Page 6 of 10 FirstFirst ... 2345678910 LastLast
Results 101 to 120 of 186

Thread: NieR: Automata

  1. #101

    Default

    1)Τελειως υποκειμενικο αυτο με τα γραφικα.Εμενα συνολικα το παιχνιδι μαρεσε παρα πολυ και ας μην ειχε τις υφες και τον οπτικο τομεα(αλλα και το budget φυσικα) του Horizon.

    2)Δεν ειναι μολις 20ωρες και δεν πρεπει να το ξανατερματισεις τουλαχιστον αλλες 5φορες.

    3)Το παιχνιδι ειναι χωρισμενο σε 3 κυρια playthrough,τα οποια εν μερη βασιζονται στον καθε ενα απο τους χαρακτηρες που βλεπεις στο εξωφυλλο.Δεν μπορω να γινω πιο συγκεκριμενος στο πως και γιατι λογω spoiler.

    Παντως η διαρκεια του ειναι(για αυτα που εχει να προσφερει)χορταστικη.Το μονο 20ωρες δεν ξερω απο που προκυπτει οχι για το Nier αλλα γενικα απο ποτε θεωρουνται οι 20-25ωρες λιγες για single player παιχνιδια.

  2. The Following 3 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    panos74gr (10-01-2018),Valkyre (17-01-2018)

  3. #102
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by lak100 View Post
    παιδια τι παζει με το παχνιδι η τιμη του εχει ετοξευτει σστην Ελλαδα και στο εξωτερικο δεν υπαρχει αναγκαστικα το πηρα απο αμερικανικο ebay 40 ευρω ξερει κανεις τι παιζει
    Παρόλο που σκεφτόμουν να περιμένω όταν με το καλό είναι να το παίξω για να το αγοράσω, αυτές τις ημέρες έριξα μια ματιά και βλέπω ότι πρακτικά σχεδόν έχει εξαφανιστεί το παιχνίδι από τα ελληνικά καταστήματα (μόνο 2 το έχουν σχεδόν στα 60-70 ευρώ). Επίσης, το ίδιο συμβαίνει και στο εξωτερικό. WTF, δηλαδή;
    Το βλέπω στο Amazon UK, να το πάρω καλύτερα τώρα ε γιατί μετά θα το χρυσοπληρώσω;

  4. #103
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    σοβαρα τωρα?τι μαλακιες ειναι αυτες?και γω περιμενω να πεσει η τιμη του οπως εκανα στο Gravity Rush 2 k Nioh και τα αγορασα...Γιατι δεν βγαζουν κιαλλα αντιτυπα αφου εχει ζητηση και γινεται συζητηση?

    Spoiler!

  5. #104
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Παναγιώτη μάλλον πρέπει να το πάρουμε τώρα, γιατί οδεύει προς ultra collectible κατάσταση ακόμη και η απλή version.
    Καλά δε συζητώ για Day 1 / Limited Edition Steelbook, έχει πάει στα 150-200+ ευρώ στο ebay, και πάλι.... ελάχιστα κομμάτια!

    p.s. κι εγώ το Gravity Rush το είχα τσιμπήσει 12 ευρώ από Κωτσόβολο, αλλά θυμάμαι έβλεπα για πολύ καιρό αντίτυπα σε όλες τις αλυσίδες και στα μαγαζιά.

  6. #105
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν ήξερα οτι υπάρχει τόσο έλλειψη για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Εγώ είχα πάρει τη Steelbook 48€ όταν βγήκε.
    Η συλλεκτική με τη φιγούρα δηλαδή θα παίζει 300€+
    Όντως Γιώργο αν υπάρχει τέτοια έλλειψη πάρτο όσο προλαβαίνεις. Αξίζει να το έχεις στη συλλογή σου.
    Spoiler!

  7. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    tsakali GR (16-01-2018)

  8. #106

    Default

    Στην αρχή δεν του είχα δώσει σημασία, αλλά μετά από reviews που διάβασα και είδα, πείστηκα ότι πρόκειται για κάτι ξεχωριστό, οπότε πάει για μελλοντική αγορά, μόλις τελειώσω κάτι άλλα που προηγούνται. Διάβασα μάλιστα και συνέντευξη του δημιουργού, ο οποίος εξηγεί ότι έδωσαν έμφαση στο να υπάρχει ποικιλία στο gameplay, ώστε να μην υπάρχει μεγάλη επαναληψιμότητα και να μην βαριέται ο παίκτης. Είναι και παιχνίδι εξαιρετική αισθητικής, από ό,τι δείχνει.....

  9. #107
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    εγω που ειχα βρει το day one edition πιρν 2 μηνες στο ebay 33 ευρω και τσιγκουνευτηκα τοτε βαραω το κεφαλι μου. Ατυχησα δευτερη φορα γιατι με το που εφυγε το δικο μου απο αμερικη το εβγαλε προσφορα το game asia για 48 ωρες στα 30 ευρω. Γι αυτο παιδια αν υπαρχουν τα φραγκα χτυπατε τις προσφορες μη τις αφηνετε
    Last edited by lak100; 17-01-2018 at 12:58.

  10. The Following User Says Thank You to lak100 For This Useful Post:

    Snk (17-01-2018)

  11. #108
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Κατι παρόμοιο εκανα κι εγω δυστυχώς και 2 φορες μαλιστα. Την μια το ειχα βρει μεταχειρισμενο στα 30 και τσιγκουνεύτηκα να το παρω και την 2η το ειχα βρει καινουριο στα 40 και παλι δεν το πηρα

  12. #109
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ειναι out of stock αλλά υπαρχει στο base.com

    32,85 + 1,69 μεταφορικά

    https://www.base.com/buy/product/nie...51c8231518f3fe
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    chronohill (18-01-2018),Valkyre (19-01-2018)

  14. #110
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εμφανίστηκε σε καποια καταστηματα και σε λογικη τιμη

    https://www.skroutz.gr/s/10559371/Ni...omata-PS4.html

  15. The Following 4 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    chronohill (27-01-2018),stavros88 (27-01-2018),tsakali GR (27-01-2018),Valkyre (27-01-2018)

  16. #111
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Απο τις πιο mind fucking/blowing gaming εμπειριες της ζωης μου.

    Αν και το gameplay για τα γουστα μου ειναι πολυ "γιαπωνεζικο" , θυμιζει μπατονετα δηλαδη , η ολη ιστορια και το πως ξεδιπλωνεται σε 3 playthroughs ειναι κατι παραπανω απο εξαιρετικη. Δυνατα συναισθηματα, twists, φιλοσοφικα ερωτηματα για τη ζωη , την τεχνολογια , την εξελιξη του ανθρωπινου ειδους.

    Ολα αυτα κατω απο ενα hack n slash παιχνιδι που αν δεις ενα βιντεο στο youtube ισως δεν κανεις καν τον κοπο να το δοκιμασεις ποσο μαλλον να το τελειωσεις 3 φορες.

    Ειμαι στο τελος του 3ου playthrough και πραγματικα εχω πιασει τον εαυτο μου σε αρκετα σημεια να ειχει ταχυκαρδια.

    Πολλα μπραβο στην ομαδα που το εφτιαξε .

    Επαναλαμβανω οτι ειναι ενα ιδιαιτερο παιχνιδι , πρεπει να τους δωσεις χρονο στην αρχη για να σε κερδισει .

    Spoiler!

  17. The Following 6 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    chronohill (22-02-2018),Leon_DiZ (22-02-2018),mihalis13 (22-02-2018),toninio (23-02-2018),tonybsg (22-02-2018),tsakali GR (22-02-2018)

  18. #112
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Σε εβλεπα που επαιζες Δημητρη...
    Χαιρομαι που σε κρατησε για 3 playthroughs γιατι ειναι ο μοναδικος μου "φοβος" γιατι δεν παιζω ευκολα δευτερη φορα παιχνιδι ποσο μαλλον 3η οπως εχω πει και πιο πισω...Με τα λεγομενα σου ομως πιστευω θα με κρατησει...
    Εχω "μπλεξει" με skyrim VR και ισως τα παιξω παραλληλα γιατι ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ...
    Spoiler!

  19. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    james9 (22-02-2018)

  20. #113
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Σε εβλεπα που επαιζες Δημητρη...
    Χαιρομαι που σε κρατησε για 3 playthroughs γιατι ειναι ο μοναδικος μου "φοβος" γιατι δεν παιζω ευκολα δευτερη φορα παιχνιδι ποσο μαλλον 3η οπως εχω πει και πιο πισω...Με τα λεγομενα σου ομως πιστευω θα με κρατησει...
    Εχω "μπλεξει" με skyrim VR και ισως τα παιξω παραλληλα γιατι ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ...
    Να σου πω την αληθεια οταν το πηρα δεν σκοπευα να παιξω ουτε καν 2ο Playthrough. Αλλα με εβαλε μεσα δεν μπορουσα να το αφησω. To hack n slash κομματι δνε με ξετρελανε ισα ισα το παιζω στο easy πιο πολυ με κραταει σεναριακα .

    Οπως ειπαν και καποιοι πιο πριν εχει και πολυ καλο soundtrack .

    Spoiler!

  21. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    chronohill (22-02-2018)

  22. #114
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Για να δεις την πραγματική ιστορια πρέπει να κανεις 3 playthroughs.
    Τα 2 πρώτα ειναι σχεδον ιδια αλλά τα βλέπεις απο διαφορετική σκοπιά.
    Το τρίτο ειναι διαφορετικό.
    Και εμένα το παιχνιδι με ειχε κερδίσει και ειναι οπως ειπε ο Δημήτρης απο τις πιο mindfuck gaming εμπειρίες.
    Επίσης εχει και εκπληκτική μουσική που συμβάλει πολυ στην όλη εμπειρία που αποκομίζεις απο το παιχνιδι.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  23. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (22-02-2018),james9 (22-02-2018),toninio (23-02-2018)

  24. #115
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το τελειωσα χτες το βραδυ. Το παιχνιδι ειναι συγκλονιστικο, τα λογια ειναι φτωχα να περιγραψουν τα συναισθηματα που σου γεννα με τις ιστοριες που σου αφηγειται. Ακομη και τα credits σου ριχνουν γροθιες στο στομαχι και σε κανουν να σκεφτεσαι. Αξιζε καθε λεπτο που επενδυσα για να παιξω και τα 3 playthroughs.

    Ενημερωτικα για οποιον το παρει αν παιξει μονο το 1ο δεν εχει παιξει καν το παιχνιδι .

    Και μεσα σε ολα τα αλλα πηρα και ενα αναπαντεχο platinum μιας και μπορεις να αγορασεις in game οποιο trophy δεν εχεις πλην των story + ending trophies.

    Spoiler!

  25. The Following 7 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    chronohill (23-02-2018),Fulgore (23-02-2018),Leon_DiZ (23-02-2018),mihalis13 (23-02-2018),Nikoladim (23-02-2018),stavros88 (24-02-2018),toninio (23-02-2018)

  26. #116
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Συμφωνω σε ολα james.60 ωρες platinum trophy ενω σχεδον ποτε δεν ασχολουμαι με αυτα.Ελπιζω να εφτασες και το τελος Ε...

    Ενα απο τα καλυτερα soundtrack ολων των εποχων και το λεω αυτο ενω ξαναεπαιξα το επος Shadow of the Colossus λιγες μερες πριν...Πολλες φορες ενω τελειωνε ενα side-quest η μουσικη αλλαζε και εμενα κανενα 10λεπτο μαγεμενος να ακουσω.

    Χαιρομαι που το παιχνιδι ηταν επιτυχημενο και μαλλον θα εχει και συνεχεια(οπως και αν ειναι αυτη).

  27. The Following 2 Users Say Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    james9 (24-02-2018),mihalis13 (24-02-2018)

  28. #117
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Με πεισατε και το τσιμπησα, δεν το εχω ξεκινησει ακομα βεβαια γιατι ασχολουμαι με το Dark souls 3 προς το παρον.
    Τα hack n slash ειναι το αγαπημενο μου ειδος μετα τα rpg, η platinum ειναι κι αυτη απο τους αγαπημενους μου devs αλλα με το demo η αληθεια ειναι δεν ειχα εντυπωσιαστει.
    Βλεποντας βεβαια τα σχολια σας σκεφτομαι οτι μπορει να εκρινα λιγο βιαστικα και ειπα να του δωσω μια ευκαιρια.


  29. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    james9 (25-02-2018)

  30. #118

    Default

    Ε ποια σχολια μας αφου το παιχνιδι εχει παρει και παρα πολυ καλες κριτικες(και γενικα υποδοχη απο τον κοσμο)και ηταν υποψηφιο σε καποιες κατηγοριες για παιχνιδι της χρονιας

    Απλα επειδη δεν ειναι Mainstream τιτλος και ειχε και ανυπακρτη προβολη/διαφημιση γιαυτο και το εχουν προσπερασει οι περισσοτεροι.

  31. #119
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  32. #120
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    To ξεκινησα προχθες...ειπα να βαλω στην ακρη λιγο το skyrimVR αφου γραφατε ξανα τοσο εκθειαστικά σχολια τωρα που το εχω!
    Με εντυπωσιασε αυτη η εναλλαγη gameplay στο αρχικο chapter και εχασα στο boss και αναγκαστικα το ξεκινησα απτην αρχη!Τα θελε ο κωλος μου αφου το λεγανε και το ξαναλεγανε ΔΕΝ ΕΧΕΙ AUTOSAVE και θα ανακαλυψεις μονος σου που θα σωσεις!

    παρα πολυ εντυπωσιασμενος μεχρι τωρα εφτασα
    Spoiler!
    και ταξιδεψε το μυαλο μου σε μερη μαγικα με το απιστευτο κομματι να παιζει καθ'ολη τη διαρκεια
    Spoiler!


    Μαγεια
    Spoiler!

  33. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    james9 (27-02-2018)

Page 6 of 10 FirstFirst ... 2345678910 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •