Page 9 of 109 FirstFirst ... 56789101112131959 ... LastLast
Results 161 to 180 of 2176

Thread: The Last of Us: Part II [SPOILER tag για SPOILERS]

  1. #161
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Egw to eida ws eksis, h Ellie einai ekei zaxaronontas tin kopela pou goustarei pisteyontas oti den exei kamia elpida. H opoia einai kai fili tis kai apo oti fenete ta eixe me ton allo typo prin.
    Ksafnika vriskete mazi tis, na tin exei aggalia, na tin plisiazei erwtika kai to oneiro tis na ginete alithia. profanws tis exoun kopei ta podia. Aisthanete ena koritsaki ekeini tin stigmi xwris kamia dinami.


  2. #162
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Stergios View Post
    Ολα ωραια και καλα...αλλα να κάνουν λεσβία την Ellie και να το παρουσιάζουν θαρρεις ειναι τερμα φυσιολογικό αυτο με ξενέρωσε μονάχα...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    όπως και να το δεις.... ΤΕΡΜΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ είναι ΚΑΙ αυτό.

  3. #163
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Το προβλημα μου με το ντεμο ειναι το αχρειαστο exposition στο σεναριο.

    Η ατακα «nobody is scared of me i am just a little girl€», μονο και μονο για να μας πει λιγο πιο μετα «everybody should be afraid of you»€ ειναι απλα κακο γραψιμο.

    Εχουμε 1 ολοκληρο παιχνιδι και 1 DLC οπου εχουμε κανει περα για περα γνωστο οτι η Ellie ειναι ικανοτατη και badass. Δεν χρειαζομαστε νεα statements να μας το θυμισουν, απλα και μονο για να καλυπτουν τυχον πολιτικες αμφιβολλιες.

    Σε τετοιες περιπτωσεις action speak louder than words και οταν απευθυνομαστε σε ενηλικες δεν χρειαζεται κηρυγμα.
    Συμφωνώ μαζί σου και προσθέτω πως επίσης τόση μεγάλη έμφαση στο σχεσιακό κομμάτι είναι κάτι που στα μάτια μου φαντάζει
    καθαρά και μόνο για λόγους εντυπωσιασμού. Το γεγονός πως έχουμε μια gay σχέση και με το καλημέρα δίνουμε τόσο μεγάλη
    έμφαση σε αυτή την πτυχή με κάνει λίγο καχύποπτο ως πρός μια "αγωνία" που λέει κάπω σαν "είμαστε πολύ μπροστά σαν στούντιο. Σε όλα!)
    Μόνο που εδώ με βρίσκει απέναντι. Το να τονίζεις τόσο πολύ ένα τέτοιο στοιχείο μόνο μπροστά δεν είναι. Είναι πολύ παλιά θέματα αυτά και ξεπερασμένα.
    Στο Left Behind το κάνανε υπέροχα, διακριτικά και πολύ συναισθηματικά. Εδώ είναι όλα φόρα παρτίδα.
    (σκέψεις και εντυπώσεις από αυτό που επέλεξαν να δείξουν)
    Κατά τα άλλα... αριστούργημα το λιγότερο...

  4. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    ntsmrtz (12-06-2018)

  5. #164
    Cool Member Stergios's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    serres
    Posts
    263
    PSN ID
    Samaras-Greece

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    όπως και να το δεις.... ΤΕΡΜΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ είναι ΚΑΙ αυτό.
    Ναι στις τσόντες δεν έχω παράπονο εκει


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  6. The Following User Says Thank You to Stergios For This Useful Post:

    DJTaurus (12-06-2018)

  7. #165

    Default The Last of Us: Part II

    Quote Originally Posted by Stergios View Post
    Ναι στις τσόντες δεν έχω παράπονο εκει


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Άμα ήταν και λίγο πιο ωραία η Ellie θα γούσταρα κ εγώ .... αλλά την έκαναν πολύ μπιχλο-αντρουα λόγω του post apocalyptic.

  8. #166

    Default

    μην μενετε στο τι θεωρει ο καθενας φυσιολογικο κ τι οχι,γιατι ακρη δε θα βγει. στα του παιχνιδιου,εγω θα μεινω στο οτι δωσαν πολυ εμφαση στο ροματζο-συναισθημα κ κοιταχτε ειμαστε κ τερμα προχω επισης! ενα διακριτικο φιλι θα ηταν μια χαρα οπως στο left behind, τωρα να πλακωνονται στα γλωσσοφιλα χαλαει κ το survival horror mood του παιχνιδιου. και ΔΕΝ το λεω επειδη ειναι gay, και αναμεσα σε straight να ηταν τι ιδιο ξενερωμα θα ετρωγα.

  9. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    DJTaurus (12-06-2018)

  10. #167
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Συμφωνώ μαζί σου και προσθέτω πως επίσης τόση μεγάλη έμφαση στο σχεσιακό κομμάτι είναι κάτι που στα μάτια μου φαντάζει
    καθαρά και μόνο για λόγους εντυπωσιασμού
    . Το γεγονός πως έχουμε μια gay σχέση και με το καλημέρα δίνουμε τόσο μεγάλη
    έμφαση σε αυτή την πτυχή με κάνει λίγο καχύποπτο ως πρός μια "αγωνία" που λέει κάπω σαν "είμαστε πολύ μπροστά σαν στούντιο. Σε όλα!)
    Μόνο που εδώ με βρίσκει απέναντι. Το να τονίζεις τόσο πολύ ένα τέτοιο στοιχείο μόνο μπροστά δεν είναι. Είναι πολύ παλιά θέματα αυτά και ξεπερασμένα.
    Στο Left Behind το κάνανε υπέροχα, διακριτικά και πολύ συναισθηματικά. Εδώ είναι όλα φόρα παρτίδα.
    (σκέψεις και εντυπώσεις από αυτό που επέλεξαν να δείξουν)
    Κατά τα άλλα... αριστούργημα το λιγότερο...
    Συμφωνώ απόλυτα.
    Βλέποντας το βίντεο βρέθηκα στο τέλος να είμαι αμφίθυμος...
    Από τη μία καχύποπτος περί του λόγου για τον οποίον υπάρχει τόση έμφαση στο σχεσιακό κομμάτι (για βίντεο παρουσίασης κιόλας..) και από την άλλη να αδημονώ να κυκλοφορήσει για να ζήσω/παίξω το gameplay όπως το είδα απο το trailer.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    DJTaurus (12-06-2018),Error Flynn (12-06-2018)

  12. #168
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Οτι υπαρχει στην φυση ειναι φυσιο-λογικο, αλλα δεν χρειαζοταν αυτο το φιλι και το ιδιο θα ελεγα αν ηταν αντρας γυναικα. Επειδη ομως ακριβως αν ηταν αντρας-γυναικα δεν θα το εβαζαν καθολου το κανει ακομα πιο αχρειαστο.
    Προβαλλοντας κατι φυσιολογικο ως...φυσιολογικο, δινει περισσοτερο discrimination imo.
    .

  13. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    DJTaurus (12-06-2018),Error Flynn (12-06-2018),ntsmrtz (12-06-2018)

  14. #169
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μια υπόθεση που μου ήρθε για τη ατάκα "i'm just a girl" είναι οτι η Ellie προσπαθεί να αφήσει όλη αυτή τη ζωή πίσω της. Βλέπουμε πως είναι σε μια γιορτή που ο κόσμος διασκεδάζει.
    Ίσως αρχίζει η κοινωνία να έρχεται σε μια ισορροπία και να έχει χωριστεί σε κοινότητες όπου πλέον ζουν καλύτερα (όσο το δυνατόν γίνεται) και έχουν κρατήσει μακριά τα ζόμπι.
    Οπότε βρίσκουν χρόνο να χαλαρώσουν, να χορέψουν και να φύγουν λίγο από την καθημερινότητα της επιβίωσης.

    Ίσως κατά τη διάρκεια της γιορτής να γίνεται κάποια επίθεση από bandits και να σκοτώνουν σχεδόν όλους από την κοινότητα που ζούσε η Ellie..
    Και εκεί μου κολλάει και το i'm gonna find them and i'm gonna kill every last one of them.
    Ψάχνει να εκδικηθεί αυτούς που σκότωσαν τόσους αγαπημένους της.

    Έτσι όπως το διαβάζω ναι πολύ κλισέ, αλλά δεν φημίζομαι και για τους καλύτερους σεναριογράφους
    Spoiler!

  15. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    ntsmrtz (12-06-2018),panos74gr (12-06-2018)

  16. #170
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Οτι υπαρχει στην φυση ειναι φυσιο-λογικο, αλλα δεν χρειαζοταν αυτο το φιλι και το ιδιο θα ελεγα αν ηταν αντρας γυναικα. Επειδη ομως ακριβως αν ηταν αντρας-γυναικα δεν θα το εβαζαν καθολου το κανει ακομα πιο αχρειαστο.
    Προβαλλοντας κατι φυσιολογικο ως...φυσιολογικο, δινει περισσοτερο discrimination imo.
    Ετσι είναι.
    Το παιχνίδι ΅the last of us 2¨ (ως συνέχεια του 1) είναι τίτλος-ακρογωνιαίος λίθος για το gaming (έστω αμιγώς για ps) και δεν έχει καμία, μα καμία, μα καμία ανάγκη publicity/promotion υποβοήθησης ή political correctness διαπίστευσης.

  17. #171

    Default

    οτι ειναι στη φυση ειναι φυσιολογικο, μαλιστα! υπαρχουν ενδειξεις για ζωα που κανουν αιμομυξιες,αρσενικα δελφινια μαζευονται ghetto κ βιαζουν θυληκα,καποια πρωτευοντα αμα νιωσουν απειλη πετανε σκατα στον αντιπαλο τους. αφηστε τι γινεται στη φυση λοιπον κ τι λεει ο καθε social justice warrior εκει εξω κ παμε στα του παιχνιδιου.

    κ δεν παει σε εσενα pds αποκλειστικα,το εχω ξανακουσει απο παρα πολλους αυτο κ ειναι επιστημονικα ακυρο παραδειγμα.

  18. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Error Flynn (12-06-2018)

  19. #172
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    οτι ειναι στη φυση ειναι φυσιολογικο, μαλιστα! υπαρχουν ενδειξεις για ζωα που κανουν αιμομυξιες,αρσενικα δελφινια μαζευονται ghetto κ βιαζουν θυληκα,καποια πρωτευοντα αμα νιωσουν απειλη πετανε σκατα στον αντιπαλο τους. αφηστε τι γινεται στη φυση λοιπον κ τι λεει ο καθε social justice warrior εκει εξω κ παμε στα του παιχνιδιου.

    κ δεν παει σε εσενα pds αποκλειστικα,το εχω ξανακουσει απο παρα πολλους αυτο κ ειναι επιστημονικα ακυρο παραδειγμα.
    Mονος σου συμφωνησες με μενα.
    .

  20. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Error Flynn (12-06-2018)

  21. #173

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Mονος σου συμφωνησες με μενα.
    μα εσυ το θεωρεις φυσιολογικο κ εγω οχι,που συμφωνησα ακριβως?

  22. #174
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    μα εσυ το θεωρεις φυσιολογικο κ εγω οχι,που συμφωνησα ακριβως?
    Aλλο μου αρεσει ή δεν μου αρεσει κατι, κι αλλο το θεωρω ή οχι φυσιολογικο.
    Μου περιγραφεις καταστασεις που δεν σου αρεσουν και επειδη δεν σου αρεσουν τις θεωρεις ''ανωμαλες''.
    Δεν θα μου αρεσε να με κατασπαραξει ενα λιονταρι, αλλα ειναι φυσιολογικο να το κανει, οπως φυσιολογικο θα ηταν αν ερθει κοντα μου να το χαιδεψω. Υπαρχουν και τα 2 στην φυση.

    Επειδη εμενα δεν μου αρεσει να φιλησω αντρα, δεν σημαινει οτι ειναι ανωμαλο να αρεσει σε καποιον αλλον.

    Τεσπα ξεφευγουμε.
    .

  23. #175

    Default

    δε θα επεκταθω περαιτερω επισης ανωμαλες δεν ειπα ΠΟΤΕ. για να το κλεισω το θεμα ομως, γιατι οπως ειπα κ πιο πριν,ακρη δε θα βγαλουμε κ θα χαλασουμε κ το τοπικ εδω.εγω το λεω πιο σεμνα ''διαφορετικο'', ουτε ανωμαλο ουτε μη φυσιολογικο.

  24. The Following 3 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    DJTaurus (12-06-2018),Error Flynn (12-06-2018),PDS (12-06-2018)

  25. #176
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Οπως και να χει, για μενα ηταν ακυρο το πρωτο και το τελευταιο κομματι στο trailer. Δεν χρειαζοταν.

    Kατα τα αλλα. Το gameplay και τα γραφικα ειναι τοπ οπως αναμενοταν.
    .

  26. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    christos-sonyboy (12-06-2018),DJTaurus (12-06-2018),Error Flynn (12-06-2018)

  27. #177
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ξεφευγετε παρα πολυ παιδια...

    Εγω δεν θεωρω οτι το φιλι μπηκε για "προχω" λογους, πιο πολυ με παραξενεψε η περιβοητη ατακα που ειπα αλλα ειπαμε χρειαζεται να δουμε τι σημαινουν ολα αυτα στην ροη του στορυ και οχι ετσι μεμονωμενα. Το παιχνιδι προφανεστατα θα θελει να παρει κατι απο την Ellie πριν ξεκινησει να μπει στο "θα τους βρω ολους και θα τους σκοτωσω". Προφανως αυτη η ατακα ερχεται μετα απο αυτην την σκηνη που ειδαμε. Τωρα σε τι συνθηκες ακριβως δεν ξερουμε.

    Παντως η μεταβαση απο το ματωμενο προσωπο της Ellie στο χαμογελο της, ηταν μια ωραια αντιθεση με την οποια ειμαι σιγουρος οτι θα παιξει μπαλα ολο το υφος του παιχνιδιου, το οποιο θα ισορροπει μεταξυ αγαπης και μισους, χαρας και απογνωσης.

  28. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (12-06-2018),Leon_DiZ (12-06-2018),mihalis13 (12-06-2018),panos74gr (12-06-2018)

  29. #178

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Οπως και να χει, για μενα ηταν ακυρο το πρωτο και το τελευταιο κομματι στο trailer. Δεν χρειαζοταν.

    Kατα τα αλλα. Το gameplay και τα γραφικα ειναι τοπ οπως αναμενοταν.
    ακριβως αυτο!!

  30. #179
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To ειδα αλλη μια φορα και εχω την αισθηση οτι στο game εχουν προσθεσει dodge mechanic για τα melee attacks. Σε πολλες στιγμες η Ellie αποφευγει χτυπηματα. Αν ηταν 1-2 φορες θα ελεγα οτι ειναι scripted για χαρην του demo, ομως γινεται αρκετες φορες, πραγμα που με κανει να πιστευω οτι θα ειναι κανονικο mechanic.

  31. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (12-06-2018)

  32. #180
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Βλέπω στην αρχή το animation στο πρόσωπο της Ellie και απλά δεν το πιστεύω... Βλέπω τα γραφικά, την ατμόσφαιρα, την ωμή βία και απλά τρελαίνομαι!

    Θέλω να πιστεύω σε ημερομηνία κυκλοφορίας μέσα στο 2019. Πιστεύω να ανακοινώσουν κάτι στο PlayStation Experience. Μακάρι για 2ο τρίμηνο, αλλά για 4ο πιο πολύ το κόβω.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Page 9 of 109 FirstFirst ... 56789101112131959 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •