Page 21 of 109 FirstFirst ... 111718192021222324253171 ... LastLast
Results 401 to 420 of 2176

Thread: The Last of Us: Part II [SPOILER tag για SPOILERS]

  1. #401
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by lak100 View Post
    Ξερει κανεις ποτε θα γινει η χρεωση αν θα γινει τωρα η τον φεβρουαριο?
    Εχω την εντυπωση οτι ο γερμανος (σε προπαραγγελιες) τραβαει αμεσα τα χρηματα, εκεινη την ωρα.

    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  2. #402
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Sources: The Last of Us 2 Delayed To Spring

    The PS4 sequel to The Last of Us will no longer be out in February, sources tell Kotaku. Publisher Sony has delayed The Last Of Us Part II to this spring, just a month after announcing a release date of February 21, 2020.

    The news isn’t official yet, and Sony didn’t respond to a request for comment yesterday, but Kotaku has heard from two people familiar with goings-on at Naughty Dog that the game is bumped to spring. We expect an announcement this week

    Ασχημο νεο αν όντως ισχύει

  3. #403
    Advanced Member DmC_GL_'s Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Χίος , Chios
    Posts
    408
    PSN ID
    Oenopion_GameR
    Name
    Δημήτριος
    Spoiler!


    Spoiler!


    Spoiler!

  4. #404
    Advanced Member DmC_GL_'s Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Χίος , Chios
    Posts
    408
    PSN ID
    Oenopion_GameR
    Name
    Δημήτριος
    Spoiler!


    Spoiler!


    Spoiler!

  5. #405
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Sources: The Last of Us 2 Delayed To Spring




    Ασχημο νεο αν όντως ισχύει
    Τέλη άνοιξης απ' ότι φαίνεται, θα ετοιμαζομαστε για το καλοκαίρι...3 μήνες επιπλέον, άσχημα νέα σίγουρα.

  6. #406
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Βρε το βλέπω launch game για PS5 όπως πάει.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. #407
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Με τέτοια γραφικά.......αν βγει όπως είναι στο PS5 θα φάει μεγάλο κράξιμο.

    Αυτά είναι πολύ καλά γραφικά για PS4. Όχι για PS5.

    Αυτό που βλέπω να γίνεται είναι να βγει remastered σε PS5, προφανώς μέσω πληρωτέου PS5 patch;

  8. #408
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Με τέτοια γραφικά.......αν βγει όπως είναι στο PS5 θα φάει μεγάλο κράξιμο.

    Αυτά είναι πολύ καλά γραφικά για PS4. Όχι για PS5.

    Αυτό που βλέπω να γίνεται είναι να βγει remastered σε PS5, προφανώς μέσω πληρωτέου PS5 patch;
    Μεγάλη συζήτηση το πως θα χειριστούν το cross-gen.

    Η τεχνολογία συνηγορεί για free-update (σηκώνουμε settings και καλά).

  9. #409
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τότε απλώς δεν θα λέγεται remastered.

    Free-update όταν θα πρέπει να ξαναδουλευτούν από την αρχή όλα τα assets (εκτός της γεωμετρίας των 3D), όλος ο φωτισμός, όλος ο ήχος (ελέω νέων ηχητικών δυνατοτήτων του PS5) και ουσιαστικά όλος ο κώδικας....................ε, τότε μιλάμε για τεράστιο όγκο δουλειάς.....που κάπως θα πρέπει να πληρωθούν οι φουκαράδες γι' αυτόν.

    Αν απλώς αυξηθεί η ανάλυση (ίσως κιόλας με ένα απλό setting από τον χρήστη του PS5 OS)........τότε μιλάμε για απλά: "τρέχει και στο PS5, με μεγαλύτερη ανάλυση" (ίσως και frame rate). Εκεί, ναι, δωρεάν, αφής στιγμής κιόλας θα είναι δυνατότητα του PS5 OS (αν προσφερθεί μια τέτοια δυνατότητα βέβαια).

    Αν έχει μυαλό (κατ' εμέ) η Σονυ, θα πρέπει να βγάλει ΜΟΝΟ την έκδοση για PS4, η οποία αυτούσια όπως είναι θα τρέχει και στο PS5 λίγους μήνες πιο μετά (χωρίς καμία διαφορά)........και έναντι πληρωμής θα "μεταμορφώνεται" σε PS5 τίτλο.

    Έτσι, όσοι PS4 χρήστες το έχουν αγοράσει θα μπορούν να το τρέχουν στη νέα κονσόλα τους κι αν επιθυμούν αγοράζουν το PS5 patch.
    Ενώ όσοι δεν είχαν ποτέ PS4 και αγόρασαν απευθείας PS5 ή είχαν PS4 αλλά δεν αγόρασαν το TLOU2........πάλι την PS4 έκδοση θα αγοράζουν (για το νεοαποκτηθέν PS5) και είτε θα την βιώνουν σα να το έπαιζαν στο PS4 είτε θα πληρώνουν κατιτίς παραπάνω και θα έχουν την PS5 εμπειρία.

    Όπως και να έχει, αμπελοφιλοσοφίες ξεστομίζω τώρα......δεν έχουν κάποιο νόημα προς το παρόν.
    Last edited by Lefteris_X; 25-10-2019 at 00:10.

  10. #410
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Δεν πρόκειται να δεχτεί κανένας το "επί πληρωμής".

    Υπάρχει το προηγούμενο του Χbox BC.

    Και εδώ που τα λέμε κάτι πατεντούλες για on the fly remaster τις έχει κατοχυρώσει ο Mister Cern(y)...

    Τα textures και η geometry να είναι εκεί (in game/δισκάκι) και όλα γίνονται
    Last edited by Sir_Teraflop; 25-10-2019 at 00:18.

  11. #411
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ολιγον πατατα απο την ND... πριν περιπου ενα ( ; ) μηνα ανακοινωσαν την επισημη ημερομηνια κυκλοφοριας; Τι στο καλο τοσο χαλια τα υπολογισαν σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα; 5 χρονια δεν εκαναν κοχ για ημερομηνια κυκλοφοριας μονο και μονο για να την ανακοινωσουν και λιγες βδομαδες μετα να κανουν delay... ε ειναι πατατα οπως και να το κανεις.

  12. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    hakoo (25-10-2019)

  13. #412
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ολιγον πατατα απο την ND... πριν περιπου ενα ( ; ) μηνα ανακοινωσαν την επισημη ημερομηνια κυκλοφοριας; Τι στο καλο τοσο χαλια τα υπολογισαν σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα; 5 χρονια δεν εκαναν κοχ για ημερομηνια κυκλοφοριας μονο και μονο για να την ανακοινωσουν και λιγες βδομαδες μετα να κανουν delay... ε ειναι πατατα οπως και να το κανεις.
    Αυτή η μαλακία με τα production values και τα άπειρα χρόνια και delays θα ξενερώσει κάθε φανατικό.

    Θα με θυμηθείτε μια μέρα.

    Πολύ ξεχείλωμα. Πάρα πολύ.

  14. #413
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Με τέτοια γραφικά.......αν βγει όπως είναι στο PS5 θα φάει μεγάλο κράξιμο.

    Αυτά είναι πολύ καλά γραφικά για PS4. Όχι για PS5.

    Αυτό που βλέπω να γίνεται είναι να βγει remastered σε PS5, προφανώς μέσω πληρωτέου PS5 patch;
    Το μονο που θα κανουν είναι να πανε το παιχνιδι στα 60 φρειμς στο ps5.Μην περιμενεις τιποτα περισσοτερο στην remaster εκδοση του.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Αυτή η μαλακία με τα production values και τα άπειρα χρόνια και delays θα ξενερώσει κάθε φανατικό.

    Θα με θυμηθείτε μια μέρα.

    Πολύ ξεχείλωμα. Πάρα πολύ.
    Καθαρα στρατηγικης σημασιας ηταν το συγκεκριμενο delay.Που είναι το παραξενο?Παρεπιπτοντως και στο uncharted 4 τα ιδια εγιναν.

  15. #414
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εμ έτσι είναι όταν πας να βγάλεις από την μύγα ξύγκι.

    Ενδέχεται να ακούσουμε διάφορα περί του development του TLOU2 μετά από καιρό.

    Μπορεί να ακούσουμε ότι παραιτήθηκαν κάποια άτομα και πήγε πίσω η ανάπτυξη.
    Μπορεί να ακούσουμε ότι έπεσε κωλόχερο από τα μεγάλα κεφάλια της Sony για PS5 upgrade.
    Πολλά τα "μπορεί".

    Για αυτές τις ον-δε-φλάι πατεντούλες μιλούσα ουσιαστικά, αλλά ξες τώρα: ο καπιταλισμός δεν αφήνει ευκαιρία για κέρδος = ενδέχεται το PS5 "upgrade" να το χρεώσουν. (δεν είμαι μάντης, γι' αυτό λέω "ενδέχεται" )

    @Spartan

    Κι εσύ πως το ξέρεις ότι αυτό θα γίνει ντε και καλά; Το λέω επειδή εκφράζεσαι απόλυτα, λες και έχεις εσωτερική πληροφόρηση ένα πράμα!

    Αν και..........έχω καλύψει ήδη αυτό που λες: αν διαβάσεις προσεκτικότερα το ποστ μου θα δεις ότι το έχω καλύψει (αυτό που αναφέρω περί επιλογών στο PS5 OS / οι επιλογές αυτές -αν διατεθούν στο OS- δεν είναι περαιτέρω δουλειά από μεριάς των devs, παρά είναι ένα απλό τσεκάρισμα στην επιλογή των settings του PS5, όπως ακριβώς είναι το supersampling και boost στο PS4 Pro)
    Last edited by Lefteris_X; 25-10-2019 at 00:36.

  16. #415
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Εμ έτσι είναι όταν πας να βγάλεις από την μύγα ξύγκι.

    Ενδέχεται να ακούσουμε διάφορα περί του development του TLOU2 μετά από καιρό.

    Μπορεί να ακούσουμε ότι παραιτήθηκαν κάποια άτομα και πήγε πίσω η ανάπτυξη.
    Μπορεί να ακούσουμε ότι έπεσε κωλόχερο από τα μεγάλα κεφάλια της Sony για PS5 upgrade.
    Πολλά τα "μπορεί".

    Για αυτές τις ον-δε-φλάι πατεντούλες μιλούσα ουσιαστικά, αλλά ξες τώρα: ο καπιταλισμός δεν αφήνει ευκαιρία για κέρδος = ενδέχεται το PS5 "upgrade" να το χρεώσουν. (δεν είμαι μάντης, γι' αυτό λέω "ενδέχεται" )

    @Spartan

    Κι εσύ πως το ξέρεις ότι αυτό θα γίνει ντε και καλά; Το λέω επειδή εκφράζεσαι απόλυτα, λες και έχεις εσωτερική πληροφόρηση ένα πράμα!

    Αν και..........έχω καλύψει ήδη αυτό που λες: αν διαβάσεις προσεκτικότερα το ποστ μου θα δεις ότι το έχω καλύψει (αυτό που αναφέρω περί επιλογών στο PS5 OS / οι επιλογές αυτές -αν διατεθούν στο OS- δεν είναι περαιτέρω δουλειά από μεριάς των devs, παρά είναι ένα απλό τσεκάρισμα στην επιλογή των settings του PS5, όπως ακριβώς είναι το supersampling και boost στο PS4 Pro)
    Το παράδειγμα της remaster εκδοσης του πρωτου last of us στο ps4 σου αναλυω..Καμια απολυτος διαφορα στα γραφικα σε σχεση με το ps3 ειχαν οι 2 εκδοσεις.Τι δεν καταλαβαίνεις δηλαδή?

  17. #416
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Πότε αναφέρθηκα στο πρώτο TLOU που έγινε remastered στο PS4 και δεν το κατάλαβα;

    Δεν αναφέρθηκα καθόλου.

    Εσύ το ανέφερες, εσύ το χρησιμοποίησες ως επιχείρημα για το TLOU2 στο PS5 που είπα εγώ........και κάπου εκεί το προσπέρασα εντελώς και σου είπα "διάβασε καλύτερα τι λέω".

    Να μου φέρνεις παράδειγμα κάτι που δεν είπα αλλά εσύ το θεωρείς ότι συνδέεται με αυτό που είπα, δεν είναι σπατάλη χρόνου και λέξεων;

    Μερικές φορές δεν μπορώ να παρακολουθήσω την αλληλουχία σκέψης σου. (δεν το λέω υποτιμητικά, αλλά το λέω γιατί όντως δεν σε καταλαβαίνω όπως εκφράζεσαι/σκέπτεσαι)

    Άλλο το τι έκαναν στην μετάβαση PS3->PS4 (εντελώς διαφορετικό μηχάνημα τεχνολογικά = προγραμματιστικά) και άλλο τι μπορούν/θα κάνουν στο PS4->PS5. Για δες περί της πατέντας του Cerny για τα assets-on-the-fly καλύτερα, ώστε να έχεις πιο άρτια εικόνα στο τι μπορεί να γίνει με το PS5.

  18. #417
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Πότε αναφέρθηκα στο πρώτο TLOU που έγινε remastered στο PS4 και δεν το κατάλαβα;

    Δεν αναφέρθηκα καθόλου.

    Εσύ το ανέφερες, εσύ το χρησιμοποίησες ως επιχείρημα για το TLOU2 στο PS5 που είπα εγώ........και κάπου εκεί το προσπέρασα εντελώς και σου είπα "διάβασε καλύτερα τι λέω".

    Να μου φέρνεις παράδειγμα κάτι που δεν είπα αλλά εσύ το θεωρείς ότι συνδέεται με αυτό που είπα, δεν είναι σπατάλη χρόνου και λέξεων;


    Μερικές φορές δεν μπορώ να παρακολουθήσω την αλληλουχία σκέψης σου. (δεν το λέω υποτιμητικά, αλλά το λέω γιατί όντως δεν σε καταλαβαίνω όπως εκφράζεσαι/σκέπτεσαι)

    Άλλο το τι έκαναν στην μετάβαση PS3->PS4 (εντελώς διαφορετικό μηχάνημα τεχνολογικά = προγραμματιστικά) και άλλο τι μπορούν/θα κάνουν στο PS4->PS5. Για δες περί της πατέντας του Cerny για τα assets-on-the-fly καλύτερα, ώστε να έχεις πιο άρτια εικόνα στο τι μπορεί να γίνει με το PS5.


    Εγω
    απλα σου εδωσα ένα παράδειγμα στο πως παιζει να είναι η remaster εκδοση του.Μπορει να κανω λαθος και να μην είναι ένα απλο port όπως του πρωτου παιχνιδιού.
    Ρε μην κολας στο αν αναφερθηκες εσυ στο πρωτο last of us η όχι.Εγω απλα πηρα πασα το σχολιο σου, και εβαλα στο θεμα την πρωτη του εκδοση.

  19. #418
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εμ, πως να μην κολλάω;

    Αφού όπως καταλαβαίνεις δεν έχουμε τον ίδιο τρόπο σκέψης!

    Κατ' εμέ, το να συγκρίνεις άλλη εποχή οικονομικώς για τη Σονυ και τον dev και άλλη τεχνολογία με τα σημερινά δεδομένα, είναι εντελώς εκτός του τρόπου σκέψης μου = δεν μπορώ να σε παρακολουθήσω-καταλάβω τι εννοείς.

    Μήπως (σε παροτρύνω, δεν στο επιβάλλω) να μελετήσεις αρκετά περισσότερο τι εστί hardware του PS3, του PS4 και του επερχόμενου PS5; Δεν εννοώ απλώς να διαβάσεις τα σπεκς, διότι το σκέτο να διαβάζουμε τα σπεκς αλλά να μην πολυκαταλαβαίνουμε τι διαβάζουμε εκτός από τα GHz και το μέγεθος RAM = σημαίνει ότι ουσιαστικά δεν καταλαβαίνουμε τίποτα.
    Αν όμως κάποιος (εσύ, εκείνος, ο οποιοσδήποτε) αποκτήσει πιο βαθιά γνώση περί hardware, τότε μπορεί να βγάζει και πιο έγκυρα συμπεράσματα ή έστω να κάνει πιο ρεαλιστικές υποθέσεις.

    Άλλο CELL με RDR μνήμη και nvidia με GDDR, άλλο Jaguar customized και GCN, άλλο Gonzola και RDNA και pci-e flash storage. Όλα μεταξύ τους είναι η μέρα με τη νύχτα. Καμία σχέση τα Gigahertz και τα μεγέθη της RAM.

  20. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    spartan (25-10-2019)

  21. #419
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Αυτή η μαλακία με τα production values και τα άπειρα χρόνια και delays θα ξενερώσει κάθε φανατικό.

    Θα με θυμηθείτε μια μέρα.

    Πολύ ξεχείλωμα. Πάρα πολύ.
    Μιλωντας καθαρα για εμενα, δεν εχω κανενα προβλημα με το να περιμενω λογο polish και production values. Δεν με χαλαει αυτο που εγινε με το TLOU2 απλα το βρισκω ολιγον αστειο οτι τοσο καιρο μας εκρυβαν την ημερομηνια ανακοινωσης για να ειναι σιγουροι και τελικα μετα απο 1 μηνα εκαναν delay.

    Εχοντας πει αυτο, 1000 φορες delay παρα καταστασεις τυπου Control, Fallout κλπ. Και οταν μιλαμε για ND οι απαιτησεις του κοινου (αλλα κι της Σονυ) ειναι στο θεο, οποτε οτι χρειαζεται να γινει, πρεπει να γινει οσο καιρο και αν παρει.

  22. #420
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Εμ, πως να μην κολλάω;

    Αφού όπως καταλαβαίνεις δεν έχουμε τον ίδιο τρόπο σκέψης!

    Κατ' εμέ, το να συγκρίνεις άλλη εποχή οικονομικώς για τη Σονυ και τον dev και άλλη τεχνολογία με τα σημερινά δεδομένα, είναι εντελώς εκτός του τρόπου σκέψης μου = δεν μπορώ να σε παρακολουθήσω-καταλάβω τι εννοείς.

    Μήπως (σε παροτρύνω, δεν στο επιβάλλω) να μελετήσεις αρκετά περισσότερο τι εστί hardware του PS3, του PS4 και του επερχόμενου PS5; Δεν εννοώ απλώς να διαβάσεις τα σπεκς, διότι το σκέτο να διαβάζουμε τα σπεκς αλλά να μην πολυκαταλαβαίνουμε τι διαβάζουμε εκτός από τα GHz και το μέγεθος RAM = σημαίνει ότι ουσιαστικά δεν καταλαβαίνουμε τίποτα.
    Αν όμως κάποιος (εσύ, εκείνος, ο οποιοσδήποτε) αποκτήσει πιο βαθιά γνώση περί hardware, τότε μπορεί να βγάζει και πιο έγκυρα συμπεράσματα ή έστω να κάνει πιο ρεαλιστικές υποθέσεις.

    Άλλο CELL με RDR μνήμη και nvidia με GDDR, άλλο Jaguar customized και GCN, άλλο Gonzola και RDNA και pci-e flash storage. Όλα μεταξύ τους είναι η μέρα με τη νύχτα. Καμία σχέση τα Gigahertz και τα μεγέθη της RAM.
    Εσυ μου το πας τωρα το θεμα σε διαφορετικα μονοπατια.Εγω απλα σου εθεσα μια σκεψη μου.Δεν εβαλα μεσα περι διαφορετικότητα της αρχιτεκτονικης των μηχανηματων μεταξυ των γενεων,οπως το θετεις εσυ τωραΑπλα πιστευω ότι η συγκεκριμενη εκδοση θα είναι ον λιγο τεμπελιστικη από αποψη προγραμματισμου.Αυτο ανεφερα και ποιο πανω.Τι να πω,μακαρι να δουμε ένα εξελιγμενο πορτ στα παντα

    Εγω δεν ειπα ότι αυτά που γραφεις είναι λαθος/αντιθετως.Αλλα πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο να σε πειραξει τοσο πολύ ένα παράδειγμα που σκεφτηκα για την συγκεκριμενη εκδοση?
    Αν τα ξεραμε όλα λευτερη,τωρα δεν θα τα λεγαμε εδώ,αλλα σε κανα συνεδριο της γκουγκλι.Για αυτό εισαστε εδώ εσεις με τις περισσοτερες γνωσεις από εμας,για να διορθώνετε τα λαθη μας,

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •