Page 7 of 109 FirstFirst ... 345678910111757107 ... LastLast
Results 121 to 140 of 2176

Thread: The Last of Us: Part II [SPOILER tag για SPOILERS]

  1. #121
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Όταν είδα το thumbnail του video νόμιζα ότι έχουν φτιάξει ένα τρέιλερ με πραγματικούς ηθοποιούς και σκηνικά....χρειαστηκαν κάποια δευτερόλεπτα όταν άνοιξα το βίντεο για να καταλάβω ότι αυτά είναι in-game γραφικά....απιστευτο....στα πάντα, στα πρόσωπα, τις εκφράσεις, το animation, απ' ότι φαίνεται η ND περναει ηδη στην εποχη ps5....κυριολεκτικα κάνει πλάκα σε όλους τους υπόλοιπους.
    Σχετικά με το τρέιλερ, όπως ειπώθηκε είναι flashback και προφανώς η πρωταγωνίστρια δεν είναι η Ellie, είναι μάλλον βέβαιο ότι πρόκειται για τη μητέρα της. Ένα δεύτερο στοιχείο που είδα είναι η σκληρή ωμή βία που παρουσιάζεται στο τρέιλερ, απ' ότι φαίνεται το part2 θα είναι πιο σκοτεινό, πιο ωμό σε σχέση με το πρωτο. Φαινόταν αυτό και από το πρώτο τρέιλερ με την γεμάτη αίματα Ellie και το μακελειό στον χώρο.
    Δυστυχώς ημερομηνία ακομα δεν εχουμε, λογικά πάμε για 2019.

  2. #122

    Default

    https://l.facebook.com/l.php?u=http%..._sQu7Wdih2k994

    επειδη το διαβασα κ στο twitter,ας χαλαρωσουν λιγο οι χιονονιφαδες που ειδαν αιμα κ τους επιασε ζαλαδιτσα. ας πανε σε πιο οικογενειακες κονσολες ή παιχνιδια.υπαρχουμε κ εμεις που γουσταρουμε bloodbath κ ρεαλισμο στα games. το εξηγει κ ο ανθρωπος στο αρθρο.

  3. #123
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default


  4. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    Dimitris_ (07-11-2017)

  5. #124
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default


  6. #125
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    Στην ανάπτυξη software δεν λέει κάτι αυτό. Πάντα μπορεί το τελευταίο 10% να σου πάρει τον πιο πολύ χρόνο και ειδικά στα video games που όλα δένονται μεταξύ τους τους τελευταίους μηνες. εκεί μπορεί να δουν ότι δεν τους βγαίνει όπως θέλουν και να χρειαστούν μεγάλες αλλαγές.

  7. #126

  8. #127
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. The Following 4 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Nek_Food (12-06-2018),PDS (12-06-2018),Sparrow71993 (12-06-2018),spartan (12-06-2018)

  10. #128
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Το πιο εντυπωσιακο παιχνιδι της e3, ευκολα και χαλαρα.
    Στο opening cinematic ημουν αρκετα μετριοπαθης, οταν ξεκινησε το demo my jaw dropped. Περα απο τα εξαιρετικα γραφικα, αυτο που η ND εχει εξελιξει με χαωδη διαφορα απο ολα τα υπολοιπα studios ειναι το animation. Ο τροπος που κινειται η Ellie και η αλληλεπιδραση με το περιβαλλον και τα αντικειμενα ειναι cgi quality.
    Το παιχνιδι φαινεται επισης οπως αναμενοταν και αρκετα πιο open απο το προηγουμενο και ακομα πιο βιαιο και brutal.
    Και χωρις καν να δουμε clickers ετσι?


  11. The Following 8 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    BillyFlo81 (12-06-2018),Dimitris_ (12-06-2018),DJTaurus (12-06-2018),mihalis13 (12-06-2018),Nek_Food (12-06-2018),PDS (12-06-2018),Slay (12-06-2018),WolfRathmA (12-06-2018)

  12. #129
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ακριβώς και εγώ την ίδια αντιμετώπιση είχα hakoo.
    Με το που ξεκίνησε το cinematic ήμουν σε φάση οκ, ωραίο αλλά δεν τρελαίνομαι. Μόλις έδειξε gameplay απλά κρατούσα το σαγόνι μου.
    Αν όλα αυτά που έδειξε τα δούμε και στο κανονικό παιχνίδι μόλις κυκλοφορήσει με το καλό τότε δηλώνω φουλ ενθουσιασμένος!
    Το πως κινούνταν οι εχθροί όταν έψαχναν την Ellie ή κατά ποσό τους επηρεάζει ο τραυματισμός ήταν όλα φανταστικά!
    Μου άρεσε επειδή παρά πολύ που μπήκε κάτω από το αυτοκίνητο και δεν ήταν απλά να κρυφτεί, αλλά μπορούσε να πυροβολήσει, όπως και ότι οι εχθροί θα σκεφτούν να κοιτάξουν κάτω από το αυτοκίνητο μήπως είσαι εκεί.
    Για μένα μιας και πρόκειται για το αγαπημένο μου game, μακραν ο,τι καλύτερο είδα στην φετινή Ε3.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  13. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dimitris_ (12-06-2018),hakoo (13-06-2018),Nek_Food (12-06-2018)

  14. #130
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το προβλημα μου με το ντεμο ειναι το αχρειαστο exposition στο σεναριο.

    Η ατακα «nobody is scared of me i am just a little girl€», μονο και μονο για να μας πει λιγο πιο μετα «everybody should be afraid of you»€ ειναι απλα κακο γραψιμο.

    Εχουμε 1 ολοκληρο παιχνιδι και 1 DLC οπου εχουμε κανει περα για περα γνωστο οτι η Ellie ειναι ικανοτατη και badass. Δεν χρειαζομαστε νεα statements να μας το θυμισουν, απλα και μονο για να καλυπτουν τυχον πολιτικες αμφιβολλιες.

    Σε τετοιες περιπτωσεις action speak louder than words και οταν απευθυνομαστε σε ενηλικες δεν χρειαζεται κηρυγμα.

  15. #131
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Οσο το βλεπεις, διακρινεις ακομα περισσοτερες λεπτομερειες. Για παραδειγμα στο τελος στο καταστημα, χτυπαει την τυπισα με το τοξο, της πεφτουν αυτης τα βελη κατω, και σκυβει και τα παιρνει επι τοπου και τα βαζει στην φαρετρα.

  16. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    DJTaurus (12-06-2018)

  17. #132
    Member Sparrow71993's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Καλαμπάκα
    Posts
    80
    PSN ID
    GhostFirefly_
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Οσο το βλεπεις, διακρινεις ακομα περισσοτερες λεπτομερειες. Για παραδειγμα στο τελος στο καταστημα, χτυπαει την τυπισα με το τοξο, της πεφτουν αυτης τα βελη κατω, και σκυβει και τα παιρνει επι τοπου και τα βαζει στην φαρετρα.
    Το θέμα είναι να μην το βγάλουν γιατί εάν θυμάσαι στο 1ο tlou στο 1ο demo o Joel έσκυβε και έπαιρνε το όπλο του εχθρού και έβγαζε τις σφαίρες. Που στο game μετά δεν φάνηκε πουθενά αυτό.

    Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Sparrow71993 For This Useful Post:

    Leon_DiZ (12-06-2018),mihalis13 (12-06-2018)

  19. #133
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Sparrow71993 View Post
    Το θέμα είναι να μην το βγάλουν γιατί εάν θυμάσαι στο 1ο tlou στο 1ο demo o Joel έσκυβε και έπαιρνε το όπλο του εχθρού και έβγαζε τις σφαίρες. Που στο game μετά δεν φάνηκε πουθενά αυτό.

    Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    This. Καλά χρυσά τα first party studios της Sony αλλά νταξει, έχουμε δει και από αυτα αρκετές φορές πειραγμενα βίντεο. Και ειδικά η Naughty Dog το κάνει συχνά.

    Πολυ όμορφο ο,τι έδειξαν και πιστεύω ότι θα είναι από τα πιο ωραία παιχνίδια ever όταν βγει, αλλά πιο εύκολα θα πιστέψω το promo video που θα βγει 1 μήνα πριν την κυκλοφορία παρά αυτό που δεν ξέρουμε καν πότε θα βγει το παιχνίδι.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Sparrow71993 (12-06-2018)

  21. #134
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ειναι βεβαιο οτι πολλα low key details δεν θα ειναι μεσα στο κανονικο παιχνιδι και απλα ειναι εδω ελεω παρουσιασης.

  22. #135
    Member Sparrow71993's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Καλαμπάκα
    Posts
    80
    PSN ID
    GhostFirefly_
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Επίσης για πιο λόγο τον κάνουν αυτό εάν είναι να το βγάλουν? Μόλις είδα και την Ellie να βγάζει ένα βέλος που την χτύπησε. Θέλουν να μας εντυπωσιάσουν? Εμένα μου έχουν φύγει τα σαγόνια προς τα κάτω και χωρίς αυτά. Δεν καταλαβαίνω το λόγο αφού θα τα βγάλουν μετά

    Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  23. #136
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αυτο με το βελος μπορει καλλιστα να υπαρχει και in game δεν ειναι κατι σπουδαιο. Σε καποια ηρεμη στιγμη απλα θα κανει αυτο το animation και θα το βγαζει. Αυτα που δεν θα εχει το παιχνιδι ειναι τα τοσο καλοστημενα reactions της Α.Ι.

    Δες δηλαδη πως ψαχνουν το μαγαζι που ειναι η Ellie στο τελος, δες τον τροπο που μπαινουν μεσα πως τσεκαρουν πρωτα υπο καλυψη πριν μπουν. Ε κατι τετοια δεν θα τα εχει το game πιστευω.

  24. #137
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Παρόλα αυτά σε όλα τα παιχνίδια πια, είτε είναι first party είτε third party, αν κάτσεις και ασχοληθείς λίγο πιο προσεχτικά θα παρατηρήσεις λεπτομέρειες απίστευτες που στις περισσότερες των περιπτώσεων περνάνε απαρατήρητες μην πω ότι είναι και αχρείαστες ως επί το πλείστον. Υπάρχουν και είναι δεκάδες σε κάθε αξιόλογο τίτλο που κυκλοφορεί. Βεβαίως μέσα σε αυτές τις λεπτομέρειες που ανεβάζουν το κάθε παιχνίδι, εμφανίζονται και μικροχαζομάρες ή ακόμη και στάνταρ φαινόμενα (όπως η εξαϋλωση των πτωμάτων μετά από λίγο) και δεν μιλάω για bugs και glitches φυσικά, που ΟΚ σου χαλάνε λίγο (και για πολύ λίγο θα πρόσθετα όμως) το όλο αυτό ουαου factor που δημιουργείται μέσα σου.

    Τα παιχνίδια σήμερα (εδώ και καιρό βασικά) έχουν ξεπεράσει διάφορα και πολλά επίπεδα ποιότητας και λεπτομέρειας, ίσως και πιο γρήγορα από ότι εμείς βάζουμε τα όποια όρια. Οι άνθρωποι της ND νομίζω ηγούνται των στούντιο που έχουν μία εμμονή και προσοχή στο να προσθέτουν λεπτομέρειες και να κάνουν τα "μαγικά" τους για να μας "μεταφέρουν" στον κόσμο τους, πολύ περισσότερο θα έλεγα από το να αφαιρούν κάτι που έδειξαν σε ένα αρχικό demo και ίσως λείπει από το τελικό προϊόν. Ωστόσο νομίζω ότι ακόμη και αυτά τα φαινόμενα είναι λιγοστά αλλά δεν γνωρίζω γιατί το όραμα τους που μας παρουσιάζουν σχετικά νωρίς, δεν κατάφεραν σε κάποιες περιπτώσεις να το μεταφέρουν στο τελικό προϊόν, όχι φυσικά ότι αυτό έχει φάει τρελό downgrade όπως άλλα παραδείγματος χάριν παιχνίδια. Συνήθως βρίσκουμε μια λεπτομέρεια να μην έχει φτάσει στο τελικό προϊόν, ενώ έχουν προστεθεί άλλα δεκάδες πράγματα στο ενδιάμεσο.

    Βεβαίως περιμένουμε από την ND τα μέγιστα και το να μας στερεί το παραμικρό μας "πονάει" αλλά ΟΚ μπορεί να συμβεί, όχι όμως ότι θα θίξει την ποιότητα του τελικού προϊόντος της. Για κάποια στούντιο η εμπιστοσύνη μου είναι σχεδόν τυφλή πολύ απλά γιατί δεν με έχουν προδώσει μέχρι σήμερα, αντιθέτως ωθούν τον πήχη συνεχώς πιο ψηλά... η Naughty Dog είναι φυσικά ένα από αυτά όπως και η Guerilla Games, Sucker Punch, Santa Monica Studios, κλπ 1st Party Studios της Sony...

  25. #138
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν ξέρω, εγώ προσωπικά είδα πολλά νέα στοιχεία που μου άρεσαν.
    Η αλληλεπίδραση με το περιβάλλον που ανέφερα και πιο πάνω. Ότι περνάει και από στενά περάσματα την ώρα που κρύβεται από εχθρούς, το οτι κρύβεσαι κάτω από οχήματα, οι εχθροί ότι μπορεί να πέσουν λαβωμένοι από τα χτυπήματα σου, οτι ήταν πεσμένη ανάσκελα και είχε τη δυνατότητα να πυροβολήσει. Συν πόσες άλλες μικρολεπτομέρειες (όπως απέφευγε χτυπήματα από εχθρούς)
    Όλα αυτά προσωπικά με κέρδισαν και προσδίδουν ακόμα περισσότερη ρεαλιστικότητα στον κόσμο (ακόμα και το πώς έσκυβε για να αποφύγει τις σφαίρες μου άρεσε)
    Οπότε φαντάζομαι όλους αυτούς τους συνδυασμούς που θα μας δώσει το gameplay και θεωρώ πως εμπλουτίστηκε σωστά. Και ακόμα δεν είδαμε gameplay με infected.
    Στο demo φαίνεται και η ΑΙ βελτιωμένη.

    Τώρα πόσα από αυτά θα τα δούμε και στην έκδοση που θα πάρουμε στα χέρια μας αυτό είναι ένα ζήτημα. Γιατί και αυτό που λέτε για το Joel με τις σφαίρες δεν το είδαμε ποτέ, ούτε στο Uncharted 4 θυμάμαι ποτέ να παίρνει το όπλο ενός εχθρού όπως πέφτει και να το αρπάζει στον αέρα ο Nathan.
    Οπως είπα το μεγάλο παράπονο μου είναι πως δεν έχουμε ημερομηνία κυκλοφορίας και έχω μια ανησυχία πως δεν θα το δούμε μέσα στο 2019.
    Spoiler!

  26. #139
    Member Sparrow71993's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Καλαμπάκα
    Posts
    80
    PSN ID
    GhostFirefly_
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αυτο με το βελος μπορει καλλιστα να υπαρχει και in game δεν ειναι κατι σπουδαιο. Σε καποια ηρεμη στιγμη απλα θα κανει αυτο το animation και θα το βγαζει. Αυτα που δεν θα εχει το παιχνιδι ειναι τα τοσο καλοστημενα reactions της Α.Ι.

    Δες δηλαδη πως ψαχνουν το μαγαζι που ειναι η Ellie στο τελος, δες τον τροπο που μπαινουν μεσα πως τσεκαρουν πρωτα υπο καλυψη πριν μπουν. Ε κατι τετοια δεν θα τα εχει το game πιστευω.
    Μπορεί. Όπως και όταν μπήκε κάτω από το φορτηγό η Ellie και κάνει την κίνηση η εχθρός να κοιτάξει, κάνει προς τα πίσω την σκανδάλη. Δηλαδή πιστεύω θα είναι mini animations.
    Και δεύτερον δεν θέλω να πιστεύω ότι θα κάνουν πάλι το ίδιο λάθος όπως το 1ο. Δηλαδή να δείξουν πράγματα όπως τώρα και μετά να τα βγάλουν.

    Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  27. #140
    Member Sparrow71993's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Καλαμπάκα
    Posts
    80
    PSN ID
    GhostFirefly_
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Και το μόνο που με ξενέρωσε λίγο είναι το τόξο. Δηλαδή ο τρόπος που είναι ο στόχος. Το κάνει ίδιο τύπου Tomb Raider. Στο πρώτο ήταν φοβερό και ήταν αυτό που το ξεχώριζε από άλλα.....

    Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Page 7 of 109 FirstFirst ... 345678910111757107 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •