Page 7 of 10 FirstFirst ... 345678910 LastLast
Results 121 to 140 of 186

Thread: NieR: Automata

  1. #121

    Default

    το παιχνιδι εχει φοβερο soundtrack μεχρι το τελος


  2. #122
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τελειωσα κι εγω το παιχνιδι.

    Ειμαι αφωνος.

    Μια απο τις πιο συγκλονιστικες gaming εμπειριες που ειχα ποτε. Αστροπελεκι μου ηρθε διοτι ειχα παντελη αγνοια για το τι επροκειτο να παιξω. Παντελη αγνοια για τα playthroughs και ολα. Δεν ειχα δει καν τρεηλερ.

    δεν νομιζω οτι εχω παιξει παρομοιο παιχνιδι και μα την παναγια αν καποιος μου ελεγε οτι το παιχνιδι το εφτιαξε ο Κοτζιμα θα τον πιστευα.

    Mad respect στην ομαδα αναπτυξης και τον σκηνοθετη τον οποιο εχω σε τρομερη εκτιμηση.

    Ειναι με χαωδη διαφορα το καλυτερο γιαπωνεζικο παιχνιδι που εχω παιξει απο την εποχη του PS2. Δεν το περιμενα επουδενι.

    Δωστε χρονο στο παιχνιδι. Το αξιζει. Στην αρχη ισως να αναρωτιεστε με τι στο καλο ασχολειστε, πιστεψτε με ειναι επιτηδευμενο...

    Επισης πρεπει να τονιστει ιδιατερως... το παιχνιδι εχει ενα απο τα καλυτερα soundtrack που εχω ακουσει ποτε στην ζωη μου ανεξαρτητως φορμά... ειναι μεγαλειωδης η δουλεια που εχει κανει ο συνθετης.

    δεν μπορω να πω κατι αλλο για το παιχνιδι. Μπορει τα γραφικα και καποια αλλα στοιχεια να το κρατανε λιγο πισω αλλα ειναι κυριολεκτικα δευτερευοντα πραγματα μπροστα στην μοναδικη εμπειρια που προσφερει.

    Μονο απο την Ιαπωνια θα μπορουσε να προερχεται ενα τετοιο παιχνιδι. Εμπειρια που πρεπει να την ζησετε.

  3. The Following 14 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (04-03-2018),Fulgore (04-03-2018),hakoo (05-03-2018),isildur83 (08-03-2018),james9 (04-03-2018),Leon_DiZ (04-03-2018),mihalis13 (04-03-2018),Nek_Food (25-04-2018),panos74gr (04-03-2018),spartan (04-03-2018),stavros88 (04-03-2018),toninio (05-03-2018),tonybsg (19-04-2019),tsakali GR (09-03-2018)

  4. #123

    Default

    Χαιρομαι ιδιαιτερα που βλεπω(εστω και μετα απο 1 χρονο)αρκετο κοσμο να δοκιμασε και να εκτιμησε το παιχνιδι γιατι οταν πρωτοβγηκε δεν του δωθηκε απο πολλους η αναλογη σημασια(σε σημειο οπως ειχα γραψει πιο πισω να ειμαι ο μονος που το ειχε παιξει/γραψει για αυτο).

    Το εχω ξαναπει και αλλες φορες οτι ειναι μεγαλο ατου να εχεις σαν εταιρεια απο πισω σου ολη την Ιαπωνικη βιομηχανια και να παιζεις τετοια παιχνιδια που αρκετοι τα κρινουν καθαρα απο το performance ή τον τεχνικο τομεα(γραφικα).

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    panos74gr (04-03-2018),toninio (05-03-2018),Valkyre (04-03-2018)

  6. #124

    Default

    Μετά και από τα ποστ εδώ στο τόπικ, με πείσατε όλοι ότι αξίζει 100% να ασχοληθεί κανείς με το εν λόγω παιχνίδι. Είχα ήδη σχηματίσει την εντύπωση ότι είναι κάτι πολύ ιδιαίτερο, από κάποια reviews και συνέντευξη του δημιουργού, και τώρα βλέπω ότι οι κριτικές σας συμφωνούν προς αυτό (κι επαυξάνουν). Οι Ιάπωνες όντως έχουν αποδείξει ότι το έχουν με παιχνίδια που ξεχωρίζουν και αποτελούν ιδιαίτερες εμπειρίες.
    Μόνο μου δίλημμα, αν θα ασχοληθώ πιο πρώτα με το Horizon, που το έχω στο περίμενε πολύ καιρό τώρα, αλλά οκ, δεν είναι πρόβλημα. Καλά να είμαστε κι εκεί είναι τα παιχνίδια, δεν φεύγουν.....

  7. #125
    Senior Member Cypher's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    121
    PSN ID
    ask me

    Default

    Τελικα ποσες ωρες διαρκει περιπου το παιχνιδι; Στο ign διαβασα για 26 διαφορετικα endings. Αξιζει ή θα βαρεθω το ιδιο και το ιδιο μεχρι να πετυχω 100%;

  8. #126
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    3 playthrough θα κανεις. Εμένα μου πήρε 50-60 ώρες περίπου αν θυμάμαι καλά, γιατί κοντεύει και χρόνος από όταν το έπαιξα.
    Το πραγματικό ending (για μένα) θα το βρεις μετά τα credits.
    Θα καταλάβεις όταν έρθει η ώρα.
    Τώρα αυτό για 26 endings από όσο είχα δει δεν είναι κι τίποτα ιδιαίτερα. 2 endings αξίζουν + αυτό που σου είπα από τα credits.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  9. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Cypher (08-03-2018)

  10. #127

    Default

    Quote Originally Posted by Cypher View Post
    Τελικα ποσες ωρες διαρκει περιπου το παιχνιδι; Στο ign διαβασα για 26 διαφορετικα endings. Αξιζει ή θα βαρεθω το ιδιο και το ιδιο μεχρι να πετυχω 100%;
    https://www.playstationtrophies.org/...utomata/guide/
    Αναλογα τι θες να κανεις απο το παιχνιδι.Το ελαχιστον(για τα 3 τελη δηλαδη)ειναι περιπου στις 20-25ωρες πανω κατω(παιζει φυσικα ρολο και η δυσκολια που θα παιξεις)και αν δεν σε ενδιαφερουν και τα trophies δεν νομιζω να φτασεις πανω απο 20ωρες.

  11. #128
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Παντως ειναι έγκλημα να μεινει κανεις στους πρώτους τίτλους τελους...και δεν θα τα ονομαζα 3 playthroughs...εγω τελειωσα τον route A κ τωρα παιζω τον route b...εχει πολλες διαφορες και δεν ειναι σε έκταση οσο το route a..
    Γενικα 2ο playthrough εχω κανει μονο στο lastofus k infamous1 ..οταν διαβαζα για 2ο κ 3ο "playthrough" φοβομουν οτι θα το επαιζα αναγκαστικα...ε εχω ηδη παθει την πλακα μου με το τι παρατηρω κ τι συνδυάζω για το στορυ μεσα απτο route b..
    Ομολογω οτι οι πρώτοι τίτλοι με ξαφνιασαν γιατι περιμενα να δω διαφορες εξελίξεις αλλα βλεπω ηδη εξηγησεις...βλεπω εξηγησεις ακούγοντας τους ιδιους διαλόγους που αυτη τη φορα μου δινουν απαντησεις κ μου δημιουργουν αμφιβολιες που την πρωτη φορα δεν μου πέρναγαν απτο μυαλο...

    Το διαβασα καπου αλλου μου φαίνεται...ο τυπας γραφει τις ιστοριες απτο τελος και πηγαινει προς την αρχη...οποιος σταματησει στους πρώτους τιτλους εχει δει μονο την αρχη του μαεστρικου εργου...

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  12. #129
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Nier Automata

    19 λίρες στο Amazon, τρέξτε
    https://www.amazon.co.uk/Nier-Automa.../dp/B071QWGHFX
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    toninio (09-03-2018)

  14. #130

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Nier Automata

    19 λίρες στο Amazon, τρέξτε
    https://www.amazon.co.uk/Nier-Automa.../dp/B071QWGHFX
    Δυστυχώς τέλος η προσφορά από ότι φαίνεται. Τώρα είναι στις 32.49 λίρες.

  15. #131
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #132
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ούτε για μένα να το ψαχνα

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. #133
    Senior Member Cypher's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    121
    PSN ID
    ask me

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    https://www.playstationtrophies.org/...utomata/guide/
    Αναλογα τι θες να κανεις απο το παιχνιδι.Το ελαχιστον(για τα 3 τελη δηλαδη)ειναι περιπου στις 20-25ωρες πανω κατω(παιζει φυσικα ρολο και η δυσκολια που θα παιξεις)και αν δεν σε ενδιαφερουν και τα trophies δεν νομιζω να φτασεις πανω απο 20ωρες.
    Ευχαριστω! Το πηρα τελικα στα 32€ και θα το ξεκινησω σημερα.

  18. #134
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Eιμαι στα τελειωματα(πιστευω)...Δεν εχω λογια πραγματικα...Δεν σταματαει να με εκπλησει αυτο το παιχνιδι...Τι εχει φτιαξει ο ανθρωπος?Μετα απο τετοια παιχνιδια πως να σε καλυψει μια ταινια που βλεπουμε οτι σεναριακα πλεον δεν εχουν τπτ να πουν οι δημιουργοι τους?
    Τι να σου πουν παιχνιδια που θα τελειωναν στο route A και θα πετουσαν αλλα 100 ανουσια side quests απλα για να γεμισουν τον χρονο?
    Παντως δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου αλλα ειναι απτα λιγα παιχνιδια που μαθαινεις πληροφοριες για την ιστορια μεσω των side quests...Ολα τα βρηκα ενδιαφεροντα και παντα θα συνδεοντουσαν με ενα κομματι της ιστοριας...Ειναι πραγματικα μοναδικο...

    Ελπιζω και σε περισσοτερες πωλησεις γιατι το αξιζει...

    NieR: Automata Shipments and Digital Sales Top 2.5 Million
    Spoiler!

  19. The Following 4 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    james9 (15-03-2018),Leon_DiZ (15-03-2018),toninio (17-03-2018),Valkyre (15-03-2018)

  20. #135
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ακόμα δεν έχω παίξει το Automata αλλά ακούω τα 5 (!!) soundtracks της σειράς αυτό το διάστημα. Διαβάζω και ακούω μουσική και ξαφνικά μπαίνει αυτό το έπος!!!



    Πραγματικά όποιοι δεν έχετε τσεκάρει ήδη τη μουσική που έχει κυκλοφορήσει να το κάνετε. Εδώ έχει ό,τι έχει κυκλοφορήσει.


    Bonus, τα covers του OST + Unreleased Tracks μαζί


    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    chronohill (17-03-2018),toninio (17-03-2018)

  22. #136
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Price Drop στο amazon.uk πάλι

    Εμένα δεν με χάλασε που είχα και 6 λίρες επιπλέον έκτπωση


  23. #137
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Κυκλοφόρησε το Piano Collections του Automata


    https://vgmdb.net/album/75727




    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    chronohill (25-04-2018),panos74gr (25-04-2018)

  25. #138
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  26. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    chronohill (06-06-2018)

  27. #139
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    πολυ καλα νεα...τα αξιζει η παιχνιδαρα...
    Θα το πω και κυνηγηστε με ισως...Μετα και το εκπληκτικο GoW για μενα παραμενει ως η πιο σημαντικη εμπειρια αυτης της γενιας...Αξεπεραστο σε ολους τους τομεις...Ακουω ακομα το sountrack και αναπολω...
    Spoiler!

  28. #140
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Έχω παίξει το demo και γενικά φάνηκε ωραίο.

    Αλλά για να μην την ξαναπατήσω όπως με το Monster Hunter World... Είναι και αυτό Γιαπωνεζιά του κερατά;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Page 7 of 10 FirstFirst ... 345678910 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •