Results 1 to 20 of 445

Thread: Resident Evil 2 (Remake)

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Καλησπέρα παιδιά.

    Τελείωσα το παιχνίδι και εγώ το Σαββατοκύριακο με true ending κτλ. Αισθάνομαι ότι έπαιξα ένα άρτιο παιχνίδι, στο οποίο δεν αντιμετώπισα πουθενά κανένα πρόβλημα μαζί του. Εξαιρετικό gameplay, ήχος και ατμόσφαιρα που δύσκολα μπορεί να το φτάσει άλλο horror παιχνίδι. Κάθε φορά που μπαίνω σε ένα δωμάτιο, γνωρίζοντας ότι θα βρω μέσα εκεί ένα ζόμπι κτλ αφού έχω παίξει το παιχνίδι πλέον και το γνωρίζω, πάντα με κυριεύει αυτό το άγχος σαν να παίζω πρώτη φορά. Σε κάθε δωμάτιο που μπαίνω μου ξυπνάει και αναμνήσεις από το πρώτο, αφήνοντας μου έτσι μια γλυκιά νοσταλγία. Οι αλλαγές που έχουν κάνει είναι τέτοιες που και αυτές δίνουν έναν ξεχωριστό τόνο στο παιχνίδι. Στην αρχή με ξένισε που έφτασα απευθείας στο αστυνομικό τμήμα, χωρίς να έχω δει και άλλο τον έξω χώρο. Όμως το παιχνίδι το έχουν μοιράσει έτσι και σου δίνει αυτή την δυνατότητα να το δεις παρακάτω. Ειδικά αυτό το backtracking που έχει με τρελαίνει.



    Το δε pace του παιχνιδιού κρύβει και αυτό τα δικά του θετικά... Καθώς θα μπαίνεις στο survival horror και θα έχεις βρει το δικό σου ρυθμό μέσα σε αυτό, από ένα σημείο και μετά, το παιχνίδι σου τα κάνει μαντάρα και σε πανικοβάλει τόσο, που ξεχνάς τι πρέπει να κάνεις. Αλλά εκεί είναι και το κλειδί του παιχνιδιού. Αν χάσεις το ρυθμό σου, χάνεις και το παιχνίδι. Γενικότερα αυτό το fast / slow ρυθμό που έχει και να σκαμπανεβάσματα αυτού είναι που κάνει το παιχνίδι καταπληκτικό. Πολύ θα καταλαβαίνουν τι εννοώ.

    Το παιχνίδι ήταν απλά απόλαυση!
    Last edited by WolfRathmA; 07-02-2019 at 09:37.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •