Page 12 of 23 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast
Results 221 to 240 of 445

Thread: Resident Evil 2 (Remake)

  1. #221
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by nikosgnr View Post
    Το Steelbook μόνο Amazon πλέον? Θα ξανάρθει εδώ?



    Skroutz δε παίζει πουθενά. Μόνο Πλαίσιο το βγάζει για προπαραγγελία που στο τέλος δε ξέρω τι θα πάρουμε.
    Εγω το πηρα απο πλαισιο(την steelbook)

  2. #222
    Cool Member jay_D's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    PSN ID
    pixel_drops

    Default

    Μιλάμε ότι έχω μείνει με ανοιχτό το στόμα.
    Δεν το περίμενα να είναι τόσο καλό.......απίστευτο μέχρι και στις λεπτομέρειες.......δεν έχω λόγια......
    Αφήνω αυτό εδώ και τώρα περιμένω 13 μέρες ακόμα....... (έκανα τουλάχιστον 4 νέα account και είπα να μην κάνω κι άλλα μπας και κοιμηθούμε σήμερα)

    Click image for larger version. 

Name:	8txCz5fdTaOMfmEEUsJbiA.jpg 
Views:	121 
Size:	20.8 KB 
ID:	11490
    Last edited by jay_D; 12-01-2019 at 04:42.
    Αν γουστάρετε κάτι διαφορετικό στα Ελληνικά Stream περάστε μια βόλτα (Playstation New and Old Exclussives, Retro Gaming, Survival Horror, Residennt Evil and Silent Hill series).


    https://www.twitch.tv/pixel_drops

  3. #223
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Εγω το πηρα απο πλαισιο(την steelbook)
    Μην αρχίσουν να πέφτουν μετά ακυρωσεις απο αυτούς σκέφτομαι.

    Thnx πάντως.

  4. The Following User Says Thank You to nikosgnr For This Useful Post:

    spartan (12-01-2019)

  5. #224
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Eιναι σε φορμα η capcom παντως. Με τα 2 τελευταια Resi επιστρεφει στις παλιες καλες εποχες απο οτι φαινεται.
    .

  6. #225

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Eιναι σε φορμα η capcom παντως. Με τα 2 τελευταια Resi επιστρεφει στις παλιες καλες εποχες απο οτι φαινεται.
    Αμην γιατι απο το πολυ καλο 4 και μετα και με αποκορυφωμα το αθλιο 6 η σειρα πηγαινε για φουντο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #226
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    PS4 renders at a native resolution of 1920x1080. PS4 Pro and Xbox One X render at a resolution of 2880x1620, and the PS4 Pro downsamples from this resolution when outputting at 1080p. Xbox One renders at a resolution of 1920x1080.

    PS4 Pro, Xbox One and Xbox One X seem to be using a reconstruction technique to reach their stated resolutions.ο»Ώ
    Average framerate:

    XB1X: 59.4 fps
    PRO: 59.0 fps
    PS4: 48.4 fps
    XB1: 40.2 fps

    Resolution:

    XB1X & Pro: Reconstructed to 1620p
    PS4: Native 1080p
    XB1: Reconstructed to 1080p
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. #227

    Default

    Ειχαν βγαλει και σχετικη δηλωση οτι και καλα στοχευουν σε Variable fps στις κονσολες.

    Κατω στα σχολια βλεπω και αναφερει ενας το εξης,ωραια αξιοποιηση του controller αν ισχυει

    The Light Bar on the Controller shows your Health and the Speaker can be used for Calls. i really was blown away once Marvin called Leon and his voice came out of the Controller


    Last edited by Fulgore; 12-01-2019 at 14:49.

  9. #228
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by nikosgnr View Post
    Μην αρχίσουν να πέφτουν μετά ακυρωσεις απο αυτούς σκέφτομαι.

    Thnx πάντως.
    Οσο τις βγαζει σε διαθεσιμοτητα δεν νομιζω να φας ακυρο(για εμενα κανε την προπαραγγελια)για να εισαι καλυμενος

  10. #229
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Για τα 2 παραδειγματα που ανεφερα πιο πανω απο τα Cut scenes

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Ειδα το μεσημερι εναν που επαιζε την Ιαπωνικη εκδοση που ηταν censored το παιχνιδι.

    Παραδειγμα 1 βαραγε αυτος το κεφαλι του ζομπι με την καραμπινα και δεν εσπαγε στα 2 σαν καρπουζι. Βαραγε τα χερια του ζομπι και δεν πεφτανε κατω.

    Παραδειγμα 2(εδω γελαμε)εκει που ο leον βρισκει το πρωτο ζομπι με το μισο κομμενο κεφαλι/στομα που ειχαμε δει και στο πρωτο trailer,στην Ιαπωνικη εκδοση το κεφαλι ειναι ολοκληρο/κανονικο.

    Αλλο παραδειγμα ειναι με τον τυπα που προσπαθει να σωσει που τον τραβαει(παλι ιδια σκηνη με αυτη του trailer) και στην Ιαπωνικη εκδοση το σωμα του ειναι ολοκληρο ενω στην δικη μας το σωμα του ειναι κλασσικα μισο.

    Παλι καλα που δεν εχουμε αυτη την εκδοση εδω στην Ευρωπη.
    Αυτο ισχυει μονο στη D Version (αν προσεξεις καλα το βιντεο) το αντιστοιχο PEGI 16 σε 'μας αντιστοιχα δηλαδη, η Z Version (PEGI 18) ειναι κανονικα (φουλ) Uncut οπως και η Ευρωπαικη, πιο πολυ Censor (αν φαει) παιζει να φαει στην Αμερικη, δεν σου βαζω Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα κτλπ γιατι εκει γινεται πιο πολυ μπαχαλο σε αυτα και γενικα σε οτι εχει να κανει με ψυχαγωγια.
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  11. #230
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ωραιο το demo, βεβαια ειναι πολυ εκνευριστικο το time limit, δεν προλαβαινεις να δεις τιποτα ουσιαστικο.


  12. #231
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Μολις βρηκα χρονο κ τι δοκιμασα κ γω. Εντυπωσιακο, ομως η πτωση του framerate με ξενέρωσε. Δε με κοβω να το αγοραζω, αν και ψινομουν αρκετα. Θα προτιμούσα να κλειδωνε στα 30 στο απλο PS4 παρα οπως ετρεχε στο demo.

  13. #232
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Οι ακυρώσεις από το πλαίσιο έχουν ήδη ξεκινήσει πέμπτη έπεσε άκυρο σε εμένα στην collectors έκδοση του παιχνιδιού.Αν και το περίμενα από την αρχή καθώς το πλαίσιο και τα media markt προσωπικά είναι από τα χειρότερα καταστήματα για αγορά συλλεκτικών.Για αυτό αποφεύγω πολύ να κάνω αγορές από αυτούς.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  14. The Following User Says Thank You to konstantinos For This Useful Post:

    nikosgnr (13-01-2019)

  15. #233
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default Resident Evil 2 (Remake, 25 Ιανουαρίου 2019)

    Quote Originally Posted by konstantinos View Post
    Οι ακυρώσεις από το πλαίσιο έχουν ήδη ξεκινήσει πέμπτη έπεσε άκυρο σε εμένα στην collectors έκδοση του παιχνιδιού.Αν και το περίμενα από την αρχή καθώς το πλαίσιο και τα media markt προσωπικά είναι από τα χειρότερα καταστήματα για αγορά συλλεκτικών.Για αυτό αποφεύγω πολύ να κάνω αγορές από αυτούς.
    Collectors; Πρόλαβες και έκλεισες στο πλαίσιο όταν το είχαν βάλει; Που άλλου το βρήκες;


    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Ειχαν βγαλει και σχετικη δηλωση οτι και καλα στοχευουν σε Variable fps στις κονσολες.

    Κατω στα σχολια βλεπω και αναφερει ενας το εξης,ωραια αξιοποιηση του controller αν ισχυει

    The Light Bar on the Controller shows your Health and the Speaker can be used for Calls. i really was blown away once Marvin called Leon and his voice came out of the Controller


    Ωραία μαγκιά με το φως αν και σε αλλά παιχνίδια που έχει δοκιμαστεί κάτι τέτοιο, ποτέ δεν το πρόσεχα και δε μου φάνηκε ποτέ χρήσιμο. Για το ηχείο ισχύει πάντως και είναι ένα feature που μου αρέσει πολύ και σου δίνει ένα immersion πολύ εντυπωσιακό την ώρα που παίζεις. Γιατί απλά δεν χρειάζεται να το κοιτάς.

    Αλλά το Atmos είναι... άλλο πράγμα παιδιά!!!


    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post




    Average framerate:

    XB1X: 59.4 fps
    PRO: 59.0 fps
    PS4: 48.4 fps
    XB1: 40.2 fps

    Resolution:

    XB1X & Pro: Reconstructed to 1620p
    PS4: Native 1080p
    XB1: Reconstructed to 1080p

    Έπαιξα και τις δυο εκδόσεις. Παρατήρησα κάποιες φορές (δεν ξέρω γιατί) περισσότερο blur στο PS4 Pro. Επίσης παρατήρησα aliasing στο Pro κάτι το οποίο δεν συνάντησα στο Xbox One X. Ορίστε και μια φωτογραφία. Είναι πιστεύω εμφανές.

    Last edited by WolfRathmA; 12-01-2019 at 21:52.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. #234

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Ωραιο το demo, βεβαια ειναι πολυ εκνευριστικο το time limit, δεν προλαβαινεις να δεις τιποτα ουσιαστικο.
    Ξαναπαίξε με άλλο προφιλ


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #235
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Οσο τις βγαζει σε διαθεσιμοτητα δεν νομιζω να φας ακυρο(για εμενα κανε την προπαραγγελια)για να εισαι καλυμενος
    Δε γουστάρω Πλαίσιο καθόλου.. Το σχόλιο πιο πάνω του konstantinos μου το επιβεβαίωσε.

    Θα κάνω υπομονή μήπως έρθει απο αλλού, αλλιώς Amazon.

  18. #236
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Το δοκίμασα άλλη μια φορά κ στο Xbox, εντάξει δεν το σκέφτομαι καθόλου για την αγορά.
    Το έκανα λίγο ποιο μεγάλη εξερεύνηση, δεν θυμάμαι καθόλου αυτές της σκηνές όταν το έπαιξα, ούτε τους γρίφους, έχουν περάσει βέβαια κ τόσα χρόνια (ίσως όταν το πάρω να θυμηθώ πολλά πράγματα).
    Εχω την εντύπωση ότι στο Xbox παίζει καλύτερα αλλά θα το πάρω όπως το έχω κλείσει για ps4.


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  19. #237
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by nikosgnr View Post
    Δε γουστάρω Πλαίσιο καθόλου.. Το σχόλιο πιο πάνω του konstantinos μου το επιβεβαίωσε.

    Θα κάνω υπομονή μήπως έρθει απο αλλού, αλλιώς Amazon.
    Εγω κυνηγησα την συγκεκριμενη εκδοση(θα τους παρω ένα τηλέφωνο από εβδομαδα να δω αν τελικα είμαι καλυμενος και θα την φερουν

  20. #238

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Το έκανα λίγο ποιο μεγάλη εξερεύνηση, δεν θυμάμαι καθόλου αυτές της σκηνές όταν το έπαιξα, ούτε τους γρίφους, έχουν περάσει βέβαια κ τόσα χρόνια (ίσως όταν το πάρω να θυμηθώ πολλά πράγματα).
    Η πλοκη του demo που παιξαμε δεν εχει την παραμικρη σχεση με την πλοκη του original game. Ειναι διαφοροποιημενη.
    Το εχει ξανακανει η capcom αυτο. Πιθανον το τελικο game να ακολουθει την original πλοκη του 2, πιθανον οχι.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Christos33 (13-01-2019)

  22. #239
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Η πλοκη του demo που παιξαμε δεν εχει την παραμικρη σχεση με την πλοκη του original game. Ειναι διαφοροποιημενη.
    Το εχει ξανακανει η capcom αυτο. Πιθανον το τελικο game να ακολουθει την original πλοκη του 2, πιθανον οχι.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Έτσι εξηγείται γιατί δεν θυμόμουν τίποτα από αυτά στο παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 13-01-2019 at 13:30.

    xbox:Christoforo7s

  23. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Giannis1979 (13-01-2019)

  24. #240
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Η μόνη επιλογή μένει από amazon αλλά με το που το ανεβάζουν sold out.Ένας φίλος μου μου είπε ότι το είχε βάλει και το public αλλά έγινε soldout στο λεπτό.Είναι μια πολύ καλή συλλεκτική που δύσκολα θα την αποκτήσουν αυτοί που πραγματικά την θέλουν.Κλασικά οι scalpers βρίσκουν πάντα κομμάτι.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •