Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 30 of 30

Thread: Firewatch

  1. #21
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Μόλις το τελείωσα και έχω διάφορες εντυπώσεις και ανάμεικτα συναισθήματα. Σκέφτομαι να τα παραθέσω εδώ απλά με ένα post ή αξίζει να γράψω ένα σύντομο review για το forum;
    Τι λέτε;

  2. The Following 2 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    panos74gr (28-02-2016),tonybsg (28-02-2016)

  3. #22
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Γράψε ένα review θα έλεγα!

  4. The Following 2 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    tonybsg (28-02-2016),tsakali GR (29-02-2016)

  5. #23
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Εαν μπορεις review θα ειναι σιγουρα καλυτερο.

  6. #24
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    ^^
    Ανέβασα λοιπόν το review μου εδώ: http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...995#post604995

    Έχω την αίσθηση ότι μου βγήκε λίγο μεγάλο σε έκταση κι επειδή είναι κι η πρώτη φορά, αν έχω κάνει κάτι λάθος ως προς τη δομή ή χρειάζεται προσαρμογή let me know.
    Το έγραφα και τώρα αργά κι έτσι ίσως κάτι να μου έχει ξεφύγει

    Enjoy!

  7. The Following 3 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    litanies (01-03-2016),Slay (01-03-2016),teras1 (01-03-2016)

  8. #25
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Firewatch PS4 Pro runs at 1440p and includes an enhanced level of detail

    PS Pro Customers with a 1080p Display: Enhanced detail distance, smoother loads, and much higher quality shadows

    PS Pro Customers with a 4K Display: The world is now rendered at WQHD (2560x1440p) and the UI renders at 4KUHD (3840x2160) and you will have enhanced level of detail.
    In addition to the PS4 Pro features, Free Roam Mode is also included in the update. In the new mode you can live in the Shoshone with a full day/night cycle and explore to discover a few hidden secrets.

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Viper For This Useful Post:

    chronohill (10-11-2016),panos74gr (21-12-2016),tsakali GR (22-12-2016)

  10. #26
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Είχα ξεκινήσει και παρατήσει το παιχνίδι την πρώτη μέρα που βγήκε γιατί στο PS4 είχε αρκετά προβλήματα που μου δημιουργούσαν αρκετό εκνευρισμό. Το είχα πιάσει και μετά το MGS V, που ήταν εκτός από έπος ήταν και τέλειο σε θέματα χειρισμού και framerate.


    Το είχα φτάσει μέχρι ενός σημείου την πρώτη μέρα και το άφησα μέχρι προχτές (σχεδόν 10 μήνες μετά) που κάπως μου ήρθε η όρεξη να παίξω ένα παιχνίδι λίγο διαφορετικό.


    Μπορώ να πω ότι το ευχαριστήθηκα πολύ περισσότερο τώρα.


    Καταρχάς να πω ότι το παιχνίδι έχει πολύ λιγότερα τεχνικά θέματα πια, έχει ps4 pro support με καλύτερη ανάλυση και έξτρα λεπτομέρειες και έχουν προστεθεί πολύ 2 ενδιαφέροντα έξτρα modes.

    1. free roaming mode, όπου ξυπνάς στο παρατηρητήριο και μπορείς να πάρεις τα εργαλεία σου και απλά να κάνεις βόλτα στο πολύ όμορφο κόσμο του. Θα ήταν τέλειο να βάλουν και ένα VR mode.
    2. audio tour, ξεκινάς την ιστορία κανονικά και καθώς παίζεις, μέσα στον κόσμο βρίσκεις σε πολύ εμφανή σημεία με κασέτες από τις οποίες ακούς το commentary των συντελεστών. Τα σημεία είναι αριθμημένα σημειωμένα στον χάρτη από την αρχή και τα συναντάς απλά ακολουθώντας την ιστορία.



    Σε σχέση με τις αρχικές μέρες, το παιχνίδι γίνεται αρκετά πιο ενδιαφέρον στην πορεία. Υπάρχει ένα μυστήριο και συγκεκριμένα γεγονότα που γίνονται και σε ωθούν να εξερευνήσεις αυτόν τον κόσμο και να βρεις τι γίνεται τελικά. Βασικό ρόλο παίζει και το ίδιο το δάσος που είναι πάρα πολύ όμορφος, τόσο ως γραφικά όσο και ήχος. Πραγματικά με έκανε να απολαμβάνω τις βόλτες μου στο κόσμο του και να βγάλω άπειρες φωτό.


    Το τέλος όπως πολλοί λένε αρχικά μπορεί να μοιάζει υποτονικό και όντως την στιγμή που αποκαλύφθηκε η αλήθεια μου φάνηκε κάπως. Παρόλα αυτά όσο περνούσε ο χρόνος και το είχα στο μυαλό μου είδα κάποια στοιχεία που με άγγιξαν και το κάνουν πολύ ιδιαίτερο.


    Spoiler!

  11. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    chronohill (21-12-2016)

  12. #27
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Αλλο ενα υπεροχο Indie game που με ενθουσιασε!
    Τι φανταστικη εμπειρια...ειναι λες και ζεις ενα καλοκαιρι στο δασος,γινεσαι ενα με την φυση και με τις "απειλες" που προκύπτουν..
    Δεν εχω λογια πραγματικα...τοσο καλοφτιαγμενο και ξεχωριστο.ενας πραγματικος ποιοτικος τιτλος που οσο περνανε οι μερες και αναλογιζεσαι τι εζησες μεσα σε αυτο το 4ωρο με 5ωρο ειναι μοναδικο...

    Αποτι βλεπω η μοναδικη γκρινια του κοσμου ειναι για
    Spoiler!

    δηλαδη επαιξαν τοοοοοοοοοοοσο μαεστρικα οι δημιουργοι με το συγκεκριμενο κομματι που ειναι πραγματικα αστειο...

    οπως και να εχει το παιχνιδι
    Spoiler!


    Το παιχνιδι αξιζει με τα χιλια τα βραβεια που εχει παρει και τον ντορο που εχει δημιουργησει...το απολαυσα...

    p.s. @James9 thanx και παλι!!!
    Last edited by chronohill; 20-01-2017 at 11:50.
    Spoiler!

  13. The Following 3 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    james9 (20-01-2017),panos74gr (20-01-2017),tsakali GR (20-01-2017)

  14. #28
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Εγω επεσα σε bug προς το τελος του παιχνιδιου, δεν αναγνωριζε το save, ειχε συγχρονισει και με το cloud
    και αναγκαστηκα να το ξαναπαιξω παλι απο την αρχη.



    Επειδη ομως ηξερα πλεον τι γινεται και για να το παω γρηγορα για να ξαναφτασω εκει που ημουν
    ολοκληρωνα τα objectives πολυ γρηγορα,
    οταν εφτασα στο σπασμενο τζαμι βιαστηκα να το φτιαξω πριν μου πει
    και αυτο ηταν, δεν ενημερωνε πλεον τα objectives.

    Ειπα να το συνεχισω μπορει να φτιαξει αλλα ματαια.

    Πλεον ξενερωσα και δεν ειχα καμμια ορεξη να το ξαναρχισω παλι για δευτερη φορα απο το μηδεν,
    βρηκα ενα walkthrough και αναγκαστικα πηγαινα μ' αυτο γιατι δεν μ ενημερωνε πλεον στο τι πρεπει να κανω.

    Το τερματισα εχοντας διπλα μου το ταμπλετ και διαβαζοντας,
    πηρα τα τροπαια για το 100℅ και delete το γκλιτσοπαιχνιδο γιατι πραγματικα μ εκνευρισε.

    Μετανοιωσα που το αγορασα και αν και επαιζα σε Pro ειχε συνεχεια framedrops.

  15. #29
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @chronohill Νασαι καλα μακαρι να βγουν και αλλα τετοια παιχνιδια. Το ξανακατεβαζω τωρα για να παιξω και το free roam να παρω κατι επιπλεον τροπαια!

    Spoiler!

  16. #30
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    chronohill (01-03-2021)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •