Results 1 to 11 of 11

Thread: Remnant: From The Ashes

  1. #1
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default Remnant: From The Ashes

    Δεν είδα να υπάρχει thread.. Το παιχνίδι αν δεν κάνω λάθος έχει ήδη κυκλοφορήσει.
    Αρκετά επηρεασμένο από Soulborne μπορώ να πω, αλλά με όπλα. Σαν πρώτη ματιά φαίνεται ενδιαφέρον.



    Spoiler!

  2. #2
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Spoiler!

  3. #3
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Κι εμένα μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον και θέλω να το παίξω, αλλά είναι αποτρεπτικό ότι αν δεν κάνω λάθος είναι μόνο digital και έχει αρκετά μεγάλη τιμή. 40αρι που έχει στο store δεν πρόκειται ποτέ να δώσω για κάποιο digital game

  4. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    mihalis13 (22-08-2019)

  5. #4
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Κι εμένα μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον και θέλω να το παίξω, αλλά είναι αποτρεπτικό ότι αν δεν κάνω λάθος είναι μόνο digital και έχει αρκετά μεγάλη τιμή. 40αρι που έχει στο store δεν πρόκειται ποτέ να δώσω για κάποιο digital game
    Α δεν το ήξερα αυτό...
    Και εγώ μία η άλλη digital δεν αγοράζω πόσο μάλλον σε τόσο υψηλή τιμή..
    Ας ελπίσουμε στο μέλλον να βγει σε Physical όπως το Hellblade.
    Spoiler!

  6. #5
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Λοιπόν, το παιχνίδι έχει μπει στο game pass στο Xbox οπότε είπα να το δοκιμάσω.
    Έπαιξα τώρα μία ώρα περίπου και οι πρώτες εντυπώσεις μπορώ να πω πως είναι αρκετά καλές.
    Δυσκολία έβαλα Normal μιας και δεν είμαι σε διάθεση να ταλαιπωρηθώ με ένα παιχνίδι τώρα. Αλλά και πάλι θέλει να είσαι προσεκτικός.
    Προσωπικά από όταν το είδα μου είχε τραβήξει την προσοχή και είχε μπει στο radar μου.
    Όποιος έχει xbox και game pass αξίζει πάντως να το δοκιμάσει.
    Spoiler!

  7. #6
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    Nek_Food (11-02-2020)

  9. #7
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    To δοκιμασα μιας και ειναι free στο plus. Το παιχνιδι μας παει αρκετα χρονια πισω σε ο,τι αφορα τον τεχνικο τομεα, δεν νομιζω να εχω ξαναδει texture pop in στον character creator. Λεω οκ, ας μην ειμαι σπαστικος, ας το ξεκινησω.
    Ασχοληθηκα κανα διωρο, το βρηκα πολυ βαρετο και με απωθητικο τεχνικο τομεα. Οκ, η gunfire games δεν ειναι Rockstar και Ubisoft αλλα ενταξει, η ιδια εταιρεια εχει φτιαξει το Darksiders 3 που μπορει να μην ειναι η ΑΑΑ παραγωγη αλλα εχει πολυ ομορφα γραφικα. Αδικαιολογητη προχειροτητα στα γραφικα και gameplay wise δεν μου κινησε το ενδιαφερον.


  10. #8

    Default

    Κι εγώ της ίδιας άποψης είμαι. 2-3 ώρες και το παράτησα. Θα μπορούσα να ξεπεράσω τα γραφικά και τη γενική παρουσίαση. Ανθωπόμορφα δέντρα για εχθρούς; Κι όλα ίδια; Σοβαρά τώρα;
    Το χειρότερο όμως, που μου την έδωσε τελείως, είναι ότι ποτέ δεν κατάφερα να βρω τον προορισμό μου. Εψαχνα, όλη την ώρα, που ασχολήθηκα, την είσοδο σε κάποιο μετρό, που ζητούσε, την οποία δεν βρήκα ποτέ. Πόση υπομονή να έχω; Έτσι και το έσβησα.

  11. #9
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ είχα παίξει κάνα 10ωρο στο Xbox. Είχε ένα ενδιαφέρον αλλά χανόταν όσο προχωρούσες.
    Σε coop βέβαια είναι ωραίο άμα παίζεις με φίλο.
    Μόνο έτσι θα το άρχιζα πάλι.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  12. #10
    Senior Member Cypher's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    121
    PSN ID
    ask me

    Default

    Εγω το τερματισα. Μονο για το coop αξιζει. Γραφικα μπορουσε καλυτερα, οι random χαρτες μπερδευουν, τα δυσκολα bosses απογοητευουν, ενω το τελος σε κανει να νιωθεις οτι ειναι μισοτελειωμενο παιχνιδι.

  13. #11
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Έπαιζα το 2 πρόσφατα κ ψάχνω εδώ αν έχουμε γράψει κάτι κ βλέπω αυτά που γράφετε ,λέω ααα το είχε δώσει στο plus κάτσε να δω αν το είχα βάλει στην λίστα κ ανακάλυψα όχι μόνο το είχα αλλά το είχα κατεβάσει κιόλας (τέλος καλοκαιριού ) το είχα δοκιμάσει ,τόσο πολύ εντυπώσει μου είχε κάνει που είχα ξεχάσει ότι το εχω στο εξωτερικό δίσκο .
    Το 2 πάντως που βγήκε δεν έχει καμία σχέση με το πρώτο ωραίο gameplay,έξυπνους γρίφους το μόνο κακό είναι ότι δεν σε βοηθάει πουθενά στο campaign,απλά σου λέει ότι από εκεί πας κ πρέπει να εξερευνησεις εσυ την περιοχη.
    Η περιοχές που ξεκινάς είναι random το ιδιο κ η διαδρομή μικρο σε γενικές γραμμές αλλά υπάρχει η επιλογή για reroll campaign η adventure που ξεκινάς όπως ήσουν κ διαλέγεις την περιοχή που θες εσυ να εξερευνήσεις ,αρκετη δυσκολία σε μερικά boss ακόμα κ στο ποιο εύκολο (survivor).


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  14. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    toninio (15-01-2024)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •