρμοστείς.

    Πλέον και με το 2, ανεξαρτοποιείται πλήρως απο τα Souls. Είναι ένα αυτόνομο παιχνίδι, θέλει το χρόνο του και απο εκεί και έπειτα αποφασίζεις.

  12. The Following User Says Thank You to nikosgnr For This Useful Post:

    chronohill (30-03-2020)

  13. #270
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Kαλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους!
    Το εγκατεστησα και με ψηνει να το ξεκινησω...
    Να σημειωσω οτι εχω παιξει ολα τα souls και bloodborne αλλα σχεδον παντα στα bosses καλουσα βοηθεια...Εδω διαβασα και δω οτι υπαρχουν οι visitors...
    Να το ξεκινησω λετε?Η θα μου βγαλει την ψυχη?και αν ναι δωστε τπτ βασικα τιπς...
    Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ, όπως και το bloodborne. Αντίθετα τα souls δεν με τράβηξαν.
    Σαν πρώτα tips, μην σε τρομάξει η μάχη και το σύστημα με τα stances. Παίζοντας θα γίνουν κτήμα σου χωρίς να το καταλάβεις. Επίσης επειδή το παιχνίδι έχει πολύ loot (πολύ loot όμως) μην κοιτάς κάθε τρεις και λίγο τι λουταρες. Δες τα όλα στο τέλος της κάθε αποστολής.
    Θα δεις ότι διαφέρει η λογική στην μάχη, δεν έχει σημασία να την πέσεις γρήγορα στον εχθρό. Το σημαντικότερο είναι να ρίξεις την stamina του (και αντίστοιχα να μην σου ρίξει την δικιά σου).
    Γενικά στην αρχή προσπάθησε να αντιμετωπίζεις 1-1 τον κάθε εχθρό, τουλάχιστον μέχρι να συνηθίσεις την μάχη.



    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  14. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (30-03-2020)

  15. #271
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Τελος και απο μενα η παιχνιδαρα στις 160 ωρες και πλατινα.

    Μπορω να πω οτι το λατρεψα. Μου αρεσε και κοσμος του και το συστημα μαχης του και το συστημα με τα missions που ειχε.

    Στο μονο που διαφωνω με καποιους ειναι οτι ηταν πιο δυσκολο απο το Bloodborne και γενικα δυσκολο. Ισως στην αρχη αλλα οσο αναβαθμιζεσαι και βρισκεις καλυτερα οπλα και ειδικα αν επενδυσεις στο magic και στο dexterity οπως εκανα εγω το παιχνιδι γινεται από πολυ βατο μεχρι ευκολο. Τελειωσα με 40 magic και 25 dexterity και πραγματικα τα throwable που χρησιμοποιουσα(water shots, fire shots, Kunai κτλ) κανανε damage δεν παιζανε. Το yamata-no-orochi το τελευταιο boss το εβγαλα με elemental shots και kunai για παραδειγμα!

    Οσον αφορα τα Bosses πολυ καλοφτιαγμενα και ιδιαιτερα. Αγαπημενος με διαφορα ο Giant frog! Αλλα και αυτες η μαχες με τα διαφορα talishman φαινοντουσαν αστειες απο ενα σημειο και μετα σε συγκριση με το Bloodborne. Πριν μπω στο boss αυξανα την αμυνα και την επιθεση μου, εβαζα talishman να γεμιζει η ζωη μου αυτοματα και εκανα evelop στο οπλο μου το αναλογο elemental αναλογα με το boss(fire ,water, wind, earth). Μπαινοντας στο boss με sloth talismans κτλ τον εκανα αργο και του εριχνα την αμυνα και την επιθεση και μετα τον εσφαζα κυριολεκτικα! Συν οτι αμα ζοριστεις ενεργοποιεις το living weapon και κλαινε μανουλες! Οποτε οσον αφορα την δυσκολια θα διαφωνησω, οχι οτι το παιχνιδι ειναι βολτα στο πάρκο αλλα ουτε και το αντιθετο!

    Θα παιξω και τα DLC καποια στιγμη οταν πεσει η τιμη τους και φυσικα το Nioh 2!

    Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  16. The Following 4 Users Say Thank You to volyros For This Useful Post:

    FurionMike (05-03-2021),geogoku (10-03-2021),jk_blue_tiger (05-03-2021),mihalis13 (05-03-2021)

  17. #272
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Πολύ ελπιδοφόρο αυτό που λες φίλε για μένα... Γενικά τα souls τσ έβγαλα με μάγο και με λίγη βοήθεια σε κάποια bosses δεν είχα κάποια δυσκολία... Αν υπάρχει και αυτή η δυνατότητα στο nioh μπορεί να το ξεκινήσω... Θέλω να το παίξω αλλά το φοβάμαι μη με δυσκολέψει πολυ

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  18. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    volyros (09-03-2021)

  19. #273
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ το πρώτο Nioh με μάγο το έβγαλα. Ουσιαστικά είναι το easy mode του Nioh.
    Βγαίνει σχετικά άνετα..
    Τώρα στο Nioh 2 παίζω Ninjitsu που και αυτό σου δίνει κάποιες ευκολίες, αλλά σε σχέση με τον μάγο είναι ένα κλικ πιο δύσκολο.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  20. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (06-03-2021),geogoku (10-03-2021)

Page 14 of 14 FirstFirst ... 41011121314

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •