Page 8 of 109 FirstFirst ... 4567891011121858108 ... LastLast
Results 141 to 160 of 2176

Thread: The Last of Us: Part II [SPOILER tag για SPOILERS]

  1. #141
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,259
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μιχαλη αυτο με το οπλο στο Uncharted 4 συμβαινει οταν δεν εχεις σφαιρες στο sidearm και κανεις melee attack. Στο τελος ο Nate παιρνει το οπλο.

    Επισης και ο Joel στο TLOU1 εχει animation οταν πυροβολουν σαν να κανει οτι αποφευγει τις σφαιρες.

    Εγω περα απο το φορτηγο, τους στενους χωρους, το πυροβολημα ενω εισαι πεσμενος και το explosive arrow δεν ειδα κατι νεο. Και δεν μπορω να πω οτι αυτα ειναι αρκετα. βεβαια αυτα επελεξαν να δουμε οποτε ελπιζω να υπαρχουν και αλλα.

  2. #142
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ε τότε δεν μου έχει συμβεί εμένα ποτέ στο Uncharted.
    Και το αλμα που κάνει η Ellie δεν θυμάμαι να υπήρχε, όπως και το πως αποφεύγει τα χτυπήματα και γενικά η διαφορά με το gameplay του πρώτου πιστεύω πως δεν θα είναι τόσο "βαρύ". Το οποίο δικαιολογείται από την ηλικία του κάθε πρωταγωνιστή.
    Ο Joel σαν πενηντάρης δεν ήταν τόσο ευκίνητος σε αντίθεση με την Ellie που πιστεύω θα την δούμε να είναι πιο γρήγορη και ευκίνητη μιας και είναι 20 χρονών.
    Προσωπικά μου φάνηκε αρκετά εμπλουτισμένο γνωρίζοντας οτι έχουμε δει ένα μικρό μέρος.
    Για παράδειγμα το crafting σίγουρα θα έχει εμπλουτιστεί και άλλο.
    Προσωπικά είδα περισσότερα στοιχεία σε σχέση με το πρώτο σε αντίθεση με το uncharted 4 από το 3. Μικρά μεν, αλλά υπήρχαν..
    Ειδικά αν η ΑΙ λειτουργεί έτσι όπως είδαμε στο demo απλά είμαι εντυπωσιασμένος. Η έκπληξη της γυναίκας όταν σε βλέπει κάτω από το αμάξι να την στοχεύεις με το όπλο είναι πολύ ωραία.
    Πολλά μικρά πράγματα που δίνουν ρεαλισμό στο παιχνίδι....
    Last edited by mihalis13; 12-06-2018 at 11:29.
    Spoiler!

  3. #143
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,259
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Ε τότε δεν μου έχει συμβεί εμένα ποτέ στο Uncharted.
    Και το αλμα που κάνει η Ellie δεν θυμάμαι να υπήρχε, όπως και το πως αποφεύγει τα χτυπήματα και γενικά η διαφορά με το gameplay του πρώτου πιστεύω πως δεν θα είναι τόσο "βαρύ". Το οποίο δικαιολογείται από την ηλικία του κάθε πρωταγωνιστή.
    Ο Joel σαν πενηντάρης δεν ήταν τόσο ευκίνητος σε αντίθεση με την Ellie που πιστεύω θα την δούμε να είναι πιο γρήγορη και ευκίνητη μιας και είναι 20 χρονών.
    Προσωπικά μου φάνηκε αρκετά εμπλουτισμένο γνωρίζοντας οτι έχουμε δει ένα μικρό μέρος.
    Για παράδειγμα το crafting σίγουρα θα έχει εμπλουτιστεί και άλλο.
    Προσωπικά είδα περισσότερα στοιχεία σε σχέση με το πρώτο σε αντίθεση με το uncharted 4 από το 3. Μικρά μεν, αλλά υπήρχαν..
    Ειδικά αν η ΑΙ λειτουργεί έτσι όπως είδαμε στο demo απλά είμαι εντυπωσιασμένος.
    Ναι ρε συ αλλα το Uncharted ειναι πολυ πιο straightforward game ειναι shooter καθαρα και ο γαντζος ηταν μεγαλη αλλαγη για τα δεδομενα του. Το last of us εχει πολλες προοπτικες εμπλουτισμου. Δεν ειναι οτι απογοητευτηκα απλα οτι περιμενα κατι παραπανω. Ισως αυτο που λετε για την κινηση της μεσα σε πιο στενουσ χωρους να κανει πραγματικα μεγαλη διαφορα.

  4. #144
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ναι ρε συ αλλα το Uncharted ειναι πολυ πιο straightforward game ειναι shooter καθαρα και ο γαντζος ηταν μεγαλη αλλαγη για τα δεδομενα του. Το last of us εχει πολλες προοπτικες εμπλουτισμου. Δεν ειναι οτι απογοητευτηκα απλα οτι περιμενα κατι παραπανω. Ισως αυτο που λετε για την κινηση της μεσα σε πιο στενουσ χωρους να κανει πραγματικα μεγαλη διαφορα.
    Ναι δεν διαφωνώ και εννοείται σε καμία περίπτωση δεν πάω να μειώσω το Uncharted 4 το οποίο το θεωρώ μακράν το καλύτερο της σειράς.
    Απλά βλέποντας προσεχτικά το demo είδα πολλά πράγματα που εμένα μου άρεσαν.
    Δεν είχα και στο μυαλό μου τι θα μπορούσα να δω παραπάνω. Του τύπου πχ η Ellie να σκαρφαλώνει στα δέντρα.. Πολύ Tomb Raider και ίσως να μην μου άρεσε αν το έβλεπα, ίσως και να μου άρεσε αν το παρουσίαζαν ωραία. Δεν ξέρω...
    Μένω σε αυτά που είδα και προσωπικά έμεινα ικανοποιημένος.
    Το απόγευμα θα κάτσω να ξαναδώ το demo και πιστεύω πως θα παρατηρήσω και άλλα πράγματα.

    Έχεις κάτι στο μυαλό σου που θα ήθελες να δεις και δεν το είδες Δημήτρη;
    Spoiler!

  5. #145
    Member Sparrow71993's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Καλαμπάκα
    Posts
    80
    PSN ID
    GhostFirefly_
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Ναι δεν διαφωνώ και εννοείται σε καμία περίπτωση δεν πάω να μειώσω το Uncharted 4 το οποίο το θεωρώ μακράν το καλύτερο της σειράς.
    Απλά βλέποντας προσεχτικά το demo είδα πολλά πράγματα που εμένα μου άρεσαν.
    Δεν είχα και στο μυαλό μου τι θα μπορούσα να δω παραπάνω. Του τύπου πχ η Ellie να σκαρφαλώνει στα δέντρα.. Πολύ Tomb Raider και ίσως να μην μου άρεσε αν το έβλεπα, ίσως και να μου άρεσε αν το παρουσίαζαν ωραία. Δεν ξέρω...
    Μένω σε αυτά που είδα και προσωπικά έμεινα ικανοποιημένος.
    Το απόγευμα θα κάτσω να ξαναδώ το demo και πιστεύω πως θα παρατηρήσω και άλλα πράγματα.

    Έχεις κάτι στο μυαλό σου που θα ήθελες να δεις και δεν το είδες Δημήτρη;
    Δεν έχω κάτι στο μυαλό μου. Αυτά που είδα με κάλυψαν και με το παραπάνω. Με εντυπωσίασαν τόσο που όταν κοιμήθηκα είδα όνειρο ότι ήμουν στο παιχνίδι lol. Το μόνο που με πειράζει είναι ο στόχος από το τόξο δηλαδή που πηγαίνει το βέλος ευθύβολα και όχι με καμπύλη. Δεν ξέρω ίσως να μου αρέσει όταν το παίξω. Το shooting και πάλι φοβερό, βαρύ όπως το ήθελα. Τα animations εξαιρετικά. Επίσης θα ήθελα να είχε στο demo λίγο exploration. Αυτά. Επίσης και τον Joel lol.

    Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #146
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    ta leei ola to trailer, emotional & brutal!



    gia mena fovero, se vazei mesa sto noima me tin mia, se ti fasi einai i Ellie sinaisthimatika, kai ti mporei na kanei. apo to ntropalo koritsi pou den kserei pws na ekdilwsei/xeiristei tin sexualikotita tis, sthn badass irwida (?).

    Sxetika me to cutscene, oti pio entipwsiako gia mena, apisteytes erminies pou vgainoun stin othoni me foveres mikroskopikes leptomeries, maties, idrwtas, leptomeria stin kinisi. pragmatika to prwto lepto mou prokalese polles anatrixiles.

    Pragmatika den thelw na dw tipote allo mexri na to valw sto ps4 mou.
    Last edited by panos74gr; 12-06-2018 at 12:03.

  7. #147
    Cool Member Stergios's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    serres
    Posts
    263
    PSN ID
    Samaras-Greece

    Default

    Ολα ωραια και καλα...αλλα να κάνουν λεσβία την Ellie και να το παρουσιάζουν θαρρεις ειναι τερμα φυσιολογικό αυτο με ξενέρωσε μονάχα...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  8. The Following User Says Thank You to Stergios For This Useful Post:

    DJTaurus (12-06-2018)

  9. #148
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    In The Last of Us Part II, Ellie is now 19 and has found a semblance of peace and normality living in Jackson. She’s had a chance to be a teenager and forge lasting relationships. When that peace is disrupted by a violent act, Ellie is thrust into a brutal journey of retribution, fueled by a need to bring those that have wronged her to justice, pushing her to her very limits.

    From the way Ellie plays to the way she navigates through this hostile world, you’re going to feel her physical, emotional, and mental state expressed through every facet of gameplay. We’ve completely overhauled our engine, developed new combat mechanics, created a new analog stealth systems, and revamped our animation system to fully express Ellie’s desperation, resourcefulness, and unique agility.
    gia perisotera edw...

    https://www.naughtydog.com/blog/the_...eplay_revealed
    Last edited by panos74gr; 12-06-2018 at 11:55.

  10. #149
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Stergios View Post
    Ολα ωραια και καλα...αλλα να κάνουν λεσβία την Ellie και να το παρουσιάζουν θαρρεις ειναι τερμα φυσιολογικό αυτο με ξενέρωσε μονάχα...


    Sent from my iPhone using Tapatalk


    Πάντα λεσβία ήταν.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. The Following 5 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    chronohill (12-06-2018),Dimitris_ (12-06-2018),panos74gr (12-06-2018),tsakali GR (12-06-2018)

  12. #150
    Cool Member Stergios's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    serres
    Posts
    263
    PSN ID
    Samaras-Greece

    Default

    Αλήθεια;;; δεν το θυμάμαι αυτο..μαλλον ειναι ωρα να το ξαναπαίξω το παιχνίδι πριν βγει το 2


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  13. #151
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Stergios View Post
    Αλήθεια;;; δεν το θυμάμαι αυτο..μαλλον ειναι ωρα να το ξαναπαίξω το παιχνίδι πριν βγει το 2
    pekse kai to Left behind

  14. #152
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Sparrow71993 View Post
    Δεν έχω κάτι στο μυαλό μου. Αυτά που είδα με κάλυψαν και με το παραπάνω. Με εντυπωσίασαν τόσο που όταν κοιμήθηκα είδα όνειρο ότι ήμουν στο παιχνίδι lol. Το μόνο που με πειράζει είναι ο στόχος από το τόξο δηλαδή που πηγαίνει το βέλος ευθύβολα και όχι με καμπύλη. Δεν ξέρω ίσως να μου αρέσει όταν το παίξω. Το shooting και πάλι φοβερό, βαρύ όπως το ήθελα. Τα animations εξαιρετικά. Επίσης θα ήθελα να είχε στο demo λίγο exploration. Αυτά. Επίσης και τον Joel lol.

    Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ίσως επειδή ήταν από κοντινή απόσταση να μην υπήρχε η καμπύλη. Δεν θυμάμαι αν είχε κάποια μακρινή βολή αυτή τη στιγμή.

    Quote Originally Posted by Stergios View Post
    Ολα ωραια και καλα...αλλα να κάνουν λεσβία την Ellie και να το παρουσιάζουν θαρρεις ειναι τερμα φυσιολογικό αυτο με ξενέρωσε μονάχα...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Πάντα λεσβία ήταν η Ellie, λογικά δεν θα έχεις παίξει το DLC για αυτό δεν το θυμάσαι.
    Spoiler!

  15. #153
    Cool Member Stergios's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    serres
    Posts
    263
    PSN ID
    Samaras-Greece

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Ίσως επειδή ήταν από κοντινή απόσταση να μην υπήρχε η καμπύλη. Δεν θυμάμαι αν είχε κάποια μακρινή βολή αυτή τη στιγμή.



    Πάντα λεσβία ήταν η Ellie, λογικά δεν θα έχεις παίξει το DLC για αυτό δεν το θυμάσαι.
    Το έπαιξα και αυτο αλλα πάνε τόσα πολλα χρόνια που πραγματικά σβήστηκε απο την μνήμη μου..
    Αφορμή έψαχνα να το ξαναπαίξω τωρα στο ps4 και μαλλον την βρήκα


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  16. #154
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,259
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Ναι δεν διαφωνώ και εννοείται σε καμία περίπτωση δεν πάω να μειώσω το Uncharted 4 το οποίο το θεωρώ μακράν το καλύτερο της σειράς.
    Απλά βλέποντας προσεχτικά το demo είδα πολλά πράγματα που εμένα μου άρεσαν.
    Δεν είχα και στο μυαλό μου τι θα μπορούσα να δω παραπάνω. Του τύπου πχ η Ellie να σκαρφαλώνει στα δέντρα.. Πολύ Tomb Raider και ίσως να μην μου άρεσε αν το έβλεπα, ίσως και να μου άρεσε αν το παρουσίαζαν ωραία. Δεν ξέρω...
    Μένω σε αυτά που είδα και προσωπικά έμεινα ικανοποιημένος.
    Το απόγευμα θα κάτσω να ξαναδώ το demo και πιστεύω πως θα παρατηρήσω και άλλα πράγματα.

    Έχεις κάτι στο μυαλό σου που θα ήθελες να δεις και δεν το είδες Δημήτρη;
    Δεν το εχω σκεφτει να σου πω την αληθεια, αλλα αυτο που ειπες για παραδειγμα θα ηταν τεραστια αλλαγη, αλλα οπως λες ισως να μην ταιριαζει στο slow paced combat του ή να ηταν overpower. Δεν ξερω ισως εγω περιμενα να δειξουν περισσοτερο crafting, καποιο νεο "item" κλπ.

    Ολα καλα. Δεν με απασχολει τιποτα ιδιαιτερως περα απο το γραψιμο και καποιες ατακες τις οποιες θεωρω λιγο αχρειαστες, αλλα και αυτες ισως με περισσοτερο context να αποδωθουν αλλιως.

    Και ναι Στεργιο ανεκαθεν ηταν ομοφυλοφυλη η Ellie σε αυτο δεν εκαναν κατι ουρανοκατεβατο. Ειναι και αυτο well established οπως και το οτι ειναι badass αλλα αυτο το τελευταιο το ξεχασανε λιγακι με το "i am just a girl - no threat"!

  17. #155
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,259
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Eδω θα δειτε το trailer σε καλη ποιοτητα.

    https://www.gamersyde.com/hqstream_t...-42327_en.html

  18. #156
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν το εχω σκεφτει να σου πω την αληθεια, αλλα αυτο που ειπες για παραδειγμα θα ηταν τεραστια αλλαγη, αλλα οπως λες ισως να μην ταιριαζει στο slow paced combat του ή να ηταν overpower. Δεν ξερω ισως εγω περιμενα να δειξουν περισσοτερο crafting, καποιο νεο "item" κλπ.

    Ολα καλα. Δεν με απασχολει τιποτα ιδιαιτερως περα απο το γραψιμο και καποιες ατακες τις οποιες θεωρω λιγο αχρειαστες, αλλα και αυτες ισως με περισσοτερο context να αποδωθουν αλλιως.

    Και ναι Στεργιο ανεκαθεν ηταν ομοφυλοφυλη η Ellie σε αυτο δεν εκαναν κατι ουρανοκατεβατο. Ειναι και αυτο well established οπως και το οτι ειναι badass αλλα αυτο το τελευταιο το ξεχασανε λιγακι με το "i am just a girl - no threat"!
    Ναι σίγουρα θα ήταν τεράστια αλλαγή, αλλά αν το έβλεπα να λειτουργεί όπως στο Tomb Raider ίσως να με ξένιζε.
    Για το crafting είμαι βέβαιος ότι θα δούμε αρκετές προσθήκες.
    Τώρα για το γράψιμο που λες όντως δεν έδωσα μεγάλη σημασία μιας και επικεντρώθηκα στο gameplay. Βέβαια η εταιρεία μας έχει δείξει πολλές φορές ότι το έχει, οπότε πιστεύω οτι θα δούμε κάτι πολύ καλό και ώριμο.
    Επίσης βλέπουμε την Ellie μόνη της, ο Joel πουθενά ούτε σε κάποιο cinematic. Δεν θέλω να μάθω τι θα έχει γίνει με τον Joel προτιμώ να το μάθω μέσα από το Playthrough μου.
    Όμως αν δεν έχει companion ίσως αυτό βοηθήσει στο να δούμε μια πιο "έξυπνη" ΑΙ.
    Αν έχεις πάλι companion θεωρώ πως πάλι δεν θα βλέπουν τον partner μας που και αυτό προσωπικά δεν με πείραζε μιας και καταλάβαινα πως γίνεται για να μην σου χαλάει κάθε τρεις και λίγο το stealth.

    Ελπίζω πάντως να το δούμε μέσα στο 2019. Ωραία εποχή θα ήταν να έβγαινε καλοκαίρι όπως και το πρώτο.
    Spoiler!

  19. #157
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Λοιπον Val ειδα το κομματι που λες και μου φαινεται οτι το βλεπεις απο λαθος σκοπια...(κουβεντα να γινεται ετσι?)
    Λοιπον η Ελι βρισκεται με την κοπελα που εχει φαει το crush της...Ειναι λογικο να δειχνει την πιο συναισθηματικη της πλευρα..γιαυτο και μας δειχνει σε αντιπαραβολη το χαμο μετα...
    Ειναι με την "κολλητη" της εξω σε μια εκδηλωση και οσο badass και να ειναι την βλεπει και λιωνει...και γιαυτο στο τελος της λεει και η (κωνστα)ντινα οτι θα επρεπε να σε τρεμουν...Ξερει τι μπορει να κανει η Ελι δεν ειναι οτι εγινε ξαφνικα φλωρετα...
    Δεν ξερω απλα λεω την οπτικη μου ισως και να ειμαι και γω λαθος...

    Παντως φοβαμαι αντιδρασεις που παρουσιαζει ετσι μια λεσβιακη σχεση...ελπιζω να μην επηρεαστει το παιχνιδι...Γιατι υπαρχουν πολλα κλειστα μυαλα ακομα...

    edit: Εγω παντως ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα βγει (Μιχαλη) του χρονου τετοιον καιρο οπως και το πρωτο...
    Last edited by chronohill; 12-06-2018 at 12:44.
    Spoiler!

  20. The Following 4 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    Desmond (12-06-2018),mihalis13 (12-06-2018),panos74gr (12-06-2018)

  21. #158
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Παντως φοβαμαι αντιδρασεις που παρουσιαζει ετσι μια λεσβιακη σχεση...ελπιζω να μην επηρεαστει το παιχνιδι...Γιατι υπαρχουν πολλα κλειστα μυαλα ακομα...
    Ευτυχώς γι αυτούς υπάρχουν πολλά άλλα παιχνίδια.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. The Following 3 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    chronohill (12-06-2018),Desmond (12-06-2018),panos74gr (12-06-2018)

  23. #159
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,259
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @ Chronohill Υπαρχουν πολλες ερμηνειες οπως και αυτη που εδωσες ειναι μια. Μια αλλη ειναι οτι το ολο i am just a girl no threat πηγαινει στο "δεν αποτελω απειλη εδω μεσα για καποιον αντρα (που θελει να ειναι μαζι σου Ντινα), διοτι λογικα σου αρεσουν οι αντρες" και φυσικα μετα η Ντινα της δινει να καταλαβει οτι ολοι οι αντρες θα πρεπει να την φοβουνται μιας και ειναι φουλ καψουρεμενη και αυτη με την Ellie.

    Οπως ειπα θελω λιγο παραπανω context. Αν ειναι κατι οπως το παραπανω που εγραψα μπορω να πω οτι με καλυπτει.

    Οσο για τη λεσβιακη σχεση δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα. Ηδη οπως ειπαμε ειναι established και ολα μια χαρα. Απλα ελπιζω η Naughty Dog να με κανει να νιωσω κατι αν πεθανουν την Ντινα (γιατι υπαρχει τρομερο hint μεσα στο ντεμο οτι πεθαινει) γιατι αυτο το κομματι δεν με επεισε το ιδιο οπως με επεισε ο χαμος της κορης του Joel.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (12-06-2018),tonybsg (12-06-2018)

  25. #160
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Υπαρχουν πολλες ερμηνειες οπως και αυτη που εδωσες ειναι μια. Μια αλλη ειναι οτι το ολο i am just a girl no threat πηγαινει στο "δεν αποτελω απειλη εδω μεσα για καποιον αντρα (που θελει να ειναι μαζι σου Ντινα), διοτι λογικα σου αρεσουν οι αντρες" και φυσικα μετα η Ντινα της δινει να καταλαβει οτι ολοι οι αντρες θα πρεπει να την φοβουνται μιας και ειναι φουλ καψουρεμενη και αυτη με την Ellie.

    Οπως ειπα θελω λιγο παραπανω context. Αν ειναι κατι οπως το παραπανω που εγραψα μπορω να πω οτι με καλυπτει.
    ΜΜμμ πολυ σωστη και αυτη η ερμηνεια και πιστευω οτι ειναι η πιο πιθανη...
    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •