Page 21 of 23 FirstFirst ... 1117181920212223 LastLast
Results 401 to 420 of 445

Thread: Resident Evil 2 (Remake)

  1. #401
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Καλησπέρα παιδιά.

    Τελείωσα το παιχνίδι και εγώ το Σαββατοκύριακο με true ending κτλ. Αισθάνομαι ότι έπαιξα ένα άρτιο παιχνίδι, στο οποίο δεν αντιμετώπισα πουθενά κανένα πρόβλημα μαζί του. Εξαιρετικό gameplay, ήχος και ατμόσφαιρα που δύσκολα μπορεί να το φτάσει άλλο horror παιχνίδι. Κάθε φορά που μπαίνω σε ένα δωμάτιο, γνωρίζοντας ότι θα βρω μέσα εκεί ένα ζόμπι κτλ αφού έχω παίξει το παιχνίδι πλέον και το γνωρίζω, πάντα με κυριεύει αυτό το άγχος σαν να παίζω πρώτη φορά. Σε κάθε δωμάτιο που μπαίνω μου ξυπνάει και αναμνήσεις από το πρώτο, αφήνοντας μου έτσι μια γλυκιά νοσταλγία. Οι αλλαγές που έχουν κάνει είναι τέτοιες που και αυτές δίνουν έναν ξεχωριστό τόνο στο παιχνίδι. Στην αρχή με ξένισε που έφτασα απευθείας στο αστυνομικό τμήμα, χωρίς να έχω δει και άλλο τον έξω χώρο. Όμως το παιχνίδι το έχουν μοιράσει έτσι και σου δίνει αυτή την δυνατότητα να το δεις παρακάτω. Ειδικά αυτό το backtracking που έχει με τρελαίνει.

    Το δε pace του παιχνιδιού κρύβει και αυτό τα δικά του θετικά... Καθώς θα μπαίνεις στο survival horror και θα έχεις βρει το δικό σου ρυθμό μέσα σε αυτό, από ένα σημείο και μετά, το παιχνίδι σου τα κάνει μαντάρα και σε πανικοβάλει τόσο, που ξεχνάς τι πρέπει να κάνεις. Αλλά εκεί είναι και το κλειδί του παιχνιδιού. Αν χάσεις το ρυθμό σου, χάνεις και το παιχνίδι. Γενικότερα αυτό το fast / slow ρυθμό που έχει και να σκαμπανεβάσματα αυτού είναι που κάνει το παιχνίδι καταπληκτικό. Πολύ θα καταλαβαίνουν τι εννοώ.

    Το παιχνίδι ήταν απλά απόλαυση!
    Last edited by WolfRathmA; 07-02-2019 at 10:37.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    chronohill (06-02-2019),Nikoladim (06-02-2019)

  3. #402

    Default

    https://twitter.com/RE_Games/status/1089916008377155584

    Μην βιαστειτε πολλοι να το αφησετε το παιχνιδι,ερχεται υλικο σε 9 μερες
    Last edited by Fulgore; 06-02-2019 at 15:58.

  4. #403
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Έτοιμο και το βίντεο ευχαριστώ και πάλι Στέφανε!!!



    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  5. The Following 8 Users Say Thank You to konstantinos For This Useful Post:

    christos-sonyboy (07-02-2019),Giannis1979 (07-02-2019),Kane (07-02-2019),Snk (07-02-2019),spartan (07-02-2019),Stefanos (07-02-2019),tonybsg (07-02-2019),WolfRathmA (07-02-2019)

  6. #404

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    https://twitter.com/RE_Games/status/1089916008377155584

    Μην βιαστειτε πολλοι να το αφησετε το παιχνιδι,ερχεται υλικο σε 9 μερες
    εχει αναφερθει καιρο τωρα στο twitter. εν τω μεταξυ στις 15 του μηνα γινεται ενας πανικος απο παιχνιδια!

  7. #405
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by konstantinos View Post
    Έτοιμο και το βίντεο ευχαριστώ και πάλι Στέφανε!!!

    Να 'σαι καλα φιλε μου, χαρα μου να βοηθαω οσο/οπου μπορω.
    Xαιρομαι που εφτασε ασφαλες, καλοπαιχνιδο.

    Kαλο Gaming και... ετοιμασου για το Resident Evil 3: Nemesis Remake! δεν ειναι και πολυ μακρια αν κρινω απο την πορεια του 2!
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  8. The Following User Says Thank You to Stefanos For This Useful Post:

    spartan (07-02-2019)

  9. #406
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Ξέρεις μόλις μάθεις για τότε για την συλλεκτική χτυπάς τηλέφωνο.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  10. The Following User Says Thank You to konstantinos For This Useful Post:

    Stefanos (07-02-2019)

  11. #407

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    εχει αναφερθει καιρο τωρα στο twitter. εν τω μεταξυ στις 15 του μηνα γινεται ενας πανικος απο παιχνιδια!
    Εχεις δικιο,πιο πολυ το ανεφερα για να ειναι στην τελευταια σελιδα μια και ειναι κατι που βγαινει συντομα,κυριως για οσους επαιξαν το παιχνιδια αυτο τον καιρο να το εχουν στα υποψη τους.

  12. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    christos-sonyboy (08-02-2019)

  13. #408

    Default

    Τελος και το scenario B με την claire.
    Γενικα το δευτερο σεναριο μου φανηκε πολυ πιο ευκολο απο το πρωτο ενω εκανα και περιπου 2 ωρες λιγοτερες (σε σχεση παλι με το πρωτο σεναριο) να το τελειωσω.
    Δεν ξερω αν εχει να κανει με το χαρακτηρα, αλλα τελειωσα το scenario b με πολλα πυρομαχικα, gunpowders και recovery items αποθεμα στο standard difficulty.
    Καταπληκτικη εμπειρια το παιχνιδι. Σπανια θα ελεγα.
    Οτι καλυτερο υπαρχει στο survival horror.
    Δεν σκεφτεσαι τιποτα αλλο εκτος απο την επιβιωση και το πως θα καταφερεις να βγεις ζωντανος.
    Μπραβο capcom!
    Αργοτερα θα παμε και hardcore, τωρα θα πιασω ολη τη σειρα replay απο το 0 μεχρι και το 7.
    Μου βγηκαν γουστα!



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #409
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Τελος και το scenario B με την claire.
    Γενικα το δευτερο σεναριο μου φανηκε πολυ πιο ευκολο απο το πρωτο ενω εκανα και περιπου 2 ωρες λιγοτερες (σε σχεση παλι με το πρωτο σεναριο) να το τελειωσω.
    Δεν ξερω αν εχει να κανει με το χαρακτηρα, αλλα τελειωσα το scenario b με πολλα πυρομαχικα, gunpowders και recovery items αποθεμα στο standard difficulty.
    Καταπληκτικη εμπειρια το παιχνιδι. Σπανια θα ελεγα.
    Οτι καλυτερο υπαρχει στο survival horror.
    Δεν σκεφτεσαι τιποτα αλλο εκτος απο την επιβιωση και το πως θα καταφερεις να βγεις ζωντανος.
    Μπραβο capcom!
    Αργοτερα θα παμε και hardcore, τωρα θα πιασω ολη τη σειρα replay απο το 0 μεχρι και το 7.
    Μου βγηκαν γουστα!



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Το δεύτερο σενάριο σε βάζει πιο γρήγορα στο ψητό θα έλεγα και πιο γρήγορα στο "κυνηγητό" (καταλαβαίνεις τι λέω και σε ποιον αναφέρομαι). Πάνω κάτω όμως ξέρεις και πως να κινηθείς πλέον μέσα στους χώρους κτλ και για αυτό ήξερες τι πρέπει να κάνεις, οπότε για αυτό το τελείωσες και πιο γρήγορα. Και εγώ τα ίδια. Από recovery items, πυρομαχικά κτλ όντως νομίζω πως δίνει περισσότερα στο σενάριο B.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Giannis1979 (08-02-2019)

  16. #410

    Default Resident Evil 2 (Remake)

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Το δεύτερο σενάριο σε βάζει πιο γρήγορα στο ψητό θα έλεγα και πιο γρήγορα στο "κυνηγητό" (καταλαβαίνεις τι λέω και σε ποιον αναφέρομαι). Πάνω κάτω όμως ξέρεις και πως να κινηθείς πλέον μέσα στους χώρους κτλ και για αυτό ήξερες τι πρέπει να κάνεις, οπότε για αυτό το τελείωσες και πιο γρήγορα. Και εγώ τα ίδια. Από recovery items, πυρομαχικά κτλ όντως νομίζω πως δίνει περισσότερα στο σενάριο B.
    Ναι σαφως και εχεις δικιο, και ειδικα στο οτι πλεον γνωριζεις πανω κατω πως να κινηθεις.
    Επειδη ομως το παιχνιδι ειναι ουτως η αλλως κλασμεντε γενικα δεν ξοδευα σφαιρες οπου δεν χρειαζοταν και επαιξα με στρατηγικη.
    Το αποτελεμα ηταν να παω στα τελευταια boss και να στησω απεναντι τους πυρηνικο οπλοστασιο, και να εχω και διπλα μου το γενικο κρατικο νοσοκομειο αν φαω καμμια ξοφαλτση.
    Kim πατα το ενα πραγμα...
    Ε το πατησα και τους εκανα υπολλειματα κρεατος.
    χαχαχα...

    ΥΓ: Μεχρι τωρα ο αδιαμφισβητητος ηγετης της σειρας στο horror κομματι (μακραν)ηταν το 1 και το remake του.
    Καλο και το 2 (το original ps1 game) αλλα για μενα ηταν πιο πολυ adventure παρα horror.
    Πλεον η κορωνα του καλυτερου resident evil game ever νομιζω παει ευκολα στο remake του 2.
    Ανατριχιαστικη- φρικιαστικη-εξωφρενικη λεπτομερεια κι fear level.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 08-02-2019 at 12:52.

  17. #411
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Τελος και το scenario B με την claire.
    Γενικα το δευτερο σεναριο μου φανηκε πολυ πιο ευκολο απο το πρωτο ενω εκανα και περιπου 2 ωρες λιγοτερες (σε σχεση παλι με το πρωτο σεναριο) να το τελειωσω.
    Δεν ξερω αν εχει να κανει με το χαρακτηρα, αλλα τελειωσα το scenario b με πολλα πυρομαχικα, gunpowders και recovery items αποθεμα στο standard difficulty.
    Καταπληκτικη εμπειρια το παιχνιδι. Σπανια θα ελεγα.
    Οτι καλυτερο υπαρχει στο survival horror.
    Δεν σκεφτεσαι τιποτα αλλο εκτος απο την επιβιωση και το πως θα καταφερεις να βγεις ζωντανος.
    Μπραβο capcom!
    Αργοτερα θα παμε και hardcore, τωρα θα πιασω ολη τη σειρα replay απο το 0 μεχρι και το 7.
    Μου βγηκαν γουστα!



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Είναι ποιο σύντομο το δεύτερο, εγώ να δω πότε θα το προχωρήσω το έχω αφήσει σχεδόν στην αρχή.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  18. #412
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Και μεις δεύτερο session χθες, μικρό όμως (στις 4.30 ώρες είμαστε)

    Spoiler!


  19. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Giannis1979 (08-02-2019)

  20. #413

    Default Resident Evil 2 (Remake)

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Και μεις δεύτερο session χθες, μικρό όμως (στις 4.30 ώρες είμαστε)

    Spoiler!
    Εγώ το είχα πει από την αρχή για το ps1 game ότι το δεύτερο σενάριο είναι κατά 90% ένα replay του ίδιου παιχνιδιού και δεν είναι δυνατόν να θεωρηθεί ως extension του game και πέσανε πολλοί να με φάνε και λέγανε για 10ωρα διάρκεια κλπ.
    Έχει κάποιες διάφορες, βλέπεις την ιστορία από την πλευρά του άλλου χαρακτήρα (στην αρχή διαχωρίζονται και παίρνουν αλλά μονοπάτια) αλλά μην τρελαθούμε Κ όλας.
    Το σίγουρο είναι ότι είναι must να παίξεις και το δεύτερο σενάριο.
    Όπως είναι must να παίξεις το resi 1 και με τη Jill και με τον Chris.
    Το επίσης σίγουρο είναι ότι είναι σχεδόν το ίδιο παιχνίδι.
    Το ίδιο φυσικά θα ισχίε και για το remake.
    Για μένα ΟΛΑ τα λεφτά στο συγκεκριμένο remake είναι ότι η capcom κατάφερε να πάρει ένα game 3 ωρών του ps1 και να το φέρει σε 10ωρη διάρκεια με αυτό το horror level και τη λεπτομέρεια, όσον αφορά το ΠΡΩΤΟ play through.
    Είναι πραγματικά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ αυτό που έχει πετύχει.
    Δεν το περίμενα τόσο απίστευτα καλό!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 08-02-2019 at 15:37.

  21. #414
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default



    Ούτε καν 900$ για αυτό το πράγμα! Ζήτημα να έχει κοστίσει 20$ για να το φτιάξουν.


    LoL για το παρακάτω ποστ. Ανοίξτε το όσοι έχουν τελειώσει το παιχνίδι καλύτερα για να μη σας χαλάσει η εμπειρία. Όχι ότι είναι και κάτι τραγικό όμως σαν spoiler.

    Spoiler!
    Last edited by WolfRathmA; 09-02-2019 at 13:06.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  22. #415

    Default

    Καλα περιμενε να δεις την συλλεκτικη του DMC5 με τα παλτα που τα χρεωνουν κατι χιλιαδες ευρω.

  23. #416
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    900?? οκ μόνο που αυτός το πήρε τσάμπα χαχα.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  24. #417
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Interview with Actor Nick Apostolides (LEON KENNEDY from Resident Evil 2)

    Σίγουρα κάποιος θα κάνει την ερώτηση, οπότε το βάζω εδώ για να τον προλάβω!

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  25. #418
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  26. #419

    Default

    Τα Dlc ειναι επιπεδου 4th survivor,δεν εχουν καποια σχεση με το κεντρικο story του παιχνιδιου,αλλα τουλαχιστον ειναι τσαμπε αρα κανενα θεμα.
    Εχουν προσθεσει και 2 νεα trophies.


  27. #420
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Τέλος ο Leon σε 8 ώρες 10 λεπτά, συνεχίζουμε με Claire!

    Πολύ το διασκεδάσαμε το παιχνίδι


  28. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    WolfRathmA (18-02-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •