Page 12 of 109 FirstFirst ... 289101112131415162262 ... LastLast
Results 221 to 240 of 2176

Thread: The Last of Us: Part II [SPOILER tag για SPOILERS]

  1. #221
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    NAUGHTY DOG: ELLIE IS THE ONLY PLAYABLE CHARACTER IN THE LAST OF US PART II

    it was creative director Neil Druckmann who took a moment before saying that, “Ellie is the only playable character in the game.”

  2. #222
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    πες ότι δεν είναι ο μόνος playable χαρακτήρας, θα μας το έλεγε;

  3. #223
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ομολογω οτι οταν ακουσα να λενε οτι μπορεις να τα βαλεις με πολλους αντιπαλους ταυτοχρονα λογο της προσθηκης του dodge, ανησυχησα οτι το παιχνιδι θα αποκτησει αρκετα πιο action αισθηση. Ευτυχως ομως διαβασα πριν λιγο να ξεκαθαριζουν επισημα οτι το παιχνιδι σε καμμια περιπτωση δεν εγινε περισσοτερο action απο οτι ηταν και οτι απλα θελουν να δωσουν τα εργαλεια στον παικτη να μπορει να ξεφυγει απο δυσκολες καταστασεις.

  4. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (15-06-2018)

  5. #224
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    πες ότι δεν είναι ο μόνος playable χαρακτήρας, θα μας το έλεγε;
    Εγώ πιστεύω ότι
    Spoiler!

  6. #225
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Realism Pushed to next level




  7. #226
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Oταν βλεπω κατι τετοια gifs με καταστασεις που δεν εχω δει ποτε μεσα στο πρωτο παιχνιδι, ειμαι καπως αισιοδοξος οτι το Ε3 video ηταν λιγοτερο scripted απο οσο περιμενω.

    .

  8. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Sparrow71993 (21-08-2018),WolfRathmA (22-06-2018)

  9. #227
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Νομιζω οτι γενικα ο ορος "scripted" ειναι πολυ παρεξηγησιμος σε εμας τους gamers.

    Εννοειται οτι το demo του TLOU2 ηταν τιγκα scripted. Οπως και καθε demo (σχεδον) που εμφανιζεται στην Ε3 ειναι scripted υπο την εννοια οτι οι devs θελουν να δειξουν ενα συγκεκριμενο δειγμα το οποιο πρεπει να καλυπτει πολλες προυποθεσεις σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα. Υπαρχουν ανθρωποι που παιζουν αυτα τα demos 100αδες φορες μεχρι να καταληξουν και στην παραμικρη λεπτομερεια, πχ τον τροπο που χειριζονται την καμερα οταν παιζουν για να αποδωσουν μια μεγαλη κινηματογραφικοτητα.

    Ομως αυτο το scripted, δεν το κανει "fake". Αλλο το ενα αλλο το αλλο. Fake ειναι αν κατι απο αυτα που σου δειχνει ενα demo δεν υπαρχει μεσα στο παιχνιδι ή ειναι τοσο αλλαγμενο που πλεον δεν εχει σχεση.

    Υπο αυτο το πρισμα, το TLOU2 demo, μετα απο αρκετες αναλυσεις αλλα και τα λογια των ιδιων των δημιουργων, ειναι 100% αληθινο αυτο που ειδαμε.

    Τα animations ειναι τοσο αληθοφανη, η μεταβαση απο το ενα animation στο αλλο τοσο φυσικη και ρεαλιστικη, τα γραφικα αυτα ετρεχαν σε PS4 Pro και γενικα οτι ειδαμε στο demo ειναι λειτουργικο.

    Θα μπορω εγω/οποιοσδηποτε οταν παρω το παιχνιδι να κανω recreate 100% ακριβως το ντεμο που ειδαμε? ΟΧΙ με κεφαλαια γραμματα. Διοτι τα ενδεχομενα ειναι πολλα, τα animations πολυ περισσοτερα, οι συνθηκες τελειως διαφορετικες και η ΑΙ θα τρεχει με βαση το παιχνιδι και δεν θα ειναι scripted να κανει συγκεκριμενες κινησεις και αντιδρασεις.

    Αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν θα σε τραβανε κατω απο τα αμαξια οπως εγινε στο ντεμο, ουτε οτι δεν θα πρεπει να βγαζεις τοξο αν εισαι χτυπημενος, ουτε οτι το animation δεν θα φαινεται τοσο ρεαλιστικο.

    Οποτε ναι full scripted, αλλα και απο αυτα που ξερουμε τωρα, εγω νομιζω οτι ειναι μια χαρα αληθινο αυτο που ειδαμε.

  10. #228
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Συμφωνω.

    αλλωστε ολα τα games ειναι scripted και δεν μπορουν να μην ειναι scripted. Eπιβαλλεται.

    Ειναι σαφως παρεξηγημενη η εννοια. Καποια στιγμη το ειχα γραψει καπου και εγω.

    Εγω στην πραγματικοτητα εννοουσα ''fake''. Το πρωτο trailer του TLOU part 1 ειχε τετοιες στιγμες. Η μαλλον ιιισως ειχε, γιατι τελευταια βλεπω(βιντεος, gifs) πραγματα που δεν ειχα δει ποτε στο part1.
    .

  11. #229

    Default

    Single player story driven παιχνιδι(ειδικα με αυτη την θεματολογια) που να μην ειναι scripted δεν γινεται ουτως ή αλλως και δεν εχει και λογικη κιολας.

    Το ακρως αντιθετο αυτου ειναι ενα παιχνιδι Open world/free roam(που στην ουσια σου λεει πηγαινε κανε οτι θες) οπως το τελευταιο Zelda.

  12. #230
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Oταν βλεπω κατι τετοια gifs με καταστασεις που δεν εχω δει ποτε μεσα στο πρωτο παιχνιδι, ειμαι καπως αισιοδοξος οτι το Ε3 video ηταν λιγοτερο scripted απο οσο περιμενω.


    OMG. Δεν μου είχε τύχη ποτέ στο παιχνίδι αυτό και εκπλήσσομαι που το βλέπω.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  13. #231
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Single player story driven παιχνιδι(ειδικα με αυτη την θεματολογια) που να μην ειναι scripted δεν γινεται ουτως ή αλλως και δεν εχει και λογικη κιολας.

    Το ακρως αντιθετο αυτου ειναι ενα παιχνιδι Open world/free roam(που στην ουσια σου λεει πηγαινε κανε οτι θες) οπως το τελευταιο Zelda.
    Μα ακομα και αυτα scripted δεν ειναι?
    Ακομα και ενα multiplayer game που επαναλαμβανεις scripted animations. Δεν μπορεις να πεταξεις το οπλο και να ξυσεις την μυτη σου για παραδειγμα.

    Σε καθε παιχνιδι ολα ειναι προσχεδιασμενα με ενα πολυ συγκεκριμενο τροπο. Η πλακα ειναι οτι οσα περισσοτερα - scripted φυσικα - γεγονοτα, animations, δυνατοτητες μπουν σε ενα παιχνιδι, τοσο μεγαλυτερη ελευθερια θα μπορουσες να νιωσεις

    To εντελως αναποδο απο αυτο που πιστευεται.
    .

  14. #232
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. #233
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ξαναεβλεπα το gameplay demo... ειναι πραγματικα αλλου τα production values... ειλικρινα μου ειναι αδιανοητο το ποσο εκφραστικοι ειναι οι χαρακτηρες και δεν μιλαω μονο για τους πρωταγωνιστες αλλα και τον εντελως random enemy. Just wow...

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    hakoo (20-09-2018),jimspy (20-09-2018)

  17. #234
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ειναι το μοναδικο demo που εχω δει τοσες φορες, ισως και σε ολη την gaming ζωη μου.
    Τεχνικα αυτο που εδειξαν (και μιλαω για συνδιασμο γραφικων, animation, AI, αλληλεπιδρασης του χαρακτηρα με το περιβαλλον) ειναι προσωπικα ο,τι καλυτερο εχω δει ever.
    Eυτυχως που υπαρχει και το τελευταιο κομματι του demo μεσα στο μαγαζι που το AI και ολη η ροη ειναι λιγο πιο videogamey γιατι αλλιως δεν θα πιστευα οτι αυτο ειναι αληθινο και κατι που θα μπορουσαμε να παιξουμε.
    Δεν ξερω τι εχει η Sony στο μυαλο της για την κυκλοφορια, παντως αν το προοριζει για cross gen game xαλαρα περιμενα παραπανω να το παιξω στο ps5.


  18. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    jimspy (20-09-2018),PDS (20-09-2018)

  19. #235
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Να το πάρεις στο PS4 και να παίξεις το remake/remaster στο PS5 (δεν νομίζω να έχει bwc, λες;)

    Η παγίδα είναι ότι και στο πρώτο παιχνίδι στην παρουσίαση είχαν δείξει πράγματα που εκ των υστέρων κόπηκαν ή άλλαξαν, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ήταν κακό παιχνίδι, αλίμονο το αντίθετο μάλιστα. Βεβαίως υπήρχαν in game και πολλά πράγματα που από "ρουτίνα και συνήθεια" από ένα σημείο και μετά όσο μαγικά κι αν ήταν τα προσπερνούσαμε μετά το αρχικό αίσθημα έκπληξης για την ποιότητα, χώρια αυτά που μπορεί να μην συναντήσαμε ποτέ λόγω άλλης προσέγγισης ή στιγμιαίων επιλογών για να τα ανακαλύψουμε αργότερα από σχόλια ή βίντεο άλλων. Όμως μην ξαφνιαστούμε αν κάτι λείπει και φυσικά να μην ξαφνιαστούμε αν είναι κάτι καλύτερο, από την ND όλα να τα περιμένει κανείς.

    Το demo όντως εντυπωσιακό, το παιχνίδι αναμένω να είναι στο σύνολο του συγκλονιστικό όπως ήταν και το πρώτο που προσωπικά με καθήλωσε σε μεγάλο βαθμό από την αρχή. Από πλευράς γραφικών πλέον μέχρι ένα βαθμό πιστεύω έχει χτυπήσει η βιομηχανία ταβάνι (τουλάχιστον κάποιοι developers), οι αλλαγές στο μάτι δεν είναι τόσο έντονες νομίζω όπως μεταξύ παρελθουσών γενεών, αλλά το animation, AI, art & level design, παλέτες χρωμάτων, storytelling, κλπ όροι που θα κληθούν να εξηγήσουν την μαγεία ενός τίτλου είναι που επικεντρώνουν οι σοβαρές εταιρείες πλέον, κυρίως όμως είναι η λεπτομέρεια σε όλα αυτά και στον κόσμο που χτίζουν και καλούμαστε να παίξουμε τον ρόλο μας.

    Η ND είναι από τις αγαπημένες μου εταιρείες και κορυφαίες της βιομηχανίας, της έχω εμπιστοσύνη καθώς δύσκολα θα έλεγα ρισκάρει κάποιος αυτό που με κόπο έχει φτιάξει και φυσικά πάνω από όλα δείχνουν ότι αγαπάνε πολύ αυτό που κάνουν.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    DJTaurus (20-09-2018),jimspy (20-09-2018)

  21. #236
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    https://twitter.com/Naughty_Dog/stat...59981200125953

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. #237
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  23. The Following 4 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    chronohill (04-12-2018),Dimitris_ (04-12-2018),WolfRathmA (04-12-2018)

  24. #238
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    ΑΝΤΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΕΠΟΣ!!! ΑΝΤΕ!!!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  25. #239

    Default

    τωρα σοβαρα?!! εκλαψαν καποιοι με το reveal? δλδ,σοβαρα τωρα? δε θελω απαντηση,ρητορικη ηταν η ερωτηση.

  26. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    spartan (04-12-2018)

  27. #240
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    τωρα σοβαρα?!! εκλαψαν καποιοι με το reveal? δλδ,σοβαρα τωρα? δε θελω απαντηση,ρητορικη ηταν η ερωτηση.
    Μη σου κανει εντυπωση, εχουμε δει παρα πολλα τετοια. Μην ξεχνας οτι αρκετοι απο αυτους μπορει και να υποκρινονται για τα views. Αλλα ναι καποιοι legit συγκινουνται.

  28. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    christos-sonyboy (04-12-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •