Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 41 to 60 of 186

Thread: NieR: Automata

  1. #41
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Εξυπνο το βρισκω και οπως πολυ καλα ειπατε εφοσον δεν θελει πραγματικα λεφτα ειναι ευπροσδεκτο...μακαρι να βγει τοσο καλο το παιχνιδι οσο φαινεται...επισης πρεπει να βρω καποιο βιντεακι για την ιστορια του πρωτου που ειχε βγει για 3?συνδεονται ετσι?

    Spoiler!

  2. #42
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Θυμήθηκα τις 6 φορές που έπαιξα το πρώτο Mass Effect για την πλατίνα και εκνευρίστηκα.

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Εξυπνο το βρισκω και οπως πολυ καλα ειπατε εφοσον δεν θελει πραγματικα λεφτα ειναι ευπροσδεκτο...μακαρι να βγει τοσο καλο το παιχνιδι οσο φαινεται...επισης πρεπει να βρω καποιο βιντεακι για την ιστορια του πρωτου που ειχε βγει για 3?συνδεονται ετσι?
    Συνδέονται αλλά δεν είναι sequel με την έννοια ότι πρέπει να ξέρεις τι γίνεται στο παλιότερο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    chronohill (03-03-2017)

  4. #43

    Default

    Τα πρωτα reviews ειναι παραπανω απο θετικα

    http://www.metacritic.com/game/plays.../nier-automata

  5. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    chronohill (03-03-2017)

  6. #44
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #45
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Όποιος ενδιαφέρεται για την Limited Edition με το steelbook υπάρχει εδώ
    Αυτή τη στιγμή δεν εμφανίζεται στο Skroutz για κάποιο λόγο.

  8. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    chronohill (08-03-2017)

  9. #46

    Default

    Στα 45ευρω απο gamescom οταν στα αλλα μαγαζια η απλη εκδοση παιζει στα 60 και 70ευρω
    https://www.gamescom.gr/preorder/pla...e-edition.html

  10. #47
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Τι γίνεται με αυτό το παιχνίδι; Δεν έχω καταλάβει. Γιατί είναι τόσο καλό πια; Τι είναι αυτό που εγώ δεν μπορώ να δω;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  11. #48
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το demo το έπαιξες Αποστόλη; Εγώ το είχα δοκιμάσει πριν 3-4 εβδομάδες και μου άρεσε πάρα πολύ. Πλέον είναι στη λίστα αγορών μου, αλλά όταν πέσει αρκετά η τιμή του μιας και δεν καίγομαι να το παίξω άμεσα.
    Spoiler!

  12. #49

    Default

    πολλα ρομποτ ρε παιδι μου τελευταια ή οτι ειναι αυτα. το demo που δοκιμασα δε με τρελανε κιολας. μολις φτασει κανα 20ρικο ισως το παρω.

  13. #50
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Το demo το έπαιξες Αποστόλη; Εγώ το είχα δοκιμάσει πριν 3-4 εβδομάδες και μου άρεσε πάρα πολύ. Πλέον είναι στη λίστα αγορών μου, αλλά όταν πέσει αρκετά η τιμή του μιας και δεν καίγομαι να το παίξω άμεσα.
    Όχι, δεν είχα δώσει καθόλου προσοχή στο συγκεκριμένο τίτλο. Απλά με τόσο ντόρος που έχει γίνει ψήνομαι να το δοκιμάσω.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  14. #51
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Όχι, δεν είχα δώσει καθόλου προσοχή στο συγκεκριμένο τίτλο. Απλά με τόσο ντόρος που έχει γίνει ψήνομαι να το δοκιμάσω.
    Εγώ το δοκίμασα και μου άρεσε πάρα πολύ. Κατά τη γνώμη μου αξίζει να το δοκιμάσεις.
    Spoiler!

  15. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    WolfRathmA (09-03-2017)

  16. #52
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εγώ το δοκίμασα και μου άρεσε πάρα πολύ. Κατά τη γνώμη μου αξίζει να το δοκιμάσεις.
    +1

    Σίγουρα, ειδικά από τη στιγμή που υπάρχει free demo.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    WolfRathmA (09-03-2017)

  18. #53

    Default

    Και εγω μια απο τα ιδια μεχρι που βρηκα οτι ολα ξεκινησαν απο την σειρα Drakengard και Nier μεχρι το σημερινο AUtomata και υπευθυνος για ολο αυτο το ντορο ειναι ο ανθρωπος ονοματι Yoko Taro(κατι σαν τον Kojima του metal gear ή τον Miyazaki των dark souls).

    Βαζω ενα παραδειγμα απο το τελευταιο Drakengard 3 για να παρετε μια δοση του τι εστι αυτος ο ανθρωπος και τι βαζει στα παιχνιδια του μεσα. Στο nier Automata πλεον βοηθησε και η Platinum games στην αναπτυξη του gameplay και απο οτι φενεται ειχαμε ενα πολυ καλυτερο αποτελεσμα απο τα προηγουμενα παιχνιδια συνολικα
    Γενικα παντως ειναι απο τα παιχνιδια που κλασσικα απευθυνονται σε συγκεκριμενο κοινο.


    - - - Updated - - -

    Εδω και το περιεργο διαφημιστικο για τα pre order.

  19. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    teras1 (09-03-2017)

  20. #54
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Περίεργο; Που το είδες το περίεργο διαφημιστικό;
    Spoiler!

  21. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    Fulgore (10-03-2017)

  22. #55

    Default

    Στην Ευρωπη/Αμερικη ειχαμε και εμεις κατι αντιστοιχους τυπαδες τους οποιους θεοποιουσαμε κυριως για την δουλεια τους(η οποια βεβαια δεν προκαλουσε με τοσο ακραιο λεξιλογιο,σεξισμο κλπ).Αναφερω μερικα παραδειγματα των πιο γνωστων προσωπικοτητων Ιαπωνων που ξεχωρισαν.

    Akira Toryama υπευθυνος για το πολυ γνωστο(ακομα και στην Ελλαδα) Dragon Ball,ειμαι υπευθυνος για το σχεδιο των χαρακτηρων στα παιχνιδια Dragon Quest.
    Shinji Mikami υπευθυνος για την πασιγνωστη σειρα του Resident Evil μεχρι και το 4.Μετα απο αυτο η σειρα πηγε κατα διαολου και ανοιξε δικο του Studio που κυκλοφορησε το καλο Evil Within.
    Hideo Kojima υπευθυνος για την πιο γνωστη πλεον σειρα της Konami τα Metal Gear Solid.Και αυτος εφυγε απο αυτην και αναμενουμε τον επομενο τιτλο του με ονομα Death Standing
    Studio Ghibli ειναι υπευθυνο για ορισμενες απο τις πιο αναγνωρισμενες ταινιες anime που εχουν βγει(εχει βραβευτει και με Oscar)βοηθησε στην αναπτυξη του Ni No Kuni 1.
    Hidetaka Miyazaki.Μαζι με τον Kojima ειναι απο τους δημοφιλεστερους των τελευταιων ετων. Ειναι υπευθυνος για την πασιγνωστη σειρα πλεον των Souls παιχνιδιων και του Bloodborne.
    Και τελος ο παραπανω κυριος ο οποιος εγινε γνωστος πιο παλια κυριως σε επιπεδο Ιαπωνιας και αργοτερα(μιας και αρχισαν να εχουν περαση στην Δυση τα anime)ξεκινησε να γινεται γνωστος και σε μας.

    Βεβαια περαν του Studio Ghibli στους υπολοιπους υπηρχαν καποιες παρατολμες σχεδιαστικες επιλογες σε γυναικες μεσα στο παιχνιδι απο πλευρας ενδυμασιας

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    chronohill (10-03-2017),king2009 (10-03-2017)

  24. #56

    Default

    Εγω παντως με αυτα και με κεινα το παιχνιδι το πηρα κυριως λογω της χαμηλης τιμης που προλαβα μιας και βλεπω οτι η τιμη του ανεβηκε να εχω κατι σχετικα ξεκουραστο απο το μεγαλο και χορταστικο Horizon.
    Το ποτε θα ασχοληθω με το nier μαλλον απο Δευτερα-Τριτη και μετα ομως

  25. #57
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default




    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  26. #58
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    πολύ καλά reviews! Μα τι γίνεται φέτος; φοβερή χρονιά από gaming.

  27. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Leon_DiZ (10-03-2017)

  28. #59

    Default

    Το ign δεν το βαλανε επειδη του εβαλε 89.....

  29. #60

    Default

    Ειμαι ο μονος που το παιζει το πηρε το παιχνιδι να υποθεσω,μιας και δεν βλεπ μεγαλο ενδιαφερον στο παρον θεμα

Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •