Page 22 of 23 FirstFirst ... 12181920212223 LastLast
Results 421 to 440 of 445

Thread: Resident Evil 2 (Remake)

  1. #421
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Για πάμε λίγο παιδιά!!!



    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. #422

    Default

    Ωραιος,μολις την συμπληρωσα την φορμα

  3. #423
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Ήρθε και η πλατίνα μετά από 5 απολαυστικά runs. Μπορώ να πω πως η ατμόσφαιρα και όλο το παιχνίδι ήταν παρά πολύ ωραία, το ευχαριστήθηκα! Αντάξιο των προσδοκιών!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #424
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    spartan (27-02-2019)

  6. #425

    Default

    Γνωρίζετε αν θα το δώσουν με κάποια έκπτωση προς το Πάσχα;
    Είτε στο Store, είτε στο δισκάκι...

  7. #426
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Kλασικα καθυστερημενος, χθες το τελειωσα μιας και ειχα μπλεξει με το hollow knight και το dmc5.
    H Capcom επεστρεψε για τα καλα, πριν παιξω το REVII τους ειχα εντελως ξεγραμμενους και οι τυποι μεσα σε 2 χρονια εχουν αντιστρεψει εντελως το κλιμα με back to back κυκλοφοριες η μια καλυτερη απο την αλλη. Περα απο το οτι τo νεο RE2 ειναι ενα εξαιρετικο παιχνιδι, με σωστες δοσεις action/horror/setpieces, μεγαλυτερη εντυπωση μου εκανε η διαχειριση που εκαναν σε αυτο το Remake. Πηραν ενα παιχνιδι 20ετιας και το εκαναν μοντερνο χωρις να χασει την ταυτοτητα του. Κι αυτο ειναι πραγματικα δυσκολο, να παιρνεις ενα προιον που εχει κυκλοφορησει πριν 20 χρονια, να του αλλαζεις τα φωτα γιατι πως αλλιως θα σταθει και το feeling να παραμενει το ιδιο οπως την πρωτη φορα που εβαλες το cd στο ps1 το 1998. Το παιδεψαν πολυ σε επιπεδο brainstorming και αυτο οχι απλα φαινεται, φωναζει. Ολες οι αλλαγες που εχουν γινει ειναι για να το βελτιωσουν και σε καμια περιπτωση να αλλοιωσουν την εμπειρια. Πραγματικα respect, οσο δυσκολο κι αν ειναι να κανεις στροφη 360 μοιρων, να αλλαζεις προοπτικη, χαρακτηρες, setting, φιλοσοφια και να βγαζεις το εξαιρετικο Resi VII, απειρως πιο δυσκολο να παιρνεις ενα παιχνιδι 20ετιας εξιδανικευμενο στο μυαλο ολων και να το κανεις ακομα καλυτερο. Εχουν βγει πολυ καλα remakes μεσα στα χρονια, αυτο εδω ομως με βαζει σε σκεψεις ακομα και για το θρυλικο REmake του Mikami.
    Τηρουμενων των αναλογιων ισως ειναι ακομα καλυτερο, ο βαθμος δυσκολιας τουλαχιστον φαινεται μεγαλυτερος.
    Εκτος απο τον σχεδιασμο του και τις επιλογες που εκαναν, με εντυπωσιασε και τεχνικα το παιχνιδι. Το εχω πει αρκετες φορες, η RE engine για τα δικα μου γουστα ειναι απο τα καλυτερα πραγματα που ειδα σε αυτη τη γενια. Δεν ξερω αν σπρωχνει τα περισσοτερα πολυγωνα στην οθονη η αν η αποδοση ειναι η καλυτερη, παντως το πακετο (models/lighting/animation) που προσφερει ειναι εντυπωσιακοτατο. Εντυπωσιακο motiοn capture με facial expressions που προσθετουν απειρα στην εμπειρια (και οχι μονο στα cutscenes μιας και ingame ειναι ορατες) και πολυ λεπτομερειακη δουλεια στα zombies με τα εξαιρετικα physics.
    Φοβερη δουλεια με σεβασμο στο πρωτοτυπο και χρηση της νεας τεχνολογιας για να αποδωθει ενα classic οπως πρεπει και οχι μοντερνισμοι για εντυπωσιασμο.
    Μπραβο τους πραγματικα.
    Και πριν ξεκινησουν ολες οι συζητησεις για το πως θα ειναι το Resi 8, και τι προοπτικη, και ποσο horror κτλ, ειναι ισως η πρωτη φορα που εμπνεουν εμπιστοσυνη για ο,τι κι αν αποφασισουν. I'll go with it
    Διαβασα καπου οτι αρχες Μαρτιου το παιχνιδι ηταν στα 4 εκ. πωλησεις, λογικα θα κανει μεγαλο εμπορικο κυκλο και το αξιζει.


  8. The Following 4 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Fulgore (28-03-2019),PDS (28-03-2019),spartan (29-03-2019),WolfRathmA (29-03-2019)

  9. #427

    Default

    Δεν διαφωνω σε κατι απο τα παραπανω απλα να πω οτι σε σχεση με το αρχικο Remake,αυτο δεν ειναι 100% πιστο στο original παιχνιδι.

    Εεννοω οτι στο κομματι της ιστοριας κυριως μεταξυ Claire και Leon κοψανε πραγματα και ας το πουμε character development μεταξυ τους με αποτελεσμα να μην υπαρχει καποια χημεια με αυτους τους χαρακτηρες.
    Επισης ψιλο ανευ λογου ειναι το Β σεναριο περαν της αρχης που ξεκινας και των διαφορετικων γριφων.Ειναι απο τις ''θυσιες''που εγιναν ας το πουμε στο συγκεκριμενο.

  10. #428
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Δεν διαφωνω σε κατι απο τα παραπανω απλα να πω οτι σε σχεση με το αρχικο Remake,αυτο δεν ειναι 100% πιστο στο original παιχνιδι.

    Εεννοω οτι στο κομματι της ιστοριας κυριως μεταξυ Claire και Leon κοψανε πραγματα και ας το πουμε character development μεταξυ τους με αποτελεσμα να μην υπαρχει καποια χημεια με αυτους τους χαρακτηρες.
    Επισης ψιλο ανευ λογου ειναι το Β σεναριο περαν της αρχης που ξεκινας και των διαφορετικων γριφων.Ειναι απο τις ''θυσιες''που εγιναν ας το πουμε στο συγκεκριμενο.
    Αν δεν ειχα κοψει αυτά τα σημαντικα σημεια από το κλασικο 2.Το παιχνιδι για εμενα θα ηταν χαλαρα 10αρακι.

  11. #429

  12. #430
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    To Resident Evil 2 ανακυρήχθηκε καλύτερο παιχνίδι της χρονιάς που πέρασε σε ψηφοφορία του metacritic λαμβάνοντας συνολικά 2.088 ψήφους από τους συμμετέχοντες χρήστες. Αφήνοντας έτσι στην δεύτερη θέση το Sekiro: Shadows Die Twice με 1.813 ψήφους και στην τρίτη θέση το Death Stranding με 1.298 ψήφους. Ακολούθησαν τα Fire Emblem: Three Houses (906) και Star Wars Jedi: Fallen Order (777) στην τέταρτη και 5η θέση αντίστοιχα.

    Η πλήρης λίστα με τα 15 καλύτερα παιχνίδια της χρονιάς στον παρακάτω σύνδεσμο:

    https://www.metacritic.com/feature/u...of-2019?ref=hp

  13. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    spartan (10-01-2020)

  14. #431
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Resident Evil 2 remake tops 6.5 million sales

    Capcom also announced that total shipments and digital sales for its January 2019-released Resident Evil 2 remake have surpassed 6.5 million units.

    It was last reported in February to have moved 5.8 million units as of December 31, 2019.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    PDS (13-04-2020),spartan (13-04-2020)

  16. #432
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Paul Haddad, the voice actor for Leon S.Kennedy on the original Resident Evil 2 has died, according to a statement posted online on April. 16, 2020.


    https://n4g.com/news/2339814/paul-ha...evil-2-is-dead

    Κρίμα.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  17. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    spartan (17-04-2020)

  18. #433
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πειτε με ιεροσυλο, δεν ξερω τι αλλο, αλλα δυστυχως το παιχνιδι νιωθω οτι δεν ειναι για εμενα. Δεν προσπαθω να βγαλω γρηγορα συμπερασματα, αλλα νομιζω με κουραζει και δυσκολευομαι να αποδεχθω ειτε λειτουργικα, ειτε θεματικα καποιους απο τους μηχανισμους και το design του.

    Καταλαβαινω οτι δεν πρεπει να σκοτωσεις οτι κινειται, καταλαβαινω οτι η λογικη ειναι να αποφυγεις οτι μπορεις και να χρησιμοποιησεις οπλα οποτε χρειαστει και μονο, αλλα η ολη φαση στο Remake παυει να εχει λογικη μετα απο καποιο σημειο και φτανει στα ορια του εκνευριστικου στα γουστα μου.

    Μετρησα 15 (ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ) headshots για να ψοφησει μονιμα ενα απλο ζομπι... αυτο παιδια δεν δικαιολογειται με τιποτα. Ειναι bad design IMO. Αλλες φορες ναι θα χρειαστει λιγοτερες σφαιρες. Αλλα ρε φιλε οταν εχω 70 σφαιρες, ε λεω οκ ενταξει θα σπαταλησω λιγες να διωξω αυτο το ρημαδι απο το δωματιο να lootαρω με την ησυχια μου. Ε και μου τρωει 15 σφαιρες. Χεσε με...

    This makes no sense at all. Σταματαει και να με πειθει δηλαδη προσωπικα εμενα. Τι του ριχνω? Πετραδακια? Σφαιρες ειναι. Το κρανιο του απο τι ειναι φτιαγμενο? Απο τιτανιο? Παιδια 2-3 σφαιρες τα ζομπι θα επρεπε να πεφτουν στο πατωμα. Τελος. Οτιδηποτε αλλο ειναι απλα χαζο. Ετσι ηταν και στο ρημαδιασμενο το original Resident Evil 2 και ναι τσεκαρα να το σιγουρεψω. 3-4 σφαιρες (οπουδηποτε) και το ζομπι ειναι στο πατωμα. Ριξτου αλλη μια και τελειωσες. Απλα εγγυημενα και ομορφα. Αυτο εδω το πραγμα ειναι γελοιο και μου την εχει σπασει ταμαλλα και δεν το περιμενα με τιποτα γιατι σε ολα τα υπολοιπα το παιχνιδι ειναι παρα πολυ καλοφτιαγμενο και με ελκυει υπερβολικα να το ξεζουμισω.

    Αλλα δεν μπορω να τρεχω και ολη την ωρα σαν καραγκιοζης γυρω γυρω. Μη μου πει κανεις ειναι survival horror το παιχνιδι παιδια το ξερω παρα πολυ καλα και κατα την γνωμη μου αν ηθελαν να ειναι τιμιο το παιχνιδι θα επρεπε να σου δινει ΛΙΓΕΣ σφαιρες αλλα να εχουν ΝΟΗΜΑ και ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ οι σφαιρες αυτες. Οτι κανει το Last of Us. Η σφαιρα στο δοξα πατρι πρεπει να σε ριχνει στο χωμα. Δωσε μου 20 σφαιρες και 10 ζομπι. ΤΙΜΙΟ.

    Εκανα ενα session εχθες και κατεληξα απο 70 σφαιρες να εχω μεινει στις 15 απο λιγα μονο ζομπι και απο οτι διαβαζω ειναι πολυ ευκολο να βρεθεις σε μια κατασταση οπου δεν μπορεις να προχωρησεις το παιχνιδι (ή τουλαχιστον αυξανεις την δυσκολια κατακορυφα) επειδη σπαταλησες πυρομαχικα νωριτερα. Κακο design in my book αυτο. Μου κανει πολυ trial and error φαση. Σαν να λεμε οκ τωρα που εκανα save ξεκιναω μια ερευνητικη αποστολη αυτοκτονιας, ωστε να μαθω που στο καλο ειναι ο καθε εχθρος, να μαθω το layout και μετα να ξανακανω load και να το παιξω "κανονικα" γλυτωνοντας ammo. Στο βιβλιο το δικο μου αυτο λεγεται κακο design δυστυχως.

    Δεν μπορω να διανοηθω οτι μου πηρε 15 headshots για να ψοφησει ενα ζομπι. Απλα δεν το δεχομαι.

  19. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (17-05-2021)

  20. #434

    Default

    Δεν είναι όλα τα παιχνίδια για όλους όσο καλά και να είναι αυτά .
    Προσωπικά όπως εγώ μπορώ να σε πω ιεροσυλο () για το Resi 2 έτσι μπορείς και εσύ η οποιοσδήποτε άλλος να πει εμένα γιατι δεν μου άρεσε καθόλου , η δε μπόρεσα να τα βρω πχ με τα mechanics του Metal gear solid V (τελευταιο που έπαιξα το 4) η του Demons souls (με τίποτα) η του Spiderman (δεν ξέρω γιατί αλλά δε μπόρεσα να τα βρω με το gameplay του).
    Σκοπός είναι να ψυχαγωγουμαστε και να περνάμε ωραία με ένα game .
    Ότι δεν μας κάνει το αφήνουμε και πάμε παρακάτω .
    Καταλαβαίνω απόλυτα το θέμα που έχεις με το παιχνίδι αλλά τα πάντα είναι θέμα αναλογικότητας ευτυχώς η δυστυχώς .
    Εγώ πχ και η συντριπτική πλειοψηφία το απολαύσαμε στο έπακρο και αυτό και το 3.
    Εσύ δυστυχώς όχι .
    Το ίδιο φυσικά ισχύει και για τα games που σου ανέφερα εγώ.
    Από τη στιγμή που η μεγάλη πλειοψηφία τα απολαμβάνει εμείς απλά περισσευουμε .


    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 17-05-2021 at 13:46.

  21. #435
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Βρε ναι δεν το συζηταμε αυτο. Δεν τρεχει τιποτα και να μην ειναι για εμενα το ταδε παιχνιδι κλπ.

    Πιο πολυ με το ποστ μου ηλπιζα να μου πει κανεις τι κανω λαθος, τι διαφορετικο μπορω να κανω και εστω καπως να μπορεσω να το απολαυσω με τον δικο μου τροπο. Οπως ειπα με εξιταρει πολυ η εκπληκτικη δουλεια που εχουν κανει και θελω να το παιξω και να το ξεζουμισω. Η πρωτη ωρα που επαιξα να φανταστεις μου φανηκε απολαυστικοτατη γιατι η τακτικη μου ηταν να ριχνω στα ποδια και με το που πεφτουν κατω να τα μαχαιρωνω. Μετα ειδα βεβαια οτι χαλαει το μαχαιρι λολ. Γενικα με κανει να νιωθω οτι η φυση του σε οδηγει σε πολυ trial and error καταστασεις. Ισχυει αυτο?

    Νωρις ειμαι θεωρω, μολις εφαγα το πρωτο Boss δηλαδη.

  22. #436

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Βρε ναι δεν το συζηταμε αυτο. Δεν τρεχει τιποτα και να μην ειναι για εμενα το ταδε παιχνιδι κλπ.

    Πιο πολυ με το ποστ μου ηλπιζα να μου πει κανεις τι κανω λαθος, τι διαφορετικο μπορω να κανω και εστω καπως να μπορεσω να το απολαυσω με τον δικο μου τροπο. Οπως ειπα με εξιταρει πολυ η εκπληκτικη δουλεια που εχουν κανει και θελω να το παιξω και να το ξεζουμισω. Η πρωτη ωρα που επαιξα να φανταστεις μου φανηκε απολαυστικοτατη γιατι η τακτικη μου ηταν να ριχνω στα ποδια και με το που πεφτουν κατω να τα μαχαιρωνω. Μετα ειδα βεβαια οτι χαλαει το μαχαιρι λολ. Γενικα με κανει να νιωθω οτι η φυση του σε οδηγει σε πολυ trial and error καταστασεις. Ισχυει αυτο?

    Νωρις ειμαι θεωρω, μολις εφαγα το πρωτο Boss δηλαδη.
    Ναι αυτό ισχιει εν μέρει .
    Αν πάρεις μια λάθος πόρτα μπορείς εύκολα να οδηγηθείς άλλου γ άλλου και να σπαταλάς άσκοπα σφαίρες σε ζόμπι που θα βρεθούν στο δρόμο σου, Recovery items κλπ.
    Για μένα η τακτική στα old style resident evil (και στα καινούργια ακόμα) είναι συχνά save σε διαφορετικά slot ώστε να υπάρχει η δυνατότητα να διορθώνεις λάθη, και προσεκτική ανάγνωση του χάρτη ώστε να ξέρεις (οσο γίνεται) που να πας και γιατί να πας .
    Και πάνω απ' όλα αν πχ σε ένα δωμάτιο υπάρχουν 2 αντικείμενα που πρέπει να πάρεις να πας όταν έχεις τα κλειδιά η τους κωδικούς και για τα 2 ώστε να μην πηγαίνεις συνεχώς πάνω κάτω.

    Πάντως ο τρόπος που παίζεις μια χαρά μου ακούγεται.
    Δεν σπαταλάς άσκοπα ammo και χρησιμοποιείς (έστω και στην αρχή) μαχαίρι.







    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  23. #437
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Δημήτρη, υπάρχει ένα μικρό tip για το κομμάτι του shooting πάντως.

    Όταν σηκώνεις το όπλο και βλέπεις τον σταυρό αν κάτσεις ακίνητος θα δεις ότι ο σταυρός μικραίνει.

    Τότε είναι η στιγμή να πυροβολήσεις. Τότε η σφαίρα σου ας πούμε πως έχει μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα.

    Αν σηκώνεις το όπλο και βαράς γρήγορα μπαμ-μπαμ-μπαμ τότε οι σφαίρες είναι λιγότερο δυνατές.

    Δε λέω πως αυτό έχει κάποια λογική αλλά το έχουν σχεδιάσει με αυτό κατά νου.

    Και εγω θυμάμαι να βαράω σε κάποιες περιπτώσεις περισσότερες σφαίρες αλλά όχι και 15 headshots.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    tonybsg (18-05-2021),Valkyre (17-05-2021)

  25. #438
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τελικα εκανα/κανω αυτο που ελεγα πιο πανω.

    Trial and error.

    Φορτωνω το παιχνιδι, και βγαινω σε αναγνωριστικη αποστολη. Που ειναι οι εχθροι? Εδω. Τι πρεπει να κανω? Αυτο. Ποσο πιο αποτελεσματικα μπορω να το κανω? Ετσι. Πολυ ομορφα. Παμε παλι reload να το κανουμε σωστα. Δυστυχως δε λειτουργει καλα σε εμενα ολο αυτο μου χαλαει το pacing, την εμπειρια και... κακα τα ψεμματα απομακρυνει καθε ειδους αγωνια και τρομο η ολη φαση. Εκανες λαθος? No biggie, reload last save. Διπλα ειναι.

    Μαλλον ειμαι απλα αμπαλος με το game δεν εξηγειται αλλιως!

    Στο Resident Evil 8 πεθανα ελαχιστες φορες, αλλα ακριβως επειδη δεν ειχα το νου μου να κανω save καθε λιγο και λιγακι, η αγωνια οταν με κυνηγουσε κατι ηταν πολυ μεγαλυτερη. Και αυτο γιατι το παιχνιδι σου δινει τοσα πυρομαχικα οσα χρειαζεται (και οχι χρειαζεΣαι). Απο την αποψη δηλαδη οτι εχεις το αγχος οτι σου τελειωνουν οι σφαιρες και οι προμηθειες, αλλα ξερεις ρε παιδι μου και οτι δεν θα σε κρεμασει τελειως το παιχνιδι, εχεις και το μαχαιρακι σου που δεν ειναι φτιαγμενο απο πηλο οπως ειναι apparently στο 2, εχεις και τα χερακια σου και θα την παλεψεις καπως. Ειναι περιεργο αρκετα αλλα παρολο που ειναι πολυ πιο action με ειχε στην τσιτα πολυ περισσοτερο. Γιατι και σκατα να τα εκανα σε καποιο encounter και να ημουν στα κοκκινα, δεν θα εκανα reload. Θα συνεχιζα κουτσουρεμενος.

    Περα παντως απο αυτο να κανω μερικα σχολια για το υπολοιπο παιχνιδι. Η ολη αισθητικη του ειναι παρα μα παρα πολυ καλοδουλεμενη. Μαζι με το Demon Souls και το FFVII ειναι ευκολα τα καλυτερα remakes που εχω παιξει. Το animation του χαρακτηρα, παροτι πιο αργος και απο χελωνα οταν θελει να αποφυγει εχθρους ειναι πολυ καλο, το ιδιο και καλυτερο και για ολα τα πλασματα που περιλαμβανονται.

    Τα μοντελα των χαρακτηρων ειναι πολυ πολυ καλα και πραγματικα θα συμφωνησω με τον Hakoo πιο πανω η RE Engine ειναι παρα πολυ καλο εργαλειο. Οχι μονο απο το Resi 2 αλλα κυριως η εξελιξη της με το Resi 8 και οτι ακολουθησει στο μελλον πιστευω θα μας εκπληξει ιδιαιτερως. Ειδικα οταν μιλαμε για multiplatform σκηνη.

    Ενα αλλο που μου εκανε πολυ θετικη εντυπωση ειναι ποσο ποιοτικα ειναι τα μενου του παιχνιδιου. Απο το ολο design, το feel του inventory την προσοχη στην λεπτομερια των αντικειμενων, ακομα και τους ηχους που κανουν οι επιλογες του παιχτη. Μου βγαζει πολυ μερακι και ποιοτητα.

    Γενικα, τεχνικα αλλα και απο gameplay χειρισμου αποψη το παιχνιδι μου αρεσει παρα πολυ. Tο θεμα του design γυρω απο το ολο gameplay και τα mechanics ειναι που με χαλαει και αυτη η φυση του, που αργα ή γρηγορα σε ωθει σε trial and error τακτικη, την οποια τις περισσοτερες φορες απεχθανομαι στα games.

  26. #439
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Έχουν ανέβει στο backend του PSN οι PS5 εκδόσεις για το 2 Remake, 3 Remake και το 7

    Λογικά θα τα δούμε στο showcase της Capcom

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  27. #440
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Έχουν ανέβει στο backend του PSN οι PS5 εκδόσεις για το 2 Remake, 3 Remake και το 7

    Λογικά θα τα δούμε στο showcase της Capcom

    Διαθέσιμο για όποιον το θέλει
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •