Page 27 of 109 FirstFirst ... 172324252627282930313777 ... LastLast
Results 521 to 540 of 2176

Thread: The Last of Us: Part II [SPOILER tag για SPOILERS]

  1. #521
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Mα για αυτο αναφερω το προσωρινο placeholder
    Αλλα για να βγει καλοκαιρακι φετος(λιγο δυσκολο πια)
    Ακόμα και αν έχει τελειώσει η όλη ιστορία με τον ιο(χλωμοτατο), δεν πρόκειται να κυκλοφορήσει τέτοιο παιχνίδι σε νεκρή περίοδο.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  2. #522
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Μεγάλο ξενέρωμα...στην αρχή ελεγα μήπως είναι πρωταπριλιάτικο...Περίμενα την παιχνιδαρα τωρα τον Μαιο όσο τίποτα.
    Ίσως και αναμενόμενο σε κάποιο βαθμό λόγω των καταστάσεων, φοβάμαι ότι θα ακολουθήσουν και άλλοι τίτλοι, μέσα σε αυτούς κινδυνεύει και το Ghost of tsushima.
    Για καλοκαίρι δεν το βλέπω, στην καλύτερη Αύγουστο, αλλά το πιο πιθανό είναι να αργήσει αρκετά. Κρίμα...

  3. #523
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Αν κ το θεωρούσα αναμενόμενο να γίνει, όπως κ άλλους τίτλους, τους έκατσε κ μια καλή ευκαιρία να το βγάλουν σαν lunch με το ps5. Έτσι, ακόμα Κ αυτοί που θα τρεναραν να πάρουν την νέα κονσόλα από την αρχη, ενδεχόμενος να την αποκτήσουν day 1 Με το τίτλο.

    Spoiler!

  4. The Following User Says Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    spartan (03-04-2020)

  5. #524

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Αν κ το θεωρούσα αναμενόμενο να γίνει, όπως κ άλλους τίτλους, τους έκατσε κ μια καλή ευκαιρία να το βγάλουν σαν lunch με το ps5. Έτσι, ακόμα Κ αυτοί που θα τρεναραν να πάρουν την νέα κονσόλα από την αρχη, ενδεχόμενος να την αποκτήσουν day 1 Με το τίτλο.
    Ξερεις πόσοι ήδη μετρούσαν μερες;
    Δεν παίζεις με αυτο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #525
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν παιζει να κανουν κατι τοσο χοντρο. Το παιχνιδι δεν μπορουν να το καθυστερουν οσο τους γουσταρει οταν επισημα εχουν βγει και εχουν πει οτι ειναι καθολα ετοιμο. Δηλαδη μετα θα βγει ο κοσμος να τους φαει και θα εχει απολυτο δικιο. Τους παιρνει να το καθυστερησουν μεχρι τα εργοστασια και γενικα τα logistics σχετικα με παραγωγη και διανομη να εχουν μπει σε μια κανονικοτητα. Σιγα μην μας πουν δηλαδη οτι ξαφνικα μπορεσαν να εχουν ετοιμα για διανοομη ολοκληρα PS5 για ολο τον κοσμο και απλα ετυχε να ειναι την ιδια στιγμη με το Last of Us2... ουτε καν.

    Σιγουρα θα βγει πρωτα στο PS4. Το θεμα ομως ειναι οτι παιζει να ειναι πολυ κοντα σε μια επικειμενη κυκλοφορια του PS5. Οποτε μπορει πολυς κοσμος να πει θα περιμενω μερικους μηνες εξτρα για να το παιξω PS5.

    Γενικα δεν τους συμφερει και πολυ η ολη φαση... μην κοιτατε μονο το Last of Us οσο ακυρωνονται σιγα σιγα και αλλοι τιτλοι η εταιρεια ερχεται σε προβλημα. Θα ακυρωθουν και αλλες κυκλοφοριες και το FFVII Remake στην τριχα γλυτωσε συμφωνα με τα λεγομενα της SE.

  7. #526
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Απλά αναμενόμενο, οι λέξεις που διαβάζεις σε κάτι τι επερχόμενο ανεξαρτήτως κλάδου είναι canceled, postponed and pushed back,
    το Last of Us θα γλύτωνε?

  8. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    AlexandrosQV (04-04-2020)

  9. #527
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,681
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Παιδιά, να αγνοηθεί η βάση χρηστών του PS4 αποκλείεται. Θα είναι οικονομική αυτοκτονία.

    Στην χειρότερη περίπτωση θα έχουμε την έκδοση του PS4 που θα παίζει day 1 στο PS5 με ολόιδια απόδοση.

    Επίσης έχουμε 2 μεσαίες περιπτώσεις: 1) έκδοση PS4, ενώ το ίδιο δισκάκι/digital στο PS5 θα παίζει βελτιωμένο (σε μεγαλύτερη ανάλυση/60 fps καρφωτά), 2) έκδοση PS4, ολόιδια απόδοση δισκάκι/digital στο PS5 (ίδια ανάλυση/ίδια fps/όλα ίδια) και μια ξεχωριστή έκδοση remastered στο PS5 (4K/60, loading times, textures, effects, κλπκλπ)

    Και την καλύτερη, ουτοπική όμως, περίπτωση: έκδοση PS4 και το ίδιο δισκάκι/digital να παίζει στο PS5 αλλά με day 1 update patch που θα το "μεταμορφώνει" σε PS5 remastered εντελώς δωρεάν

    Όσο για την ημερομηνία έλευσης ειλικρινά λόγω της κατάστασης με τον ιό δεν έχω ιδέα!

  10. #528
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Μήπως προσπαθούν να αποφύγουν και μία συσχέτιση του παιχνιδιού με τον ιό που μαστίζει τον πλανήτη αυτή την περίοδο λόγω "κοινού" περιεχομένου και δεν θέλουν να έχουν ξανά φαινόμενα Motorstorm Apocalypse; Δεν θέλει πολύ να στιγματιστεί ο τίτλος (σημαία ουσιαστικά της πλατφόρμας) εν μέσω μίας πιθανής κορύφωσης (μέσα/τέλη Μαΐου) της πανδημίας, να βγει ένα παιχνίδι με περιεχόμενο που θίγει την ανθρωπότητα με το ίδιο λίγο πολύ αντικείμενο, να το καταδικάσουν (λέμε τώρα) σε χαμηλές (ή χαμηλότερες των προσδοκιών) πωλήσεις για διαφόρους λόγους. Ίσως αν όλα πάνε καλά να βγει τέλη Ιουνίου ή μέσα στον Ιούλιο (χλωμό πιθανόν), πάνω κάτω παρόμοια ημερομηνία με το πρώτο στο PS3 και την επανέκδοση του στο PS4.

    Από την άλλη μπορεί όλο αυτό που συμβαίνει να σπρώχνει πίσω όλα τα πλάνα γενικά της εταιρείας, τόσο για τους τίτλους της όσο και για την επόμενη γενιά (ειδικά αν υπάρχουν διαφόρων ειδών προβλήματα που δεν ξέρουμε).

  11. The Following 3 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    gonzalez (03-04-2020),spartan (03-04-2020),Valkyre (03-04-2020)

  12. #529
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,681
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Κι αυτό σωστό Νεκτάριε!

  13. #530
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αυτο που λες το σκεφτηκα κι εγω Νεκταριε. Αλλα απο την αλλη ολα τα trending της εποχης εχουν σχεση με ιους και πανδημιες κλπ (εννοω ταινιες σειρες). Επισης με αυτη τη λογικη (που οπως ειπα κι εγω μπηκα στη διαδικασια να σκεφθω) ποτε θα ειναι ασφαλες να κυκλοφορησει το παιχνιδι? Κορονοιο και τις συνεπεις αυτου θα τις ακουμε/βιωνουμε για χρονια.

    Εχει λογικη ξαναλεω το σκεπτικο σου...

  14. #531
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Μήπως προσπαθούν να αποφύγουν και μία συσχέτιση του παιχνιδιού με τον ιό που μαστίζει τον πλανήτη αυτή την περίοδο λόγω "κοινού" περιεχομένου και δεν θέλουν να έχουν ξανά φαινόμενα Motorstorm Apocalypse; Δεν θέλει πολύ να στιγματιστεί ο τίτλος (σημαία ουσιαστικά της πλατφόρμας) εν μέσω μίας πιθανής κορύφωσης (μέσα/τέλη Μαΐου) της πανδημίας, να βγει ένα παιχνίδι με περιεχόμενο που θίγει την ανθρωπότητα με το ίδιο λίγο πολύ αντικείμενο, να το καταδικάσουν (λέμε τώρα) σε χαμηλές (ή χαμηλότερες των προσδοκιών) πωλήσεις για διαφόρους λόγους. Ίσως αν όλα πάνε καλά να βγει τέλη Ιουνίου ή μέσα στον Ιούλιο (χλωμό πιθανόν), πάνω κάτω παρόμοια ημερομηνία με το πρώτο στο PS3 και την επανέκδοση του στο PS4.

    Από την άλλη μπορεί όλο αυτό που συμβαίνει να σπρώχνει πίσω όλα τα πλάνα γενικά της εταιρείας, τόσο για τους τίτλους της όσο και για την επόμενη γενιά (ειδικά αν υπάρχουν διαφόρων ειδών προβλήματα που δεν ξέρουμε).
    Eχεις point, γιατι το motorstorm apocalypse ειχε θεματα μονο για ενα τσουναμι σε μια περιοχη. Εδω μιλαμε για παγκοσμιο φαινομενο με τον ιο. Αλλα απο οτι λενε θα εχουν θεματα ολα τα παιχνιδια οποτε πιθανον δεν ειναι αυτο που κατα βαση επηρεαζει την κυκλοφορια του.
    .

  15. #532
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Τα έλεγα εγώ αλλά ποιος άκουγε? Μακάρι να είναι μούφα.
    Αλλά η αλήθεια να λέγεται. Για να κρατήσεις ψηλές συχνότητες θέλεις ψύξη με α@@@α. Οχι παπατζηλικια.
    Το δίαβασες το "αρθρο"? το κατάλαβες?
    According to this new rumor, the PS5 can't maintain its clock speeds, which is causing severe overheating problems
    Βασικά λένε οτι επειδη (υποτιθεται) ΔΕΝ μπορει να διατηρήσει ψηλα τα ρολόγια, ανεβάζει θερμοκρασία. Σου κάνει για λογικό αυτο?


  16. #533
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Δεν θα τους έλεγε κανείς κατι, αν έλεγαν ότι αναβάλλεται επειδή το παιχνίδι έχει σχέση με ιό. Θα μπορούσαν εύκολα να το πουν.

    Επίσης το συγκεκριμένο στούντιο δεν θα άφηνε χρήστες να περιμένουν έκδοση για PS5(αν και εφόσον θα είναι κοντά οι κυκλοφορίες ps4/ps5), ώστε να δεχτούν spoiler και να γίνει ανακατωσούρα.

    Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά βλέπω ταυτόχρονη κυκλοφορία σε ps4/ps5.

    Υ.Γ Αν το ghosts δεν λάβει αναβολή, τότε κατά πάσα πιθανότητα το έκαναν για να γίνει launch τίτλος του ps5.


    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  17. #534
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Φιλε μου, χωρις πλακα, αν εβγαιναν και ελεγαν οτι το αναβαλλουν λογο του ιου και δεν θελουν να χτυπησει ασχημα στον κοσμο ψυχολογικα κλπ... θα τους ειχαν ΜΑΔΗΣΕΙ.

    Στανταρ.

  18. #535
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Υπερβολικό είναι να καθυστερεί λόγω ιού..αν ήταν έτσι δεν θα έβγαινε και το resi3...είναι καθαρά θέμα χρημάτων πιστεύω..το FF7R στο τσακ την γλίτωσε και γι'αυτό είπαν για νωρίτερα σε κάποιες χώρες είναι λογικό...κλείσανε τα ταχυδρομεία στην Κίνα τώρα...
    Επίσης παράλογο μου ακούγεται να το πάνε για ps5 που λέτε...θα κοροϊδεψουν τόσο κοινό που περιμένει τόσο καιρό;ούτε καν...απλά ετσι όπως τους πάει δεν ξέρω που θα βολεψει ημερομηνία.. ghost(αν δεν αλλάξει).. καλοκαίρι νεκρή περίοδος όπως πολύ σωστά είπατε.. Σεπτεμβρης cyberpunk(αν δεν αλλάξει)...και αν το πάνε Οκτώβρη και αν κυκλοφορησει το 5 χριστουγεννα είναι πολύ κοντά...δεν ξέρω... απογοήτευση...

    Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  19. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    kostasb13 (04-04-2020)

  20. #536
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Φιλε μου, χωρις πλακα, αν εβγαιναν και ελεγαν οτι το αναβαλλουν λογο του ιου και δεν θελουν να χτυπησει ασχημα στον κοσμο ψυχολογικα κλπ... θα τους ειχαν ΜΑΔΗΣΕΙ.

    Στανταρ.
    Δεν θα άλλαζε κάτι Val. Απλά βαβουρα στα φορα.

    Όπως ξαναείπα, θεωρώ ότι βρέθηκε δικαιολογία για να τραβήξει πίσω η κυκλοφορία κοντά στο PS5. Απλά στο σωστό point του Νεκτάριου, δεν βρίσκω λόγο να μην το πουν.

    Μένει να δούμε τη συνέχεια...

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  21. #537
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Υπερβολικό είναι να καθυστερεί λόγω ιού..αν ήταν έτσι δεν θα έβγαινε και το resi3...είναι καθαρά θέμα χρημάτων πιστεύω..το FF7R στο τσακ την γλίτωσε και γι'αυτό είπαν για νωρίτερα σε κάποιες χώρες είναι λογικό...κλείσανε τα ταχυδρομεία στην Κίνα τώρα...
    Επίσης παράλογο μου ακούγεται να το πάνε για ps5 που λέτε...θα κοροϊδεψουν τόσο κοινό που περιμένει τόσο καιρό;ούτε καν...απλά ετσι όπως τους πάει δεν ξέρω που θα βολεψει ημερομηνία.. ghost(αν δεν αλλάξει).. καλοκαίρι νεκρή περίοδος όπως πολύ σωστά είπατε.. Σεπτεμβρης cyberpunk(αν δεν αλλάξει)...και αν το πάνε Οκτώβρη και αν κυκλοφορησει το 5 χριστουγεννα είναι πολύ κοντά...δεν ξέρω... απογοήτευση...


    Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    To Resident ομως ειχε ηδη προλαβη την γραμμη παραγωγης και οι κοπιες ηδη ηταν ετοιμες, οποτε η καθυστερηση του πραγματικα θα μπορουσε να ειναι μονο για τετοιο λογο. Ομως η φυση του παιχνιδιου του Resident ειναι εκ διαμετρου αντιθετη απο αυτη του Last of Us. Το ενα ειναι πολυ απλοικο σχετικα με την ιστορια του και στηριζεται περισσοτερη στην "ωμη διασκεδαση" το αλλο καταπιανεται με πολυ σοβαρα κοινωνικα θεματα που απορρεουν απο μια κατεστραμμενη κοινωνια λογο ενος ιου. Ειναι σιγουρα πολυ πιο βαρυ παιχνιδι απο ενα slapstick Resident.

    Αν το Last of Us 2 ειχε γινει Gold και ειχε μπει στην παραγωγη, δεν νομιζω να μπορουσε η Sony να το σταματησει απο την κυκλοφορια.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Error Flynn (03-04-2020),PDS (03-04-2020)

  23. #538
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Το δίαβασες το "αρθρο"? το κατάλαβες?

    Βασικά λένε οτι επειδη (υποτιθεται) ΔΕΝ μπορει να διατηρήσει ψηλα τα ρολόγια, ανεβάζει θερμοκρασία. Σου κάνει για λογικό αυτο?
    Λογικό δεν μου φαίνεται εφόσον η Sony σχεδίασε το PS5 να δουλεύει καθ αυτόν τον τρόπο. Υποτίθεται ότι θα έκανε κουμάντο να αποφύγει τέτοιες καταστάσεις. Αλλά το χαμηλό κόστος πώλησης που προσπαθεί να πετύχει για τον ανταγωνισμό με προβληματίζει. Γιατί υπάρχει και η πρόταση που λέει " Ότι δίνεις παίρνεις " και φοβάμαι μην υπάρχει κάπου αλήθεια σε όλα αυτά.

    Τώρα οσον αφορά το θέμα μας για το LOU2 προσωπικά ζήτησα και μου έκαναν refund. Περιμένω νεα ανακοίνωση ημερομηνίας κυκλοφορίας και αναλόγως θα πράξω. Αν είναι κοντά στο PS5 θα το αφήσω για εκεί. Διαφορετικά θα το κάνω πάλι προπαραγγελία.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  24. #539
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,547
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Εγώ πάλι θεωρώ πως είναι θέμα δεοντολογίας.

    Δε πετάω στα σύννεφα να βγάζω από την εξίσωση τον παράγοντα οικονομικά ωφέλη, αλλά δε πιστεύω πως αυτός είναι ο λόγος.
    Όταν πριν από δυο μήνες βλέπαμε την κατάσταση στην Κίνα με τον ιό κλπ είπα σε φίλο "δε θα βγει το TLOU II, εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε", οκ τα λέμε τηλεφωνικά πλέον.

    Όμως είναι ένα παιχνίδι παιδιά το οποίο είναι "βαρύ" πολύ στη ψυχολογία του. Παλεύει με νύχια και με δόντια (δε θα σχολιάσω εδώ αν αυτό που θέλει να κάνει η ND είναι σωστό ή όχι)

    να περάσουν πως κάνουν ένα παιχνίδι με πραγματικά κοινωνικές διαστάσεις, με ταξικά θέματα, με σεξουαλικούς προσδιορισμούς και επιλογές, με συνέπειες στην κοινωνία μετά από μια

    κατάσταση εξαθλίωσης που η αφορμή για όλα αυτά είναι ένας φονικός ιός.

    Ε, στη δεδομένη χρονική στιγμή εμένα μου κάνει πολύ λογικό να μη θέλει να είναι προβοκατόρικη η συμπεριφορά της ως SONY και πολύ καλά κάνει.

    Έτσι πρέπει, έτσι είναι το σωστό και ηθικό κατά την άποψη μου. Άσχετα με το πόσο και εγώ όπως όλοι μας θέλαμε να το παίξουμε.

    Το timing είναι τρομερά κακό όμως και στη τελική δε τρέχει και κάτι να περιμένουμε λίγους μήνες έξτρα



    edit : στο διάστημα που έγραφα ανέβασε ο Valkyre ακριβώς τους ίδιους λόγους που θεωρώ και γω ως υπαίτιους. Τώρα που έκανα save, τώρα διάβασα και τα γραφόμενά σου. Συμφωμούμε 100%.
    Last edited by Error Flynn; 03-04-2020 at 14:12.

  25. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Valkyre (03-04-2020)

  26. #540

    Default The Last of Us: Part II (Delayed until further notice)

    Πάντως νεκρή Gaming περίοδος λόγω ιού δεν υπάρχει. Ίσα ίσα ανθεί. Να προσθέσω και ότι αυτές τις μέρες (και λογικό) παίζουν τρελές εκπτώσεις στο PSN store!
    https://www.gameover.gr/news/40746-o...ta-video-games

  27. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    spartan (03-04-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •