Page 24 of 28 FirstFirst ... 14202122232425262728 LastLast
Results 461 to 480 of 542

Thread: Final Fantasy VII Remake

  1. #461
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Final Fantasy 7 (VII) Remake Update Version 1.01 Patch Details


    Fixed some issues where the player could get stuck.
    - Fixed some issues with BGM and audio.
    - Fixed other minor issues.
    ¶κυρο μικρό patch για το παιχνίδι. Πολλοί πιστεύουν ότι έχει να κάνει με PS5 BC.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #462
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    geogoku (23-10-2020)

  4. #463
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Όποιος περίμενε να πέσει η τιμή του για να το πάρει δεν χρειάζεται να περιμένει άλλο.
    30 ευρώ στο πλαίσιο: https://www.plaisio.gr/gaming-zone/t...ke-ps4_3265730
    Μου κάνει εντύπωση που δεν το βλέπω σε άλλα καταστήματα-αλυσίδες (πχ public).

  5. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    hakoo (25-11-2020)

  6. #464
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default Final Fantasy VII Remake

    Μπραβο enstikto ερχομουν να το ποσταρω, το τσιμπησα κι εγω μιας και η τιμή του γενικα ειναι ακομα υψηλη αλλου. Δεν μπαινει σε sales και οταν μπαινει ειναι και παλι ακριβο για καποιο λογο.
    Ειναι και το παιχνιδι που θα κλεισω αυτη γενια, οχι οτι τα εχω παιξει ολα αλλα ειναι το μοναδικο που θελω να εχω παιξει πριν κανω τη μεταβαση.


  7. #465
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Κυκλοφόρησε σήμερα το Soundtrack Plus, με 106 κομμάτια που δεν υπήρχαν στο original

    https://vgmdb.net/album/105294

    Τρέχω να το ακούσω!!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. #466
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. #467
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. #468
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Στις 13 του μήνα ξεκινάνε στην Ιαπωνία οι συναυλίες με μουσική από το Remake.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #469
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    It's happening!

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    geogoku (11-02-2021)

  13. #470
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default Final Fantasy VII Remake

    Το τελειωσα χθες πιο καθυστερημενος και απο την καθυστερηση, το ειχα ξεκινησει τελη Νοεμβριου, μετα μου ηρθε το DemonΆs souls και αυτοματως πηγε πισω, το επιασα παλι πριν μερικες μερες και το ρουφηξα το παιχνιδι κανονικα.
    Σαν remake αισθανομαι οτι δεν μπορω να το κρινω, δεν ειμαι απο αυτους που εχουν παιξει 100 φορες το original. Το επαιξα μια φορα στο γυμνασιο (!), το κατευχαριστηθηκα, ηταν το παιχνιδι που με εβαλε στο franchise και γενικα στα RPG παιχνιδια οπως τους περισσοτερους της γενιας μας αλλα δεν μπορω να πω οτι το θυμαμαι και τοοοοσο καλα. Περισσοτερο την αισθηση θυμαμαι, τους χαρακτηρες και 2/3 key moments αλλα δεν ειναι φαση Resident evil remake που μπορω να εχω καλυτερη αποψη μιας και τα ειχα παιξει δεκαδες φορες το καθενα σαν παιδακι.
    Οποτε σαν remake δεν μπορω να κρινω, σαν παιχνιδι παλι καθαρα μπορω να πω οτι με εντυπωσιασε παρα πολυ.
    Το battle system. Τι να λεμε τωρα, when it works it works. Απιθανο συστημα μαχης με στρατηγικη τοσο οσο, με κινηματογραφικοτητα τοσο οσο, με ταχυτητα και απιστευτο ρυθμο.
    Οταν δε αυτο το εκπληκτικο συστημα μαχης συνδιαζεται με τοσο ΥΠΕΡΟΧΗ μουσικη ε, ειναι epic απλα. Η παρουσιαση υπεροχη, τα γραφικα αν εξαιρεσουμε καποια environmental textures που ειναι μετρια ειναι εξαιρετικα. Μοντελα αψογα, καλλιτεχνικα εχει γινει πολυ καλη δουλεια, special effects/particles χαμος στην οθονη, η μεταβαση απο gameplay σε cutscenes μαεστρικη.
    Ο πυρηνας του παιχνιδιου τα ΣΠΑΕΙ, και μιλαω καθαρα για το gameplay κομματι.
    Το «προβλημα» για μενα ειναι σε ολα τα γυρω γυρω. Εχει μεινει λιγο πισω η SE σε καποια πραγματα, τα sidequests ειναι εντελως παλιακα και βαρετα, η αλληλεπιδραση με τους npcs παλιομοδιτικη, ο κοσμος αψογα σχεδιασμενος αλλα στυλιζαρισμενος οπως ειναι σε ολα τα FF κατα την ταπεινη μου αποψη ακομα και στο 15 που υποτιθεται οτι ειναι full open world.
    Καποια κουσουρια που κουβαλανε τα JRPGs κανουν παλι την εμφανιση τους αλλα νομιζω ειναι θεμα αποφασης πια, το παιρνεις αποφαση οτι καποια πραγματα δεν θελουν να τα αλλαξουν οποτε προχωρας και απολαμβανεις αυτο που εχει να σου δωσει το παιχνιδι. Και η αληθεια ειναι πτι εχει να δωσει ΠΑΡΑ πολλα το συγκεκριμενο, ο πυρηνας του παιχνιδιου ειναι pure gold.
    Για το story του παιχνιδιου δεν θα πω κατι γιατι γραφω απο tapatalk και δεν ξερω πως μπαινουν τα spoiler tags, απλα να πω οτι δεν καταλαβα πολλα πραγματα. Υποψιαζομαι οτι το παιχνιδι παιρνει ως δεδομενο οτι ξερει ο παικτης ηδη καποια πραγματα, εγω που εχω παιξει το original 1 φορα πριν 20+ χρονια παντως αισθανθηκα οτι δεν πηρα απαντησεις για πολλα πραγματα και ουτε εξηγηθηκαν βασικα κομματια της πλοκης.


  14. The Following 6 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Brazhlias (17-02-2021),geogoku (17-02-2021),Leon_DiZ (25-02-2021),MajereMP44 (12-02-2021),mihalis13 (12-02-2021),Valkyre (12-02-2021)

  15. #471
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Νιώθω λίγο drained ψυχολογικά από το overdose των νέων!!!


    Δωρεάν upgrade σε PS5



    Επεισόδιο με την Yuffie



    iOS Battle Royale



    iOS Ever Crisis

    Απ' ό,τι φαίνεται νέο remake του original παιχνιδιου αλλά και όλου του compilation!!!

    Δεύτερο, ταυτόχρονο remake του ίδιου παιχνιδιού. Νομίζω ότι αυτή η εταιρεία απλά κάθε φορά ξεπερνάει τον εαυτό της (και το λέω με καλό τρόπο)!!




    Έρχεται το soundtrack σε streaming services από σημερα/αυριο


    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #472
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ωραια νεα μεν αλλα πληρης αφαιμαξη δε. Δηλαδη θα του πιουν το αιμα μεχρι να μην μεινει σταγονα…

  17. #473
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ωραια νεα μεν αλλα πληρης αφαιμαξη δε. Δηλαδη θα του πιουν το αιμα μεχρι να μην μεινει σταγονα…

    Συμφωνώ...battle royal σε android kai ios...νταξει...

  18. #474
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Aνεξαρτητα απο το αν θα ειναι καλα/κακα αυτα τα προιοντα συμφωνω κι εγω με τα παιδια, παγια τακτικη της SE να το κανει λυσσα με ολα τα παρελκομενα.
    Ενα main entry ακολουθειται παντα απο 48 spin offs και ειναι κατι που το κανουν και με προιοντα που δεν ηταν και τα καλυτερα τους (πχ η τριλογια του FFXIII που κανεις ποτε δεν ζητησε).
    Οπως το βλεπω εγω το FFVII Remake ειναι μεν ενα ολοκληρωμενο προιον, περιμενουμε ομως τη συνεχεια. Οοοοοολα αυτα τα spin offs και τα dlc απλα στο δικο μου μυαλο ειναι αφαιμαξη την ωρα που θα επρεπε προτεραιοτητα να ειναι η συνεχεια του Remake.
    Μπορει να τα φτιαχνει μια τελειως διαφορετικη ομαδα και να μην εχει καμια σχεση το development τους ενος με τους αλλου, το ακουω και το καταλαβαινω δεν ειμαι party pooper μακαρι να ειναι καλα και να τα παιξει στα κινητα του ο κοσμος κτλ.
    Αλλα ενταξει μην κοροιδευομαστε μεταξυ μας, ολα αυτα τα προιοντα σημαινει παραταση του εμπορικου κυκλου του πρωτου part οποτε δεν γινεται να μην σχολιασω εγω που εχω κονσολα και περιμενω την συνεχεια οτι οοοολα αυτα σημαινουν καθυστερηση. Και απ οτι καταλαβαινουμε οσοι ξερουμε τι εστι SE, μεγαλη καθυστερηση.



  19. #475
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Χωρις να ειμαι μεσα στα κολπα πλεον, απο ολα αυτα τα παιχνιδια σε ποσα εμπλεκεται (με οποιονδηποτε τροπο) ο Νομουρα? Γιατι εγω θυμαμαι μεχρι προσφατα το ονομα του να ειναι pretty much everywhere... καποια στιγμη που τα προσεχα τοτε θυμαμαι ο Νομουρα ηταν ταυτοχρονα σε 6-7 διαφορετικα προιοντα λολ... ειχε καταντησει γελοιο...

    Φανταζομαι και θελω να πιστευω οτι απλα ασχολειται με το Remake part 2 και τελος...

  20. #476
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Χωρις να ειμαι μεσα στα κολπα πλεον, απο ολα αυτα τα παιχνιδια σε ποσα εμπλεκεται (με οποιονδηποτε τροπο) ο Νομουρα? Γιατι εγω θυμαμαι μεχρι προσφατα το ονομα του να ειναι pretty much everywhere... καποια στιγμη που τα προσεχα τοτε θυμαμαι ο Νομουρα ηταν ταυτοχρονα σε 6-7 διαφορετικα προιοντα λολ... ειχε καταντησει γελοιο...

    Φανταζομαι και θελω να πιστευω οτι απλα ασχολειται με το Remake part 2 και τελος...
    Είναι και θα συνεχίσει να είναι παντού το όνομά του.

    Σε χτεσινή του συνέντευξη ο ίδιος ανακοίνωσε ότι είναι creative director του συνολικού project και το direction του δεύτερου μέρους του Remake θα το αναλάβει ο co-director που ήταν και στο πρώτο γιατί έχει πλέον "an unprecedented amount of work" (δεν θέλω να φαντάζομαι τι σημαίνει αυτό απο τον συγκεκριμένο).

    Αυτό βέβαια μπορεί να μην σημαίνει και τπτ καθώς ο Nomura εδώ και πολλά χρόνια έχει co-directors που ασχολούνται με τα day-to-day operations των τίτλων που σκηνοθετεί (KH3/FFVII Remake) και ο ίδιος παίρνει τις creative αποφάσεις.



    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #477
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ ψιλο-μπαχαλο δηλαδη

    Μου θυμιζει Βεγγο η φαση χαχα σορρυ αλλα δεν μπορω...

    Περαν της πλακας θεωρω οτι ενας βασικος λογος για πολλα κακα στην SE ειναι ακριβως αυτο. Οτι εχουν αυτον τον ανθρωπο σαν την λυση/ go-to σε ολα... καπως ετσι το Development του Versus XIII εγινε εφιαλτης και πολλα αλλα. Θυμαμαι επαιρναν ατομα απο τη μια ομαδα/project και τα πεταγαν στο αλλο, και μετα παλι πισω, ε και μετα ριχτα σε ενα CGI movie, και τωρα φερτα εδω....

    Ε δε γινονται ετσι δουλειες ρε SE... δε γινονται ετσι δουλειες...

    Τεσπα ας υπαρχει πλεον εστω και με αυτην την πραγματικοτητα μια Α διαχειρηση της καταστασης και βλεπουμε. Αν και να ειμαι ειλικρινεις αμφιβαλλω κατα πολυ... καλη ωρα αυτο το remake θα βγει Οκτωβριο? Seriously? Περαν του 60 fps δεν ειδα κατι που να δικαιολογει τετοια καθυστερηση...ψιλο οτι ναναι μου κανει. Τεσπα... το Remake part ii να μην την πληρωσει γι αυτα τα ios battle royales μονο γιατι θα πεσουν καντηλια πολυ χοντρα...

  22. #478
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά για όσους το έχουν παίξει σε ps5 υπάρχει mode που να δίνει 60 fps όπως απ οτι γράφουν για το ffxv?

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  23. #479
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά για όσους το έχουν παίξει σε ps5 υπάρχει mode που να δίνει 60 fps όπως απ οτι γράφουν για το ffxv?

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Όχι, τον Ιούνιο αυτό και όχι στην Plus έκδοση.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  24. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    cocous (27-02-2021)

  25. #480
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Όχι, τον Ιούνιο αυτό και όχι στην Plus έκδοση.
    Απλά αναφερόμουν σε εντελώς απλή έκδοση πχ οπως στα ξεκλείδωτα παιχνίδια που στο ps5 τρέχουν 60αρια. Και μία απορία μιας και μιλάμε για FF. Στο XV αν διαλέξεις lite mode που πιάνει 60fps χάνεις σε γραφικά ή ανάλυση? Ακολουθεί δηλ την PS4pro φιλοσοφία?

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 27-02-2021 at 17:16.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •