Page 14 of 23 FirstFirst ... 4101112131415161718 ... LastLast
Results 261 to 280 of 445

Thread: Resident Evil 2 (Remake)

  1. #261
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το έπαιξα και εγώ με HDR και όντως μου φάνηκε κάπως η εικόνα αλλά η αλήθεια είναι πως δεν δοκίμασα χωρίς HDR.
    Θα το δοκιμάσω σε ένα δεύτερο playthrough και θα επανέλθω με εντυπώσεις.
    Πάντως γενικά το HDR σε πολλά παιχνίδια είναι άκρως εντυπωσιακό.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  2. #262
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Εγω επαιξα με απενεργοποιημενο το Hdr οπως κανω πλεον σε ολα τα παιχνιδια.

    Απο τις μεγαλυτερες λαλακιες το Hdr ειδικα ετσι οπως το πολυ διαφημιζουν και πως ειναι στην πραξη στην πλειοψηφια των παιχνιδιων.

    Να μου πεις καπως πρεπει να πουλησουν τις τηλεορασεις και χαρη στα video games και υπηρεσιες τυπου netflix καταφερνουν και πουλανε .
    Η αλήθεια είναι καπου στη μέση, υπάρχουν παιχνίδια που κάνουν εξαιρετική χρήση όπως πχ Horizon Zero Dawn ή Forza Horizon 3 & 4. Άλλα πάλι είναι μέτρια σαν αποτέλεσμα και τέλος υπάρχουν και οι πολύ κακές υλοποιήσεις όπως πχ RDR2 ή αν παραμείνει το Resi 2 στη κατάσταση του demo που είδαμε. Σίγουρα όμως δεν είναι κακή τεχνολογια. Είναι κακή χρήση από τους devs. Όπως και να έχει όμως είναι μια επιλογή πρός εμάς. Αν δε μας κάνει απλά το βγάζουμε εκτός από τις ρυθμίσεις.

  3. #263
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post

    Στο 5:35 είναι αυτό που πόσταρα και εγώ σε φωτό στις διαφορές που είδα στις δυο εκδόσεις.

    Ναι μεν είναι στην ίδια ανάλυση και τα δύο, αλλά αλλάζει το depth of field και τα reflections.

    Πιστεύω ότι στις τελικές εκδόσεις θα διορθωθούν/βελτιωθούν κάποια πράγματα.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. #264
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Το έπαιξα και εγώ με HDR και όντως μου φάνηκε κάπως η εικόνα αλλά η αλήθεια είναι πως δεν δοκίμασα χωρίς HDR.
    Θα το δοκιμάσω σε ένα δεύτερο playthrough και θα επανέλθω με εντυπώσεις.
    Πάντως γενικά το HDR σε πολλά παιχνίδια είναι άκρως εντυπωσιακό.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Μιχαλη, αν έχεις χρόνο στο demo σου δοκίμασέ το ξανά χωρίς.
    Συμφωνω πως σε κάποια παιχνίδια με σωστό HDR η εικόνα είναι αριστούργημα.
    Εδω δυστυχώς όχι ή όχι ακόμη θέλω να πιστεύω (άλλο θα ήταν με ένα σωστό patch να το φέρουν εκεί που πρέπει).

  5. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    mihalis13 (15-01-2019)

  6. #265
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Εχθές έπαιξα και γω το demo και στις δυο κονσόλες (PS4 Pro & Xbox One X).

    Ανυπομονούσα να το παίξω να δω τι δουλειά έχουν κάνει αλλά μετά το τέλος του demo πλέον μετρώ τις ώρες.
    Ένα πράγμα μόνο μου κάνει εντύπωση και πραγματικά δε ξέρω πως δε το έχετε αναφέρει παιδιά εδώ.

    Το παιχνίδι έχει τραγικό HDR. Ειδικά στα κομμάτια του που έχει ο Leon τον φακό στο χέρι η εικόνα είναι
    ξεθωριασμένη σε απίστευτα μεγάλο βαθμό. Βγάζοντας το HDR τα πάντα αποκτούν την ένταστη, το contrast, τα χρώματα και τελικά
    την αίσθηση που πραγματικά πρέπει να έχει το παιχνίδι. Αν παραμείνει έτσι σίγουρα θα το παίξω χωρίς HDR.

    Κατά τα άλλα και στις δυο κονσόλες το παιχνίδι παίζει σχεδόν πανομοιότυπα, ίσως στα μάτια μου το X να έχει
    ένα μικρό προβάδισμα αλλά όχι κάτι πραγματικά φανερό όπως ήταν πχ στην περίπτωση του RDR2 που εκεί τα πράγματα ήταν διαφορετικά.

    Πέραν του προβληματικού HDR όμως το παιχνίδι είναι αριστούργημα. Ήδη!
    Μια διευκρινηση.Το ντεμο που δοθηκε είναι από παλια buld.Πιστευω ότι στην τελικη εκδοση τα μικροπροβλήματα που υπαρχουν να εχουν διορθωθεί(το resident evil 7)αν θυμαμαι καλα ειχε πολύ καλο hdr.Αυτό με κανει να ελπιζω

  7. #266
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγώ πάντως ένα πράγμα που φοβόμουν ήταν ο χειρισμός, τα παλιά είχα την κάμερα κ τον χειρισμό λίγο βαρύ κ πίστευα ότι κ τώρα θα είναι έτσι, ευτυχώς στο Demo φαίνετε ότι είναι πολύ καλός γρήγορος κ εύκολος η κάμερα είναι όπως ήταν αλλά έκει είναι μικρό το κακό.
    Τώρα διαβάζω πάλι για HDR νομίζω η κονσόλες θέλουν ακόμα δουλειά για να είναι τέλειο το HDR, εδώ σε monitor κ TV δεν υπάρχει τέλειο θα βγάζουν τα παιχνίδια.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  8. #267
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Μια διευκρινηση.Το ντεμο που δοθηκε είναι από παλια buld.Πιστευω ότι στην τελικη εκδοση τα μικροπροβλήματα που υπαρχουν να εχουν διορθωθεί(το resident evil 7)αν θυμαμαι καλα ειχε πολύ καλο hdr.Αυτό με κανει να ελπιζω
    Ναι έχεις δίκιο σε αυτό και γω πιστεύω πως το τελικό θα είναι ακόμη καλύτερο σε λεπτομέρειες και μακάρι το HDR του να είναι αντίστοιχα καλό όπως αυτό του 7.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Εγώ πάντως ένα πράγμα που φοβόμουν ήταν ο χειρισμός, τα παλιά είχα την κάμερα κ τον χειρισμό λίγο βαρύ κ πίστευα ότι κ τώρα θα είναι έτσι, ευτυχώς στο Demo φαίνετε ότι είναι πολύ καλός γρήγορος κ εύκολος η κάμερα είναι όπως ήταν αλλά έκει είναι μικρό το κακό.
    Τώρα διαβάζω πάλι για HDR νομίζω η κονσόλες θέλουν ακόμα δουλειά για να είναι τέλειο το HDR, εδώ σε monitor κ TV δεν υπάρχει τέλειο θα βγάζουν τα παιχνίδια.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    ο χειρισμός για μένα είναι ένα από τα πολλά + που έχει το παιχνίδι... τρέχει καταπληκτικά, φρέσκος για Resi 2 και ταυτόχρονα πολύ οικείος.

  9. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    spartan (15-01-2019)

  10. #268

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Εχθές έπαιξα και γω το demo και στις δυο κονσόλες (PS4 Pro & Xbox One X).

    Ανυπομονούσα να το παίξω να δω τι δουλειά έχουν κάνει αλλά μετά το τέλος του demo πλέον μετρώ τις ώρες.
    Ένα πράγμα μόνο μου κάνει εντύπωση και πραγματικά δε ξέρω πως δε το έχετε αναφέρει παιδιά εδώ.

    Το παιχνίδι έχει τραγικό HDR. Ειδικά στα κομμάτια του που έχει ο Leon τον φακό στο χέρι η εικόνα είναι
    ξεθωριασμένη σε απίστευτα μεγάλο βαθμό. Βγάζοντας το HDR τα πάντα αποκτούν την ένταστη, το contrast, τα χρώματα και τελικά
    την αίσθηση που πραγματικά πρέπει να έχει το παιχνίδι. Αν παραμείνει έτσι σίγουρα θα το παίξω χωρίς HDR.

    Κατά τα άλλα και στις δυο κονσόλες το παιχνίδι παίζει σχεδόν πανομοιότυπα, ίσως στα μάτια μου το X να έχει
    ένα μικρό προβάδισμα αλλά όχι κάτι πραγματικά φανερό όπως ήταν πχ στην περίπτωση του RDR2 που εκεί τα πράγματα ήταν διαφορετικά.

    Πέραν του προβληματικού HDR όμως το παιχνίδι είναι αριστούργημα. Ήδη!
    οντως στο x σου φανηκε ξεθωριασμενο? εγω που το επαιξα δεν παρατηρησα τιποτα που να με χαλασε στην εικονα και τα κοιταω εγω κατι τετοια γιατι ειμαι περιεργος. δεν το δοκιμασα χωρις hdr η αληθεια ειναι για να δω τη διαφορα.λογικα στην τελικη εκδοση δεν θα υπαρχουν τετοια προβληματα. 10 μερες εμειναν...

  11. #269
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    οντως στο x σου φανηκε ξεθωριασμενο? εγω που το επαιξα δεν παρατηρησα τιποτα που να με χαλασε στην εικονα και τα κοιταω εγω κατι τετοια γιατι ειμαι περιεργος. δεν το δοκιμασα χωρις hdr η αληθεια ειναι για να δω τη διαφορα.λογικα στην τελικη εκδοση δεν θα υπαρχουν τετοια προβληματα. 10 μερες εμειναν...
    Μου φάνηκε πανομοιότυπο στο Pro και στο Χ από άποψη λάθους HDR. Δυστυχώς επαληθεύτηκα αφού μετά το έψαξα στο δίκτυο και είδα πάρα πολλά ποστ με το ίδιο θέμα. Παρόλο που θεωρητικά και στα χαρτιά έχω μια από τις πιο καλές τηλεοράσεις και στο θέμα του HDR αντίστοιχα προβλήματα διάβασα και από κατόχους τηλεοράσεων OLED.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    οντως στο x σου φανηκε ξεθωριασμενο? εγω που το επαιξα δεν παρατηρησα τιποτα που να με χαλασε στην εικονα και τα κοιταω εγω κατι τετοια γιατι ειμαι περιεργος. δεν το δοκιμασα χωρις hdr η αληθεια ειναι για να δω τη διαφορα.λογικα στην τελικη εκδοση δεν θα υπαρχουν τετοια προβληματα. 10 μερες εμειναν...
    Μου φάνηκε πανομοιότυπο στο Pro και στο Χ από άποψη λάθους HDR. Δυστυχώς επαληθεύτηκα αφού μετά το έψαξα στο δίκτυο και είδα πάρα πολλά ποστ με το ίδιο θέμα. Παρόλο που θεωρητικά και στα χαρτιά έχω μια από τις πιο καλές τηλεοράσεις και στο θέμα του HDR αντίστοιχα προβλήματα διάβασα και από κατόχους τηλεοράσεων OLED.

  12. #270
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Το έβαλα και το ξανά δοκίμασα. Παίζω στο Xbox by the way. Δεν βλέπω κάποια μεγάλη διαφορά. Επίσης χωρίς HDR υπάρχει περισσότερο blur στο depth of field. WTF? Υπάρχει μια διαφορά σε μερικά σημεία που μου φαίνονται «κάπως» αλλά αυτό μπορεί να συμβαίνει λόγο πολύ υψηλού brightness του HDR. Όπως για παράδειγμα κάποιο μικρό banding που μπορεί να δεις στο φως που πετάει ο φακός. Όχι κάτι τραγικό όμως.

    Στις ρυθμίσεις που βγάζει στην αρχή πιστεύω ότι έγιναν όλα σωστά έτσι;

    Επειδή το συγκεκριμένο ντέμο είναι πολύ παλιό, και εγώ πιστεύω ότι θα είναι διαφορετικό το τελικό προϊόν στην τελική έκδοση του τίτλου και ίσως υπάρξουν και διάφορες.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  13. #271

    Default

    καταλαβα! παντως ειχα πειραξει λιγο τις ρυθμισεις εγω κ επισης εβαλα το hdr της τηλεορασης μου στο ζωηροχρωμο. αφηστε ομως να δουμε την τελικη εκδοση του παιχνιδιου γιατι τις περισσοτερες φορες τα ντεμο εχουν καποια μικροπροβληματα.

  14. #272
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Το έβαλα και το ξανά δοκίμασα. Παίζω στο Xbox by the way. Δεν βλέπω κάποια μεγάλη διαφορά. Επίσης χωρίς HDR υπάρχει περισσότερο blur στο depth of field. WTF? Υπάρχει μια διαφορά σε μερικά σημεία που μου φαίνονται «κάπως» αλλά αυτό μπορεί να συμβαίνει λόγο πολύ υψηλού brightness του HDR. Όπως για παράδειγμα κάποιο μικρό banding που μπορεί να δεις στο φως που πετάει ο φακός. Όχι κάτι τραγικό όμως.

    Στις ρυθμίσεις που βγάζει στην αρχή πιστεύω ότι έγιναν όλα σωστά έτσι;

    Επειδή το συγκεκριμένο ντέμο είναι πολύ παλιό, και εγώ πιστεύω ότι θα είναι διαφορετικό το τελικό προϊόν στην τελική έκδοση του τίτλου και ίσως υπάρξουν και διάφορες.
    Ξέρω γω; Θεωρώ πως σωστά έχω κάνει τις ρυθμίσεις...

    Σε λίγες μέρες θα δούμε τι βελτιώσεις έχουν κάνει...

  15. #273
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Εκανα την προπαραγγελια για την steelbook απο το media markt(ελπιζω να μην φαω ακυρο και απο εκει)
    Last edited by spartan; 16-01-2019 at 17:43.

  16. #274
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  17. #275
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Resident Evil 2 DLC Costumes And Soundtrack Swap To Be Sold Seperately

    Resident Evil 2 Remake Total Story Length Confirmed By Director, Producer

    During the event, director Kazunori Kadoi and producer Yoshiaki Hirabayashi have been asked about the total length of the story, which will be around 10 hours long for each character. As there are plenty of shared sequences between the two characters, the second playthrough is going to be shorter, but this is a very good length for a survival-horror game and in line with the total length of the original game.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Giannis1979 (16-01-2019),panos74gr (22-01-2019)

  19. #276
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Έχουν βάλει και το easter egg από το πρώτο παιχνίδι, που αν ξεκινούσες το παιχνίδι μέχρι να φτάσεις στο αστυνομικό τμήμα και δεν έκανες κανένα loot, εμφανιζόταν κάτω στις σκάλες ο Brad Vickers. Σου έδινε ένα κλειδί όταν τον σκότωνες και μετά πήγαινες σε μια ντουλάπα, ξεκλείδωνε και είχε μέσα ένα outfit.

    Καλή φάση!



    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  20. #277
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default



  21. #278

  22. #279
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  23. #280

    Default

    Αυριο λεγεται οτι θα ανεβουν τα reviews.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •