Page 15 of 109 FirstFirst ... 51112131415161718192565 ... LastLast
Results 281 to 300 of 2176

Thread: The Last of Us: Part II [SPOILER tag για SPOILERS]

  1. #281
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Δεν έχεις άδικο Μιχάλη και επίτηδες ήμουν υπερβολικός με το 9μηνο κλπ αλλά υπάρχει διαφορά για εμένα σχετικά με αυτό που λές,
    κυρίως γιατί αλλιώς βλέπω ένα sequel όπως το tlou ή το Ac που λες και αλλιώς ένα νέο IP.

    Έτσι το βλέπω εγώ, και πιστεύω είναι εντελώς αδιάφορο να καις ένα νέο Ip τόσο καιρό πριν.
    ΟΚ marketing αρκετό καιρό το καταλαβαίνω και μαζί σου- σας , αλλά όταν δεν ξέρω κάτι και δε μου δίνει κάτι «Το παιχνίδι απλά ανακοινώθηκε, είδες ένα λογότυπο και τίποτα παραπάνω ουσιαστικά», παραμένει μια εντελώς αδιάφορη κίνηση για εμένα.
    Στο tlou βλέπω τεράστια διαφορά ακόμα και αν είχαν κάνει το ίδιο (καλά ναι το ξέρω δεν απέχει και πολύ΄) γιατί όλοι οι fans και είναι πολλοί ξέρουν τι περιμένουν και όσο πλησιάζει ο καιρός το hype τους χτυπάει κόκκινο. To χτίζουν χρόνια μέσα τους….

    Δε νομίζω πως ισχύει κάτι τέτοιο για νέο IP ειδικά όταν κάνει τόσο καιρό. Έτσι πιστεύω τουλάχιστον κρίνοντας από εμένα (σίγουρα θα ναι κι άλλοι)

    Τέλος θεωρώ ότι ένα νέο IP ότι και να ναι δεν αποτελεί system seller και το ξέρουν και οι εταιρείες αυτό. Οι εκδότριες εννοώ.
    Και για να σας προλάβω ίσως αποτελεί system seller οτιδήποτε είτε νέο είτε παλιό που προέρχεται από Naughtydog, Rockstar ή κάτι ανάλογο…..

  2. #282
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ένα νέο ip υπό προϋποθέσεις σίγουρα αποτελεί system seller και σωστά ανέφερες τις συγκεκριμένες εταιρίες αλλά ξέχασες να αναφέρεις και την CD Project.
    Σαφώς δεν υπήρχε λόγος να το αναφέρει τόσο νωρίς, γιατί το έκανε μόνο οι ίδιοι το ξέρουν. Αλλά ούτε marketing υπήρχε ούτε τίποτα.
    Δεν μας teasaran συνέχεια με μικρά βιντεάκια από το cyberpunk 2077.
    Και από ότι φάνηκε δεν απογοητεύτηκε κανένας, αντίθετα όλοι το περιμένουν πως κι πως. Γιατί απλά πλέον η συγκεκριμένη εταιρεία έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη του κοινού.
    Εμένα πχ για παράδειγμα με έχει κουράσει το Death Stranding όχι γιατί έχει ανακοινωθεί καιρό, αλλά γιατί έχει δείξει τόσα trailer και προσωπικά νιώθω σαν να μην έχω δει τίποτα από το παιχνίδι.
    Δεν ξέρω αν εσυ από το 2012 περιμένεις πως και πως το Cyberpunk και έφυγε όλο το hype από μέσα σου.
    Προσωπικά όταν δεν βλέπω τίποτα από ένα παιχνίδι (έστω ένα cinematic trailer) δεν μπορώ καν να υπολογίσω πότε θα βγει το παιχνίδι. Τι προβλήματα θα υπάρχουν στην παραγωγή που μπορεί να το καθυστερήσουν.
    Είδαμε και με το Metroid στο switch. Είδαμε ένα logo ο κόσμος ενθουσιάστηκε και μέσα τίποτα.
    Εκεί ένας υποψιασμένος καταλαβαίνει πως το παιχνίδι δεν προχωράει (ή έχει προβλήματα στην παραγωγή ή είναι στον πάγο γιατί ασχολούνται με αλλά project).
    Πχ όταν είδα το trailer του The Last Of Us 2 αμέσως είπα πως έχουμε 3-4 χρόνια μέχρι να δούμε το παιχνίδι. Όχι γιατί ξέρω κάτι από ανάπτυξη videogames.
    Απλά ξέρω την τελειομανία ορισμένων εταιρειών.
    Το Uncharted 4 και το RDR2 φάγανε ένα χρόνο delay. Για μένα βέβαια καλά κάνανε αφού ήθελαν να δουλέψουν και άλλο το προϊόν τους.
    Από τότε η ND είπε πως δεν θα δίνει ημερομηνίες κυκλοφορίας μέχρι το παιχνίδι τους να είναι 100% έτοιμο.
    Προτιμώ αυτό, παρά να πάρω ένα ημιτελές παιχνίδι. Προτιμώ ο developer να μοιράζεται μαζί μας το έργο και το πως προχωράει, παρά θα βγει τάδε του μηνός και απλά να τρέχει να προλάβει.
    Βλέπω συνεντεύξεις Του Druckman και όσων ασχολούνται με το παιχνίδι και καταλαβαίνεις το πάθος τους και πως δουλεύουν για ένα άψογο αποτέλεσμα.
    Ούτε μαρκετιστικες δηλώσεις ούτε τίποτα.
    Αυτό μου αρέσει και κάνει ακόμα 1-2 χρόνια Μα βγει το The Last Of Us.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  3. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dragonpaul (07-03-2019)

  4. #283
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Δεν θεωρω σε καμια περιπτωση οτι εχει ξεχειλωσει η προωθηση του Last of Us 2. Αν κυκλοφορησει τελη του 20 ας πουμε ναι, ισως εκει αλλαξω αποψη. Προς το παρον δεν βλεπω κατι μεμπτο, Ανακοινωθηκε με proper teaser (που ειχε ουσια) και οχι με logo, συνεχισαν με story trailer που επισης ειχε ουσια και στη συνεχεια εδειξαν gameplay για να παρουμε γευση απο το πως θα ειναι το παιχνιδι. Σωστα κομματια του παιχνιδιου, χωρις spoilers και με καλη ροη και περιεχομενο. Ξερουμε και τι ειναι και πως παιζει χωρις να εχουν περασει τα απειρα χρονια και να εχει κουρασει η προωθηση. Exoυν περασει κατι περισσοτερο απο 2 χρονια απο την ανακοινωση του, δεν βλεπω κατι το υπερβολικο μεχρι στιγμης για ενα παιχνιδι τετοιου βεληνεκους.
    Εκkρεμει ενα story/gameplay trailer με infected και μετα παμε για ανακοινωση κυκλοφοριας πανω κατω στα 3 χρονια μετα την ανακοινωση. Προσωπικα βλεπω εναν πολυ νορμαλ κυκλο προωθησης. Αν καθυστερησει περαιτερω το συζηταμε, προς το παρον δεν υπαρχει κατι μεμπτο θεωρω.


  5. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    chronohill (06-03-2019),mihalis13 (06-03-2019)

  6. #284

    Default

    Οχι ενταξυ δεν εχει φτασει ακομα το Death Stranding σε αυτο το πραγμα

  7. #285
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ξέρουμε πότε είναι η παρουσίαση της ND στο GDC;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. #286
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    NAI!

    Last edited by WolfRathmA; 17-04-2019 at 09:49.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  9. #287

    Default

    Για να δουμε αν θα παει για φετος για γιορτες ή για του χρονου.

  10. #288
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Για οποτε κ να παει, προσωπικα στο ps5 θα παιχτει

    Spoiler!

  11. #289
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Θα το παίξουμε και τώρα, θα το παίξουμε και στο 5! Παντού θα το παίζουμε!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. The Following 3 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    mihalis13 (17-04-2019),PDS (17-04-2019),Snk (17-04-2019)

  13. #290
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Στο resetera σε έναν τύπο που υποστήριξε το 2019 για ημερομηνία κυκλοφορίας ο Benji (insider που είχε μιλήσει και για το ps5 και τον εμπιστεύονται) απάντησε με αυτό: :-). Εγώ πιστεύω πάει για τον φετινό Οκτώβρη ή Νοέμβρη, μάλλον Οκτώβρη για να κάνει μεγάλο σαματά για 2 μήνες και να πάμε σε PSX τον Δεκέμβρη με συνέχεια σαματά λόγω PS5. Για ανακοίνωση ημερομηνίας πιστεύω θα γίνει 2 βδομάδες το πολύ πριν την E3, για απάντηση του hype λόγω της Microsoft στην Ε3.

  14. #291
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    The Last of Us Part 2 approaches final stages of development

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Nikos326_GR (16-05-2019)

  16. #292

  17. The Following 2 Users Say Thank You to nikosgnr For This Useful Post:

    BillyFlo81 (28-05-2019),Sparrow71993 (28-05-2019)

  18. #293

    Default

    Με βαση τις ως τωρα φημες,για ποιο ακριβως λογο να δειξουν trailer για last Of us 2/Death Stranding και να μην τα παρουσιαζαν στην Ε3?

    Υποτιθεται οτι στην Ε3 γιαυτο δεν πανε φετος,γιατι δεν εχουν τι να δειξουν....
    Last edited by Fulgore; 28-05-2019 at 18:24.

  19. #294
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Με βαση τις ως τωρα φημες,για ποιο ακριβως λογο να δειξουν trailer για last Of us 2/Death Stranding και να μην τα παρουσιαζαν στην Ε3?

    Υποτιθεται οτι στην Ε3 γιατι δεν πανε φετος,γιατι δεν εχουν τι να δειξουν....
    Η αληθεια ειναι οτι και περισυ που πηγανε μας δειξανε μονο παιχνιδια που ειχαμε ηδη δει. Και τους κραξαμε. Και τωρα μαλλον λογο ελευσης του PS5 σε λιγο καιρο, παλι δεν εχουν κατι ουσιαστικο να δειξουν περα απο Last of Us, Ghosts κλπ.

    Βεβαια κι εγω θα προτιμουσα να πηγαιναν στην Ε3 και ας εδειχναν παλι τα ιδια. Γενικα η Ε3 φετος μοιαζει εξαιρετικα φτωχη...

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (29-05-2019),spartan (28-05-2019)

  21. #295
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Υποτιθεται οτι στην Ε3 γι' αυτο δεν πανε φετος
    Αφου ειπαν φετος δε θα συμμετεχουν..
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  22. #296

    Default

    Quote Originally Posted by Stefanos View Post
    Αφου ειπαν φετος δε θα συμμετεχουν..
    Που εγραψα εγω το αντιθετο?

  23. #297
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default



  24. #298
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Που εγραψα εγω το αντιθετο?
    Κεκτημένη ταχύτητα, my bad. :ρ
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  25. #299
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Φεβρουάριος 2020.



  26. #300
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Στο 1:07:21 την ρωτάει και στο 1:07:25 απαντάει η Johnson για όποιον θέλει να δει το συγκεκριμένο σημείο. Πάντως να πω ότι μου έκανε πολύ καλή εντύπωση η συνέντευξη, έγινε με ωραία συζήτηση και στυλ, ενώ άλλες συνεντεύξεις για βιντεοπαιχνίδια είναι μέτριες το πολύ, π.χ. είχα δει μια του Barlog που ήταν σε ένα πάνελ ενός site οι δημοσιογράφοι μιλούσαν πάρα πολύ, συν του ότι μου είχε δημιουργηθεί η εντύπωση ότι δεν είχαν προετοιμαστεί καλά για την συνέντευξη.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •