Page 9 of 23 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast
Results 161 to 180 of 445

Thread: Resident Evil 2 (Remake)

  1. #161
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Θα προτεινα να αποφευγουμε τους χαρακτηρισμους και οι αντιπαραθεσεις και να συνεχισουμε με καλη διαθεση την συζητηση. Πιστευω πως ειναι περιττες οι παρεξηγήσεις τις γιορτινες αυτες μερες, οποτε θα φροντισω να σβηστουν τα αχρειαστα μυνηματα στο θεμα και να συνεχισουμε ολοι φιλικα με γιορτινη διαθεση.

  2. The Following 4 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Giannis1979 (20-12-2018),jay_D (20-12-2018),Leon_DiZ (20-12-2018),WolfRathmA (21-12-2018)

  3. #162
    Cool Member jay_D's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    PSN ID
    pixel_drops

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    Θα προτεινα να αποφευγουμε τους χαρακτηρισμους και οι αντιπαραθεσεις και να συνεχισουμε με καλη διαθεση την συζητηση. Πιστευω πως ειναι περιττες οι παρεξηγήσεις τις γιορτινες αυτες μερες, οποτε θα φροντισω να σβηστουν τα αχρειαστα μυνηματα στο θεμα και να συνεχισουμε ολοι φιλικα με γιορτινη διαθεση.
    Σωστός

    Btw. Είδε κανείς τα μπλουζο-μπρελοκ-καπέλα που έβγαλε το numskull για το Re2? (τι ωραία εποχή να είσαι fan των resident)

    Αν γουστάρετε κάτι διαφορετικό στα Ελληνικά Stream περάστε μια βόλτα (Playstation New and Old Exclussives, Retro Gaming, Survival Horror, Residennt Evil and Silent Hill series).


    https://www.twitch.tv/pixel_drops

  4. #163
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    30 λεπτα resi 2 δεν ειναι demo αλλα το 1/4 του game. 2/2 μιση ωρες παιχνιδι ειναι ολο κ ολο. Μακραν το μικροτερο resi, και πολυ υπερεκτιμημενο. Μπροστα στο 1 κατα τη γνωμη μου δεν αξιζει μια.

    ΥΓ: Demo δε μπορω να βρω, αν βρηκε καποιος ας πει.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Πλακα κανεις ετσι?Το καλυτερο resident evil Μακραν θες να πεις.Οσο ότι είναι και 2μιση ωρες παιχνιδι με( 2 ξεχωριστα campaign) παει να πει ότι θα πρεπει να εισαι κανενας ρέκορντμαν και δεν το ξερουμε τοσο καιρο
    Επιπλέον θα πρεπει να ξερουμε ότι το remake δεν θα είναι εξωλοκληρου ιδιο στα το παλιο.Και πιο μεγαλυτερο θα είναι,αλλα επιπλέον θα εχει και νεες περιοχες που δεν υπηρχαν στο κλασικο.
    Last edited by spartan; 20-12-2018 at 17:29.

  5. #164

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Πλακα κανεις ετσι?Το καλυτερο resident evil Μακραν θες να πεις.Οσο ότι είναι και 2μιση ωρες παιχνιδι με( 2 ξεχωριστα campaign) παει να πει ότι θα πρεπει να εισαι κανενας ρέκορντμαν και δεν το ξερουμε τοσο καιρο
    Επιπλέον θα πρεπει να ξερουμε ότι το remake δεν θα είναι εξωλοκληρου ιδιο στα το παλιο.Και πιο μεγαλυτερο θα είναι,αλλα επιπλέον θα εχει και νεες περιοχες που δεν υπηρχαν στο κλασικο.
    Ενταξει το ποιο ειναι καλυτερο ειναι καθαρα θεμα γουστου. Αλλος θα πει το ενα αλλος το δυο αλλος το 3.
    Απο κει και περα θα δουμε οταν κυκλοφορησει. Και γω ελπιζω να ειναι αναβαθμισμενο οσον αφορα τη διαρκεια. Αυτο που ακουσα παντως (χωρις να ξερω εγγυημενα) ειναι οτι τα διαφορετικα σεναρια καταργουνται στο remake. Θα δουμε και θα το συζητησουμε ξανα οταν με το καλο κυκλοφορησει.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #165
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Το 2 για μένα μιας κ το αναφέρετε είναι το καλύτερο της σειράς,σαν χρόνος είναι αρκετά μεγάλο μιας κ θέλει να δεις κ με τους δύο χαρακτήρες(ο ένας συμπληρώνει τον αλλον).
    Το 3 μετά ήταν πολύ κοντά σε αυτό αλλά όχι σαν το 2,βέβαια δεν είναι κ πολύ δύσκολο το ποιο δύσκολο για μένα ήταν το X Veronika μιλάμε για απίστευτες Παναγίες για το λίγο loot που είχε.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  7. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    spartan (21-12-2018)

  8. #166

    Default Resident Evil 2 (Remake, 25 Ιανουαρίου 2019)

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Το 2 για μένα μιας κ το αναφέρετε είναι το καλύτερο της σειράς,σαν χρόνος είναι αρκετά μεγάλο μιας κ θέλει να δεις κ με τους δύο χαρακτήρες(ο ένας συμπληρώνει τον αλλον).
    Το 3 μετά ήταν πολύ κοντά σε αυτό αλλά όχι σαν το 2,βέβαια δεν είναι κ πολύ δύσκολο το ποιο δύσκολο για μένα ήταν το X Veronika μιλάμε για απίστευτες Παναγίες για το λίγο loot που είχε.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για μενα το veronica x ειναι ισως το καλυτερο απ ολα. Θυμαμαι οταν το χα πρωτοπαιξει στα τοτε next gen συστηματα (dreamcast, ps2) και εριχνε σαγονια για τα τοτε δεδομενα.
    Εβλεπες την claire να βασταει τον αναπτηρα, να ανοιγοκλεινει τα ματια της και τις κατσαριδες να περπατανε στους τοιχους και δεν πιστευες στα ματια σου σε σχεση με τα γραφικα και τα animation της προηγουμενης γενιας.
    Τη γνωμη μου για το 2 την εχω πει και ισχιει. Το πιο ευκολο (μακραν) απ ολα, και το πιο μικρο. Καλα να μαστε να διαφωνουμε.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 20-12-2018 at 23:22.

  9. #167
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Παρόλο που δεν ασχολήθηκα ποτέ μου με RESI, έχω αρκετούς φίλους που τα είχαν λιώσει όλα. Τα σχόλιά τους είναι πάνω κάτω ίδια με του Giannis1979. Το 1ο έκανε το μεγάλο μπαμ, το δεύτερο αν και κάπως καλύτερο ήταν συντομότερο, αλλά εκεί που έπεσαν τα σαγόνια ήταν στο Βερόνικα στο PS2.

    Ξαναλεω: προσωπική πείρα δεν έχω, απλώς παρακολουθώ τα σχόλιά σας και παραθέτω ότι μου έχουν πει άτομα που παίζουν από το 1978 σαν κι εμένα.

    Βέβαια, τα παραπάνω δεν σημαίνει ότι είναι θέσφατα, ούτε de facto. Είναι κι αυτές κάποιες απόψεις-σχόλια ατόμων που τα εμπιστεύομαι.

    Φυσικά κάθε άποψη είναι σεβαστή, δεν το συζητώ αυτό. Εντούτοις ο καθένας έχει την δίκη του οπτική για κάθε RESI τίτλο!

  10. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Giannis1979 (21-12-2018)

  11. #168

    Default

    Αν επεφταν σαγονια με το Veronica στο ps2,δηλαδη στο Remake(σε αυτη την γενια HD remastered που κυκλοφορησε στο ps4) του Gamecube που κυκλοφορησε το 2002(ιδια γενια με το ps2) τι ακριβως γινοταν? Ολο το σωμα γινοταν κομματια?
    Ωραιο το Code veronica και η εναλλαγη μεταξυ Claire και Chris αλλα δυστηχως εχασε ποντους λογω του σπαστικου Steve. Για τον ιδιο λογο που το αρχικο Resident evil εχασε ποντους με τους αστειους διαλογους του.

    Και παλι βεβαια το μεγαλο μπαμ εγινε στο Remake με την προσθηκη των defensive items και κυριως των Crimson Heads. Για το τελευταιο ειναι ισως η σημαντικοτερη προσθηκη που μπηκε ποτε σε resident evil με ζομπι. Να βλεπεις καθε φορα που περνας απο ενα δωματιο το ζομπι κατω και απο εκει που δεν το περιμενεις ξαφνικα να σηκωνεται πανω απο το πουθενα δυνατοτερο και γρηγοροτερο.

    Ο καθενας εχει το προσωπικο αγαπημενο του σε αυτο συμφωνουμε ολοι,αλλα αυτο που γραφτηκε πιο πισω για 2ωρες διαρκειας του Resident evil 2 ειναι μαλλον καποιο ανεκδοτο γιατι δεν εχει καμια επαφη με την πραγματικοτητα.
    Last edited by Fulgore; 21-12-2018 at 00:13.

  12. #169

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Παρόλο που δεν ασχολήθηκα ποτέ μου με RESI, έχω αρκετούς φίλους που τα είχαν λιώσει όλα. Τα σχόλιά τους είναι πάνω κάτω ίδια με του Giannis1979. Το 1ο έκανε το μεγάλο μπαμ, το δεύτερο αν και κάπως καλύτερο ήταν συντομότερο, αλλά εκεί που έπεσαν τα σαγόνια ήταν στο Βερόνικα στο PS2.

    Ξαναλεω: προσωπική πείρα δεν έχω, απλώς παρακολουθώ τα σχόλιά σας και παραθέτω ότι μου έχουν πει άτομα που παίζουν από το 1978 σαν κι εμένα.

    Βέβαια, τα παραπάνω δεν σημαίνει ότι είναι θέσφατα, ούτε de facto. Είναι κι αυτές κάποιες απόψεις-σχόλια ατόμων που τα εμπιστεύομαι.

    Φυσικά κάθε άποψη είναι σεβαστή, δεν το συζητώ αυτό. Εντούτοις ο καθένας έχει την δίκη του οπτική για κάθε RESI τίτλο!
    Απ το 79 ρε θηριο; Μου ριχνεις μια δεκαετια. Το θεμα ειναι η αντιθετη αποψη να ειναι σεβαστη οπως ακριβως τα λες. Εγω σεβομαι αυτον που διαφωνει οπως θελω και αυτος να σεβαστει εμενα. Ειχα τετοια τρελα με το Resi που εφερνα μεχρι και περιοδικα εξωτερικου ελλειψη ιντερνετ για να διαβαζω previews και reviews αργοτερα.
    Ολα μα ολα τα reviews ανεφεραν ως μοναδικο αρνητικο την μικρη διαρκεια.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #170

    Default Resident Evil 2 (Remake, 25 Ιανουαρίου 2019)

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Αν επεφταν σαγονια με το Veronica στο ps2,δηλαδη στο Remake(σε αυτη την γενια HD remastered που κυκλοφορησε στο ps4) του Gamecube που κυκλοφορησε το 2002(ιδια γενια με το ps2) τι ακριβως γινοταν? Ολο το σωμα γινοταν κομματια?
    Ωραιο το Code veronica και η εναλλαγη μεταξυ Claire και Chris αλλα δυστηχως εχασε ποντους λογω του σπαστικου Steve. Για τον ιδιο λογο που το αρχικο Resident evil εχασε ποντους με τους αστειους διαλογους του.

    Και παλι βεβαια το μεγαλο μπαμ εγινε στο Remake με την προσθηκη των defensive items και κυριως των Crimson Heads. Για το τελευταιο ειναι ισως η σημαντικοτερη προσθηκη που μπηκε ποτε σε resident evil με ζομπι. Να βλεπεις καθε φορα που περνας απο ενα δωματιο το ζομπι κατω και απο εκει που δεν το περιμενεις ξαφνικα να σηκωνεται πανω απο το πουθενα δυνατοτερο και γρηγοροτερο.

    Ο καθενας εχει το προσωπικο αγαπημενο του σε αυτο συμφωνουμε ολοι,αλλα αυτο που γραφτηκε πιο πισω για 2ωρες διαρκειας του Resident evil 2 ειναι μαλλον καποιο ανεκδοτο γιατι δεν εχει καμια επαφη με την πραγματικοτητα.
    Το remake ηρθε αρκετα αργοτερα στη γενια.Οπως λες ηταν καταπληκτικο αλλα ηταν η ιδια ιστορια. Το veronica ηταν launch τιτλος του dreamcast και αργοτερα του ps2 και ηταν κατι πρωτογνωρο για τη σειρα. Νεα γενια απλα.Στην κυριολεξια επεφταν σαγονια. Αν εσενα δεν σ αρεσε ο steve η ο καθε steve ειναι αλλο θεμα και προσωπικο γουστο.
    Για το 2 ποσταρα πριν 3-4 σελιδες απο φορουμ με ανθρωπους καμενους με τα resi που ελεγαν ακριβως το ιδιο. Οτι ειναι ενα game 2,μιση ωρων. Εσυ μπορει να παιξεις και τα 4 σεναρια απο δεκα φορες το καθενα.
    Δεν προσπαθω να σου επιβαλλω αποψη αλλα καλο ειναι να υπαρχει ενας σεβασμος στην αποψη του αλλου ειδικα οταν το search στο google “resident evil 2 is short” αποφερει ενα βουνο αποτελεσματα.
    Απο μενα κλεινει το θεμα αυτο και ας το επαναξιολογησουμε στην κυκλοφορια.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 21-12-2018 at 01:00.

  14. #171
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Απ το 79 ρε θηριο; Μου ριχνεις μια δεκαετια. Το θεμα ειναι η αντιθετη αποψη να ειναι σεβαστη οπως ακριβως τα λες. Εγω σεβομαι αυτον που διαφωνει οπως θελω και αυτος να σεβαστει εμενα. Ειχα τετοια τρελα με το Resi που εφερνα μεχρι και περιοδικα εξωτερικου ελλειψη ιντερνετ για να διαβαζω previews και reviews αργοτερα.
    Ολα μα ολα τα reviews ανεφεραν ως μοναδικο αρνητικο την μικρη διαρκεια.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Xmas 1978 μου έφεραν δώρο το Atari VCS!!!

  15. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Giannis1979 (21-12-2018)

  16. #172
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Για μενα το veronica x ειναι ισως το καλυτερο απ ολα. Θυμαμαι οταν το χα πρωτοπαιξει στα τοτε next gen συστηματα (dreamcast, ps2) και εριχνε σαγονια για τα τοτε δεδομενα.
    Εβλεπες την claire να βασταει τον αναπτηρα, να ανοιγοκλεινει τα ματια της και τις κατσαριδες να περπατανε στους τοιχους και δεν πιστευες στα ματια σου σε σχεση με τα γραφικα και τα animation της προηγουμενης γενιας.
    Τη γνωμη μου για το 2 την εχω πει και ισχιει. Το πιο ευκολο (μακραν) απ ολα, και το πιο μικρο. Καλα να μαστε να διαφωνουμε.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Το βερονικα στο dreamcast ηταν ένα πραγματικο τεχνολογικο επίτευγμα.Οταν το ειχα πρωτοδει μου ειχαν πεσει τα σαγονια κατω.Δεν ειχα και τοτε λεφτα να την παρω,και πηγαινα σε ένα φιλαρακι και το εβλεπα εκει.Αλλα όταν βγηκε το remake /zero και resident evil 4 για Gameqube.Πηγα και αγορασα την κονσολα της νιντεντου μονο για αυτά.Γενικα εχω μεγαλη τρελα με την σειρα.Και χαιρομαι πολύ που επανηλθε δρυμιτερα.
    Last edited by spartan; 21-12-2018 at 02:47.

  17. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    Giannis1979 (21-12-2018)

  18. #173
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Ενταξει το ποιο ειναι καλυτερο ειναι καθαρα θεμα γουστου. Αλλος θα πει το ενα αλλος το δυο αλλος το 3.
    Απο κει και περα θα δουμε οταν κυκλοφορησει. Και γω ελπιζω να ειναι αναβαθμισμενο οσον αφορα τη διαρκεια. Αυτο που ακουσα παντως (χωρις να ξερω εγγυημενα) ειναι οτι τα διαφορετικα σεναρια καταργουνται στο remake. Θα δουμε και θα το συζητησουμε ξανα οταν με το καλο κυκλοφορησει.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Καταργουντε τα σεναρια,αλλα τωρα θα μιλαμε για 2 ξεχωριστα καμπειν στο να διαλέξεις εξ αρχης.

  19. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    Giannis1979 (21-12-2018)

  20. #174
    Cool Member jay_D's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    PSN ID
    pixel_drops

    Default

    Απίστευτο το CvX ή αλλιώς το κανονικό Re3 καθώς το Nemesis project ήταν spin off (με 2 διαφορετικες θεωρίες για το αν ξεκήνισε η δημιουργια του πριν το cvx ή αν τελικά δημιουργήθηκε για να κλείσει την συμφωνημένη τριλογία με τη Sony καθως το cvx δεν μπορούσε να το σηκώσει το ps1).



    Απο την πλευρά μου θυμάμαι να βλέπω screenshot απο Re remake στο gamecube και να αγοράζω (μετα απο λιγα χρονια βεβαια) την κονσόλα μόνο για αυτο το παιχνίδι. Η εμπειρία ήταν απόλυτη. Ηταν και ειναι για μένα η επιτομή του survival horror. Crimson Head + Lisa trevor (μου είχε μαυρίσει τα πάντα). Το παιχίδι το θεωρώ το πιο ολοκληρομένο oldschool survival horror όσο και αν το 2 είναι διπλα του μόνο και μόνο για την retrίλα και την νοσταλγία.

    Ελπίζω το Re2make να είναι ακόμα καλύτερο

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Γενικα εχω μεγαλη τρελα με την σειρα.Και χαιρομαι πολύ που επανηλθε δρυμιτερα.
    Αααααυτο οπως το είπες.

    Απο το πουθενά η Capcom είπε να μας γυρίσει στις παλιές καλές εποχές και να διδάξει survival horror

    Πραγματικά το re2remake είναι ότι μπορούσε να ζητήσει ο κάθε τρελαμένος με την σειρά. Τρελό fan service. Μένει βέβεια να το παίξουμε αλλά το team πισω απο το παιχνίδι είναι αρκετά δυνατό

  21. #175

    Default Resident Evil 2 (Remake, 25 Ιανουαρίου 2019)

    Quote Originally Posted by jay_D View Post
    Απίστευτο το CvX ή αλλιώς το κανονικό Re3 καθώς το Nemesis project ήταν spin off (με 2 διαφορετικες θεωρίες για το αν ξεκήνισε η δημιουργια του πριν το cvx ή αν τελικά δημιουργήθηκε για να κλείσει την συμφωνημένη τριλογία με τη Sony καθως το cvx δεν μπορούσε να το σηκώσει το ps1).

    Απο την πλευρά μου θυμάμαι να βλέπω screenshot απο Re remake στο gamecube και να αγοράζω (μετα απο λιγα χρονια βεβαια) την κονσόλα μόνο για αυτο το παιχνίδι. Η εμπειρία ήταν απόλυτη. Ηταν και ειναι για μένα η επιτομή του survival horror. Crimson Head + Lisa trevor (μου είχε μαυρίσει τα πάντα). Το παιχίδι το θεωρώ το πιο ολοκληρομένο oldschool survival horror όσο και αν το 2 είναι διπλα του μόνο και μόνο για την retrίλα και την νοσταλγία.

    Ελπίζω το Re2make να είναι ακόμα καλύτερο

    - - - Updated - - -



    Αααααυτο οπως το είπες.

    Απο το πουθενά η Capcom είπε να μας γυρίσει στις παλιές καλές εποχές και να διδάξει survival horror

    Πραγματικά το re2remake είναι ότι μπορούσε να ζητήσει ο κάθε τρελαμένος με την σειρά. Τρελό fan service. Μένει βέβεια να το παίξουμε αλλά το team πισω απο το παιχνίδι είναι αρκετά δυνατό
    Το resi 3 ειναι μια ολοκληρωμενη ιστορια που ξεκιναει πριν τα γεγονοτα του 2 και ολοκληρωνεται μετα απο αυτα (τα γεγονοτα του 2)με ενα epic conclusion.
    Δε νομιζω να ισχιει το οτι δημιουργηθηκε κατ αναγκη γιατι εφερε το τελος των γεγονοτων στη racoon city με αυτο που εγινε στο τελος και ηταν η φυσικη καταληξη της ιστοριας δινοντας το εναυσμα για την (τραγικη) εξελιξη της σειρας απο το 4 και μετα.

    Πιθανοτατα να εγινε κατ αναγκη στο πρωτο playstation γιατι το ps2 ηρθε αργοτερα και το veronica ετρεχε ηδη στο dreamcast.

    Και για το remake του 1 συμφωνω απολυτα και γενικα θα ηθελα να δω remake και του 3 μετα του 2 που ερχεται.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 21-12-2018 at 11:00.

  22. #176
    Cool Member jay_D's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    PSN ID
    pixel_drops

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Το resi 3 ειναι μια ολοκληρωμενη ιστορια που ξεκιναει πριν τα γεγονοτα του 2 και ολοκληρωνεται μετα απο αυτα (τα γεγονοτα του 2)με ενα epic conclusion.
    Δε νομιζω να ισχιει το οτι δημιουργηθηκε κατ αναγκη γιατι εφερε το τελος των γεγονοτων στη racoon city με αυτο που εγινε στο τελος και ηταν η φυσικη συνεχεια της ιστοριας.

    Πιθανοτατα να εγινε κατ αναγκη στα old gen συστηματα γιατι το ps2 ηρθε αργοτερα και το veronica ετρεχε ηδη στο dreamcast.

    Και για το remake του 1 συμφωνω απολυτα και γενικα θα ηθελα να δω remake και του 3 μετα του 2 που ερχεται.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Υπάρχουν πολλές θεωρίες για το Re3. Εγώ τείνω να πιστεύω οτι δουλευόταν σαν spin-off και το έκαναν numbered λόγο του συμβολαίου που είχαν με την Sony για τριλογία στο ps1 (πράγμα που δεν είναι confirmed βέβαια). Έχουν πει σε συνέντευξη ότι το 3 δεν δουλευόταν εξ αρχής ως 3 αλλά ως spin-off τίτλος. Έχει ακουστεί ότι σκέφτονταν το Re3 να έχει πρωταγωνιστή μέχρι και τον Hunk. Φήμες φήμες φήμες.
    Επίσης για το CvX ακούγεται οτι το είχαν σαν το πραγματικό sequel του 2 και (αν και για μένα το 3 μου άρεσε περισσότερο το CvX) όντως ενώνει τα 2 πρώτα πολύ όμορφα, αλλά και πάλι και αυτό δεν είναι confirmed.
    Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να βγάλουν ένα βιβλίο με όλα τα back stories από την παραγωγή όλων των resident evil.

    Τώρα έχουμε δει πόσα δουλεύουν στο backround οπότε ναι και εγώ δεν πιστεύω ότι ξεκίνησε κατ ανάγκη. (πόσα έχουν ακυρώσει και έχουν αλλάξει...πχ re 4 με 4 διαφορετικά prototype και η πρώτη προσπάθεια έγινε το dmc, resident evil: dash το οποίο είναι πολύ θαμμένο και αν δεν το ξέρεις αξίζει να του ρίξεις μια ματιά, resident evil outbreak 3 κλπ κλπ κλπ....οπότε λογικό μάλλον να το δούλευαν παράλληλα με άλλα project.)

    Οσο για το Remake του 3 θα είναι φυσικό επακόλουθο να το βγάλουν με τόση απήχηση που έχει ήδη το 2. Ασε που εγώ ζω για τη στιγμή που θα δω κανα nemesis easter egg μέσα στο remake του 2.
    Αν γουστάρετε κάτι διαφορετικό στα Ελληνικά Stream περάστε μια βόλτα (Playstation New and Old Exclussives, Retro Gaming, Survival Horror, Residennt Evil and Silent Hill series).


    https://www.twitch.tv/pixel_drops

  23. #177

    Default Resident Evil 2 (Remake, 25 Ιανουαρίου 2019)

    Quote Originally Posted by jay_D View Post
    Υπάρχουν πολλές θεωρίες για το Re3. Εγώ τείνω να πιστεύω οτι δουλευόταν σαν spin-off και το έκαναν numbered λόγο του συμβολαίου που είχαν με την Sony για τριλογία στο ps1 (πράγμα που δεν είναι confirmed βέβαια). Έχουν πει σε συνέντευξη ότι το 3 δεν δουλευόταν εξ αρχής ως 3 αλλά ως spin-off τίτλος. Έχει ακουστεί ότι σκέφτονταν το Re3 να έχει πρωταγωνιστή μέχρι και τον Hunk. Φήμες φήμες φήμες.
    Επίσης για το CvX ακούγεται οτι το είχαν σαν το πραγματικό sequel του 2 και (αν και για μένα το 3 μου άρεσε περισσότερο το CvX) όντως ενώνει τα 2 πρώτα πολύ όμορφα, αλλά και πάλι και αυτό δεν είναι confirmed.
    Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να βγάλουν ένα βιβλίο με όλα τα back stories από την παραγωγή όλων των resident evil.

    Τώρα έχουμε δει πόσα δουλεύουν στο backround οπότε ναι και εγώ δεν πιστεύω ότι ξεκίνησε κατ ανάγκη. (πόσα έχουν ακυρώσει και έχουν αλλάξει...πχ re 4 με 4 διαφορετικά prototype και η πρώτη προσπάθεια έγινε το dmc, resident evil: dash το οποίο είναι πολύ θαμμένο και αν δεν το ξέρεις αξίζει να του ρίξεις μια ματιά, resident evil outbreak 3 κλπ κλπ κλπ....οπότε λογικό μάλλον να το δούλευαν παράλληλα με άλλα project.)

    Οσο για το Remake του 3 θα είναι φυσικό επακόλουθο να το βγάλουν με τόση απήχηση που έχει ήδη το 2. Ασε που εγώ ζω για τη στιγμή που θα δω κανα nemesis easter egg μέσα στο remake του 2.
    Απ οτι ψυθιριζεται το remake του 3 ειναι ηδη under development.

    https://www.google.gr/amp/www.ladbib...81206.amp.html


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    spartan (21-12-2018)

  25. #178
    Cool Member jay_D's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    PSN ID
    pixel_drops

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Απ οτι ψυθιριζεται το remake του 3 ειναι ηδη under development.

    https://www.google.gr/amp/www.ladbib...81206.amp.html


    Sent from my iPhone using Tapatalk



    Γιαααααααα να δούμε. Μακάρι αλλά για κάποιο λόγο είμαι σίγουρος ότι θα το κάνουν.
    Αν γουστάρετε κάτι διαφορετικό στα Ελληνικά Stream περάστε μια βόλτα (Playstation New and Old Exclussives, Retro Gaming, Survival Horror, Residennt Evil and Silent Hill series).


    https://www.twitch.tv/pixel_drops

  26. #179
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Τελειο. Βασικα 1, 2,3 και Code Veronica (ειτε Χ ειτε χωρις το Χ - δεν ξερω τι διαφορετικό έχουν καθώς το ειχα παίξει στο Dreamcast σκέτο χωρίς το Χ) μάρεσαν το ίδιο. Κυρίως το 1 για μένα ήταν το παιχνίδι που μου φέρνει έντονες αναμνήσεις καθώς ήταν στην αγαπημένη μου κονσόλα το Saturn - το πρώτο παιχνίδι που πήρα στο σύστημα και δεν ήξερα καν περί τινος πρόκειται. Απλά το είδα στο ράφι το πήρα (δίπλα του έιχαν το Tomb Raider που στην αρχή ήταν αποκλειστικότητα στο Saturn ΑΝ θυμάμαι καλα). Για όποιο και να βγάζουν remakes απο αυτά που είπα είναι για μένα σίγουρες αγορές. Για συλλεκτικούς λόγους να πω την αλήθεια διότι ξέρω τι θα γίνει στο στόρυ...
    Satan has left his killing floor
    PS4

  27. #180
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Στην αρχή ήταν αποκλειστικότητα του PSX το Tomb Raider, αλλά μόνο από πλευράς χρονικής περιόδου.

    Είχαμε (στα γραφεία της Compupress / Pixel) λάβει μια beta έκδοση για PC στα τέλη 1995 και είχαμε πάθει όλοι την πλάκα μας!

    Πρώτα στο PSX λοιπόν το Tomb Raider, μετά η (κάκιστη) έκδοση για Saturn, μετά για PC και λίγο πιο μετά για PC + Voodoo = η έκδοση με τα καλύτερα γραφικά.

    ΥΓ: Αρχικά (1993-1994) κι εμένα ήταν η αγαπημένη κονσόλα το Saturn λόγω των δύο Hitachi SH RISC CPU και επειδή ήταν το τελευταίο 2D powerhouse (καλύτερο και από το Neo-Geo). Μετά το 1994 όμως, όταν άρχισαν οι τεχνικές αναλύσεις και αποδείχτηκε ότι η SEGA δεν προέβλεψε την επέλαση του 3D αλλά ΚΑΙ του full motion video (mjpeg / mpeg 1), στα οποία το PSX είχε dedicated τσιπ ΠΑΡΑ πολύ δυνατό.......ε, λογικά, αυτή έγινε η αγαπημένη μου κονσόλα.
    Last edited by Lefteris_X; 21-12-2018 at 14:09.

  28. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    MajereMP44 (21-12-2018)

Page 9 of 23 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •