Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 52 of 52

Thread: Kingdom Hearts HD II.8 Final Chapter Prologue

  1. #41
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    ’ρα παίρνω το 1,5 + 2,5 παίζω τα 2 παιχνίδια γιατί το kh1 και kh2 τα έχω παίξει και μετά παίρνω το 2,8.

  2. #42
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    ’ρα παίρνω το 1,5 + 2,5 παίζω τα 2 παιχνίδια γιατί το kh1 και kh2 τα έχω παίξει και μετά παίρνω το 2,8.
    Ναι. Προσωπικα θα σου ελεγα να τα παρεις με την σειρα (παιχνιδια + ταινιες) απο την αρχή - θα τα εχεις που θα τα εχεις και αν εχει περάσει καιρος μπορει να τα μπερδεψεις.

    Το 1 και το 2 ειδικα εχουν πολλες προσθηκες συγκριτικά με τις εκδοσεις που ειχαμε τοτε στην Ευρώπη. Δεν ειναι και μεγαλα παιχνιδια αν τ παιξεις στο γρήγορο..
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. #43
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    ωραιος, ευχαριστω

  4. #44
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    PS4 -
    900p, 30fps
    PS4 Pro -
    1080p, unlocked fps (averages around 50fps)

    ------


    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #45
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τελείωσα και τα 3 μέρη της παρούσας συλλογής. Εντυπώσεις:

    Dream Drop Distance
    Προχωράει ωραία την ιστορία αλλά χάθηκα αρκετά (παρόλο που έχω παίξει όλα τα προηγούμενα games πρόσφατα). Απο πλευράς gameplay μια χαρά ήταν και κάποιοι κόσμοι ήταν εκπληκτικοί. Το mechanic με τα pets δεν μου άρεσε ιδιαίτερα και δεν ασχολήθηκα και πολύ. Άσε που απ' ότι κατάλαβα ήθελε αρκετό grind.
    Απο κόσμους
    Spoiler!


    A Fragmentary Passage
    Μικρό μεν αλλά μου άρεσε πολύ. Γραφικάρες και πολύ ωραίο level design. Λίγο το frame rate μου φάνηκε κάπως αλλά ίσως γιατί είχα συνηθίσει με τα remasters που πρέπει να είχαν frame rate στο θεό (δεν τα ψάχνω αυτά τα πράγματα καθόλου - μόνο εμπειρικά τι παρατήρησα λέω). Απο πλευράς ιστορίας μου φάνηκε οκ αν και νομίζω δημιουργεί ένα plot hole
    Spoiler!


    χ Back Cover
    Μου άρεσε αρκετά αλλά δεν έχω πιάσει το point της. Να πω την αλήθεια θεωρώ οτι τελείωσε πολύ απότομα. Περίμενα να δώσει απαντήσεις που δεν έδωσε.
    Spoiler!

  6. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    Leon_DiZ (03-08-2018)

  7. #46
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default Kingdom Hearts HD II.8 Final Chapter Prologue

    Θα σου απαντήσω αργότερα που θα έχω πιο πολύ χρόνο αλλά τώρα που τα έπαιξες όλα δες και τα trailers για το 3 με τη σειρά (είναι στο αρχικό), εκτός αν θες να το παίξεις το 3 χωρίς να ξέρεις τπτ.

    Edit: lol, μόλις είδα το post στο άλλο thread
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    enstikto (04-08-2018)

  9. #47
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post


    A Fragmentary Passage.


    Απο πλευράς ιστορίας μου φάνηκε οκ αν και νομίζω δημιουργεί ένα plot hole
    Spoiler!

    Στο realm of darkness χάνεις τις αναμνήσεις σου και ο χρόνος κυλάει διαφορετικα. Η συνάντηση που λες έγινε 1+ χρόνο μετά το τέλος του πρώτου παιχνιδιού οπότε δικαιολογείται κάπως η απώλεια μνήμης.


    Τα remasters είναι 60fps (και 4Κ στο Pro) ενώ το 0.2 είναι unlocked 30+ στο Pro, με framepacing προβλήματα κτλ. Όπως και να δει φαίνεται η διαφορά.


    χ Back Cover
    Μου άρεσε αρκετά αλλά δεν έχω πιάσει το point της. Να πω την αλήθεια θεωρώ οτι τελείωσε πολύ απότομα. Περίμενα να δώσει απαντήσεις που δεν έδωσε.
    Spoiler!

    Για όλους τελείωσε απότομα. Δείχνει πράγματα που δεν έδειξε στο KHUχ αλλά το 80% του Back Cover ήταν ήδη γνωστό.


    Nομιζω ότι ο στόχος τους είναι να δημιουργήσουν ένα δεύτερο Birth by Sleep - πηγαίνοντας δλδ στο παρελθόν προσθέτουν lore που θα επηρεάσει τους επόμενους τίτλους.


    Τώρα δεν είναι σαφές που θα υπάρξει το payoff για την ιστορία του χ. Περιμένω ότι θα συνεχιστεί στο 3 (φαίνεται κιόλας από τα trailers και με το τι ψάχνει η Μαγκουφισσα) αλλά το χ και ο Master of Masters θα πάνε για το KH4. Έχει πει ήδη ο Nomura ότι σκέφτεται και δουλεύει πάνω στο τι θα γίνει μετά το KH3.


    Για το χ [chi]


    Η ιστορία του χ γενικά απαρτίζεται από πολύ filler και λίγα σημαντικά hints για κάποιους χαρακτήρες. Σκέψου ότι βγάζουν αποστολές κάθε τόσο και οι τελευταίες αποστολές που ειχαν ουσιαστικό story κυκλοφόρησαν το Σεπτεμβριο του 2017.


    Μέχρι τώρα δεν έχει δείξει κάτι τρομερό και φοβερο. Αν θες πάντως να δεις τα σημαντικά cutscenes του παιχνιδιού υπάρχουν playlists με αυτά στο YouTube και μπορώ να σου δώσω κάνα link.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    enstikto (05-08-2018)

  11. #48
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δώσε links στο λαό!
    Εχεις καμία άποψη/θεωρία για το ποιος ειναι ο προδότης του χ;

  12. #49
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Δώσε links στο λαό!
    Εχεις καμία άποψη/θεωρία για το ποιος ειναι ο προδότης του χ;
    θα σου έλεγα να μην το ψάξεις γιατί πάντα.. ΠΑΝΤΑ βρίσκουν τα παντα αυτοί που βγάζουν τις θεωρίες και καταλήγεις να ξέρεις τι θα γίνει πριν βγει το παιχνίδι. :Ρ

    Ο πιο ύποπτος εμένα μου φαίνεται ο ίδιος ο Master of Masters.

    Θα κοιτάξω να σου βρω τα links.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #50
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Δώσε links στο λαό!

    https://www.youtube.com/playlist?lis...mxxMHX7YHE4WP2

    Αυτή είναι η playlist με όλα τα story cutscenes του χ. Πολλά θα τα έχεις δει.

    Το σημαντικό που δεν έχεις δει είναι οι Union leaders που επιλέγει η Ava.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    enstikto (09-08-2018)

  15. #51
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    ........


    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Πακέτο με όλα τα παιχνίδια της σειράς μέχρι τώρα.

    30 Οκτωβρίου, $40

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #52
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 Remix and 2.8 updates to unlock all Share functionality on October 25

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •