Page 10 of 28 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast
Results 181 to 200 of 542

Thread: Final Fantasy VII Remake

  1. #181
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Παιδιά δεν θα είναι επεισόδια τύπου Telltale, sequels θα ειναι.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #182
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Παιδιά δεν θα είναι επεισόδια τύπου Telltale, sequels θα ειναι.
    Δηλαδή;
    Spoiler!

  3. #183
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Δηλαδή;
    Θα είναι κανονικά full scale sequels σαν την τριλογία του XIII, δεν θα είναι add-ons στο αρχικό παιχνίδι. Το έχουν πει από την αρχή αυτό.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #184
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Θα είναι κανονικά full scale sequels σαν την τριλογία του XIII, δεν θα είναι add-ons στο αρχικό παιχνίδι. Το έχουν πει από την αρχή αυτό.
    Άρα όπως λέει ο Val, κάθε sequel και 70€


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  5. #185
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Άρα όπως λέει ο Val, κάθε sequel και 70€


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Κάθε sequel 70€ και σιγά μην βγάλουν το επόμενο άμεσα. Να το έχουμε σε 4 χρόνια το επόμενο; Στην καλύτερη.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    mihalis13 (11-06-2019),spartan (11-06-2019)

  7. #186
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν το ήξερα...
    Ξενέρωσα η αλήθεια είναι...
    Άντε ίσως πάρω την special για λόγους νοσταλγίας και γιατί μου αρέσει το steelbook.


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  8. #187
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ 2 επισοδεια???? Τρελο μου ακουγεται.

    Δηλαδη. Παιρνουν τη φαση του Midgar απο το παιχνιδι και την ξεχειλωνουν απιστευτα για να βγαλουν ενα επισοδειο. Και μετα παιρνουν το υπολοιπο 90% του παιχνιδιου και το πετσοκοβουν? Makes κυριολεκτικα no sense to me.

    Οσο για το να μην χρεωσουν τιποτα θα μου κανει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ αισθηση αν γινει αυτο. Μακαρι δηλαδη, αλλα να πω οτι το πιστευω, θα πω ψεμματα.



    Οπως και να εχει αν ειναι απλα 2 επισοδεια ειναι τραγικο για οποιον εχει παιξει τα παιχνιδια. Εκτος και αν το επισοδειο 2 ειναι ξερω γω 100 ωρες. Βεβαια και παλι σε κανει να αναρωτιεσαι τι στο καλο θα δειχνουν σε 2 blu ray discs στο Midgar.... μυλος...

  9. #188
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Εγώ το περιεχόμενο φοβάμαι γιατί μου φαίνεται ότι έχει αρχίσει και τα βιάζει τα παιχνίδια της η Square. Ελπίζω να έχει πράγματα να κάνεις και αυτό το "μόνο Midgar" με φοβίζει αρκετά.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. #189
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^

    Οπως και να εχει αν ειναι απλα 2 επισοδεια ειναι τραγικο για οποιον εχει παιξει τα παιχνιδια. Εκτος και αν το επισοδειο 2 ειναι ξερω γω 100 ωρες. Βεβαια και παλι σε κανει να αναρωτιεσαι τι στο καλο θα δειχνουν σε 2 blu ray discs στο Midgar.... μυλος...
    Ούτε αυτό με τα 2 δισκάκια ισχύει τελικά απ' ο,τι φαίνεται. Και αυτό λάθος στη μετάφραση όπως το "επεισόδια". Είπε ο Kitase ότι το παιχνίδι έχει όγκο δεδομένων για 2 παιχνίδια στην ουσία και όχι ότι θα έχει 2 δισκάκια και κάπου το έχασαν.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Valkyre (11-06-2019)

  12. #190
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Δε σε φοβιζει δηλαδη το ποσα επισοδεια/sequels/whatever θα το κανουν? Γιατι εγω ελεγα ακομα και 1 χρονο να τους επαιρνε (λεμε τωρα ενα διαστημικα καλο σεναριο) και ειναι 6 επισοδεια, θα το τελειωσουν το 2028...

    Δε ξερω πως περιμενουν αυτο το πραγμα να κρατησει τοσο εντονο το ενδιαφερον του κοσμου...

    Παιζει να το ξεκινησει καποιος στο PS4 και να το τελειωσει στο PS6! Για REMAKE!! Ο ορισμος του tragic για εμενα...

  13. #191
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δημήτρη απλά σε σχόλια στο Facebook το διάβασα, οπότε δεν είναι και κάτι που μπορούμε να το λάβουμε σοβαρά υπόψιν μας.
    Σύμφωνα με αυτό που λέει ο Λεωνίδας ναι έχουμε πολύ δρόμο...
    Εγώ το παιχνίδι πάντως θυμάμαι 48-50 ώρες σε διάρκεια για τερματισμό. Βέβαια την πρώτη φορά σίγουρα θα είχα κάνει αρκετά παραπάνω.
    Από την μια απογοητεύομαι έτσι όπως θα είναι το παιχνίδι, από την άλλη έχω μια περιέργεια να δω πως θα δουλέψει όλο αυτό με τα επεισόδια.
    Το steelbook μάλλον θα το πάρω, τώρα αν θα παίξω το παιχνίδι άγνωστο...
    Θα περιμένω να δω σχόλια και reviews για το πώς θα είναι...

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by mihalis13; 11-06-2019 at 19:32.
    Spoiler!

  14. #192
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Παιδια εχουν επιβεβαιωσει επισημα οτι το πρωτο παιχνιδι θα ειναι μονο Midgar? Πανε 20+ χρονια αλλα αν θυμαμαι καλα Midgar ειναι ενα σεβαστο κομματι αλλα introductory.


  15. #193
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Παιδια εχουν επιβεβαιωσει επισημα οτι το πρωτο παιχνιδι θα ειναι μονο Midgar? Πανε 20+ χρονια αλλα αν θυμαμαι καλα Midgar ειναι ενα σεβαστο κομματι αλλα introductory.
    Και εμένα μου έκανε εντύπωση αυτό..
    Ίσως να μην θυμόμαστε καλά και να είναι αρκετά μεγάλο το κομμάτι με την Midgard

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  16. #194
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω θυμαμαι καλα. Αν ολο το FFVII ειναι 100 ωρες το Midgar δεν ειναι πανω απο 10. Καντε οτι θελετε με την αναλογια αυτη. Ειναι μεν ενα χορταστικο κομματι αλλα ειναι κυριολεκτικα εισαγωγικο. Τωρα αν με ρωτατε αν καποιος κανει skip οτι αλλο μπορει απο το υπολοιπο παιχνιδι τοτε δεν ξερω πως καταληγει η αναλογια.

  17. #195
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Το παιχνιδι θα ερθει σε 2 bluray δισκακια.Οπωτε αποκλειεται να ειναι μικρο

  18. #196
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default


  19. #197

    Default

    ΛΛ
    Ειναι αυτο που λεμε δεν εχω λογια. Το κακο ειναι οτι μου αρεσε αρκετα αυτο που ειδα στη παρουσιαση της SE με αποτελεσμα να κανει δυσκολη την αποφαση μου...

  20. #198
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #199
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Kατα την ταπεινη μου αποψη τραγικοτατο να λενε οτι δεν ξερουν ποσα παιχνιδια θα βγει στο τελος. Το 2028 που ελεγα να ειναι ολοκληρωμενο το παιχνιδι, ακομα και σαν υπεραισιοδοξο και διαστημικο σεναριο, ακουγεται πλεον ως κανονικοτατο αστειο.

    Θελουν να δουν πως θα πουλησει και μετα αναλογα ή θα το ξεχειλωσουν οσο δεν παει ή θα το πανε σφαιρα να τελειωνουν ασε που με αυτα που κανουν παιζει και να μην τελειωσει ποτε...να το παρατησουν δηλαδη.

    Οπως και να εχει το "δεν εχουμε ιδεα" δεν ειναι ομορφο να το ακους. Πραγματικα δεν ξερω τι σκεφτονται εκει στην SE. Ειλικρινα μου κανουν τρομερη εντυπωση πολλες απο τις αποφασεις που παιρνουν τα τελευταια χρονια... τι να πω δεν εχω λογια πραγματικα. Να παρεις το FFVII για να το κανεις στην ουσια... videogame σαπουνοπερα/σειρα χωρις ουσιαστικο draft/πλανο? Δεν το καταλαβαινω. Και ολες αυτες οι δηθεν βλακειες οτι ειναι τεραστιο μεγεθος και δεν μπορουμε να τα βαλουμε ολα μεσα και και μου θυμιζει τις αναλογες βλακειες που λεγανε για το λογο που το FFXIII ηταν εντελως linear. Και πες τοτε, εποχη PS3 καπως να τους πιστεψεις... τωρα? (βεβαια μια χαρα μπορεσανε στο PS3 τις συνεχειες του FFXIII να τις ανοιξουν αλλα οκ... λεμε τωρα!)

    Λες και δεν εχουμε παιξει δεκαδες αλλα open world τεραστια games με τρομερα production values. Αλλα οκ εστω κι ετσι, μπορω να δεχθω οτι ειναι "πολυ μεγαλο". Αλλα μπορεις θεωρω ευκολα να το σπασεις σε 2 μεγαλα μερη. Οχι 6-8-10-whatever parts...

  22. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (12-06-2019)

  23. #200
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Τραγικη δήλωση για μένα και θα συμφωνήσω με τον Δημήτρη.
    Η θα το τραβήξουν από τα μαλλιά ή ακόμα μπορεί και να μην ολοκληρωθεί ποτέ..
    Θυμάμαι πριν 4 χρόνια τον ενθουσιασμό μου στην ανακοίνωση του remake και πλέον μου είναι τόσο αδιάφορο που δεν ξέρω καν αν θα το παίξω...
    Σίγουρα θα φροντίσω να αγοράσω το steelbook αλλά πιο πολύ γιατί θέλω να το έχω στην συλλογή μου και όχι γιατί θα θέλω να το παίξω..
    Και μιλάμε για ένα παιχνίδι που είναι αν το το αγαπημένο μου ever είναι σίγουρα στο νούμερο 2 στην προσωπική μου λίστα...

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  24. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (12-06-2019)

Page 10 of 28 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •