Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 40 of 89

Thread: Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age

  1. #21
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Δεν μπορω να το δω αλλα διαβαζω τα καλύτερα. Και λογικά κανει και downsampling.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #22

    Default

    http://kotaku.com/tag/dragon-quest-xi
    Πάλι ντράπηκε να ξεπουλησει τις πρώτες μέρες...

  3. #23
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    5 Σεπτεμβριου στην Ευρώπη, με πολυ σημαντικές αλλαγές συγκριτικά με το ιαπωνικο (voice over, hard mode κτλ)

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (29-03-2018),geogoku (18-08-2018)

  5. #24

    Default

    Αν δεν βγαλει τιποτα season pass/dlc μαλλον παει για pre order απο μενα.

  6. #25
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Είμαι πολύ περίεργος να δω πόσο θα πουλήσει το συγκεκριμένο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #26
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Είμαι πολύ περίεργος να δω πόσο θα πουλήσει το συγκεκριμένο.
    Την ίδια απορία έχω και εγώ - γιατί πολλοί θεωρούν τώρα τελευταία ότι αν δεν βγει στο switch κάτι δεν θα πουλήσει καν στις άλλες πλατφόρμες ειδικά αν στην Japan πατώσει... τι κρίμα που το MHW τους διέψευσε πανηγυρικά έτσι ? (και άνοιξε την όρεξη σε πολλούς πλέον εξ ανατολών ορμόμενων - αλλά τι σημασία έχει τι λέω εγώ - ένας hater είμαι...).

    Άλλωστε όλοι φτιάχνουν παιχνίδια για την ψυχή της μάνας τους.
    Last edited by Sir_Teraflop; 29-03-2018 at 00:05.

  8. #27

    Default

    Επιτελους!!! Πεντε μηνες ακομα
    Κριμα παντως που δεν θα βγει και για το 3DS. Θα την αγοραζα μαζι με την εκδοση του PS4.

  9. #28
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Την ίδια απορία έχω και εγώ - γιατί πολλοί θεωρούν τώρα τελευταία ότι αν δεν βγει στο switch κάτι δεν θα πουλήσει καν στις άλλες πλατφόρμες... τι κρίμα που το MHW τους διέψευσε πανηγυρικά έτσι?
    Δεν αναφερόμουν καν στο Switch. Απλά το παιχνίδι μου φαίνεται εντελώς παλιακό σε πάρα πολλούς τομείς - τόσο που ξαφνιάστηκα όπως έβλεπα το βίντεο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. #29
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Δεν αναφερόμουν καν στο Switch. Απλά το παιχνίδι μου φαίνεται εντελώς παλιακό σε πάρα πολλούς τομείς - τόσο που ξαφνιάστηκα όπως έβλεπα το βίντεο.
    Το ξέρω ότι δεν αναφερόσουν καν στο switch (αυτό έλειπε ο ελέφαντας να προσέχει που πατάει τα μυρμήγκια) αλλά για δες τι παίζει στο era στο οποίο αν δεν κάνω λάθος συμμετέχεις...

    Μετά πολλά είναι άλλη μια θεωρία μου την οποία έχω εκφράσει καιρό τώρα ότι η Sony αφού δεν μπορεί να στερήσει τα fanboys από την Nintendo θα τους στερήσει το οξυγόνο (games).. και μέχρι τώρα μια χαρά τα πάει.

    (να σου πω την αλήθεια καλά κάνει μπας και ξυπνήσουν κάποιοι, αρκεί να ξυπνήσουν ζωντανοί..)

  11. #30
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Το ξέρω ότι δεν αναφερόσουν καν στο switch (αυτό έλειπε ο ελέφαντας να προσέχει που πατάει τα μυρμήγκια) αλλά για δες τι παίζει στο era στο οποίο αν δεν κάνω λάθος συμμετέχεις...

    Μετά πολλά είναι άλλη μια θεωρία μου την οποία έχω εκφράσει καιρό τώρα ότι η Sony αφού δεν μπορεί να στερήσει τα fanboys από την Nintendo θα τους στερήσει το οξυγόνο (games).. και μέχρι τώρα μια χαρά τα πάει.

    (να σου πω την αλήθεια καλά κάνει μπας και ξυπνήσουν κάποιοι, αρκεί να ξυπνήσουν ζωντανοί..)
    Είμαι όντως στο Era και είμαι και διαβάζω και τι λένε στο thread του παιχνιδιού για το Switch.

    Δεν πιστεύω ότι έχει πληρώσει η Sony για να καθυστερήσει στο Switch. Επόμενο είναι να πάρει χρόνο να μεταφερθεί σε μια κονσόλα πολύ κατώτερη από το PS4 ένα ολόκληρο παιχνίδι. Εδώ φωνές έχει η Αγγλική έκδοση και άργησε 1+ χρόνο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #31
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Είμαι όντως στο Era και είμαι και διαβάζω και τι λένε στο thread του παιχνιδιού για το Switch.

    Δεν πιστεύω ότι έχει πληρώσει η Sony για να καθυστερήσει στο Switch. Επόμενο είναι να πάρει χρόνο να μεταφερθεί σε μια κονσόλα πολύ κατώτερη από το PS4 ένα ολόκληρο παιχνίδι. Εδώ φωνές έχει η Αγγλική έκδοση και άργησε 1+ χρόνο.
    Ούτε καν υπονόησα κάτι τέτοιο - πίστεψε με. Είναι απλώς η καινούργια στρατηγική της Sony όταν πριν κάτι μήνες αναγνώρισε (επιτέλους) την Nintendo σαν ανταγωνισμό με δήλωση στελέχους της (δεν θυμάμαι ποιος αλλά ήταν big κεφάλι).

    Σε τελική στον πόλεμο και στην αγάπη όλα επιτρέπονται. (Ποιο πολύ με έχει ενοχλήσει η οπαδική συμπεριφορά των N. fans παρά κάτι άλλο).

    Spoiler!

  13. #32

    Default

    Ειμαστε στην ενοτητα του ps4, τι μας ενδιαφερει τι γινεται με το Switch?Υπαρχει αναλογο θεμα στο forum για το switch για να εκφρασει καποιος τα παραπονα/ξενερα του.

    Ουτε το πρωτο,ουτε το τελευταιο παιχνιδι ειναι το οποιο βγαινει αργοτερα στην κονσολα της Nintendo και αφου βγαινει κιολας δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα.

    Στο μονο πραγμα που πληρωσε η Sony(κυριολεκτικα)ηταν στο VR κομματι του Resident evil 7.

    Επισης δεν καταλαβα απο που και ως που κολλαει η sony με το Dragon Quest αφου ουτως ή αλλως το παιχνιδι ειναι multiplatform και θα κυκλοφορησει και στο Pc.

    Η μονη ειδηση αξια αναφορας ειναι οτι ειναι το πρωτο παιχνιδι της σειρας που θα κυκλοφορησει και στο Pc.

  14. #33
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Αναφέρομαι στις δηλώσεις της Square Enix για το παιχνίδι αγαπητέ. Για να τις έκανε κάποιος λόγος υπάρχει. Αν δεν τις είδες - googlare τες. Ευχαριστώ - καλημέρα.

  15. #34

    Default

    Ναι και παλι δεν λενε σε κατι ψεματα.Ειναι αρκετα πιο αδυναμη κονσολα το Switch και παιζει να μην ξερουν καν αν θα βγαζει 60fps οπως εγινε και με το πιο μικρο Setsuna.Αλλα δεν ειναι εδω ο τομεας του Switch για να μας ενδιαφερει αυτο οπως ειπα εξ αρχης.

  16. #35
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Το ορχηστρικό soundtrack που δεν θα έχει το παιχνίδι.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. #36
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. #37

    Default

    Δειχνει αρκετα καλο

  19. #38
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    - - - Updated - - -

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (11-06-2018),geogoku (18-08-2018)

  21. #39
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  22. #40

    Default

    Και τι δεν θα δινα να δινανε δωρεαν το DQ8 μαζι με το 11.

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •