Page 20 of 23 FirstFirst ... 101617181920212223 LastLast
Results 381 to 400 of 445

Thread: Resident Evil 2 (Remake)

  1. #381

    Default Resident Evil 2 (Remake)

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Ας μου πει κάποιος πως το κάνει ο διάολος και βάζω να παίξω resi μέσα ατα άγρια χαράματα...είναι ανθυγιεινό... έχω πάθει 27 φορές εγκεφαλικό, κυκλοφορώ χωρίς σφαίρες και χωρίς herb ή first aid...γιατί τα ξόδεψα σε βλακείες... πάρε τώρα ναχεις...! Ωραιο ωραιο ναι όλα καλά αλλά μιλάμε μένεις στον τόπο πανεύκολα. Χαχαχα
    Δεν εισαι ο μονος.
    Εγω μπορω να παιζω μονο πολυ αργα μετα που φευγω απ τη δουλεια οποτε ριχνω ενα 2ωρο 1 με 3 τη νυχτα με ακουστικα και σβηστα φωτα ετσι να γουσταρω, και μετα βαζω ξυπνητηρι στις 7, παραγγελνω καφε, και παιζω αλλο ενα 3ωρο μεχρι τις 10 που ξυπνανε τα παιδια.

    Ασε αδερφε ψυχοπαθεια κανονικη.
    Δε μπορεσα να αντισταθω στον πειρασμο δε και αγορασα το original soundtrack.
    Ποσα χρονια ειχε να μου χαιδεψει τ αυτια αυτη η υπεροχη χαλαρωτικη μουσικη οταν κανεις διαλειμμα απο τη φρικη και μπαινεις σε ενα safe room.
    Αρρωστησα μολις την ακουσα!

    https://xboxclips.com/Original%20GR/...eff479b0/embed





    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 31-01-2019 at 04:30.

  2. #382
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Δεν εισαι ο μονος.
    Εγω μπορω να παιζω μονο πολυ αργα μετα που φευγω απ τη δουλεια οποτε ριχνω ενα 2ωρο 1 με 3 τη νυχτα με ακουστικα και σβηστα φωτα ετσι να γουσταρω, και μετα βαζω ξυπνητηρι στις 7, παραγγελνω καφε, και παιζω αλλο ενα 3ωρο μεχρι τις 10 που ξυπνανε τα παιδια.

    Ασε αδερφε ψυχοπαθεια κανονικη.
    Δε μπορεσα να αντισταθω στον πειρασμο δε και αγορασα το original soundtrack.
    Ποσα χρονια ειχε να μου χαιδεψει τ αυτια αυτη η υπεροχη χαλαρωτικη μουσικη οταν κανεις διαλειμμα απο τη φρικη και μπαινεις σε ενα safe room.
    Αρρωστησα μολις την ακουσα!

    https://xboxclips.com/Original%20GR/...eff479b0/embed



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Χάχα εγώ ήθελα να ακούσω τον ήχο (μελωδία) από safe room όταν το πήρα κ φαίνεται το έχουν αφήσει όπως ήταν (βέβαια ποιο χαμηλό τόμο).
    Τελείωσα κ εγώ εχτές στις 3 το βράδυ του Leon (7:50 ωρες B) κ έβαλα πλώρη για την Claire.


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  3. #383

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Ας μου πει κάποιος πως το κάνει ο διάολος και βάζω να παίξω resi μέσα ατα άγρια χαράματα...είναι ανθυγιεινό... έχω πάθει 27 φορές εγκεφαλικό, κυκλοφορώ χωρίς σφαίρες και χωρίς herb ή first aid...γιατί τα ξόδεψα σε βλακείες... πάρε τώρα ναχεις...! Ωραιο ωραιο ναι όλα καλά αλλά μιλάμε μένεις στον τόπο πανεύκολα. Χαχαχα
    το ειχα παθει κ ημουν στα κωλοσκυλα με μια σφαιρα.πεθανα μια,πεθανα δυο,πεθανα τρεις.το εβαλα στο easy και ηρεμησα! στο δευτερο playthrough θα ειμαι πιο προσεκτικος.

  4. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    MajereMP44 (31-01-2019)

  5. #384
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    το ειχα παθει κ ημουν στα κωλοσκυλα με μια σφαιρα.πεθανα μια,πεθανα δυο,πεθανα τρεις.το εβαλα στο easy και ηρεμησα! στο δευτερο playthrough θα ειμαι πιο προσεκτικος.
    Έλα είναι εύκολο το normal μου έμεινα πολλές σφαίρες όταν τελείωσε, αλλά πολύ run όταν ήξερα ότι έχει ζόμπι κ το έχω δει το μέρος, οπότε τα σκυλιά τα άφησα στο τέλος τα καθάρισα όλα μαζί με λίγες σφαίρες γενικά το normal είναι εύκολο σε μερικά σημεία γίνετε λίγο δύσκολο αλλά το ξεπερνάς.
    Στο τέλος είδα ότι κάπου δεν πήγα χμ...

    Spoiler!


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. #385

    Default Resident Evil 2 (Remake)

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Χάχα εγώ ήθελα να ακούσω τον ήχο (μελωδία) από safe room όταν το πήρα κ φαίνεται το έχουν αφήσει όπως ήταν (βέβαια ποιο χαμηλό τόμο).
    Τελείωσα κ εγώ εχτές στις 3 το βράδυ του Leon (7:50 ωρες B) κ έβαλα πλώρη για την Claire.


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ειναι ακριβως το ιδιο soundtrack με του original game. Οχι μονο στα safe room αλλα παντου.
    Αλλαζεις το audio settings στα options αφου αγορασεις το πρωτοτυπο 3 ευρω στο store.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    MajereMP44 (31-01-2019)

  8. #386

    Default

    Πρεπει να ειναι απο τα λιγα παιχνιδια παντως που βρηκα κατωτερη την Γιαπωνεζικη γλωσσα.Δεν του ταιριαζει καθολου του παιχνιδιου παρολο χωρις βεβαια να φταινε σε κατι οι voice actors.

  9. #387
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Τελος και απο εμενα το πρωτο playthrough με Leon στο normal.
    Επαιζα με πολυ αργους ρυθμους ψαχνοντας ΤΑ ΠΑΝΤΑ,δεν αφησα τιποτα πισω μου,ολα τα δωματια μπλε.
    Αυστηρα μονο βραδυ επαιζα και παντα με ακουστικα!Μου πηρε 11 ωρες για να το τελειωσω.
    Ευγε στην capcop για τα διαμαντια που μας εδωσε,πρόπερσι το RE7 και τωρα αυτο.

    Ολα (σχεδον) τα ''survival horror" που βγαινουν εδω και χρονια τωρα ειναι "walking simulator",ειχα να νιωσω ετσι απο το Dead Space.Αργησε πολυ αλλα εμαθε απο τα λαθη του παρελθοντος της η capcom, πως ο κοσμος ΑΥΤΑ θελει απο ενα survival horror παιχνιδι και πιο συγκεκριμενα απο εναν RE τιτλο.Οποτε αν το επομενο της παιχνιδι ειναι ενα RE3 remake η ενα RE8,να ειναι στα ιδια μονοπατια.

    Ξεκιναω route B με Claire.

  10. The Following 5 Users Say Thank You to isildur83 For This Useful Post:

    Error Flynn (01-02-2019),Giannis1979 (31-01-2019),hakoo (31-01-2019),MajereMP44 (31-01-2019),Nerven (01-02-2019)

  11. #388

    Default

    Για γερα στομαχια και με διαθεσεις speedrun ειναι η δυσκολια Hardcore που ακομα και με 1 δαγκωμα απο zombie,η ζωη απο fine παει στο danger.

    Επισης για Unlockable που αναφερθηκαν πιο παλια σε σχεση και με το original παιχνιδι του ps1



  12. #389
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default Resident Evil 2 Collectors επιτέλους.

    Επιτέλους έφτασε στα χέρια μου.Όσοι διάβαζαν το θέμα εδώ είχαν δει ότι μου είχαν ακυρώσει την συλλεκτική από το πλαίσιο λόγο ότι θα έφερναν λίγα κομμάτια.Ευτυχώς ο φίλος Στέφανος( Stefanos ) μου έστειλε μήνυμα ότι σκέφτεται να ακυρώσει την παραγγελία του και αν με ενδιέφερε να παραλάβω εγώ την δικιά του στο όνομα του όπως και έγινε.Μετά από επικοινωνία του Στέφανου με το πλαίσιο κάμποσες φορές καθώς η συλλεκτική δεν ερχόταν, στην τελευταία κλήση μας μου λέει έχω καλά και κακά νέα και λέω ωχ για πες.Μου λέει λόγο ότι για Ps4 έχει εξαντληθεί η συλλεκτική θα μας στείλουν την έκδοση για X1 και θα μας δώσουν δωρεάν την απλή έκδοση για ps4 καθώς preorder είχε γίνει για Ps4 αλλά μας το έδωσαν λόγο καθυστέρησης και τέτοια.Χίλια ευχαριστώ τον Στέφανο που με βοήθησε να αποκτήσω την συλλεκτική που ήθελα.Αναμένω και την steelbook έκδοση για ps4 από Amazon.uk.Σύντομα θα ανέβει unboxing video με την άποψη μου για την συλλεκτική οπότε μείνετε συντονισμένοι στο κανάλι μου (Show me the stuff inside) για όλες τις επερχόμενες συλλεκτικές/statue/steelbooks. Νομίζω πως η Capcom αν είχε φτιάξει έτσι ακριβώς και το 0 και το 1 θα ήταν φοβερά.Φίλε Στέφανε σε ευχαριστώ και πάλι άψογη συνεργασία.Οπότε δέχομαι συλλεκτικές και άλλα για unboxing να κάνω (αλλιώς να βάλω και donate)στείλτε τίποτα χαχαχα.



    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  13. The Following 8 Users Say Thank You to konstantinos For This Useful Post:

    christos-sonyboy (03-02-2019),isildur83 (03-02-2019),MajereMP44 (04-02-2019),Nikoladim (02-02-2019),Snk (02-02-2019),spartan (03-02-2019),Stefanos (02-02-2019),tonybsg (04-02-2019)

  14. #390

    Default

    Με γεια η συλλεκτικη και μπραβο που την πηρες κουτσα στραβα(βεβαια παρα πολλα λεφτα εφυγαν για ολα αυτα),αλλα μια διορθωση στο τελευταιο που γραφεις.

    Το αρχικο Remake του Resident evil θεωρειται ισως το καλυτερο Survival horror της σειρας ever.Και για αρκετους ακομα και σε σχεση με το προσφατο 2 γιατι ειναι πιο πιστο στο Original παιχνιδι.

    Ασε που μονο και μονο η υπαρξη των Crimson head ηταν απο τις σημαντικοτερες προσθηκες στα zombie που εχουμε δει ever σε video game και απο αυτο πηραν και την ολη ιδεα των defensive item.

    Για το Zero οντως ειναι κατωτερο και απο τα 2 remake.

  15. #391
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Εγώ το λέω από την άποψη της κάμερα .Δεν θέλω τις στατικές κάμερες πια.Με ενοχλούν και αγχώνουν Μιας και έχουμε το Πρώτο δωρεάν από το plus θα ασχοληθώ πρώτα με αυτό και μετά με το 2..Από πλάκα τσέκαρα τιμές στην συλλεκτική στο ebay μιλάμε το έχουν τερματίσει στις τιμές.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  16. #392

    Default

    Δυστυχως με επιασε φορτο εργασιας και εχω αφησει την claire καπου στη μεση του Scenario B.
    Αρχιζει και με πιανει συνδρομο στερησης.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #393
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Boy meets Dog

    Click image for larger version. 

Name:	RE01.jpg 
Views:	107 
Size:	868.5 KB 
ID:	11555

    Click image for larger version. 

Name:	RE02.jpg 
Views:	105 
Size:	853.8 KB 
ID:	11556

  18. The Following 8 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    BillyFlo81 (05-02-2019),chronohill (04-02-2019),gonzalez (04-02-2019),isildur83 (04-02-2019),Leon_DiZ (04-02-2019),MajereMP44 (04-02-2019),spartan (04-02-2019),tonybsg (04-02-2019)

  19. #394
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Tελειωσα και τα 2 campaign και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος απο το παιχνιδι γενικα..Εκανα βλακεια και στο δευτερο αντι να ξεκινησω την επιλογη 2nd run επελεξα new game με την κλερ και δεν
    Spoiler!
    ..τεσπα θα το ξαναπαιξω με παρεα.

    Ηθελα να σας ρωτησω εσας που ειχατε παιξει και το original.
    Διαβαζω στο νετ και τεινω να συμφωνησω οτι δεν εχουμε να κανουμε με ριμεικ οπως στο κλασσικο 1 αλλα με ενα reimagination.Συμφωνειτε?
    Δηλαδη το zap system δεν υφισταται το εχουν παραλλάξει αφου ειναι σαν να παιζεις ενα what if σεναριο οταν παιζεις με τον αλλον χαρακτηρα.
    Έλλειψη
    Spoiler!


    Aυτα ηθελα να συζητησουμε!
    Spoiler!

  20. #395
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Tελειωσα και τα 2 campaign και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος απο το παιχνιδι γενικα..Εκανα βλακεια και στο δευτερο αντι να ξεκινησω την επιλογη 2nd run επελεξα new game με την κλερ και δεν
    Spoiler!
    ..τεσπα θα το ξαναπαιξω με παρεα.

    Ηθελα να σας ρωτησω εσας που ειχατε παιξει και το original.
    Διαβαζω στο νετ και τεινω να συμφωνησω οτι δεν εχουμε να κανουμε με ριμεικ οπως στο κλασσικο 1 αλλα με ενα reimagination.Συμφωνειτε?
    Δηλαδη το zap system δεν υφισταται το εχουν παραλλάξει αφου ειναι σαν να παιζεις ενα what if σεναριο οταν παιζεις με τον αλλον χαρακτηρα.
    Έλλειψη
    Spoiler!


    Aυτα ηθελα να συζητησουμε!
    Φυσικα Παναγιώτη συμφωνώ. Είναι μια αναδόμηση του παλιού. Φυσικά δεν παίζεις κάτι διαφορετικό, αν θα το χαρακτήριζα θα το έκανα με τη λέξη "φρέσκο". Μικρές αλλαγές που το κάνουν ενδιαφέρον για να το παίξουν και αυτοί που είχαν λιώσει το παλιό. Το φέρνουν στο 2019 χωρίς να σε κάνει να βαριέσαι και έχει επίσης βελτιωσει κάποια πράγματα του παλιού. Για μένα ειναι φανταστική προσέγγιση και το παιχνίδι δεν είναι αρπαχτή.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  21. The Following 2 Users Say Thank You to MajereMP44 For This Useful Post:

    Giannis1979 (05-02-2019),spartan (04-02-2019)

  22. #396

    Default

    Γιαυτο ανεφερα πιο πισω οτι το πρωτο Remake ειναι πιο πιστο στο αρχικο παιχνιδι παρα το τωρινο RE2. Δεν το λεω βεβαια απο πλευρας καλου ή κακου,απλα το αναφερω.

    Το μονο που δεν ισχυει ειναι η ελλειψη bosses πανω κατω τα ιδια bosses ειναι.Και απο εχθρους 1 μονο τυπος λειπει που ειναι οντως αυτος που δεν σαρεσει.

  23. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    chronohill (04-02-2019)

  24. #397
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Φυσικα Παναγιώτη συμφωνώ. Είναι μια αναδόμηση του παλιού. Φυσικά δεν παίζεις κάτι διαφορετικό, αν θα το χαρακτήριζα θα το έκανα με τη λέξη "φρέσκο". Μικρές αλλαγές που το κάνουν ενδιαφέρον για να το παίξουν και αυτοί που είχαν λιώσει το παλιό. Το φέρνουν στο 2019 χωρίς να σε κάνει να βαριέσαι και έχει επίσης βελτιωσει κάποια πράγματα του παλιού. Για μένα ειναι φανταστική προσέγγιση και το παιχνίδι δεν είναι αρπαχτή.
    Nαι αρπαχτη δεν ειναι σιγουρα και αυτο φαινεται απτην ποιοτητα του παιχνιδιου.
    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Γιαυτο ανεφερα πιο πισω οτι το πρωτο Remake ειναι πιο πιστο στο αρχικο παιχνιδι παρα το τωρινο RE2. Δεν το λεω βεβαια απο πλευρας καλου ή κακου,απλα το αναφερω.

    Το μονο που δεν ισχυει ειναι η ελλειψη bosses πανω κατω τα ιδια bosses ειναι.Και απο εχθρους 1 μονο τυπος λειπει που ειναι οντως αυτος που δεν σαρεσει.
    Α οκ τοτε δεν μιλαμε για τοσο μεγαλη ελλειψη οκ..
    Γιαυτο ηθελα να σας ρωτησω γιατι στο νετ λεει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του.Με καλυψατε σας ευχαριστω.Μακαρι να εχουμε και αλλα τετοια ριμεικ στο μελλον
    Spoiler!

  25. #398
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default


  26. The Following 2 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    mihalis13 (05-02-2019),tonybsg (05-02-2019)

  27. #399
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Το ξεκίνησα και γω χθες, με παρέα, ένα 2,5ωρο πολύ καλό μπορώ να πω

    Ερωτησούλα

    Spoiler!
    Last edited by tonybsg; 05-02-2019 at 12:00.


  28. #400
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Το ξεκίνησα και γω χθες, με παρέα, ένα 2,5ωρο πολύ καλό μπορώ να πω

    Ερωτησούλα

    Spoiler!
    Καλημέρα. Προχώρα άφοβα και θα επανέλθεις αργότερα στους χώρους που αναφέρεις.

  29. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    tonybsg (05-02-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •