Page 26 of 109 FirstFirst ... 162223242526272829303676 ... LastLast
Results 501 to 520 of 2176

Thread: The Last of Us: Part II [SPOILER tag για SPOILERS]

  1. #501
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Θεωρώ την απόφαση συνειδητή. Ξέρουν ήδη ότι θα πουλήσει.

    Απλά το PS5 αποκτά ένα system seller που ήθελε. Αν και εφόσον το PS5 πάει στα 400 ευρώ και του δώσεις launch τίτλο το tlou2, θα πουλάει περισσότερο και από αντισηπτικό.
    Χανουν ομως απο το double dip.

    Aπο την αλλη με 20εκ πωλησεις του πρωτου μερους, δεν εχουν πραγματι να φοβουνται και πολλα.
    .

  2. #502
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Από που κι ως που πάει για system seller του PS5; Για το PS4 θα βγει απλά αργότερα. Και για το PS5 θα βγει η αντίστοιχη έκδοση.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. #503
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Χανουν ομως απο το double dip.

    Aπο την αλλη με 20εκ πωλησεις του πρωτου μερους, δεν εχουν πραγματι να φοβουνται και πολλα.
    Συνωμοσιολογικά εντελώς, υπάρχουν φήμες ότι μπορεί να καθυστερήσει το PS5 από 6μηνο έως χρόνο ή και ότι το hardware έχει "θεματάκια" κάτι που εμμέσως πλην σαφώς παραδέχθηκε και ο Cerny.

    Ανταγωνιστικά εντελώς, το Line up του ανταγωνισμού θα είναι εντελώς ...ανταγωνιστικό.

    Τώρα όποιος εκλάβει το παρόν Post εχθρικό πρόβλημα του.

  4. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    Giannis1979 (02-04-2020)

  5. #504
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @Λεωνιδας

    αυτο που λες στο τελευεταιο ποστ, απο μονο τυο εμενα προσωπικα με σκιζει Λεωνιδα. Αν το Ps5 λεμε τωρα βγαινει 3 μηνες μετα το επισημο launch του TLOUII με βαζει επισημα σε πειρασμο να μην το παιξω στο 4. Και αρα να φαω τα σποιλερς στη μαπα. Γενικα πολυ μλκια η φαση... εχουν πλατφορμα να το κυκλοφορησουν αλλα οπως ειναι φυσικο οι πωλησεις θα κατακερματγστουν λογο της κρισης.

  6. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (04-04-2020)

  7. #505
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    btw εδω
    Spoiler!
    .

  8. #506
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    @Λεωνιδας

    αυτο που λες στο τελευεταιο ποστ, απο μονο τυο εμενα προσωπικα με σκιζει Λεωνιδα. Αν το Ps5 λεμε τωρα βγαινει 3 μηνες μετα το επισημο launch του TLOUII με βαζει επισημα σε πειρασμο να μην το παιξω στο 4. Και αρα να φαω τα σποιλερς στη μαπα. Γενικα πολυ μλκια η φαση... εχουν πλατφορμα να το κυκλοφορησουν αλλα οπως ειναι φυσικο οι πωλησεις θα κατακερματγστουν λογο της κρισης.
    Κοίτα, το καταλαβαίνω, αλλά μπορεί η next gen έκδοση να καθυστερήσει. Το πρώτο κυκλοφόρησε, είχε και ένα DLC και βγήκε μετά από 13 μήνες στο 4.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Συνωμοσιολογικά εντελώς, υπάρχουν φήμες ότι μπορεί να καθυστερήσει το PS5 από 6μηνο έως χρόνο ή και ότι το hardware έχει "θεματάκια" κάτι που εμμέσως πλην σαφώς παραδέχθηκε και ο Cerny.
    Που το είδες αυτό;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. #507
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Σκατε ολε. Δηλαδη ο λογος να παρω το PS5 ειναι για να παιξω ενα remaster του ps4 που να ειμαι ειλικρινεις θα προτιμουσα να το ζησω στο ps4 ως κυκνειο ασμα της γενιας... οπως αντιστοιχα ειχε γινει με το πρωτο παιχνιδι.

    Γνωριζοντας δε την Naughty Dog και για να κρατησουν το hype ορθιο οπως και τα νευρα του κοσμου in check θα το ξεφτυλισσουν το παιχνιδι τις επομενες βδομαδες με νεες εικονες, νεα τρεηλερς και νεα gameplay videos... καλη μας τυχη... fuck this shit ξενερωσα με τα 1000

    ΥΓ: Ρε συ Λεωνιδα μακαρι αλλα τι να σου πω δεν το βλεπω. Αν οι τυποι περιμενουν να ανοιξουν οι αγορες σε μια χωρα οπως η ΗΠΑ που θα φανε το ξυλο της αρκουδας απο τον ιο τους επομενους 2 μηνες ζητω που καηκαμε

  10. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Giannis1979 (02-04-2020)

  11. #508
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Που το είδες αυτό;
    Θα σου στείλω PM - αύριο όμως γιατί τώρα την κάνω αν δεν υπάρχει πρόβλημα.

  12. #509
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Ρε παιδιά γι αυτό σε κάποια πράγματα είμαστε πίσω. Η Microsoft αναγνωρίζει την αγορά και κάνεις download την έκδοση της κάθε κονσόλας. Γιατί να μην το κάνει και η Sony αυτό τουλάχιστον στα τελευταία παιχνίδια. Ghost, LOU κτλ. Να πάρει η ευχή, τα νεύρα μου με πιάσανε πάλι. Έτσι μου έρχεται να ακυρώσω τις προπαραγγελίες για τα προαναφερθέντα και να τα πάρω στο 5.Γιατί βλέπω το ίδιο να παθαίνει και το Ghost.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


  13. #510
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ γνωριζεις οτι αυτη τη δυνατοτητα δεν θα την εχει το 5; Εχεις φαει μεγαλο σκαλωμα με το 5 ρε συ... προσφανως και θα παιζει το TLOU2 εκει και προφανως θα παιζει καλυτερα συμφωνα με αυτα που ειπε ο Cerny. Εμενα δεν με νοιαζει αυτο καν.

    Με νοιαζει οτι μεχρι να παιξω το TLOU2 μαλλον θα εχω δει τα πρωτα δειγματα next gen που καλλιστα μπορουν να με κανουν sidetrack και με νοιαζει οτι η Naughty Dog ηδη ξεκινησε να πεταει screenshots απο εκει και απο εδω. Τους βλεπω να κανουν οτι εκαναν με τo uncharted 3 που ειχαν δειξει ενα 60-70% του παιχνιδιου πριν την κυκλοφορια...

  14. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (04-04-2020)

  15. #511
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Από που κι ως που πάει για system seller του PS5; Για το PS4 θα βγει απλά αργότερα. Και για το PS5 θα βγει η αντίστοιχη έκδοση.
    Από τη στιγμή που δεν υπάρχει ίχνος αξιόλογου next gen τίτλου, το tlou2 φαντάζει το απόλυτο system seller για μένα. Γνωστό ip, σούπερ στούντιο, εκατομμύρια πωλήσεων στο παρελθόν.

    Δεν είπα ότι δεν θα βγει ps4 έκδοση. Αλλά αν οι δύο εκδόσεις έχουν σημαντικές διαφορές μεταξύ τους και η κυκλοφορία τους είναι σχετικά κοντά, τότε εύκολα θα αγόραζε κάποιος PS5 (είτε έχει ps4, είτε είναι νέος αγοραστής).

    Υ.Γ Η καθυστέρηση στη κυκλοφορία δεν θα γίνει για 1-2 μήνες φαντάζομαι. Η Αμερική μόλις πριν λίγες μέρες μπήκε στη φάση κορονοιου.



    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    spartan (02-04-2020)

  17. #512
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Κοίτα, το καταλαβαίνω, αλλά μπορεί η next gen έκδοση να καθυστερήσει. Το πρώτο κυκλοφόρησε, είχε και ένα DLC και βγήκε μετά από 13 μήνες στο 4.

    - - - Updated - - -


    Που το είδες αυτό;
    https://comicbook.com/gaming/2020/04...heating-power/
    Απο μια αγνωστη πηγη.
    Μαλιστα

    Συγνωμη που θα το πω.Αλλα στο να λεμε φημες που δεν ευσταθουν,επειδη βγηκε καποιος αγνωστος σε ενα φορουμ.Και εκανε μια δηλωση περι προβληματος ψυξης του μηχανηματος
    Δεν σημαινει οτι θα πρεπει να τα παιρνουμε και στα σοβαρα ολλα αυτα που γραφονται κατα καιρους.
    Last edited by spartan; 03-04-2020 at 00:02.

  18. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    Slay (03-04-2020)

  19. #513
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ γνωριζεις οτι αυτη τη δυνατοτητα δεν θα την εχει το 5; Εχεις φαει μεγαλο σκαλωμα με το 5 ρε συ... προσφανως και θα παιζει το TLOU2 εκει και προφανως θα παιζει καλυτερα συμφωνα με αυτα που ειπε ο Cerny. Εμενα δεν με νοιαζει αυτο καν.

    Με νοιαζει οτι μεχρι να παιξω το TLOU2 μαλλον θα εχω δει τα πρωτα δειγματα next gen που καλλιστα μπορουν να με κανουν sidetrack και με νοιαζει οτι η Naughty Dog ηδη ξεκινησε να πεταει screenshots απο εκει και απο εδω. Τους βλεπω να κανουν οτι εκαναν με τo uncharted 3 που ειχαν δειξει ενα 60-70% του παιχνιδιου πριν την κυκλοφορια...
    Δεν έχω φάει κόλλημα ρε συ. Απλά άλλο να παίζει το παιχνίδι boostαρισμενο στο PS5 και άλλο να είναι σχεδιασμένο διαφορετικά. Αυτό προσπαθώ να εξηγήσω. Μην με μαλώνετε.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  20. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    Valkyre (03-04-2020)

  21. #514

    Default The Last of Us: Part II (Delayed until further notice)

    Η Sony αυτης της γενιας εχει περάσει σε money farming την Ms της εποχής του 360.
    Αυτο εχω να πω εγω.
    Παει ξεκάθαρα να το κανει launch τίτλο του ps5.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #515
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    https://comicbook.com/gaming/2020/04...heating-power/
    Απο μια αγνωστη πηγη.
    Μαλιστα

    Συγνωμη που θα το πω.Αλλα στο να λεμε φημες που δεν ευσταθουν,επειδη βγηκε καποιος αγνωστος σε ενα φορουμ.Και εκανε μια δηλωση περι προβληματος ψυξης του μηχανηματος
    Δεν σημαινει οτι θα πρεπει να τον παρουμε και στα σοβαρα αυτο.Οκ?
    Τα έλεγα εγώ αλλά ποιος άκουγε? Μακάρι να είναι μούφα.
    Αλλά η αλήθεια να λέγεται. Για να κρατήσεις ψηλές συχνότητες θέλεις ψύξη με α@@@α. Οχι παπατζηλικια.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  23. #516
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    31 δεκεμβριου το προσωρινο placeholder στο playstation store.Για το last of us part 2
    Οπωτε μιλαμε για μεγαλο delay

  24. #517
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Τα έλεγα εγώ αλλά ποιος άκουγε? Μακάρι να είναι μούφα.
    Αλλά η αλήθεια να λέγεται. Για να κρατήσεις ψηλές συχνότητες θέλεις ψύξη με α@@@α. Οχι παπατζηλικια.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δε σε μαλωνω, πλακα κανω. Αλλα ρε συ απο τη μια λες «δεν καταλαβαινω τα τεχνικα» (κι εγω μαζι σου) και απο την αλλη γυρνας και κες «σας τα ελεγα εγω θες ψυξη με @@ οχι παπτζιλικια»...

    Ξερουμε τιποτα για την ψυξη του 5 βρε συ; ουτε καν το σχημα της κονσολας δεν εχουμε δει ακομα. Μπορει να τα εχει σκατωσει οντως η Σονυ. Αλλα ρε φιλε αληθεια δε νομιζω οτι ειναι τοσο ασχετοι. Ο πρωτος που θα βγει να τους κραξει εγω θα ειμαι. Αλλα ειλικρινα θα πεσω απο τα συννεφα αν ολοκληρο το ΤΕΑΜ της Σονυ δεν μπορεσε να εντοπισει τοσο προφανεστατα προβληματα στο design της κονσολας... δηλαδη μηπως να προσλαβουν εμας εδω στο φορουμ να τους πουμε πως να το φτιαξουμε; ����

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (03-04-2020),mihalis13 (03-04-2020)

  26. #518
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    31 δεκεμβριου το προσωρινο placeholder στο playstation store.Για το last of us part 2
    Οπωτε μιλαμε για μεγαλο delay
    Το έβαλε τότε διότι δεν υπάρχει επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας. Δεν σημαίνει ότι θα βγει τότε.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  27. #519
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δε σε μαλωνω, πλακα κανω. Αλλα ρε συ απο τη μια λες «δεν καταλαβαινω τα τεχνικα» (κι εγω μαζι σου) και απο την αλλη γυρνας και κες «σας τα ελεγα εγω θες ψυξη με @@ οχι παπτζιλικια»...

    Ξερουμε τιποτα για την ψυξη του 5 βρε συ; ουτε καν το σχημα της κονσολας δεν εχουμε δει ακομα. Μπορει να τα εχει σκατωσει οντως η Σονυ. Αλλα ρε φιλε αληθεια δε νομιζω οτι ειναι τοσο ασχετοι. Ο πρωτος που θα βγει να τους κραξει εγω θα ειμαι. Αλλα ειλικρινα θα πεσω απο τα συννεφα αν ολοκληρο το ΤΕΑΜ της Σονυ δεν μπορεσε να εντοπισει τοσο προφανεστατα προβληματα στο design της κονσολας... δηλαδη μηπως να προσλαβουν εμας εδω στο φορουμ να τους πουμε πως να το φτιαξουμε; ����


    Χαχαχαχα. Θα πέσει πολύ ξύλο μιλάμε αν όντως γίνουν έτσι τα πράγματα. Λοιπόν εσύ μπροστά και γώ απο πίσω οτι απομεινάρια μείνουν. Χαχαχαχα.


    Edit: Τα τεχνικά χαρακτηριστικά τα καταλαβαίνω απλά με τα Αγγλικά μου δεν τα πάω και τέλεια και δεν μπορώ κάποια πράγματα να τα πιάσω σωστά.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 03-04-2020 at 00:21.

  28. #520
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Το έβαλε τότε διότι δεν υπάρχει επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας. Δεν σημαίνει ότι θα βγει τότε.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    Mα για αυτο αναφερω το προσωρινο placeholder
    Αλλα για να βγει καλοκαιρακι φετος(λιγο δυσκολο πια)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •